The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 50 264
  • 775
  •   1
Отговори
# 585
  • софия
  • Мнения: 1 707
Аз също се подувах от аргилер,под очите,стигна до сърбеж и белене.

# 586
  • София
  • Мнения: 4 878
Ползвам розова вода на Алтея, защото е био. Другите не ги знам какви химикали съдържат и има ли изобщо розова вода в тях или само розова есенция.

# 587
  • Мнения: 434
На мен ресвератролът доста ми щипе и от него се зачервявам, така че внимавам с количеството и колко често го ползвам. Не е изключено и да е от него-

# 588
  • САЩ
  • Мнения: 471
Здравейте! Някой тук ползва ли Granactive Retinoid 2%? Взех си го още преди 2 месеца, но го използвам от 4-5 дни и ми се отразява доста добре засега. Аз съм с проблемна кожа, големи пори и белези от акне. Отзиви?

# 589
  • Мнения: 975
Привет, аз съм го ползвала този ретиноид, не съм имала реакции или нещо неприятно. Щом ти понася добре, продължавай да си го ползваш, само ако не си свикнала съвсем с такъв тип продукти в началото карай по-втимателно, в смисъл, не си слагай всеки ден, за да не си пресушиш кожата. Сутрин spf и това е.

# 590
  • Мнения: 1 696
Като коя стъпка ползвате тизи ретиноид? Искам нещо, което да ползвам кати серум преди последната стъпка.
Поръчах си праймъра ТО някой има ли мнение?

# 591
  • Мнения: 2 835
Ретиноидът го ползвам вечер, самостоятелно. Не съм забеляза кой знае какъв ефект, но ми харесва че сутрин кожата ми е мека и хидратирана... странно при положение , че съм със суха кожа
Праймърът въобще не ми хареса и го дадох на дъщеря ми, която е с комбинирана кожа( тинейджърка ) и тя е доволна.

# 592
  • Мнения: 5 037
Започнах второ шишенце от ретиноидната емулсия 2%, доволна съм, сякаш удържам положението с бръчките да забавя появата им. Но мисля след като го изхабя, лятото да си дам почивка и есента да премина на по-силен ретиноид.

# 593
  • Мнения: 975
Аз ретиноидът го ползвах след хиалуронов серум

# 594
  • Мнения: 434
Gtranactive Retinoid на TO аз ползвам като първа стъпка по веднъж седмицата когато се сетя. Обикновено изчаквам 20-30 минути и тогава продължавам с другите продукти. Аз съм много доволна от него, защото виждам, че прави кожата по-сияйна и по-жизнена.

Иначе и двете бази не ми харесаха много. Тази в стъкленото шише е ужасна и въобще не е подходяща опаковката за консистенция. Тази в тубичката става, но е като всяка една друга силиконова база. Аз далеч повече предпочитам нещо хидратиращо като млякото на Embryolisse.

# 595
  • Мнения: 221
Здравейте,момичета! Попаднах на вашата тема, в опитите си да разбера дали продуктите на The Ordinary могат да се използват от бременни или кърмещи жени?
Бременна съм в 8 месец, имам проблемна кожа, като в момента се е поуспокоила, предполагам се дължи на хормони, но имам разширени пори, петна и малко белези от акнето.
Бих била много благодарна,ако някоя от вас ми даде насоки за продукти, ако са съвместими с бременност и дай Боже кърмене! Благодаря предварително! 😊

# 596
  • Мнения: 6 843
Тази статия ми попадна наскоро и ако говориш английски, може да ти помогне.

# 597
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Welt, много хубав блог! Не съм бременна, но информацията е супер систематизирана. Ще го имам предвид при следваща евентуална бременност 😁
Спомням си как четях като луда етикетите ... Обаче през цялата бременност имах чудесна кожа, макар че не използвах почти нищо.

Тя казва, че гликолавата киселина не се препоръчва, но съм чела лекари да обясняват, че в козметиката се използва малки проценти (на ТО е 10%, не е много малък) и е с големи молекули, което възпрепятства дълбокото навлизане в тялото, че да стигне по кръвен път до бебето. Както и да е, ще го имам предвид.

# 598
  • Мнения: 5 037
Глюколовия тоник е 7%.

# 599
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Ами добре, благодаря за поправката.
Пак не е слаб.

Общи условия

Активация на акаунт