Кралски Работи и Клюки - Ноември 2019

  • 131 544
  • 3 269
  •   1
Отговори
# 2 145
  • Мнения: 8 578
Амнър Хол е на Бети и тя е дала правото за ползване на Кеймбридж.
Относно Йорк Котидж и Аделейд Котидж, не намерих, че са подарени на Съсекс със сигурност. За първото открих, че се води бивша резиденция. В статията пък пишеше, че имало духове😂.

# 2 146
  • София
  • Мнения: 10 045
Мисля че им подари Анмър, не е само за ползване, но не съм сигурна.

# 2 147
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Амнър Хол е на Бети и тя е дала правото за ползване на Кеймбридж.
Относно Йорк Котидж и Аделейд Котидж, не намерих, че са подарени на Съсекс със сигурност. За първото открих, че се води бивша резиденция. В статията пък пишеше, че имало духове😂.

Аз пък не намирам инфо, че двата котиджа са на Баба. Може би са на Короната.

Adelaide Cottage е в Уиндзор, т.е. то е на Короната.


Не, мисля, че Adelaide Cottage не е даден на Съсекс, защото им дадоха Жабешкото. Adelaide Cottage е в Уиндзор.

# 2 148
  • Мнения: 8 578
Мисля че им подари Анмър, не е само за ползване, но не съм сигурна.
Това пише, в уики:
"In January 2013, it was reported that the Queen had allocated Anmer Hall for use by the Duke of Cambridge, his wife the Duchess of Cambridge and family."
Аз го разбирам като: дала за ползване.
Амнър Хол е на Бети и тя е дала правото за ползване на Кеймбридж.
Относно Йорк Котидж и Аделейд Котидж, не намерих, че са подарени на Съсекс със сигурност. За първото открих, че се води бивша резиденция. В статията пък пишеше, че имало духове😂.
Аз пък не намирам инфо, че двата котиджа са на Баба. Може би са на Короната.
Да, не са частни.

# 2 149
  • Мнения: 7 006
Абе кво издребняват на Мегито с ремонта,ми не сметнат на баба шапките колко са и колко струва всяка..Simple Smile

# 2 150
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Значи, момичета, аз така като гледам, Баба с какво нещо разполага, а към това и Херцогството на Корнуол, на мястото на Хари щях да съм бясна, че са ми дали Жабешкото да живея в него.

Сега, тука има 2 елемента:

- Имало ли е някакъв гаф / провинение от страна на Съсекс, който е резултирал в това унижение да живееш в Жабешкия котидж?
или
- Принципно кралското семейство не дели резиденциите м/у децата, за да може всичко да остане в ръцете на наследниците, т.е. собствеността да не се разпилява.

Ако е второто нещо, тогава, бих казала, че на мястото на Хари щях да си планирам живота съвсем другояче.

# 2 151
  • София
  • Мнения: 10 045
Амнър Хол е на Бети и тя е дала правото за ползване на Кеймбридж.

Обаче в началото на статията в Уики, пише gift - може да е временен Joy

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 20:14 от Lana

# 2 152
  • Мнения: 15 794
Ох, това ровене в разходите на КС вече е прекалено. Та те са КРАЛСКО СЕМЕЙСТВО - настоящи и бъдещи крале и кралици, принцове и принцеси - какво се очаква от тях? Ще си купуват скъпи тоалети, скъпи чанти и обувки, ще си правят скъпи ремонти на огромните си скъпи имения, ще се возят в скъпи коли и т.н. Все едно останалите крале и кралици по света са тръгнали с конфекция, та са седнали все в паницата на англичаните да гледат. Много е тъпо това.

# 2 153
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Аз само да напомня на имащите Netflix и фенове на The Crown, защото аз бях забравила, днес пуснаха третия сезон 😁 10 нови епизода! Simple Smile Изчезвам да ги гледам 💕

# 2 154
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Ровят се, защото живеем в 21 век и днес хората се раждат ( по принцип) равни 😂.
Да не говорим, че всички тези имоти ( по-горе) са придобити много лесно. Дам 😊когато си на върха на пирамидата и можеш да се купиш всичко, когато законите са в твоя служба и т.н. и т.н.....
Някои граници не трябва да бъдат преминавани, ако ще да си Крал на Вселената 😂.

