ЮЛИ 2020

  • 23 568
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 439
И мен от контракции ме е страх. Дала съм й достатъчно и не ми е съвестно да я отбия (в главата ми се е случвало стотици пъти 😂 ) Чела съм и за тандемно кърмене (цяла бременност и после заедно с новороденото), но сякаш искам малко да отдъхна. Отделно при многоплодна бременност изобщо не се препоръчва да се продължава с кърменето, защото по дифолт се води рискова.
А аз само искам да се наспя 😂 Мишън импосибъл 😂

# 331
  • Мнения: 211
Добро утро!
Днес на този прекрасен празник,Деня на християнскота семейство"искам да пожелая на себе си и на всички Вас:Бъдете здрави имайте прекрасни мигове с най любимите си с хора,нека всички изживеем прекрасни,щастливи моменти по време на бременността и разбира се на финала здрави,прекрасни бебчета.
Бъде здрави

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 11:37 от nikolova_03

# 332
  • София
  • Мнения: 1 254
Здравейте и от мен!

Допълних списъка на първа страница, ако видите неточности или искате да допълня нещо, моля да ми пишете лично съобщение, за да не пълним темата с глупости.

Amphibia и Radostcheto Petrova 641071, аз съм кърмила сина си 2 г. и 5 м., но той сега е на 14 г., та беше преди много време. Въпреки всичко, ако имате нужда от помощ или някакви въпроси, мога да помогна - чела съм доста. Simple Smile За кърменето в тандем или по време на бременност - нямам опит, но знам че е напълно възможно. И най-важното - след толкова години фанатизъм на тема кърмене, стигнах до извода, че каквото и да се случва, кърменето трябва да е приятно и за двете посоки. Когато натежи на майката по някакъв начин, може да се помисли за други варианти.
Все пак - Радост, ако искаш да увеличиш кърмата си, не изцеждай, а слагай бебка на гърдата по-често, махни бибероните, водата и всичко различно от кърма от гърда. На 5 месеца едва ли е започнало захранване още.
Чувствителните зърна са проблем сигурно, който няма преодоляване, само изтърпяване. Ако са разранени, преди няколко дни ми попадна едно олио, което ползвам за друго, но става за мазане на зърна. Скъпо е доста, но е много икономично и ефикасно.

МамаНаПринцеса, защо не погледнеш една тема във форума "Майчинството счетоводно". Май там може да намериш отговор на въпроса дали болничния ще се отрази значително на майчинството после.

Azidaa, на мен понякога ми се спи, понякога не. Днес съм супер, но вчера... Олеле! Спах и лежах цял ден и цяла нощ. И аз събирах сили цял ден да заредя миялна, целия плот беше в чинии и съдове Simple Smile)

По принцип ако не бях бременна в следващите дни трянваше да ми дойде. Събота съм на лекар. В 8ма гестац. седмица съм.
Как така? Това означава, че трябва да си с 55-60 дни цикъл. Аааа или имаш предвид, да ти дойде за втори път.. Laughing

# 333
  • Мнения: 2 024
Манди, горе-долу ми е ясно, че по-добрият вариант е да не го прекъсвам болничния, но ще видим.
Днес стартирах с инжекциите, хич не е приятно биенето в корема, ама ще търпя.
Нещото, което малко ме разочарова в аптеката бе, че искаха да ми заменят Клексон 0.3 с Фраксипарин 0.6, та това е двойна доза. Толкова да са невежи? Естествено отказах. Никъде в града не намерих Клексан, даже звъняха на доставчици, но го няма и взех фракси 0.3. От сега нататък ще е "веселба". Мисля ММ да ми ги бие, ако не се престраша аз.

