The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 51 796
  • 775
  •   1
Отговори
# 570
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Ами те не си противоречат, но аз говоря за киселините.
А аз, че ще си го слагам в отделна вечер, не е поради тази причина. Прекалено много продукти ми идват в една рутина.

# 571
  • София
  • Мнения: 1 781
Забелязвам, че някои момичета не нанасят ретиноид всеки ден. Каква е причината? Останала съм с впечатление, че този продукт трябва да е без прекъсване, т. Н ретиноидизация.... Или нещо подобно 😀🙄. И освен това не мисля че е в конфликт с друг, освен евентуално ниацианамид, но аз така и не видях полза от него та е възможно да не съм се задълбочила по темата...
Ще ми е интересно да чуя защо се ползват ретиноидите през ден или два.
🌷

# 572
  • Мнения: 975
Зависи от толерантността на кожата, при някои хора комбинацията от силна киселина и силен ретиноид не се понася добре от кожата, за това много хора използват в няколко дни от седмицата. Аз лично съм си пресушавала лицето с всекидневно ползване на ретинолови продукти. Всяка кожа е различна, има хора, които нямат проблем да се мажат всеки ден.

# 573
  • София
  • Мнения: 6 258
Забелязвам, че някои момичета не нанасят ретиноид всеки ден. Каква е причината? Останала съм с впечатление, че този продукт трябва да е без прекъсване, т. Н ретиноидизация.... Или нещо подобно 😀🙄. И освен това не мисля че е в конфликт с друг, освен евентуално ниацианамид, но аз така и не видях полза от него та е възможно да не съм се задълбочила по темата...
Ще ми е интересно да чуя защо се ползват ретиноидите през ден или два.
🌷
Никакъв конфликт няма, даже ако кожата ти хареса ниацинамида, е супер комбинация.

# 574
  • Мнения: 638
Мнения за The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG?

# 575
  • софия
  • Мнения: 1 707
Ползвам го от януари, не мисля ,че ще има ефект над тъмните кръгове при мен  но не пъдпухвам сутрин.
Аргирелина ми допада повече

# 576
  • Мнения: 435
Никакъв ефект няма от кофеиновия серум при мен и ми изсушава зоната. Мъча го вече дъъъълго време и накрая май ще го изхвърля.

# 577
  • Мнения: 5 096
И ние с колежката си мислехме, че няма ефект, докато не ни попаднаха стари снимки и тогава видяхме колко голяма е разликата. След серума е хубаво да се запечатва с крем, а не само по серум да се оставя.

# 578
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Серума,върху него Морски хелурон и крем вечер. Серума аргилерин и крем сутрин. От два месецаа насам така го ползвам и разликата е видима. Изсушава без допълнителна хидратация.

# 579
  • Мнения: 2 839
Слагам първо Кофеинът  и след около 20мин.  Слагам Аргелирин, след това запечатвам с крем. Доволна съм от тази комбинация, определено нямам изсушаване , въпреки че съм със суха кожа. Ползвам ги само сутрин.

# 580
  • Мнения: 155
Аз да се оплача, вече около 3 седмици ползвам Argireline за околоочната зона, за лице - пръскам розова вода след това Hyaluronic acid 2%+B5 пак розова вода и накрая Ресвератрол 3%, завършвам с хидратиращ крем , който си ползвам отдавна. Мъката ми е, че се подуха клепачите ми , кожата ме сърби и ми се появиха червени петна по бузите, цялото ми лице подпухна. Според вас алергия ли съм направила и то след 3 седмично мазане.
Един път седмично ползвам и Алфа арбутин 2% заради петната, които искам да избледнеят.
Спрях всичко , за да се оправи кожата ми, но какво ще ме посъветвате да пробвам ли пак или да не си го причинявам.

# 581
  • Мнения: 96
Според мен, е 100% алергична реакция, може да е от розовата вода, зависи от фирмата, какви консерванти добавя. Може би лошо взаимодействат всички тези съставки с розовата вода.

# 582
  • Мнения: 5 096
    Да попитам кой каква розова вода използва. Аз например от Леми останах най-доволна, води се, че няма консерванти.

    # 583
    • Мнения: 4 611
    Аз от тази на Икаров съм най-доволна. Бих пробвала и на Алтея.

    # 584
    • Мнения: 155
    Сега като се замисля може и от розовата вода да е , защото я купих преди седмица и от тогава я ползвам, след като прочетох тук във форума. Водата е на Милва за 2,50лв. Изхвърлям я....

    Общи условия

    Активация на акаунт