Тест за овулация - въпроси / тема 10 /

  • 25 971
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
здравейте, дами, някой може ли да ми разясни защо тестовете се правят винаги по едно и също време, в един и същи час? Какво се променя, ако единият е в 17 часа, а другият в 16 да речем на следващия ден? И защо не е със сутрешна урина? Може пикът на този хормон е следобяд ли? Благодаря!

# 406
  • Мнения: 2 516
Сутрин са физиологично по-високи нивата на ЛХ и ще дадат фалшив положителен резултат. Като могат даже да са последователни дни с плюсче, и няма да знаеш кой ден точно е бил пикът.
Един час разлика не е кой знае какво, въпросът е да не е веднъж в 14.00, друг път в 18.00.

# 407
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Сутрин са физиологично по-високи нивата на ЛХ и ще дадат фалшив положителен резултат. Като могат даже да са последователни дни с плюсче, и няма да знаеш кой ден точно е бил пикът.
Един час разлика не е кой знае какво, въпросът е да не е веднъж в 14.00, друг път в 18.00.
Благодаря, схванах за сутрешния. Би ли ми обяснила, ако имаш представа какво се променя, ако един ден е в 14.00, друг в 18.00? Имат си пикове в определени часове ли? Другият ми въпрос е - ако единия ден е направен с не толкова концентрирана урина, може ли да даде отицателен резултат, ако той всъщност е положителен? В подобна ситуация бях вчера, защото вдигнах температура и ходех доста по-често по малко нужда от обичайното. Едвам издържах 1 час и 15 мин. Чертата беше значително по-наситена от предния ден, но все още по-бледа отколкото трябва. Възможно ли е, заради честото уриниране да е дало отрицателен резултат?

# 408
  • Мнения: 2 516
Да, възможно е да е дал отрицателен резултат, заради не толкова концентрирана урина. Но пък може и още да не е настъпил пик.
Аз, когато правя тестове, взимам 2 кутии (10 броя) и започвам отрано, въпреки че съм с дълъг цикъл, и понякога не ми стигат. В смисъл - започна от 9-и ден и положителен имам на 19-и. Съответно нямам още един тест за следващия ден, за да видя дали избледнява втората черта. А това не е правилно! Трябва задължително да ги правиш от минус до минус.
Не съм правила скоро, но мисля да се запася за този цикъл. Ще се опитам да правя по 2 на ден - един сутрин и един следобяд, за да видя реално каква ще бъде разликата. Мисля че ще е информативно за много други момичета, които си задават твоите въпроси. Стига да има О, разбира се, защото има цикли, в които тя отсъства. Дано не случа на такъв точно сега.

# 409
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
a каква е идеята да стигнеш до минус. Какви отговори ще ти даде? Иначе аз вчера правих и с първа сутрешна и чертата беше бая бледа, като от предния ден. После следобяд беше доста по-наситена, но със слабо концентрирана урина.

# 410
  • Мнения: 2 516
Идеята да ги правиш от минус до минус е, за да отхвърлиш евентуален задържан фоликул. Постоянни положителни тестове говорят за ЗФ.

# 411
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Привет, момичета,този е положителен, нали?

# 412
  • Мнения: 38
Starlet, според мен все още не е положителен . За да ти помогна да се ориентираш , мойте положителни изглеждаха така - забележи на 12/6 и 12/7 там където е пика на хормона, колко по тъмна е втората черта от контролната

# 413
  • Мнения: 6
Здравей може ли да ми помогнеш и с моя тест за овулация +или - е 12 ден

# 414
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
emdimitrova, нали се води, че двете черти трябва да са еднакво наситени или втората да е по-наситена? Да, виждам, че при теб на следващия ден е още по-наситена... Другото, което забелязвам е, че тестовете от 4 и 5/12 са правени сутрин, което може да доведе фалшиво положителни резултати.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 19:36 от *starlet*

# 415
  • Мнения: 38
Tatqna, аз бих започнала с опитите от днес , струва ми се почтиии положителен и сигурно утре ще бъде категоричен +  , но си действайте.

Starlet, точно така се води, но твоята втора черта на мен ми изглежда по-бледа от контролната . Възможно е да е от монитора и на живо при теб да са еднакви- опитвам се да помогна с това, което виждам. Тестовете ми на 4/12 и 5/12 не са правени сутрин- навсякъде пише PM в ляво, което е вечер, а това е месеца, в който забременях Simple Smile Ако мислиш, че е положителен действайте си - няма да сбъркате.

# 416
  • Мнения: X
Здравейте, момичета. При мен тестовите черти още 10ина дни преди овулация за доста наситени, което понякога е супер заблуждаващо. И въпреки това, положителният тест определено се отличава. Разбира се, зависи и от тестовете. Аз ползвам Eaayhome тестове, не знам продават ли се в България, поръчвам ги от Амазон. Дават чудесни черти и струват 14€ - 50 теста за овулация и 20 за бременност с чувствителност 10.

# 417
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
emdimitrova, да, не съм обърнала внимание, че пише РМ, грешката е моя. Да, благодаря ти, за това пиша тук с молба за съвет, защото ми е за първи път да се тествам. Утре продължавам. Simple Smile

# 418
  • Мнения: 38
emdimitrova, да, не съм обърнала внимание, че пише РМ, грешката е моя. Да, благодаря ти, за това пиша тук с молба за съвет, защото ми е за първи път да се тествам. Утре продължавам. Simple Smile

Между другото , аз следвах един план за забременяване:
След  свършване на менструацията започнах с тестовете за овулация и секс през ден до положителен тест. Като видиш положителен тест правите секс същия ден + още два подред , един ден почивка +  още един ден секс.
После вече секс за кеф , ако имате сили Grinning

Линк към плана - https://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

Този план при мен сработи от първият път- пожелавам да помогне и на вас от раз.

# 419
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
ами аз не разбирам каква е идеята на 3 дни секс, 1 ден почивка и пак секс... При положение, че ову настъпва от 24 до 48 часа след положителен тест. Значи има резон за секс в деня на положителния тест и още 2 вечери. Аз с предишната бременност си усетих овуто( по принцип го усещам) и действахме конкретно в деня, а после се пазехме, че мислех него месец да изчакаме, но го бяхме улучили. С първата бременност на 21 не са ми трябвали тестове, че да улуча овуто Wink Ама сега пусти 43 Grinning

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 12:39 от *starlet*

Общи условия

Активация на акаунт