Ортопеди на тазобедрена става във Военна Болница София - Лош избор!

  • 4 256
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Поради предстояща смяна на тазобедрена става, ме насочиха към Военна болница, София (ВМА).
Искам да споделя  пълното си разочарование от отдела по Ортопедия (в частност д-р Кюркчиев).
Както за жалост се оказа, това всъщност не е точно отдел към ВМА, а механичен сбор от ортопеди, всеки грижещ се за собственото си благополучие, подозирам най-вече финансово.
Абсолютно невъзможно е да получите от някого точна информация за:
- варианти, производител и модел на ставата (за да имате избор)
- обосновка за избора на метода и производителя
- срока на записване
- протичане на рехабилитацията
- цени, крайна цена
По всички важни въпроси към д-р Кюркчиев, не само че УДАРИХ НА КАМЪК, а ми се демонстрира арогантен и назидателен отказ за предоставяне на информация (въпросите зададох след ок. 3-седмична подготовка в специализирани наши и чужди медицински източници, познати, колеги и т.н.).
... и всичко това подплатено с невротично прибързано претупване. Няма и 6 минути и посред разговора пусна да влезнат следващите пациенти, тоест: "МНОГО ПИТАШ - ОТИВАЙ СИ"!
След изрично настояване с огромно неудоволствие сподели единствено това, че предлага "американска става", 3600 лв., с безциментно закрепване. Имало и други, по-скъпи варианти.
Смяната на тазобедрена става не е пломба на зъб, за да се държат на тъмно пациентите и накрая да се поставят пред свършен факт.
Така че, имайте го предвид ако на вас или ваши близки се наложи.
Пациентът не само трябва да е НАЯСНО кой какво влага в тялото му, а преди всичко има право на добро ЧОВЕШКО ОТНОШЕНИЕ най-вече от страна на лекаря.
Явно е, че се касае за дълга верига на интереси, започваща с доктора и свършваща със сестрата, верига държаща в неведение пациента с цел максимално изсмукване на средства.
Така че, помислете дали да гласувате доверие на наскоро дошъл от Пирогов неврастеник ... а и въобще на други  ортопеди от Военна Болница (ВМА).
Имайте предвид, че непосредствено преди операцията 99% ще ви натресат и 900 лв. такса "Избор на екип"  БЕЗ ЗА ТОВА ДА Е СТАВАЛО ДУМА ПРЕДИ ТОВА и БЕЗ ДА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ НЕЩО!
Отвратително!
Впрочем към момента там всички ортопеди използват стария метод на смяна с 20-сантиметров срез.
Както преди 10 години.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 11:09 от Stefka R

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Преди година и половина съпругът ми беше опериран в Испания. Преди операцията не му обясниха кой знае какво, за избор на става пък изобщо не е ставало въпрос.
Всичко беше абсолютно и напълно безплатно. Отношението в болницата- прекрасно. Престой в болницата- 4 дни. Никаква рехабилитация. В края на първия месец след операцията мъжът ми хвърли и двете патерици. След три месеца се върна на работа, която е тежка физическа работа.
С две думи- всичко е комплексно. Опериращият лекар ми отдели цели 15 минути от натоварения си график да ми показва снимки на ставата преди, на новата става, да ми обяснява метода на поставяне, относно възстановяването и пр( всичко това след операцията). Но не сме имали избор каква става да сложат, как да я закрепят и т.н.

# 2
  • Мнения: 2
Радвам се, че всичко е минало добре!
Дано мъжът ти да няма повече такива проблеми
Иначе, именно там е проблемът - в доплащането.
Там лекарите правят големите пари - чрез фирмата производител на хирургически материали. Повечето лекари (особено хирурзите, които и без това се имат за кралете на медицината) се превърнаха в арогантни търговци.
Моя позната, заради майка си, по същия начин беше обиколила 7-8 доктора и се беше наслушала на кое от кое по-скъпи предложения.
Някои просто по външния вид определят цената за доплащане. Ужас!
За пациентите - мъчение, а за докторите - рутинен бизнес.
Пациентът трябва да има избор, както и трябва ДА ЗНАЕ ЗА КАКВО ПЛАЩА.
Иначе е ... като да ти продават кола без да знаеш каква.

Общи условия

Активация на акаунт