# 2 155
  • Мнения: 13 827
Тя и сега не се дели и разпилява собствеността, а се дава за ползване! Доживот или до промяна в семейната йерархия по естествени, природни причини. Тогава се правят рокади. Както с Кларънс хол, напр.

# 2 156
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Принципно, ровенето е, защото се използват пари на данъкоплатеца.

Но в случая, тъй като имението е на Короната, т.е. не е лично на Баба и на фемилито, е донякъде коректно да се ползват пари от бюджета.

Но това нещо трябваше да се раздели, т.е. пари от бюджета, за да се санира горе-долу, а за интериора - лични пари.

Обзавеждане, бои, плочки, тоалетни - лични пари.

Тя и сега не се дели и разпилява собствеността, а се дава за ползване! Доживот или до промяна в семейната йерархия по естествени, природни причини. Тогава се правят рокади. Както с Кларънс хол, напр.
Кларънс хаус, Уиндзор касъл, Бъкингамският дворец, Кенсингтън - това не е лична собственост, а е собственост на Короната.

Тези неща се въртят, защото не са на тях, а само живеят временно там.

# 2 157
  • Мнения: 4 176
Кеймбридж ще се преместят ли в Кларънс Хаус, ако Чарлз стане крал?

# 2 158
  • Мнения: 8 859
Изненадана съм колко много дворци, имения, резиденции и замъци притежава Кораната, тоест бабчето. Да не забравяме и тези, в които живеят четирите деца на бабата -Чарлз, Андрю, Ан и Еруард.
Знам, че има и още дворци, които даже не бяха споменати тук. Има един замък, който е от средните векове някъде, един остър такъв, тесен и стърчи като катедрала, водеше се на някакъв крал на името...за него се споменаваше, че е много мрачен отвътре.
И при толкова имоти и чудо , слагат американката в жабешкото крекало. Е, сигурно много са се провинили, иначе не си го обяснявам.Утре правнукът на кралицата като проговори, ще знае как да отговори на въпроса как викат жабките....... Joy

ПП Апропо, а другите внуци къде живеят: Зара и мъж, Питър и жена, двете опулени принцеси на Андрю, в кои замъци са? Или и те при жабите, змиите, гущерите или други влечуги са настанени?

ПП Хайгроув е приказно имение, разбирам защо Чарлито толкова го харесва това място...за Уилям може би ще е....

# 2 159
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Изненадана съм колко много дворци, имения, резиденции и замъци притежава Кораната, тоест бабчето. Да не забравяме и тези, в които живеят четирите деца на бабата -Чарлз, Андрю, Ан и Еруард.

Знам, че има и още дворци, които даже не бяха споменати тук. Има един замък, който е от средните векове някъде, един остър такъв, тесен и стърчи като катедрала, водеше се на някакъв крал на името...за него се споменаваше, че е много мрачен отвътре.
И при толкова имоти и чудо , слагат американката в жабешкото крекало. Е, сигурно много са се провинили, иначе не си го обяснявам.Утре правнукът на кралицата като проговори, ще знае как да отговори на въпроса как викат жабките....... Joy

ПП Апропо, а другите внуци къде живеят: Зара и мъж, Питър и жена, двете опулени принцеси на Андрю, в кои замъци са? Или и те при жабите, змиите, гущерите или други влечуги са настанени?

ПП Хайгроув е приказно имение, разбирам защо Чарлито толкова го харесва това място...за Уилям може би ще е....

И аз мисля като теб, особено това болднатото. За мен, е станал някакъв скандал, за да се стигне дотам. А и разделянето на фондациите, несъбирането на цялото семейство.


Да не би да имаш предвид St James's Palace?

Той обаче е на Короната. Ние дотук изброихме само онова, което е частна собственост, но има доста резиденции, които са си на Короната.



Двете опулени на Андрю вика hahaha

Евгения не е опулена, даже е симпатична.

Те живеят в Кенсингтън, т.е. там, където живеят Уилям и Кейт.

Ето, къде живее Евгения, но тя плаща наем, защото не е работеща роялка Ivy Cottage в Кенсингът двореца:

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 20:53 от Eleonora_27

Общи условия

Активация на акаунт