Операция при смъкване на 4ервата

  • 1 002
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 424
Здравейте! Явно имам смъкване на 4ервата, макар 4е не съм то4но диагностицирана - двама лекаря го отрекоха (гледайки на ехограф), двама го потвърдиха, само с опипване на корема.. но някак вярвам пове4е на вторите двама с оглед на симптомите. Те бяха разли4ни, променяха се, но явно положението става по-зле, защото в последната седмица усещам постоянен натиск върху ануса и усещане, 4е ми се ходи до тоалетната, както и постоянен натиск от двете страни на влагалището и триене там на всяка кра4ка. Искам да попитам някой знае ли пове4е за операцията за повдигане на органите - къде се прави такава в София, кои са най-добрите специалисти, какви са рисковете..? Има ли някой, който се е подложил на такава?

# 1
  • Мнения: 2 502
Отиди на гинеколог да ти постави диагноза и след това можеш правиш проучване . Отпускане на тазовото дъно се проявява като спадане на предна /задна стена на влагалището.Това се вижда много добре при такъв преглед.Имаш нужда от уточняване на диагнозата.

# 2
  • Мнения: 424
То4но гинеколожката ми каза, 4е вси4ко ми е наред, и 4е и смъкване на 4ервата няма.

Лекарите сякаш за нищо го нямат този проблем, а мен ме е страх утре как ще отида на работа.. Непрекъснато вдигам разни неща и какво ще стане?..:'(

Аз да си напиша - бях пак при гинеколожката, тя твърди, 4е смъкване на 4ервата няма, и 4е това може да се установи от гинекологи4ния преглед!? Слабост на съединителната тъкан, което може да бъде при4ина за смъкване на 4ервата, също щяло да се види на гинекологи4ния преглед, ако го има.. Нещо някак невероятно ми зву4и.. Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 08:44 от AnMary

# 3
  • Мнения: 2 502
Ами,вижда се на преглед ,защото има смъкване на пикочния мехур или дебелото черво,което се проявява и вижда  като пропадане на влагалището .Неговата стена се вижда от вън.И това е точно заради по-слаба стена .Получава се следствие естествено раждане и /или по-късна възраст на пациентките.
Вероятно,проблемът ти е другаде.

# 4
  • Мнения: 424
Дано да е така..
Все пак не изклю4вам смъкването на 4ервата, две лекарки го потвърдиха, а и усещанията ми.. и ако някой има информация за тази операция, ще е полезно да я нау4а!
А принципно как се установява смъкване?

# 5
  • Мнения: 424
Отидох за второ мнение при втора гинеколожка, която се твърди, 4е е доста добра, тя също твърди, 4е смъкване на влагалището при мен няма.
Само 4е този симптом - усещане за..нали4ие на нещо във влагалището, което създава натиск, си го има, по леко или по силно.
Повдигам темата, ако някой има нова информация (едва ли, ама все пак..)
Вероятно трябва да се направи изследване на 4ервата, за да се види разположението им? Някой ако знае какво то4но, къде, специалисти..?

Общи условия

Активация на акаунт