ЮЛИ 2020

  • 23 642
  • 740
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 46
Манди Портокалова аз реших засега (пу пу пу) проблема със запека. Пробва ли овесени ядки? Аз ги правя малко редки, слагам и една лъжица кокосово масло и лъжица мед. В едно предаване бях гледала, че трябва да осигурим и мазнини в храненето, защото действат като лубрикант и е по-лесно да се избута каквото има там... АГ ми даде един лист с позволени лекарства и там за запека имаше фибри Хуск. Аз и преди съм ги ползвала, имат ефект, но задължително трябва да се приемат с мнооого вода, защото иначе ефекта им става обратен.
Иначе си оставам с болезнени газове, но поне се успокоявам, че ходя до вц редовно, понякога и сутрин и вечер.

# 631
  • Мнения: 47
Момичета, възможно ли е в толкова ранна бременност да получавам контракции?! Усещам много стегнат корема си който попримцип хич го няма още като дъска е... ама ми е странно нещо?! Нямам болки... по скоро като стягане...

# 632
  • София
  • Мнения: 1 254
Момичета, възможно ли е в толкова ранна бременност да получавам контракции?! Усещам много стегнат корема си който попримцип хич го няма още като дъска е... ама ми е странно нещо?! Нямам болки... по скоро като стягане...
Възможно е да имаш контракции, но не вярвам да ги усещаш. Потърси АГ за консултация, може би ще ти даде но-шпа и магнезий. Дори да са контракции, няма страшно! Толкова рано не са опасни, ако са хванати на време!

Моника, какво ли не съм пробвала, овесени ядки веднъж пробвах само. Хуска го знам, но имам проблем с прием на някои консистенции, а той разтворен във вода и една от тях. Повдига ми се.
Като цяло овесените ядки са ми мистериозни, все не съм сигурна как да ги приготвя, дали са достатъчно меки, накиснати и също така не мога да реша дали ми харесват на вкус... Днес закрепих положението, ще продължавам да пия разхлабващия сироп вечер и дано се нормализират нещата...

dimi1987, аз утре ще питам за ранната ФМ моята АГ, защото предния път ми спомена само за следващата. Четох, че се прави от 11та до 13та седмица, така че можеш да се класираш след празниците.

Попаднах на много прилично поднесена информация, свързана с бременността в сайта на клиника Д-р Щерев, ако ви се гледа - ето видео за феталните морфологии и изобщо за тези прегледи.

Последна редакция: ср, 04 дек 2019, 13:12 от Манди Портокалова

# 633
  • Мнения: 47
Чух се с лекарката каза да започна но-шпа 3 по 1... било спазми на матката и трябвало да се отпуска затова да ги започвам Wink дано всичко е наред... доста ми е странно чувството в долната част на корема Sad

# 634
  • Мнения: 130
Здравейте от мен! Аз пък получих силна диария. Не е от храна, нямам др симптоми. Освен строга диета се чудя какво се друго като лекарство да взема ?!
Иначе гледам да почивам заради отлепването.

# 635
  • Мнения: 955
Здравейте от мен! Аз пък получих силна диария. Не е от храна, нямам др симптоми. Освен строга диета се чудя какво се друго като лекарство да взема ?!
Иначе гледам да почивам заради отлепването.
Мисля, че може смекта, но провери все пак.

# 636
  • Мнения: 955
Хелоу, момичета. Как сте? Аз пусках кръвни и урина. Излязоха ми кетони? Някой май беше споменавал също за кетони по назад или бъркам темата? Също и бактерии в урината, което хич не ми харесва. Другото странно отклоненое е, че желязото ми е ок, но желязо свързващия капацитет е под долна граница, което идея си нямам какво би значело. С 2 думи съм на тръни, а прегледа ми е чааак на 10ти. Ако някой има идеи да споделя, моля Blush

# 637
  • Мнения: X
lollipoppp  да но шпа и магнезий може да пиеш. 6 таблетки е максималната доза. Но па Всичко ще е наред.

При мен положението е плачевно с повръщането. По 6-7 пъти на ден... Не мога да се вдигна. Нищо не мога да хапна вече сериозно се притесних. Сега чакам пред личния за болничен. Добре,че кабинета му е до вкъщи. На АГ съм чак на 10 ти. Като ида ще си искам вече дългия болничен. Каза,че от 9 седм може да ми даде

