Носите ли фамилиите на съпрузите си?

  • 12 867
  • 337
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 505
С тире съм.Харесвам си моята фамилия,много добре се съчетава с малкото ми име.Така се и представям-с моята си фамилия.

# 76
  • Мнения: 507
Нося я и то от какво съм се родила Laughing
Сега сериозно - просто бяхме с еднакви фамилии и не се наложи да променям моята.

# 77
  • Мнения: 431
Не , но скоро мисля да я сменям Thinking.

# 78
  • Мнения: 2 274
   Приех неговата фамилия, защото така исках! Като отидох да си сменям паспорта обаче се оказа, че са ми записали името с тиренце  Joy!

# 79
  • Мнения: 143
Нося я и още как smile3521

# 80
  • Мнения: 6 315
Да, но не за дълго. Фамилията му е доста сложна и никой не я изписва правилно Sad. А и аз си харесвам моята - бащината.

# 81
Аз съм с тире,достатъчно уважавам своя род,че да се разделя с фамилията си,а на моя мъж дядо му не съм го виждала дори(човекът е починал,лека му пръст).Съпугът ми нямаше нищо против,но родителите му така хубаво се опулиха като разбраха,че това май беше най-забавния момент от цялата сватба Mr. Green(а те разбраха чак в ритуалната зала и то не от нас ,а в момента,в който се говори за това кое име ще носи жената след брака)

# 82
  • Мнения: 4 621
Да нося я. Харесва ми да сме с еднакви фамилии Laughing

# 83
  • Мнения: 1 492
Нося я, доста се чудих, но накрая склоних Simple Smile

# 84
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. Нося неговата фамилия, някак ми звучи странно "еди коя си-еди коя си"  Simple Smile

# 85
# 86
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Нося тази на мъжа си. Преди време си мислех да остана със старата си, но в крайна сметка реших, че няма смисъл. Това, че я смених мисля, че освен уважение към съпруга ми, говори и за уважение към неговия род.

# 87
  • Мнения: 603
И аз нося фамилията на съпруга си  Flutter

# 88
  • Мнения: 428
След 10 дни се омъжвам и ще приема фамилията на мъжа ми.
Хич не съм се замисляла за тирета и т.н., щом сме едно семейство трябва да сме и с една фамилия. Това смятам да важи и за бъдещите ни деца, защото в родата на мъж ми обикновено децата приемат за фамилия името на дядото, нещо което за мен е много старнно - ние с една фамилия, детето с друга, айде няма нужда.
Въобще и за мен "фамилия = семейство" Peace

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да - сложна и интересна.

Общи условия

Активация на акаунт