The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 51 731
  • 775
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 095
Ако говорим за медните пептиди, то според д-р Пикарт те неутрализират витамин Ц

# 241
  • Мнения: 255
gevestra, да, попадах и аз на тази информация Simple Smile Десием обаче, през изминалата година започнаха да предупреждават от риска от възпрепятстване действието на пептидните серуми изобщо, ако се комбинират със силни антиоксиданти. Не се сещам за киселините какво се оказа.
Във всеки случай, ползвах това като пример, че екипът на компанията въвежда промени в описания и препоръки, които понякога не са много последователни.

# 242
  • Мнения: 1 095
Доктор Пикарт препоръчваше киселини с медни пептиди, но не едновременно. Идеята е, че кожата трябва да е добре ексфолирана за да "усвои", това обаче беше преди, сега не знам дали и неговите препоръки не са се променили. Десием от своя страна преди да пуснат the ordinary отричаха киселините. Или поне това помня от преди години

# 243
  • Мнения: 255
Брандън Труакс беше казал, че лично той не е привърженик на киселините. В НИОД няма киселини. Вместо тях има NAAP, който се предполага, че предлага  ползите от киселините без потенциалното дразнене като страничен ефект. Киселините все пак са сред съставките с доказани ползи и преполагам това заедно търсенето от клиенти обяснява присъствието им сред продуктите на ТО.

# 244
  • Мнения: 1 095
Ползвам го този серум почти откакто го пуснаха, но сега го спрях заради пептидния крем, който за мен си е масло направо и ми е изключително неприятна апликацията му. Ако не мога да го върна ще го доизползвам и ще поръчам отново този Не киселинен киселинен прекусор Grinning
За мен лично е чудесен продукт. Но да уточня, че 2 пъти месечно ползвам и физически ексфолиант. Моята кожа не толерира киселини.

# 245
  • Мнения: X
Брандън беше казал, че не харесва всякакви ексфолианти, не само киселини.

"Nearly all forms of direct exfoliation (like acids) cause inflammation. Inflammation is generally a root cause of every disease and ageing in general. When we peel our skin, we look great right away but the inflammation builds up."

Също и че не харесва всякакви почистващи средства:

"I don’t use cleansers and never have. The benefit cleansers offer, more than water would generally, does not justify the harm they cause in removing all the protective substances that act as skin barriers. In fact, people in very poor countries who never wash their face with anything more than water generally have very dense, healthy skin because the skin is less exposed to the environment. Having said this fact, I also don’t wear make-up and it is important to remove makeup completely if you do wear it and so good cleaners are very necessary."

И околоочни кремове, и тонерите:

"I don’t believe in a moisturizer (“cream”) designed just for the eyes as any hydrator can target any area of the face or body. And, in general, we are over-hydrating our faces which, around the eyes, can make water-retention worse. Serums to target specific eye issues are very different and I absolutely believe in eye treatments. I believe in cleaners but I don’t believe in over-cleaning, which is what I always complain about. I also don’t believe in the concept of a “toner” which in most cases is just a mist that feels good (or an acid or alcohol which can cause inflammation)."

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 09:40 от Анонимен

# 246
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Принципно може да се ползва киселина и ретиноид в една рутина, но е възможно да предизвика раздразнение на кожата. И двата продукта имат ексфолиращо действие.
Аз съм пробвала и за 2 седмици употреба кожата ми стана много суха, сърбеше ме, чувствах я зле. Искам да отбележа, че нямам чувствителна кожа или да е нещо по-специална.
Аз лично не препоръчвам употребата по този начин. Който иска, нека пробва и да прецени как е за него, но да има това предвид и да не се чуди от какво му се е нарушила кожната бариера, ако се случи.

# 247
  • Мнения: 248
Може ли да се сложи витамин Ц на прах в granactive retinoid 2% emulsion?

# 248
  • Мнения: 22 785
Може ли да се сложи витамин Ц на прах в granactive retinoid 2% emulsion?
Нали уж двете се неутрализират?

# 249
  • Мнения: 794
Момичета, здравейте!
Отскоро ползвам продуктите на ТО, като за начало купих Ниацинамид и цинк от Дъглас, след като видях много доброто отражения върху моята кожа и на дъщерята, която е тийнейджър, изразяващо се най-вече в свиването и изчистването на порите (разбира се ,почистваме кожата с измивен гел на Авен, който не съдържа сапун) реших да поръчам 6 продукта от ТО, дойдоха за около 10 дни. Но тъй като отдавна ви чета и се интересувам кога и какво да се нанася, учила съм доста за кожата , структура ,слоеве, обмяна, в моята глава се върти един въпрос : Недоумявам защо толкова форсирате кожата си с продукти, които нанасяте през половин час или докато изсъхнат.  Защо е нужно да я карате да поема продукти ,един след друг с различни химии и съставки, да , полезни са, но колко от тях се усвояват, не се ли прахосват по този начин време и пари за продуктите. Аз мисля, че кожата се "шашка" от толкова много "храна" . Не е ли по-добре само да се почисти кожата ( и аз не одобрявам тоници и околоочни продукти) и да й се поднесе един продукт, който тя да усвои максимално , и ако е вечер да се нанесе нощен крем или масло. Ще напиша аз какво ползвам сега от ТО, сутрин след измивния крем на Авен, слагам ЕУК , след половин час хидратантния 72 часа крем на Клиник, вечер след почистване слагам Бъфет с медния пептид и след половин час маслото от шипка.  Останалите продукти ще включа като свърша с тези. Не искам на никой да налагам своето мнение, само споделям. Ще ми е иинтересно , ако някой аргументира смисъла на насянето на повече от 2 продукта в кратък период.

