Професия учител - 7

  • 34 210
  • 754
  •   1
Отговори
# 150
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
И аз подочух за подобна мода. Досега при нас не се е проявила, но колежка спомена, че един младеж се е пробвал в тяхното училище.

# 151
  • Мнения: 6 003
За такива шеги просто нямам думи. Аз съм преживявала истински,  и то не първи, целия клас знаеха, че трябва спешно да се извика сестрата, от там линейка.Много време мина откакто е завършил , но се помни ...

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 05:34 от J_M_M

# 152
  • Мнения: 9 877
Няма ли наказания за подобни простаци???

# 153
  • Мнения: 1 463
Какви наказания?! И да има, те не представляват нещо сериозно, поне от гледна точка на наказания ученик!Не им пука въобще!
Така или иначе, ще завършат, ако не това, то друго училище! Че и във ВУЗ ще ги приемат!

# 154
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мен пък ме заплаши баща по телефона!
В петък, преди две седмици, синът му, на когото съм класна, се е сбил с друго момче, по пътя към дома, след учебните занятия. В събота сутринта ми се обаждат и се започва: "Знаеш ли кой съм и къде работя? Ще дойда в училище, ще ви строя всички учители, ще извикам медиите и на нищо ще ви направя! Искам да знам какви мерки ще вземете за другия ученик." И затвори.
И това баща на дете, на когото правя безброй компромиси!
Работи като военен, да се благодари, че не подадох жалба срещу него, че и служебно положение използва, къде бил работил видите ли!
Детето не е толкова зле, то в понеделник ми се извини и каза, че не одобрява поведението на баща си. Но родителите са... И майката продължава да ме моли за компромиси, но повече- не. Да се научат на ред.

# 155
  • Мнения: 1 463
Джемма, много неприятно....!
Явно е бил много превъзбуден този родител!
И мене ученик от малцинствата ме заплашваше, че ще извика "Господари на ефира", само дето не знам по каква причина. Добре, че го спряха това предаване. Самият ученик пък прекъсна училище.
Като в цялата държава е анархия, не може училищата да правят изключение!

https://baricada.org/2017/06/15/uvolnete-uchitelite/

# 156
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Веднага включвам на високоговорител и предупреждавам, че около мен има свидетели и разговорът се записва. Като започвам с висок и ясен глас "Г-н Х., ...". Правила съм го на предишната си работа,  несвързана с училище и винаги е хващало дикиш, независимо че няма юридическа стойност.

# 157
  • Добрич
  • Мнения: 5 454
Джемма, понякога компромисите са добър вариант,  но понякога ученици и родители "си го навиват на пръста" и злоупотребяват. Няма как да знаем предварително какво ще се случи...

gargamela, много находчиво!
--- 
J_M_M преди доста години от моя клас момиче изпадна в безсъзнание. Работех извън града и докато дойде линейка мина повече от час. От 112 ме свързаха директно със спешния център, за да ни кажат какво да правим. През това време дойде медицинската сестра от селото, дойде още един лекар пратен от личния, на когото се обадихме първо. Поставиха инжекции, но ученичката тръгна с линейката в безсъзнание. Добре, че успях да извикам и майката. Чак по пътя за Добрич, след повече от час и половина детето се е свестило...
Странно ми е, че някой може да "се шегува" с тези неща, защото ако се случи наистина, а ние си мислим, че е театър  не се знае какви ще са последствията...

# 158
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно затова трябва да има санкции, за да не си позволяват да се "шегуват" по подобен начин.

И мен са ме заплашвали родители. особен много ги "обичам" тия, който тръгват с репликата "Ти знаеш ли кой съм аз?!", на което отговарям - "А ти знаеш ли аз коя съм?!"

От любопитство искам да ви попитам - как трябва да се подготви някой за конкурс за директор - какво се чете, как протича конкурсът и разни такива неща.

# 159
  • Мнения: 1 463
Имам един въпрос. В класа ми има дете с виден психически проблем, според мен от аутистичният спектър. Говорила съм с родителите, те казват, че няма. Не признават.
Детето се влачи по земята, говори и се държи като 5 годишно, носи си играчки в училище, а е на 10 г. Искаше да скача през прозореца. Говори, че иска да се самоубие. Не мога да го оставя само, не отварям прозорец, заради него. Другите в класа мрънкат, оплакват ми се, а аз съм с вързани ръце.
Пречи по време на часовете, но нищо не мога да направя, защото няма медицинско удостоверение. Ясно, че родителите си затварят очите, а Директорът ни е страхлив и просто ми е страшно трудно.
Имали ли сте подобни ученици и какво мога да направя?

# 160
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Веднага включвам на високоговорител и предупреждавам, че около мен има свидетели и разговорът се записва. Като започвам с висок и ясен глас "Г-н Х., ...". Правила съм го на предишната си работа,  несвързана с училище и винаги е хващало дикиш, независимо че няма юридическа стойност.

А, просто споделям, изобщо не съм си го сложила на сърце. Нито ме е уплашил, нито съм виновна за нещо, нито пък е дошъл  в училище. Явно по телефона само е смел. Изка, а се и ми затвори, даже не искаше отговор от мен. Simple Smile

# 161
  • Мнения: 1 765
Judit, в момента имаме такова дете. Идва като здраво, а то очевидно не е. В 8 клас е. Как е стигнало до 8 клас, чудим се всички. Сега се чака група от ресурсния център да го оцени и да мине на допълнителна подкрепа. Според мен трябва да се убедят родителите, че в интерес на детето е то да получи допълнителна подкрепа. Относно изявленията, че иска да се самоубие, веднага трябва да се уведомят родителите и ако имате психолог.
Лиляна, мисля, че на конкурс за директор изпитът е върху нормативната уредба.

# 162
  • Мнения: 1 463
Да, веднага след като започна да говори, за самоубийство, че иска да скача от прозореца, търсеше стъкла в училищния двор извиках родителите. Заедно с психоложката, която е наясно отдавна с проблема, говорихме. Родителите спокойно ми обясниха, че това било защото гледал нещо по телевизията. 😶
Психоложката им препоръча да минат на специалист в Александровска, но отказаха.
Взимат го последен и го водят още в 7 30, при условие, че психоложката предложи да не остава в занималня до последно, защото се изнервя. Никаква реакция.
Лошо е да го казвам, но когато отсъства се радвам, защото денят ми минава по - леко.

# 163
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Judit, ако е продължило тези приказки за самоубийство, задължително входираш доклад до директора (и си оставяш копие с вх.N). Наблягаш на тях и на това, че психологът е говорил с детето и родителите и те не са предприели нищо. Ако родителите пак реагират и няма промяна, имате възможност да уведомите отдел Закрила на детето, като за дете в риск. Не че те могат да направят нещо съществено, но поне ще направят контакт с родителите, тогава повечето хора се стряскат и вземат мерки.

Понякога си е чиста лиготия от децата, понякога проблемът е психологически или медицински, не се предполага ти да си достатъчно компетентна да го класифицираш, но си длъжна да сигнализираш.

# 164
  • Мнения: 6 003
Judit Becker и аз те съветвам да  входираш доклад, за всичко свързано с детето. Колкото и безобидно да се струва на родителите . Ако не се справя и не покрива минимума , доклад за предлагане на обща подкрепа и след изтичане на  срока и ако няма промяна  допълнителна подкрепа. При несъгласие на родителите по наредбата, колкото и да е тромава... Което ми напомня че не съм я преглеждала, а имало промени.

Общи условия

Активация на акаунт