The Ordinarу + DECIEM (Тема № 4)

  • 50 273
  • 775
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 255
Дано сработи следващата комбинация Flowers Hibiscus Витамин С като Л-аскорбинова киселина, особено в по-висока концентрация също може да предизвика реакция. Вариантът на прах дава възможност да се пробва с по-малка концентрация в началото. 23% и 30% вариантите на The Ordinary са максимални и не всеки успява да развие толерантност и да види положителен ефект, но си струва човек да опита заради очакваните ползи.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 178
Благодаря, elenora!
Годинките започнаха да личат повече и съм се мобилизирала да се грижа за кожата си по-упорито и постоянно. Такива моменти(зачервени:) ме разколебават а и се чудя прав ли ми е подхода. За това оценявам, когато ми се помага Flowers Hibiscus

# 227
  • Мнения: 8 452
Ретиноловия серум може ли да се ползва заедно с тоника с гликоловата киселина?

# 228
  • Мнения: 343
Ретиноловия серум може ли да се ползва заедно с тоника с гликоловата киселина?

Доколкото знам ретинол и киселини се използват отделно, никога заедно.

# 229
  • Мнения: 5 037
ретиноидната емулсия може да се комбинира с глюколовия тоник

# 230
  • Мнения: X
Доколкото знам ретинол и киселини се използват отделно, никога заедно.

Няма такова нещо.

# 231
  • Мнения: 343
Доколкото знам ретинол и киселини се използват отделно, никога заедно.

Няма такова нещо.

Всеки има право на мнение. Уточнявам, че става въпрос за нанасяне на двата продукта един след друг, а не сутрин единия, а вечер другия.

Скрит текст:
Irritation: First of all, there's more risk of irritation when you're using two strong exfoliators at the same time. This can disrupt your skin's barrier and leave you inflamed and sensitive.

Impaired conversion of retinol: Second, retinol doesn't work so well on acidic skin. As a derivative of vitamin A, it must be converted into retinoic acid by your body in order for your skin to be able to use it. This study found that the "hydrolysis reaction is greater at neutral pH," which means the conversion process is more optimal on non-acidic skin.

Inactivation of acid: On the flip side, acids penetrate better at a lower pH (see this study, for example). So if you're layering a retinol with a higher pH over an acid, it might neutralize the acid—bring up its pH—and make it less effective. It's also a waste of good product!

# 232
  • Мнения: 5 037
Могат едно след друго в една рутина, вижте тази таблица от децием
https://www.deciemchatroom.com/wp-content/uploads/2019/11/Confli … ts-Chart-2811.png

# 233
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Тъй като се мажа с третиноин, а исках да се наплецкам и с гликоловия си тоник, снощи специално рових да чета.
Доколкото знам, третиноинът се води вид ретиноид, а той е от ретиноидите, които, според интернет, могат да се съчетават в една рутина, едно след друго... стига кожата да е достатъчно толерантна разбира се.

Явно зависи от видовете ретинол и киселина...така си мисля.. Blush

# 234
  • Мнения: 255
Точно третиноинът, дори в най-ниската предлагана концентрация, която обикновено е 0.025%, е най-силният от ретиноидите и с най-голяма вероятност да предизвика реакция, дори без комбинацията с киселина. Гликоловата киселина пък също е с най-голям потенциал да предизвика реакция, в сравнение с млечната, манделовата, азелаиновата и други ана киселини - за това вечее писано назад в темата.
Не отричам, че може при някои толерантността да е по-голяма и да допуска подобни комбинации, но от друга страна мисля, че съвсем спокойно може да се редуват тези сериозни активни съставки. Много е лесно е да се прекали.

# 235
  • Мнения: X
Може ли да се придържаме към продуктите на Десием и инструкциите за продуктите им?

# 236
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Моят гликолов тоник е на Децием, затова се включих. Както и всички други киселини, които имам, са на същата марка.

Така е, лесно може да се прекали дори и с безопасните продукти.

Btw, аз също се придържам към таблицата и гледам да я спазвам. Считам, че хората от Децием си знаят работата, знаят какво вършат и пишат. Поне доста повече от мен. Grinning

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 22:13 от sunattraction

# 237
  • Мнения: 255
Ретинолът на Десием е не по-малко силен. Описанията на 0.5 и 1% серуми в сквалан посочват недеусмислено това, а говоря и от личен опит. Той не е стандарт за всички, но за рисковете от едновременното ползване на силни активни съставки има достатъчно написано, както личи и от коментара с копирания текст по-горе на тази страница.

# 238
  • Мнения: X
както личи и от коментара с копирания текст по-горе на тази страница.

Който е неизвестно от къде, но със сигурност не и от ТО.

# 239
  • Мнения: 255
Не виждам проблем да се чете извън сайта на ТО още повече, че самият екип на Десием, не винаги е особено последователен в препоръките си и в информацията за комбинирането на продукти.
Един пример - продължава да не е съвсем ясно защо пептидите, за които пише, че не е добре да се комбинират със силни антиоксиданти, все пак се препоръчват за употреба заедно със SDSM2, който е силен антиоксидант.
Въпрос на личен избор е дали да се следват само описанията и предписанията на Десием.

Общи условия

Активация на акаунт