ЮЛИ 2020

  • 23 530
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 211
МамаНаПринцеса, все пак, добре че отиде за второ мнение! За контракциите не ти ли изписа но-шпа? Нямам идея какво значи сплескан сак... Кога ще ходиш пак? И как така другия АГ не е видял 67 мм киста?!

nikolova_03, възможно е да не види сърдечен ритъм в 6та седмица, особено ако куца ехографа, примерно. Навсякъде пише, че към 7ма седмица вече ясно се вижда, не се притеснявай!

woohoo, айде! с твоя преглед какво става?

Кайлийн, дано всичко да е наред с теб!
Ухографа е топ,вагинален

Но повече ме притесни това жълто кистозно тяло!?
Има ли някоя мама която да има плоблем с ЩЗ?Предприехте ли нещо?

# 196
  • София
  • Мнения: 1 254
nikolova_03, аз много чета из форума тия дни, понеже почти не мога да мисля за нищо друго, освен за семката в корема ми, та чета какви ли не теми. Някъде, не знам къде вече, срещнах за киста на жълото тяло, някой имаше. Изчезвала си сама и не била притеснителна. Това помня.

# 197
  • Мнения: 211
nikolova_03, аз много чета из форума тия дни, понеже почти не мога да мисля за нищо друго, освен за семката в корема ми, та чета какви ли не теми. Някъде, не знам къде вече, срещнах за киста на жълото тяло, някой имаше. Изчезвала си сама и не била притеснителна. Това помня.
Охх,дано!

# 198
  • Мнения: 2 024
Ето как изглежда сплескан сак.
Иначе за контракциите ми изписа но шпа, но в паниката не го попитах по колко и сега пих 2.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 06:36 от МамаНаПринцеса

# 199
  • Мнения: 101
Аз съм с киста -ендоментриозна предполагат лекарите. Кистата на жълто тяло не е опасна. Понякога се образува по време на начална бременност. Ще изчезне, не се тревожи. Четох доста неща, така че изчезват. Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 1 254

Ето как изглежда сплескан сак.
Иначе за контракциите ми изписа но шпа, но в паниката не го попитах по колко и сега пих 2.
Много ти е хубав сака, прилича на усмивка! Simple Smile
Аз пих сигурно цяла седмица 3х2 хапчета но шпа заради спазмите. Това е макс дозата.

# 201
  • Мнения: 2 024
Манди, разсмя ме.
Ще пия по 2-3 но шпа и дано всичко е наред. Събират ми се много хапчета на прием- чак плашещо е по 6-7 хапчета на един път да пия, но щом трябва.

# 202
  • Мнения: 34
МамаНаПринцеса, все пак, добре че отиде за второ мнение! За контракциите не ти ли изписа но-шпа? Нямам идея какво значи сплескан сак... Кога ще ходиш пак? И как така другия АГ не е видял 67 мм киста?!

nikolova_03, възможно е да не види сърдечен ритъм в 6та седмица, особено ако куца ехографа, примерно. Навсякъде пише, че към 7ма седмица вече ясно се вижда, не се притеснявай!

woohoo, айде! с твоя преглед какво става?

Кайлийн, дано всичко да е наред с теб!

При мен всичко мина супер - в 6г.с. съм и нещата изглеждат супер засега. След две седмици пак. 🤓

# 203
  • София
  • Мнения: 245
МамаНаПринцеса, аз съм с тромбофилия. Съветът ми е да потърсиш второ мнение  относно терапията. Добре си пуснала и изследванията.

За деформирания плоден сак, има случаи да се оправи  ида е моментно състояние. Не се притеснявай излишно!

Относно ТСХ и ЩЖ: преди бремеността бях с малко високо ТСХ,останалите показатели, ТАТ, МАТ ФТ3 и ФТ4 ми бяха ок. На терапията съм с 25-50мкг през ден Еутирокс. Добре е да се вземат мерки предварително. Моето ТСХ беше 3 (при реф. 0.2-4.2), но за бременност го искат под 2.

За Но-шпа - до 3 по 2 е максимума, понеже този препарат допълнително сгъстява кръвка и предполагам много от Вас не знаят дали имат проблем снея или не.

