Каква марка хладилник да избера

  • 48 394
  • 734
  •   1
Отговори
# 510
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Не, не беше дефектен, нито ми се е счувало. Чувах го само когато е включил. И на приятели ги чувах. Климатиците са отвън, трябва да излезеш при външното тяло. Вижте сега това са физични закони и тем подобни което още не са измислили как да се избегнат. Просто съм много чувствителен. Майка ми също го чуваше.

# 511
  • Мнения: 544
Аааа объркал съм диагнозата. Явно става дума за МКБ R20.3 аудиторна хиперестезия.
Аз съм така с миризмите.

# 512
  • Мнения: 11
Здравейте , каква в разликата между тези два хладилника....гледам , чета , но ми изглеждат еднакви само , където единия е А++ , а другия А+++ https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/lg-gbb61pzhmn-09183421
https://www.technomarket.bg/hladilnitzi/lg-gbb71pzefn-09173083

# 513
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Само в плюсовете.

# 514
  • Мнения: 11

И цената:) . Благодаря!

# 515
  • Мнения: 544
В сайта на ЛГ модела GBB61PZHMN има и външен дисплей. В сайта на техномаркет няма.
https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-gbb61pzhmn

# 516
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Да, извинявам се че те подведох. Не се вгледах

# 517
  • Мнения: 11 621
Не е само това. Правилно са ти казали. Задаължително вижте уредите на живо в магазин. Това, което магазините слагат  като описание и снимки, не винаги отговаря на истината. Гледайте моделите и в сайта на производителя.

# 518
  • Мнения: 9 786
Разликата между 2 плюса и 3 плюса при хладилниците сигурно я има, я няма 5-10 лв. годишно като разлика. Производителите са задължени да слагат скалата за енергийна ефективност, а продавачите омайват с тях купувачите. Поне за хладилниците разлика от един плюс е пренебрежимо малка.
Та накратко - гледай другите характеристики на хладилниците, не плюсовете.

# 519
  • Мнения: 353
След известно търсене, стигнах до два модела - този и този
По характеристики Bosch-a ми изглежда по-добре, а цената му е с около 500лв. по-малко (в друг магазин го намерих малко по-евтино от този, който съм посочила). По-голям обем, по-малко енергия хаби, допълнителните зони за съхранение. Горе долу това отчитам като основни разлики, за които има смисъл да се хвана, освен за цената.
 Не искам диспенсъра за вода, та моля за мнение. Има ли нещо, което пропускам или да се насоча към Bosch-a?
Пробвах да потърся в други сайтове мнения за модела, но не намирам.

# 520
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
От хладилнизите side by side аз харесвам повече тези.
   Причината е следната, на модела който си показал по-протежение е разделен по дължина, така двете му части са по-тесни. Например тие имаме съдове които в такъв не се събират. Или на кратко хладилната част е тясна.  Този кой съм показал е устроен по друг начин и хледилника наистина събира много. В твоя случай, ако ще един от двата, аз бих взел Боша.

# 521
  • Мнения: 11 621
Има едно нещо, което никога не ми е харесвало в Бош, а именно, че директно над фризера е чекмеджето за плодове и зеленчуци и едва над него е фреш зоната. На мен ми се  е случвало да вадя от чекмеджето замръзнали домати. Така и не им увря главата на тези от Бош, че тези две зони трябва да бъдат в обратен ред.
Другото, което не ми харесва конкретно в този модел е чекмеджето-фризер, което изяжда много място. Уж направили голям хладилник и фризер, а се оказва, че водачите смалили обема на физера с 1/3 (ясно се виждат на снимката кухините от всички страни).

За толкова голям хладилник не знам  какъв компресор използват и как се справя. Този, който имам аз, не охлажда особено равномерно в сравнение с другите два, които имам.

# 522
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Ами сега на големите хладилници имат мощни компресори на R600.  Пък при но-фрост хладилниците от 300 да 450 литра не е проблем да работят с еднакви системи. Защото там работата опира  и до вентилатори лампи време и други.

Послепис. Вчера съм останал неразбран. Не пищи инверторния компресор, а неговото управление. Това е неизбежно. Нарича се честотно пищене или честотен брум. И не си измислям пиша по учебник( това го казвам за някои които ве изкараха неук, луд и прост). Човешкото ухо спокойно уравя този звук, просто съм чувствителен и го чувам, за това руших да предопредя Мъж с пушка че може да има подобни звуци.
   Защо вече някои потребители се опитват да вървят срещу физични закони си е тяхна работа.

Последна редакция: сб, 30 яну 2021, 06:11 от Vasil Vasilev 676271

# 523
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Трябва да купим спешно бюджетен хладилник /около 500лв/ на майка ми.
Казали са й, че ремонта на нейния ще е почти колкото един нов и не си заслужава.
Изискванията й са да е с долна фризерна част, сив, и не много висок /160-170см/ И с възможно по-дълга гаранция.

Мнения? Препоръки?
А мнение за този:
https://www.indesit.bg/i/indesit-svobodnostoyasch-hladilnik-s-kamera/f076970

Последна редакция: чт, 25 фев 2021, 10:52 от *Бенджи*

# 524
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
До каква цена да гледаме.

Общи условия

Активация на акаунт