Пътят на честта - тема 5

  • 42 095
  • 794
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 286
Е, доста прекалявате според мен с критиките. Започна да става интересно и ако трябва да търсим грешки, ще ги намерим във всички сериали, било то американски, турски и т.н.
Скрит текст:
При американските сериали мен много ме дразнят диалози, в които непременно има обидни, вулгарни и цинични думи, говорене за секс в семейството( например майката споделя сексуални проблеми с дъщеря си),любовта е сведена до сексуални гимнастики още на първа среща,  повторение на откъси от предишни епизоди като за малоумни и мн.др.
Скрит текст:
При турските сериали е другата крайност- моралът в семейството е на много високо ниво, набляга се на уважението към възрастните в семейството, любовта е истинска, романтична, макар прекалено зависима от традициите в много отношения
.
Аз не съм експерт, но нашия сериал държи в напрежение все пак и ако сравнява с ОЖ примерно, рецитацията на д-р Кръстева ( а и на други) ме дразни много повече от тази на Кера и Калоян. Но в темата за ОЖ никой нищо не казва за това. Вярно, има доста кусури и аз ги виждам, но толкова крайни мнения не бих си позволила да изказвам. Все пак има интрига, която ме кара да чакам с нетърпение следващия епизод. Бонка, Симона, Митю, Начо, въобще Царевската линия на сюжета ми е много по-интересна. Не разбирам логиката на поведението на Киро. Май той е най-големият психопат в сериала. Защо му е наистина да съсипва бизнеса на Калоян? Нали му платиха неговото?   Някакви сметки си прави за къмпинга, но почва доста отдалече....И сцените в Канада са много неизсяснени, само маркирани, дразнят с неяснотата си. Чудо голямо, имала любовник Емилия, трябва да е голямата тайна и загадка....Ние да не ядем доматите с колците...Още от смс-а в таксито към летището стана ясно. Такива неща исках да споделя. Чета тук с удоволствие , но прекалената негативност ми идва в повече и вече не ми се влиза в темата, а преди бързах да видя споделени размисли. Не че ще спра да чета, но ми се иска да виждаме и хубавите неща. Не познавам Фучеджиева и ми е все едно за нея.

# 286
  • Мнения: 15 317
Не прекаляваме. Сериала е страшна недомислица. Идеята има потенциал, но реализацията дълбае дъното. Аз го гледам не заради, а въпреки актьорската игра, слабата режисура и некадърния сценарий. Сериала е от типа "толкова тъп, че чак забавен". Сега, ако беше нещо фентъзи бих оправдала недомислиците, но той не е. Карай, забавлявам се аз с него и ще ми липсва като свърши.

# 287
  • Мнения: 774
Не ме държи в напрежение сериялчето,а го гледам от гледна точка на хубавите и точни коментари.

# 288
  • Мнения: 5 356
Добър човек и христиЕнин е Начо. Насред кръчмата се помоли на св. Василий да прости греховете на Бонка.

A попеца как сръбваше ракийка на обяд...

# 289
  • Мнения: X
Той попа си пие по канона...както почти всички. Иначе е грехота.

# 290
  • Мнения: 1 408
Сериала е страшна недомислица. Идеята има потенциал, но реализацията дълбае дъното.
Съгласна на 100 %. Историята всъщност е много интересна, но е некадърно предадена. Явно наистина не смогват със сериите, затова претупват така и затова намалиха излъчването на три седмично. Дано това да се отрази на качеството, защото иначе целият замисъл отива на кино.
И аз мисля, че Жаки нарочно се държа така уплашено. Разбра, че има психарка насреща си и прецени да не я дразни допълнително. Сега, друг е въпросът, както вече се спомена, че можеше повече да се раздаде в боя, да я оскубе, да я нарита и т.н. И аз се чудя с кой акъл тръгна сама посред нощ, ами не взе Симеон със себе си. Ама филм да става.
Симона много сглупи според мен, като каза на Митю, че знае с какво се занимава. Нали са казали, предупреденият е въоръжен. Сега му заостри вниманието да търси кой й пълни главата. И все си мисля, че по-нататък ще има бой между него и Дичо. Все някой ще му изпее къде Симона прекарва все повече време.
А ансамбълчето на Керата кърти отвсякъде. Ризката иди-ела, ама панталона беше пълен потрес. Кой ги облича тези актьори, не знам? Ааа, май е ставало дума за това-дизайнерката на републиката ли? Ужас! Люлюто е в пъти по-елегантна и стилна.

# 291
  • Мнения: 9 289
Защо пък дрехата да определя професионализма и кадърността на човек не ми е ясно. Аз също съм счетоводител, но не нося въобще рокли, поли и панталони и никой не ме е уволнил за това, нито ме е критикувал. На запад хората изобщо не работя нагласени като за сватба, даже и шефовете .

# 292
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Аз също съм счетоводител, но не нося въобще рокли, поли и панталони и никой не ме е уволнил за това, нито ме е критикувал.
А какво носиш?

# 293
  • Мнения: 15 317
Дрехата не определя професионализма и кадърността, тя определя това как някой иска околните да го възприемат. Определя също и това как другите го възприемат, защото очите първо виждат, а после мислят, осъзнават, оценяват. Както казват: "По дрехите посрещат.."!
Определя и отношението към работата, работодателя, екипа, клиента и най вече към самия себе си.

# 294
  • Мнения: 9 289
Аз също съм счетоводител, но не нося въобще рокли, поли и панталони и никой не ме е уволнил за това, нито ме е критикувал.
А какво носиш?
  Дънки и клинове, просто така се харесвам и ми е комфортно и не ми пречи да си изпълнявам служебните задължения 😃

# 295
  • Мнения: 1 760
А Блендера, като е толкова Флюбен в Жаки защо я остави сама да отиде при психопатката?

# 296
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Жакито нали беше завършила психология, толкова ли не можа да се усети и да действа професионално! Явно и дипломата и е купена.

# 297
  • Варна
  • Мнения: 25 242
За да бъдеш главен счетоводител нали се иска някакъв професионален опит, изтървах началото на филма, ама Кера предполага ли се, че е работила някога като счетоводител?

# 298
  • Мнения: 6 159
За да бъдеш главен счетоводител нали се иска някакъв професионален опит, изтървах началото на филма, ама Кера предполага ли се, че е работила някога като счетоводител?

Не дръжте  на тия неща , гледайте го само като шоу Joy  То само тази недомислица да беше...

# 299
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А, така е, ама другите сте ги обсъдили вече Laughing Верно прекалено измислен филм, а започна добре. Сега чак на моменти ми става неудобно да го гледам, толкова е абсурден.
Друго, което ми направи впечатление, може и да сте го споменавали. В кадрите от миналото как пък не избръснаха брадата на Калоян, не смениха прическите на жените, то бива, бива, ама грам опит да изменят външността на действащите лица не забелязах. А се предполага, че са минали години.

Общи условия

Активация на акаунт