Болки в гърба при дете на десет години

  • 2 212
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 291
Търсих такава тема, но не открих,затова си позволявам да пусна нова тема. Моят син -в 5ти клас, преди около 10 дена бил с раницата на гърба и рязко се извил и каза, че нещо му изпукало на гърба и страшно го заболяло.Каза,че трудно си поел въздух дори.Като се прибра от училище го заведох на детски лекар,тя го преслуша и каза, че болката не е от белодробен или сърдечен произход.Да даваме нурофен и да мажем с някое от тези мазила от рода на диклака. Всъщност болката е само при някои положения на тялото,не е постоянна,например като се навежда,или като бяга. И така давах нурофен 5 дена и мазах с Репарил гел,после с Бенгей, но като,че ли ефект няма. Пак си го боли при някои движения на тялото.Отново го заведох,този път на неговото джипи,което не е детски лекар и той се опита да го намести с ръце,но каза,че не става и му изписа Ибутоп-гел-за мазане и каза,че ще се оправи.Случвало ли се е на вашите деца такова нещо? Аз много се притеснявам, защото ако е нещо прискрипано ,как ще мине от самосебе си?

Последна редакция: ср, 30 окт 2019, 14:13 от bubanka

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 248
Защо не го заведете на ортопед? Все пак според мен такъв специалист може най-точно да каже. Ако се наложи и рентгенова снимка.
Дъщеря ми( също на 10) напролет беше паднал с ролери и аз от глупост "нищо ѝ няма" не я заведох. Пооплаква се известно време, мина.
Наскоро пак да се оплаква от болки в гърба. Личната лекарка заговори за изкривяване,след което я заведох на ортопед да чуя и неговото мнение.

# 2
  • Мнения: 8 937
Най-вероятно нещо се е прищипало и от лекарства няма как да мине.
На мен самата ми се е случвало и единствено компетентен масажист ме спасява. Човекът буквално намества разместените неща.

Поинтересувайте се къде във вашия град може да намерите такъв специалист.

То с тези тежки раници - нищо чудно.
И моята дъщеря е пети клас. И нейната раница тежи ужасно много...

# 3
  • Мнения: 25 568
Задължително заведи детето на ортопед. Също е добре да се направи и снимка на гръбнака.
Не позволявай на неспециалисти или пишман такива да пипат там, където не им е работата, ако не искаш да осакатят детето ти.

# 4
  • Мнения: 291
Александра, а каква каза ортопеда?

# 5
  • Кърджали
  • Мнения: 10 248
Ортопеда направи един хубав преглед /още повече че ние отидохме и с други въпроси, нямащи общо с гърба, но тъй и тъй сме го хванали/. Каза че болките и в момента нямат общо с падането /още повече че бяха минали месеци от случая/, няма изкривяване на гръбначният стълб категорично, а болките и в момента може да са моментни, от растежа. Общо взето да спортува, да внимава да не качва килограми /че вече има няколко в излишък/ и да е спокойна. Така и дъщеря ми се успокои, защото я усещах, че много се беше притеснила.
Изписа и едни добавки, които повлияват добре на костната система. И тъкмо снощи се сетих, че някъде съм забутала рецептата, а не им помня името.

Пак повтарям, за най-сигурно го заведете на ортопед. Такъв специалист най-правилно би преценил има ли, няма ли някакъв проблем. Ако прецени - ще ви прати и за снимка.

Общи условия

Активация на акаунт