задължителна ли е помпата

  • 2 573
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
Няма ли ВИП-стаи, където да те оставят с бебето?Адски тъпо е да му дават АМ, а ти да си цедиш коластрата и да я хвърляш #Crazy
Не знам, някои бг-болници просто си живеят в миналия век ooooh!
Peace Peace Peace
Аз имам на Авент и съм доволна.Сестра ми ме учеше как да се изцеждам на ръка,ама се оказах трудна ученичка и си купих Авент,ама наистина по-добре изчакай да родиш.а ако ти потрябва в самото начало все някой може да прибяга и да ти купи,нали?

Пожелам леко и безпроблемно раждане!

# 16
  • Мнения: 97
Аз мисля ,че ще ти трябва защото бебчо е мъничък и няма да има сили да суче ,моето заспиваше на гърдата а като а махна се будеше. Misc Baby Bottle

# 17
  • Мнения: 8 917
Необходима - може би, задължителна - не Peace
На менми свърши чудесна работа, защото в началото бях ужас - трябваше постоянно да се цедя Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Досега не ми е била необходима никаква помпа, защото бебо енай - добрата и естествена помпа на света! Може би изцоква всичко, та не ми се е налагало да се цедя досега, но наистина не ми е била необходима.
Коластрата, от която гърдите ми бяха адски напрегнати си я цедях с ръка /в Шейново носят на 3 часа бебешорите и малко се чувствах бомбастично  Laughing/ Но на 3 ден ми слезе кърмата и се прибрахме вкъщи и оттогава бебчо си "заживя" на цица, за ужас на любителите на режими и пр. "възпитателни" методи... #2gunfire

# 19
  • Мнения: 5 391
Аз също си купих помпа още докато бях бременна, без да знам че няма да имам нужда от нея.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 390
И аз си купих помпа, но още в родилното ме боляха зърната като се цедях и започнах на ръка. Въпреки че преди това винаги съм се заричала, че не бих се цедяла на ръка като някоя крава. Но така ми е по-удобно.

# 21
...аз не използвах помпа...имам кърма все още..бебчо е на 10 месеца и половина и си суче много добре!

# 22
  • Мнения: 62
Помпата е нужна за да стимулира кърмата или да се изцежда ако е в болезнено количество, но са много скъпи затова може и втора употреба аз предлагам затова ако някой се интересува да пише по ел.поща

# 23
  • Мнения: 298
Без помпата не знам какво щях да правя. Ползвам е почти всеки ден, защото нощно време ми се събира много мляко и направо ще се пръсна, ако не се изцедя.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 381
vesi77 , прочети тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=116970.0. Защо не се свържеш с д-р Даков и не поговорите за възможността по-рано да ти дадат бебчето за кърмене?

Имах помпа тип спринцовка, която ми разрани зърната. Ако знаех, че бебето може да се храни по-често от 3 часа, сигурно нямаше да ми потрябва. Съгласна съм с момичетата, които те съветват да покажеш на таткото каква помпа да купи, в случай на нужда.

Общи условия

Активация на акаунт