# 638
  • Мнения: 211
Здравейте:)
Момичета с леко отлепване, сега ви се е паднало да лежите и почивате без да ви е гузно. Възползвайте се наистина и се пазете. Всичко ще е наред, но не пречи малко заслужена почивка.
Моят преглед мина днес. Вече с коремен само. 7+6 съм, но върви по-скоро към 8+3. Всичко е ок и надявам се така да е.
Аз пък имам хипер редовен корем, а сега още повече. Всяка сутрин ям кисело мляко със мюсли, а на обяд супа.
Не повръщам, но следобед и вечер ми е доста лошо.
Имам обаче друг проблем, който не знам как да реша. От гиъдини имам проблем с носа-хрема и запушен нос. Не мисля, че имам синузит. Бях ходила веднъж на лекар и уж алергично. Но сега не мога да пия противоалергични. Избягвам и ксилометазолин, защото ставам по-зле. Взех си Муконазал плюс, което за жалост се оказва, че май е сходно на ксило. Но пръсках, защото не мога да спя. И от няколко дни ако не пръсна и е ужасно трудно да дишам. Пусках секрет покрай детето, защото той е с Мораксела, но при мен е ок.Пробвах цинабсин, физ разтвор, морска вода, сребърна вода и пропилис, грип стоп.....мъка. нищо не става. Пия биозин мама и коластра. Някой може ли да предложи нещо- много ще съм благодарна.
Как сте с килограмите? Аз май качих почти 1 кг. Супер много ми пада кръвното (80/50) и се налага да хапвам малко сладко... което хич не ми се яде.

Кайлин, за кетоните само знам, че може да са от леко обезводняване, ако не си пила достатъчно вода.

# 639
  • Мнения: 416
Аз бях споменала за кетони, АГ ми пусна изследвания, защото й казах, че постоянно ми е лошо, свалила съм 1 кг, а бях прекарала и стомашен вирус. Говори за обезводняване, пий повечко течности. Тогава не бях пила много вода, на това дължа и бактериите, които излезнаха в урината. Сега ще пускам стерилна урина. А при мен положението с гаденето лееко се подобри. Но ми се спи много, имам нужда да лежа постоянно. Желая ви да сте здрави 🙂

# 640
  • София
  • Мнения: 1 254
Biz, добре те разбирам с този нос. Аз имам проблем с ксилометазолина - като се разболея и го ползвам, след това се пристрастявам към него и не мога да спя без да си сложа. И така 2-3 месеца. Постепенно намалявам дозата, но е много гадно - хем не съм болна, хем ми е запушен носа. Сега не, де, но дано не се разболявам...
Гледам да ползвам следните две неща - малко тигрова мас (онова виетнамско чудо от едно време) се намазва отвътре в ноздрите или гореща вода с накапан Кармолис и дишам изпаренията. Не са като ксилото, ама все пак.. В случай, че не знаеш какво е Кармолис - едно чудо с много масла, което може да се смуче на бонбони, да се пие в чай, да се диша, да се маже... Даже и комари гони. Много яко. Но не става за бременни, само че е по-добър вариант от ксилото.
Друго, което чух, че действало, но не ми се е налагало да стигам до там, е топче мед (явно захаросан) го набутваш в ноздрата навътре и след малко започва всичко да тече. Първо щипе, после тече.

# 641
  • Мнения: 439
Момичета, аз съм с изкривена синусна преграда+ хроничен синузит.. целогодишно съм с ксилометазолин, иначе не мога да дишам.. пробвала съм с топчета мед, сок от лук, морска вода, билкарски капки, всевъзможни мазила и инхалации... Нищо, казаха, че само пункция ще ме оправи, но за няколко години и после пак.. та съм си с капките само.. много се притеснявах дали вреди по време на бременност, казаха че не е доказано( макар че на листовката пише да не се използва по време на бременност и кърмене, освен ако не е изписано от лекар).. но на въпроса.. най важно е да се намери точния проблем, след това лечение. Ако е нещо хронично е важно да се обърне внимание

# 642
  • Мнения: 4 941
Момичета, как сте с настроенията? Усещам се как често се ядосвам или пък се натъжавам. Понякога мога да се разплача от най-малкото нещо. Дали е от бременноста или нещо от работата?Thinking

# 643
  • Мнения: 211
Манди Портокалова благодаря за съветите. Ползвам Хималая колд крем, което е сходно с виетнамското. Но няма ефект. В чудо се виждам. Ще пробеам и другите неща.
Radostcheto Petrova 641071 а знаеш ли това Трамазолинов хидрохлорид (Tramazoline hydrochloride) реално ксилометазолин ли е? Не намерих инфо в нета. Действа точно като ксило. В този прей, който ползвам сега Муконазал Плюс. Аз затова бягам като дявол от тамян от ксилото, защото почна ли го и край-не мога да спя без него. До сега се оправях без него и от години не бях ползвала. Но сега дали от бременността и комбинация със застудяването, но носната ми лигавица е трагична. Та не знам как да изляза от този порочен кръг..реално трябва да издържа двс дни без и ще се оправя...но не мога.
А джинджифил колко можем да ядем? Аз бъркам за детето мед, лимон и джинджифил и мислех да се сапсявам сега от тръгнала настинка, но се замислих, че май води до контракци.....

# 644
  • София
  • Мнения: 1 254
Принципно джинджифилът е сигурно най-популярното анти-повръщащо средство при бременност. Доста съм чела за него, но не съм срещала ограничения в количествата, а само позитиви.
Я кажи как го бъркаш това с меда и лимона и джинджифила, че мен нещо ме заболя гърлото и се чудя как да се крепя. Сега пия чай с тия три съставки, ама може и концентрирано да пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт