НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 132

  • 41 834
  • 841
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Яденето на нещо с подсладител не е ядене на сладко реално. Той не влияе на кръвната захар и инсулина. Т
Тук си в голяяяма грешка! Подсладителите никак не са добър избор, а за мен се оказа, че фруктозата ми влияе много по-зле от бялата захар!
Фруктозата не е подсладител, а вид захар. Плодова захар. Вдига инсулин, складира се в черния дроб и е дори по-вредна от захарта.
Аз написах, че използвам еритритол. Нито аспартам, нито стевия ползвам. За еритритола не важат написаните от теб неща.
Зависимостта към сладко откъде идва няма да споря, не съм съгласна, а и вие не сте лекари, нито диетолози тук.
Всеки има право на мнение, както има право и да си го изкаже възпитано и без да бъде нападан. Темата е за споделяне на опит, не за назидаване.

Врабчо, правила съм и аз режимни десерти, но пак се изкушавам от купешките Sad Между другото, направените вкъщи сладкиши не ми действат като наркотик (знам, че не откривам топлата вода).
Разбирам те. Не влизай гладна в супермаркет. Тогава се купуват и ядат най-големите глупости. Hug

# 181
  • Мнения: 31 371
И аз ям по две блокчета 85% на Линд или на Берьозката, ям и сметана с черно какао почти всеки ден. Килограмите обаче ми падат и аз съм доволна, защото това целя.
Преди на събитие директно без да мисля посягах и докато се усетя лапвах от супер интересните вкусни лакомства, но вече въобще не ги гледам.

# 182
  • Мнения: 7 258
Денси, би ли споделила какво черно какао ползваш?

# 183
  • Мнения: 2 399
Добре , че не съм се прецалака с 99 -процентовия на Линд, взех 90 % и едвам се яде, честно казано. Много е хубав шоколадът на Лидл 85 %, но не навсякъде го има.

# 184
  • Мнения: 18 542
Не е нужно човек да е дипломиран лекар, за да знае, че зависимостите са реакция на мозъка.

Зависимостта от захар както и всички други пристрастяващи вещества се "лекува" само с пълно въздържание. Може да си отричаме до края на света и да си заравяме главите в пясъка, но това не променя фактите.

Между другото, отрицанието и оправдаването с всякакви аргументи, само не и признаване на истината, също е една от чертите на зависимите.

Да, темата е за споделяне на опит, споделяме опита си на успели да се отърват от зависимостта към сладкото, с тези, които все още не са, така че цупенето е излишно и непродуктивно.

Аз имам един 100% донесен ми от Франция от колега /не знам марка/. М... ще си остане неизяден. Има вкус на тебешир  Grinning

# 185
  • Мнения: X
Мда, точно така, споделяме опит и повече от това нямаме възможност за каквато и да е помощ.
Ще трябва време да "узреете". На мен ми бяха необходими 3 години да узрея, но бях почнала вече промените с каренцето черен шоколад с кафето на обяд и с интервал от 5 часа между хранене.
За изкуствените подсладители в едни далечни години лекарите постоянно повтаряха, че са за диабетици. Смениха се и времена и лекари. Но сега ги обвиняват за високите триглицериди. Всеки си преценява за себе си.
За шоколадите: имам постоянно 70 % и 85% (харесва ми последния), но често им изтича срока преди да бъдат изядени.

# 186
  • Мнения: 31 371
Денси, би ли споделила какво черно какао ползваш?
На Берьозката. Скъпо е, но е много хубаво. Слагам по много малко, защото иначе сметаната става кисела и горчива. Понякога я ям и без нищо. Обаче мога да изям голяма кофичка и се наяждам за часове с нея.
Подсладители не ползвам и не правя никакви десерти с тях. Само 85% шоколад, сметана, яйца и зеленчуци и то ограничено. Така съм от три месеца и ще продължа години.

# 187
  • Мнения: 2 399
Аз имам въпрос към тези, които казват, че са преодолели зависимостта към сладко- наистина ли не ви се прияжда никога или просто си налагате с воля да се въздържите? Защото за мен са различни неща.

