Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 окт. 2019, 23:32 ч.

Тъмни кръгове под очите...

• 768
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,синът ми е на 19 години и от няколко месеца работи за една компютърна фирма.Проблемът е,че от скоро започнаха да му излизат много тъмни сенки под очите и с нищо не можем да ги махнем,опитвали сме с всякакви кремове,но уви...Знаем,че проблема е от компютъра,затова и написах отначало с какво се занимава,но за момента няма как да спре да се блещи пред монитора по цял ден,все пак това му е работата...Имате ли някакви идеи как може да премахнем тези сенки или поне да ги скрием някакси?

# 1
Според мен е добре да се направят едни очила с защита от лъчите на монитора. Попитайте в някоя оптика.

# 2
Той ползва някаква програма за скриване на сини светлини,или лъчи на дисплея ама не знам..Може и да ходя да попитам.Благодаря за съвета...

# 3
Не съм чувала за такава програма. Има очила, предназначени за работа с компютър, които предпазват от сините лъчи. Ползвам такива и очите ми са доста по-отпочинали. За тъмните кръгове преди време един доктор ми даде следните прости съвети - лицето никога не се мие с топла вода, само със студена (за пример ми даде свежите кожи на скандинавските народи), сутрин масаж с кубче лед, два пъти в седмицата маска с белтък под очите. При упорство ефектът е невероятен. Но трябва да сте редовни.

# 4
Не съм чувала за такава програма. Има очила, предназначени за работа с компютър, които предпазват от сините лъчи. Ползвам такива и очите ми са доста по-отпочинали. За тъмните кръгове преди време един доктор ми даде следните прости съвети - лицето никога не се мие с топла вода, само със студена (за пример ми даде свежите кожи на скандинавските народи), сутрин масаж с кубче лед, два пъти в седмицата маска с белтък под очите. При упорство ефектът е невероятен. Но трябва да сте редовни.

Аз също съм мн доволна от маската с белтък. И то не само за под очите. Има много добро стягащо действие, намалява омазняването при мазна и смесена кожа.

# 5
Как се прави тази маска? Може ли малко подробности? Търсих в интернет,но има няколко различни вида..

# 6
Знам, че има много варианти - с добавяне на мед, кисело мляко и пр. Аз правя най-простия вариант - разбива се суров белтък и се нанася на добре почистено лице. Белтъкът ще стегне докъм 10-15 мин. Просто ще усетите как кожата се стяга. Аз не стоя повече от половин час, защото кожата започва да опъва и щипе. Аз лично премахвам белтъка с топла вода с лайка, след което хидратирам. Когато нямам време просто нанасям маската с белтъка преди баня и просто я измивам под душа. Кожата просто засиява, особено при редовна употреба. Не забравяйте да хидратирате добре след сваляне на маската.

# 7
Знам, че има много варианти - с добавяне на мед, кисело мляко и пр. Аз правя най-простия вариант - разбива се суров белтък и се нанася на добре почистено лице. Белтъкът ще стегне докъм 10-15 мин. Просто ще усетите как кожата се стяга. Аз не стоя повече от половин час, защото кожата започва да опъва и щипе. Аз лично премахвам белтъка с топла вода с лайка, след което хидратирам. Когато нямам време просто нанасям маската с белтъка преди баня и просто я измивам под душа. Кожата просто засиява, особено при редовна употреба. Не забравяйте да хидратирате добре след сваляне на маската.

И аз съм на този вариант. Само да допълня, че се прави не повече от 2 пъти седмично, защото иначе изсушава прекалено.

# 8
Аз винаги съм имала тъмни кръгове. Пробвах какво ли не - скъпи кремове и серуми, суров картоф, краставици, студен компрес - никакъв резултат. Това с белтъка за първи път го чувам, веднага ще пробвам Simple Smile

# 9
Памучени тампони в изстудена лайкова вода може да помогнат. Лайката има лек избелващ ефект. Ползвала съм ги при преумора и тъмни кръгове. Иначе сутрин понякога ползвам розова вода, просто за освежаване на вида.

Общи условия

Активация на акаунт