# 334
  • Мнения: 367
Здравейте! Включвам се в темичката Blush От Враца съм, на 32г., втора бременност, предполагаем термин 14.07. От първата ни се роди момченце, което е на 8 месеца Grinning Не видях има ли други смели мами, които искат толкова скоро друго детенце. Абсолютно желана бременност е. Засега всичко протича като миналия път - гади ми се по цял ден, като частично се оправя с ядене и лежане. И миналата бременност, и сега съм на Фраксипарин 0.4, Натаспин и метафолиева киселина. В 6с и 4дн съм и другата седмица отивам на преглед да видим дали има сърдечна дейност. Много се надявам всичко да е наред! Леко бременеене на всички Hug

# 335
  • Мнения: 955
Добре дошла, Танче и честито! Наистина си смела. За какво си на фракси?

# 336
  • Мнения: 439
Танче, честито!
И ние искахме бебка като стане на 6 месеца да започнем с опитите, а ето, че стана по рано. Много сме щастливи! Радвам се, че има и други мами, които искат дечица с малка разлика 🤗🤗🤗

# 337
  • Мнения: X
Здравейте , Казвам се Петя на 30 години, имам дъщеричка на 2.10м и няколко положителни теста от миналата седмица.За разлика от първата бременност, този път стана от раз (голяма изненада)  Още не съм ходила на преглед имам час за понеделник. Умирам си от страх дано всичко е наред. Grinning

# 338
  • Мнения: 367
Kaylinnn имам доминантен алел от изследването за тромбофилии. Пусках си изследванията преди първата бременност профилактично, защото братовчедка ми мина през много трудности докато се установи, че има. И аз реших, че вероятността да имам тромбофилия и аз е голяма и не сгреших, че си пуснах пакета.

# 339
  • Мнения: 3 439
Аз не съм бременна, дойде ми. Нямам представа как е възможно след положителен тест. Желая ви щастливи дни с вашите бъдещи бебенца, вярвам в на всички успешния финал.

# 340
  • Мнения: 2 024
Аз не съм бременна, дойде ми. Нямам представа как е възможно след положителен тест. Желая ви щастливи дни с вашите бъдещи бебенца, вярвам в на всички успешния финал.
Биохимична бременност може да е било.

# 341
  • Мнения: 367
Аmphibia Аз мисля, че цикълът не означава, че не си бременна. Ходила ли си на ехограф? Може да е т.нар. "цветна" бременност. Ако не си ходила, все пак отиди. Може да си има ембрионче. Това, че е имало положителен тест за бременност означава, че е имало високи нива на ЧХГ, за което има някаква причина и съветът ми е да посетиш непременно АГ.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 21:59 от tancheto_shushi

# 342
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз не съм бременна, дойде ми. Нямам представа как е възможно след положителен тест. Желая ви щастливи дни с вашите бъдещи бебенца, вярвам в на всички успешния финал.
Съжалявам за случката! Но ето нещо положително - най-вероятно е било биохимична бременност. (все пак отиди на АГ, де). Аз имах миналия месец. Това означава, че има бременност, но приключва преди да бъде установена от АГ, т.е. много рано. Ако не се наблюдаваш, даже можеш да не разбереш, защото по нищо не се различава от цикъл, който е закъснял малко. Смята се, че причините могат да бъдат разни дефекти в ембриона и организма се справя сам с проблема. Добрите новини са две:
Първо - организма сам се изчиства и няма нужда от лекарска намеса за целта.
Второ - смята се, че след биохимична бременност се забременява по-лесно, защото лигавицата е по-гостоприемна.
Горе главата! Стискам палци за следващия месец!

# 343
  • Мнения: 16
Здравейте, пиете ли някакви витамини? Аз пия оксилик, фолиева киселина и утрогестан. Много се притеснявам от вирусите, защото често боледувам. Утре съм на преглед и се надявам да има сърчице.. Чудя се какво да питам АГ, защото хич не е разговорлива и нищо не казва... След като се чуе сърчице след колко време е следващият преглед? Тогава ли започва ЖК? Досега не съм искала направление.. плащам си прегледа. Притеснявам се, че нямам симптоми. Доскоро ме боляха гърдите и ми се спеше постоянно.. сега и това изчезна. Имам лека болка долу вдясно от 2 дни.. след правене на секс.  Надявам се да не е нещо фатално.

И аз имах болки след секс, но след време нещата се промениха и сега всичко е ок. Не се притеснявай

# 344
  • Мнения: 211
Здравейте!
Връщам се от преглед,чухме сърчицето 122 удара в мин
Толкова съм шастлива
Иначе,утре щу рускам тсх,защото каза чу трябва да го следим и коригираме(много се моля да е паднало)
АГ каза че 7,96 е направо катастрофално,но ще го следим 😁
Продължавам с утрогестана и еутирокса за ЩЗ.
Това е от мен
Спокойна вечер девойки☺☺

Общи условия

Активация на акаунт