# 188
  • Мнения: X
Нито нападам, нито назидавам. Само казвам, че докато поддържате зависимостта си към захарта (без значение под каква форма е тя - захар /подсладител/плод), ще сте все на фаза "Не мога без сладко!". А дали ми вярвате, не е мой проблем, не се вайкам аз, нали? Simple Smile

# 189
  • Мнения: 18 542
Аз имам въпрос към тези, които казват, че са преодолели зависимостта към сладко- наистина ли не ви се прияжда никога или просто си налагате с воля да се въздържите? Защото за мен са различни неща.
На мен не ми се дояжда.

Много, много рядко хапвам едно квадратче черен шоколад, ако видя някой вкъщи да яде. Да се чете по-рядко от веднъж седмично. Аз не купувам като ходя до магазина, но някои от домашните си взима чат-пат.

# 190
  • Мнения: 4 662
Яденето на нещо с подсладител не е ядене на сладко реално. Той не влияе на кръвната захар и инсулина. Т
Тук си в голяяяма грешка! Подсладителите никак не са добър избор, а за мен се оказа, че фруктозата ми влияе много по-зле от бялата захар!
Фруктозата не е подсладител, а вид захар. Плодова захар. Вдига инсулин, складира се в черния дроб и е дори по-вредна от захарта.
Аз написах, че използвам еритритол. Нито аспартам, нито стевия ползвам. За еритритола не важат написаните от теб неща.
Зависимостта към сладко откъде идва няма да споря, не съм съгласна, а и вие не сте лекари, нито диетолози тук.
Всеки има право на мнение, както има право и да си го изкаже възпитано и без да бъде нападан. Темата е за споделяне на опит, не за назидаване.

Врабчо, правила съм и аз режимни десерти, но пак се изкушавам от купешките Sad Между другото, направените вкъщи сладкиши не ми действат като наркотик (знам, че не откривам топлата вода).
Разбирам те. Не влизай гладна в супермаркет. Тогава се купуват и ядат най-големите глупости. Hug
Еритритолът /(CH₂OHCHOH)₂/ е оптично активен бял кристален многовалентен алкохол и спирам дотук...

# 191
  • Мнения: 39 626
Въпрос на гледна точка- аз много, много харесвам Линд 99%.

# 192
  • София
  • Мнения: 5 547
Хубаво натурално какао вземам от Лидл. Ако някой се интересува ще пусна снимка.

# 193
  • Мнения: X
Аз имам въпрос към тези, които казват, че са преодолели зависимостта към сладко- наистина ли не ви се прияжда никога или просто си налагате с воля да се въздържите? Защото за мен са различни неща.
Не се насилвам, не ми се яде.
Имаше един период замразявах любими торти за ако....голямо чистене и хвърляне на храна беше след това. Сега някой път ми се иска да опитам нещо красиво и непознато ( торта Захер във Виена, медовник в Прага) , но опитвам и забравям. Взимаме едно парче за двамата с моя мъж, във Франция е нормално и дори го разделят и ни го носят на всеки в чинийка.
А бе трябва да е нещо наистина изключително и Е изключение. Все пак не е режим, а начин на хранене и е до живот, а и ние сме на това хранене от дълги години и сме на години.
Изключениета са сега и не ме връщат към "сладкия" ми период.

Последна редакция: пт, 29 ное 2019, 15:09 от Анонимен

# 194
  • Мнения: 2 399
То наистина си е въпрос на нагласа , всичко тръгва от там, а впоследствие явно и чисто физически поради по-стабилните нива на кръвната захар намалява нуждата от сладко/бързи въглехидрати.
При мен май си е на чисто психологическо ниво,  един вид имам нужда от десерт , награда в края на деня, а и..ми е вкусно, няма какво да се лъжем Simple Smile
Много ми иска да успея да спазвам този режим по-дълъг период, за да видя как ще ми се отрази. Но наистина ми е трудно да си представя, че никога няма да ям картоф или пица..и не че толкова обичам, самата идея , че изключваш тотално определени храни от менюто си е малко плашеща.
Вие готвите  ли отделно за себе си и семейство?

Общи условия

Активация на акаунт