Любители на кучета - 99

  • 20 010
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • Sliven
  • Мнения: 250
Въпрос към стопанките на дворни кучета: каква кучешка колибка е за предпочитане - дървена или пластмасова?
Мисля, че по-подходяща, а и по-красива е дървената, поне такава ММ сглоби когато имахме на двора куче. А снощи попаднах на публикация на една жена във фб с уникална дворна къщичка за любимците й. То не беше веранда, не бяха прозорчета, цветенца отпред, стълбички, осветление - абе уникална. Сега ще сложа и снимка





Много са сладки любимците ♥️🐾

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 08:17 от dida78g

# 346
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравейте искам да попитам един въпрос на който никъде не намерих отговор.
Имам 2 кучета Дого Аржентино (женско) и Чихуахуа(мъжко), та въпроса ми е възможно ли е догото да е оплодено от чихуахуа?
Преди 2 дена се родиха малки 10 на брой оцеляха само 4 малките са сравнително малки, по малки отколкото би трябвало да бъдат единственната опция е да е оплодено от чихуахуата колкото и глупаво да звучи .
Вие не знаете ли с кого сте заплождали кучето? Ако наистина сте пазили на всяка разходка и друго куче не е идвало у вас, значи явно чихуахуато е бащата. Само не разбирам с кой акъл сте го направили това и защо не сте повикали ветеринар или не сте завели кучето с бебетата на ветеринар...

# 347
  • Мнения: 5 425
Въпрос към стопанките на дворни кучета: каква кучешка колибка е за предпочитане - дървена или пластмасова?
Мисля, че по-подходяща, а и по-красива е дървената, поне такава ММ сглоби когато имахме на двора куче. А снощи попаднах на публикация на една жена във фб с уникална дворна къщичка за любимците й. То не беше веранда, не бяха прозорчета, цветенца отпред, стълбички, осветление - абе уникална. Сега ще сложа и снимка
Не особено практична ...
Входът трябва да е защитен от вятър и течение, голям не повече от необходимото за да влезе кучето и спалното помещение също трябва да е с минимални възможни размери, за да се стопля лесно. Трябва да има минимум орнаменти, за да се чисти лесно и да не задържа влага и гние. Кактусите на входа са красиви, но проблемни за едно куче. Осветлението е ненужно за кучето.

# 348
  • Sliven
  • Мнения: 250
Входа е решен с твърди найлонови парчета, които се застъпват, не се ли виждат? И къде видяхте кактуси, това са цветенца. Нищо, че след време ще са опасани Simple Smile Абе струва ми се, че на животинките много си им харесва Simple Smile

# 349
  • София
  • Мнения: 8 348
Ама нали знаете, че те тия кучета не живеят в тая колиба.

Дървена и постлана със сено или слама е най-добре, ама откъде ще намериш слама не знам. Иначе, някакво парче гума, балатум или нещо подобно на пода е най-добре, хем не държи студ, хем не се накисва с вода.

# 350
  • Мнения: 2 433
Продава се в зоомагазините слама, като храна за декоративни зайци.
Аминка, дървото на дървените колиби се импрегнира, за да не се пропива с влага.
Къщичката с верандата е чисто декоративна според мен.
Бека явно е влязла в серия, ние също не успяваме да намерим куче за игра, но проблемът е в нашия телевизор..

# 351
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Къщичката с верандата е като за снимки само. Твърде далеч съм от мисълта, че някое от кучетата ползва тази резиденция. Бас държа, че изборът им къде да си легнат и починат, е на постелката пред вратата.

За дого-то и чихуа-то - колкото и невероятно да звучи, за мен е абсолютно възможно. Лошото е, че не сте взели превантивни мерки, разчитайки, че ръстът и големината на кучетата, ще ги опази. Природата не знае граници.

# 352
  • sf
  • Мнения: 10 189
Представих си догота в размер на чихи 😄
Та стана дума кой къде спи...ами...

# 353
  • София
  • Мнения: 2 958
И на за мен комбинацията на чихи и дого ми е интересна. Може ли снимки на мъниците?

Хубискус, абсолютно си го отчитам като мой проблем, че не си изразходва енергията козичката. Вчера половин час беше интензивно тичане, едвам дишаше на прибиране. Сутринта засякохме една певица Златна Лабрадорова и с нея потича. Довечера съм организирала среща с една йоркширска драка.... Ще се тича тези дни, после ще дойде време за кожусите 😂

Приятен ден, момичета/момчета, ако има/!

# 354
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437
Типичната сутрин у дома.

# 355
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021

 "Остави ме да си почивам."

# 356
  • София
  • Мнения: 460
Ех, ама е хубавец тоз Ерос! И замислен един такъв Smile Снимката е супер!

# 357
  • Мнения: 2 749
Около 28-29.10. пусках малката /мини пинчер/ при мъжки, била станала работата даже 2 пъти. Но днес бяхме на ехограф и не се вижда нищо. А на по-предното разгонване ми се беше шмугнала през вратата и беше станала белята с дворния ми кавалер, та се наложи да правим аборт, че той е доста по-едър от нея. Пак около 20-ти ден я гледаха и се виждаше. Та възможно ли е сега да има нещо, но да е рано за преглед, да не се вижда още, че мъжкият е по-дребен? Защото си се държи точно като бременна, а на първото разгонване ми прави фалшива бременност. Исках да си оставя бебе от нея, но май не мога да издържа психически, та ако сега няма нищо, май направо ще я кастрирам, без да ражда. Като разбрах, че е станала работата, ужасно се притесних за раждане, гледане на бебета и т.н.

# 358
  • sf
  • Мнения: 10 189
Защо й го причинявате? За минипородите е още по-тегава една бременност и раждане.

# 359
  • Мнения: 2 749


За пръв и явно последен път беше. Просто исках още едно и то от нея. Sad

Общи условия

Активация на акаунт