# 250
  • Мнения: 255
Аз също не съм привърженик на нанасянето на голям брой продукти, особено такива, които са силно активни и във високи концентрации, и това, което наричате форсиране на кожата. Всъщност впечатлението ми е, че повечето публикуващи в темата също са добре запознати с действието на продуктите на Десием и с възможностите за комбиниране на продукти с цел оптимизиране на ефекта от тях.
Продуктите на ТО позволяват и всъщност, мисля че предполагат комбинирането, тъй като за разлика от други козметични брандове, в чиито продукти има комбинации от повече активни съставки, серумите са с една или максимум две. За витамин С (L-AA формата) се знае, че има оптимален ефект в комбинация с ферулова киселина и вит. Е  (присъстват в придобилия култов статус серум на Skinceuticals). Това обяснява препоръчванeтo на комбинацията на 23%-я серум с вит. С нс ТО с този с ресвератрол и ферулова киселина.
Ретиноидите сработват добре с ниацинамид, така че тази комбинация също е сред препоръчваните. Като се комбинират два такива серума с хидратиращ тоник (доста хора виждат ефект от ползването на такъв) с хидратиращ крем, а през студените сезони и с масло, броят става немалък, което не означава непременно, че се стига до претоварване на кожата.
Опасностите според мен са в стартирането на нова рутина с много нови силни активни съставки или прекалено бързото въвеждане на нови продукти, които може и да на са в конфликт и да не се неутрализират едни други, но въпреки това да предизвикат нежелана реакция. Предпазливостта и постепенното въвеждане се отплащат в дългосрочен план. Flowers Hibiscus
 
Недоумявам защо толкова форсирате кожата си с продукти, които нанасяте през половин час или докато изсъхнат.  Защо е нужно да я карате да поема продукти ,един след друг с различни химии и съставки, да , полезни са, но колко от тях се усвояват, не се ли прахосват по този начин време и пари за продуктите. Аз мисля, че кожата се "шашка" от толкова много "храна" . Не е ли по-добре само да се почисти кожата ( и аз не одобрявам тоници и околоочни продукти) и да й се поднесе един продукт, който тя да усвои максимално , и ако е вечер да се нанесе нощен крем или масло.

# 251
  • Мнения: 9
Здравейте Simple Smile
Много теми, много мнения и в крайна сметка на всеки по различен начин действат продуктите на The Ordinary.Не успях да намеря, някои да е описал как точно идват поръчките направени през Децием?По пощата?Допълнителни такси? Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 212
Със Спиди, ако поръчката е над 25 евро, безплатна доставка. Ако е под тази сума, начислява доставка 4.99 Евро. Няма допълнителни такси. Срока за доставка е до 10 работни дни.

# 253
  • Мнения: 9
Отново едно питане Simple SmileЗа първи път ще ползвам продуктите, моля да ми кажете в каква последователност и кога да ги слагам?
Niacinamide 10%+Zinc1%
Vitamin C Suspension 23%+HA Spheres 2%
Caffeine Solution 5%+EGCG

# 254
  • Мнения: 135
Отново едно питане Simple SmileЗа първи път ще ползвам продуктите, моля да ми кажете в каква последователност и кога да ги слагам?
Niacinamide 10%+Zinc1%
Vitamin C Suspension 23%+HA Spheres 2%
Caffeine Solution 5%+EGCG

Препоръчвам ниациамид + цинк сутрин и витамин Ц вечер, не бива да се смесват. Кофеина, тъй като е около очите може когато пожелаеш, не си взаимодейства с нищо и не води до фоточувствителност, предполагам сутрин ще е по-подходщо с оглед ефекта. Витамин Ц-то в началото може да ти дойде малко силно и сигурно ще щипе по няколко секунди, ако искаш може първите няколко мазания да разбъркаш желаното количество серум с малко крем за лице, за да свалиш концентрацията, докато свикнеш. И витамин Ц никога около очите, защото щипе и си е таковало мамата просто (без да искам беше, с пръстите с които го мазах реших да слагам след това околоочен крем и пак беше много зле, просто внимавай).

Общи условия

Активация на акаунт