Кога се научиха да заспиват сами кърмачетата ви?

  • 1 205
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 964
все още заспива на цица, в слинга или в количката на разходка или в колата на път  Laughing
самичка е заспивала 2-3 пъти, но аз съм до нея, върти се, гъне се и накрая заспива сама, но ми отнема повече от час, а единия път се въртя 2 часа и тогава реших, че и Манго е 'ора и ще заспива на цица  hahaha

# 16
  • Мнения: 1 272
Някъде след около 40 ден. Тя и сега заспива докато я кърмя, но при преместването се събужда. После я оставям сама в стаята и тя си заспива сладко сладко и така до сутринта....

# 17
  • Мнения: 559
Беба още заспива на гърдата ми, иначе спи в отделна стая сама от самото начало Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 399
При мен е спала само през първия месец. На гърда е заспивала някъде до края на втория месец. И до ден днешен я гушкам за да заспи, е нося я на ръце, де, на нея това и е приспиването, но си спи в отделно легло и отделна стая. За мен е много важно детето да може да спи отделно. Притеснява ме факта че заспива на ръце, но се радвам че съвсем сама се научи да спи отделно. В момента спи около 9-10 часа през нощта без прекъсване и това дава възможността на всички ни да се наспиваме. Сутрин я намирам понякога под ъгъл 90°, понякога се е обърнала на 180°, не знам какво би било ако трябваше да спим в едно легло, нито аз нито тя бихме спали добре. А храненето, независимо какво я разсънва и и трябват около 1.5 часа след това за да заспи. Което също много ме радва защото означава че за детето храненето си е хранене, спането, спане и е не бърка нещата. В редките случаи когато е заспивала по време на кърмене много съм се ядосвала, защото не си дояжда, съответно не си и доспива и е кисела през следващите 24 часа.

# 19
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Докато беше кърмаче - 4 месеца, а и още 8 месеца дъщеря ми заспиваше сама. Отучи се след като стана на 1 годинка. Спи с баба си и вече почти 1 година си ляга с нея - обикновено след 23 ч. 

# 20
  • Мнения: 4 399

офф.. нещо ми е много тъжно покрай това захранване, толкова бързо порасна това дете

Извинявай, аз сега виждам това и пак се включвам. Изумена съм.  Shocked Защо ти е тъжно, това че детето пораства е прекрасно. От един вързоп който само реве и яде се превръща в истинско човече, комуникира, движи се, открива света. За мен е неописуемо удоволствие да съм свидетел на това развитие и захранването е част от него. При моята дъщеря настъпи много голяма промяна със захранването когато откри че това дето ние си го слагаме в устите и тя може да го яде и като че ли детето прекрачи прага към един друг свят. Wink

# 21
  • Мнения: 22 898
Заспиваше на гърдата,а после го пренасях на креватчето/6м/.Около 7-8 месец започнах вечер да го дохранвам с АМ и направо си го оставях в креватчето.Заспиваше сам,след като изпие шишето.

# 22
  • Мнения: 750
Моята маймуна нощния си сън го заспива сама от около месец, т.е от началото на 5-я някъде. И на гърда заспива, ама като реша аз, че ще я приспивам. И май е по-добре вечер, преди да заспи, да не съм край нея. Ама нощем ме търси за сукане. Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 1 155
И ние се приспиваме само на гърда - за нощен сън, за дневен, и в колата също. На разходка с количката като сме пак трябва да седна някъде да се кърмим, че да заспи. А до 3-ти месец заспиваше сама в количката, ама с рев - пореве 10-15 мин. и заспи, само че сега е по-издържлива и ако я оставя може да реве с часове.  Rolling Eyes Кому е нужно?!
Естествено, пробвала съм и други методи на заспиване, но не може. Явно тя сама ще ми покаже кога иска сама да заспи.
Иначе си спи в нейно легло, аз не мога да спя като е с мен.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Между 9 и 12 месеца. Laughing  До преди това заспиваше на гърдата а сега вече го оставям в леглото и заспива сам. Laughing  Стана лесно.

# 25
  • Мнения: 3 089
не заспива на гърда, а гушната в мен докато аз се лашкам на люлеещ стол. толкова е приятно, че не намирам смисъл да спирам тази трдиция. но пък и ние се кърмим само 2 пъти с тенденция да остане само вечерното кърмене. така че моят отговор май не е много от полза.

# 26
  • Мнения: 619
ами при нас е доста различно-явно зависи от настроението и - понякога я оставям в леглото и и заспива сама,друг път и давам биберона и след 5 мин е заспала,има случаи когато нито едното от двете не действа и я слагам на гърдата(което на мен лично много ми допада).в количката или в колата си заспива веднага щом и се доспи.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 381
Не съм гласувала. За сега повечето вечери се приспиваме на гърда. Но има случаи, когато се насуква, обръща се и заспива. Може да си почопли малко тапета и тогава да заспи. Преди няколко дни сама се качи в креватчето си, зави се с одеялцето и се опита да заспи, но не се получи.
През деня заспива по различен начин - на гърда, на разходка - преди в количката, сега в слинга, легнала на пода.

# 28
  • Мнения: 601

  Ако можеха да заспиват самички нямаше да са КЪРМАЧЕТА[/u] Stop
 

# 29
  • Мнения: 398

  Ако можеха да заспиват самички нямаше да са КЪРМАЧЕТА[/u] Stop
 

 Laughing Laughing

Като новородено - на гърдата. После - до 5-6 месеца бележихме успех в самостоятелното приспиване вечер. Слагах я с бибата след баня в леглото и тя си заспиваше сама. Но като почнаха зъбите - пак заспива на гърда. Понякога и я люлеем на ръце. Спи в нашето легло, ако я преместя в нейното след 2-3 часа като се усети - пак надава вой да идва при нас.

Общи условия

Активация на акаунт