За утрогестана(прогестерон) макс 3по 2 също, по същата причина инай-добреда се приема вагинално.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро, дами!

Как спахте тази нощ? Защото аз много се дразня, че ставам да пишкам през нощта. Принципно спя много дълбоко и като ми се допишка и започна да се будя, първо сънувам какви ли не глупости, после установявам, че ми се пишка и едвам успявам да отида до WC, блъскайки се в стените. Днес беше много тъпо, защото пишках в 6:36, легнах и заспах пак, а алармата ми звънна в 6:45. Нямаше ставане! хахахах

От днес съм в 7ма седмица, ей го е къде е края, след 33 седмици Simple Smile))) Нямам търпение да кажа на хората около мен, много ми е трудно да лъжа и да се прикривам. Чувствам се виновна много. Даже не звъня на приятелките ми, ей така да ги чуя, за да не се налага да си измислям някакви неща.

# 205
  • Мнения: 211
И аз ставам да пишкам през ноща.
Иначе вие кога мислите да споделите с близките се за бременноста?
Аз смьтах за им кажем след като чуем сърчицето,но след вчерашният преглед съм леко притеснена и по скоро бих изчакала до 12г.с,точно за Коледа.С каката точно на бъдни вечер им казахме че чакаме бебе.

# 206
  • София
  • Мнения: 245
Ние вече казахме на някои. Изчакахме да видим, че има бебче и пулсации и казахме.

Майка ми е принас за 1 седмица и нямаше как да се крия да слагам инжекциите всеки ден. Така че се наложи да и кажа по-рано. после решихме да кажем на всички.

# 207
  • Мнения: 107
Манди Портокалова , и аз ставам ама няма как нормално е. И аз от днес съм в 7г.с.

nikolova_03 , Ние им казахме на близките ни веднага след като АГ потвърди бременността. ММ се обади на всички приятели с които е израстнал да се похвали, че ще става баща. Беше много щастлив. А пък и аз съм на мнение защо да го крия от семейството и от близките ни приятели. В крайна сметка ако има нещо да става, недай си Боже, ще стане и без да казваш.

# 208
  • Мнения: 312
Аз ставам да пишкам по един път през ноща. Днеска сутринта като се събудих и ми беше много лошо. На няколко пъти имах чувството, че ще повърна. Стоях малко надвесена над тоалетната чиния, но слава богу не повърнах. Добре че имах един лимон в хладилника и с малко вода го изстисках и значително подобри състоянието. Добре, че бяхте споделили за лимона с водата. Много се радвам, че го има форума и си споделяме, защото наистина си помагаме Hug
Ние смятаме да кажем декември месец сякаш. Естествено моят мъж искаше да каже веднага когато му показах двете чертичка от теста. Но аз исках да мине още време, че после ако стане нещо не желая да се обяснявам на цялата рода. Даже някак си не бързам изобщо да казвам Grinning Иначе оная вечер мъжът ми погали стомаха ми и ми каза: Моля те кажи му да е момченце Grinning Не знам защо, но аз пък съм почти сигърна, че ще е момиченце Grinning

# 209
  • София
  • Мнения: 1 254
nikolova_03, ние сме в по-сложна ситуация и сме направили план кога на кого да кажем. Сложността при нас идва от там, че ММ има две деца, чиято майка ще реагира негативно, изливайки си върху децата гнева с идиотски приказки. Та сме го решили по следния начин - вторник съм на преглед за първи път, след това майка ми и баща ми ще идват на гости - казваме им! На другия ден казваме на ММ на брат му. Уикенда казваме на компанията, която заклеваме да не казва на децата. По-следващия уикенд е РД на най-малкото ни дете (на ММ), минава и в неделя им казваме на децата, като ММ отива да каже лично на майка им, та да обере доколко е възможно идиотската ѝ реакция.

impresita, ние сме с 3 момчета и много се надяваме да е момиче. Аз му викам на ММ "дано да си изпратил момичешките спермита, че не знам иначе!" Laughing
Мен ме е страх да го мисля, само тихичко се надявам, но след толкова години гледане на момчета, дори не мога да говоря в женски род хахаха

Общи условия

Активация на акаунт