Каква марка хладилник да избера

  • 48 674
  • 734
  •   1
Отговори
# 630
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Чакайте че се обърках. Не сте доволна а искате пак такъв. Ами вземете си цялостен но фрост.

# 631
  • Мнения: 11 657
А показания на линка хладилник с автоматично размразяване бихте ли го препоръчали?
Имам наблюдения върху сходен модел на АЕГ (на мой роднина), който е на година и половина. Изстудява добре, настроен на 4 градуса в хладилната част. Понякога на задната стена се образуват капчици скреж. Фризерната част до сега само веднъж е размразявана, защото беше се натрупала скреж около половин сантиметър. Безшумен е.
Аз по принцип съм привърженик на Пълен НоФрост, но и този работи добре. Има 5-годишна пълна гаранция, за сега не дава индикации за нещо не наред. Мисля, че става. По отношение на това, колко ще изкара, няма как да кажа.

Видях, че сте си допълнила поста, докато отговарях. Значи или вземата пълен Нофрост или с автоматично размразяване. Полвинчати хладилници не ви трябват да берете ядове с тях.
В горния линк ЛГ-то, което е пълен Но Фрост, е и с инверторен компресор, което грантира и много икономична работа.

# 632
  • Мнения: 630
Такива страхотии прочетох за но фрост тук във форума, че ще дам още един шанс на автоматичното размразяване Simple Smile

(Все си мисля, че само при нас е този проблем с водата...)

# 633
  • Мнения: 11 657
Такива страхотии прочетох за но фрост тук във форума, че ще дам още един шанс на автоматичното размразяване Simple Smile

(Все си мисля, че само при нас е този проблем с водата...)
Чела сте глупости от хора, които само са чували от едни други хора.

# 634
  • Мнения: 1 428
Аз след съвет от тази тема си взех LG- то от линка по- горе.

Няма такъв кеф да няма капчици вода или скреж в хладилната част. Да не говорим че чекмеджетата от фризера си ги отварям с лекота ( стария, който имах правеше повечко лед в най- горното чекмедже и беше трудно,да не кажа невъзможно на моменти отварянето).

# 635
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Ми да. Изпарителя на но фрост системата е достъпен и лесен за ремонт, а не вкопан като на тези с автоматичното размразяване.

# 636
  • Мнения: 630
Бяха много цветисти и детайни описания (забавни за четене, но да не си на мястото на потърпевшите). Забелязах, разбира се, че не всички потребители на но фрост са на това мнение и много хора одобряват системата.

Petiaivanov, много благодаря за разясненията!

# 637
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 748
Да защото регулира температурата много точно, по-икономично, лесно за почистване и наистина доста по-лесни за ремонт, а най-много харесвам бързото охлаждане.

# 638
  • Мнения: 11 657
Бяха много цветисти и детайни описания (забавни за четене, но да не си на мястото на потърпевшите). Забелязах, разбира се, че не всички потребители на но фрост са на това мнение и много хора одобряват системата.

Petiaivanov, много благодаря за разясненията!
МОля, но искам  да ВИ кажа, че не всяка марка може да прави добър НоФрост. За нашия пазар това е ЛГ (корейски) - ненадминати по компресори, които влагат и НоФрост системи.

Иначе НО Фрост патентът е още от 60-те години и е собственост на  Whirlpool, но всяка фирма си доразработва и си има собствени инженерни решения. Ако някой си мисли, че това е някаква новост, ами не - не е.

# 639
  • Мнения: 41 081
Аз съм чувала само едно принципно вярно възражение - изсушавала се била храната. Да де, ама то не се държи ей така открита храна в хладилник. Да не говорим, че за меса и сирена, както и за плодове и зеленчуци си има изолирани контейнери. И какво толкова остава да се изсушава в хладилника? Тенджерата с манджа ( и с капак) ли? Или бутилките с напитки? Ако все пак има нещо, покрива се. Друго възражение с поне малка тежест аз не знам.

# 640
  • Мнения: 68 788
С пълен ноу фрост съм от 10г. Не го заменям категорично за друго !!!

Няма ледове, чудесии...препоръчвам.

# 641
  • Мнения: 630
Да, така е - само за изсушаването ставаше въпрос.

Истината е, че не знам от кои марки се оплакваха... Ох, пак ще се чете за всеки случай...

# 642
  • Мнения: 11 657
Да, така е - само за изсушаването ставаше въпрос.

Истината е, че не знам от кои марки се оплакваха... Ох, пак ще се чете за всеки случай...
Ами това са хора немърливи, колкото и не добре да звучи. Как ще си плоснеш ти сиренето непокрито в хладилника, че хем да поизсъхне, хем да осмърди целия хладилник или пък месо или риба.....
По този повод искам да споделя, че миналата седмица бяхме на гости и жената от въпросното семейство ме помоли да извдя нещо от хладилниак им (нов уред). Ами майко мила! Ужас. Такава смрад не бях срещала. Всичко вътре непокрито, като се смесили едни миризми. Вмириса се цялото помещение, като отворих вратата на хладилника. Просто си има хора, които не знаят как се използва този уред и това си е. И после 'айде в бг-мамма да се оплачем от хладилника. Innocent

# 643
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 270
Аз имах дълго време НоФрост хладилник който много изсушаваше храната и това ми допадаше защото нещо ще изсъхне но няма да се развали а сега си взех нов пак уж пълен НоФрост обаче вече не изсушава храната и аз бях свиканала с това и се ядосвах че си подарих стария работещ хладилник в който ако си оставя един домат и след месец ще става за ядене а сега ми се разваля всичко заради по-голямата влага - извода ми е че модерните хладилници дори и да са пълен НоФрост подържат определена влага Simple Smile

# 644
  • Мнения: 11 657
Аз имах дълго време НоФрост хладилник който много изсушаваше храната и това ми допадаше защото нещо ще изсъхне но няма да се развали а сега си взех нов пак уж пълен НоФрост обаче вече не изсушава храната и аз бях свиканала с това и се ядосвах че си подарих стария работещ хладилник в който ако си оставя един домат и след месец ще става за ядене а сега ми се разваля всичко заради по-голямата влага - извода ми е че модерните хладилници дори и да са пълен НоФрост подържат определена влага Simple Smile
Всички хладилнищи поддържат определена влажност.
Каква марка беше старият и каква новият, ако не е тайна?

Общи условия

Активация на акаунт