Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 826
  • 767
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
Здравейте,
Дойде панела .... смениха целият преден панел
И чекмеджето залепна както си трябва, и уплътни в въздуховода доста добре.
Утре ще тестваме сушенето и дали пак ще ръси прах навсякъде.
Предполагам че няма да е така поне видях с очите си как уплътнява много добре.

# 226
  • Мнения: 11 625
Може ли снимка на залепналото чекмедже?

# 227
  • Мнения: 29 371
Скрит текст:
Rosen Radev, на уреда, поне на моя и на двата, които специално погледнах в два магазина, нищо не им куца. Въпросният луфт от крачето на чекмеджето си го има навсякъде, тъй като крачето е част от чекмеджето за препарати и е еднакво голямо за всички чекмеджета. Ето я твоята снимка от по-горе - става дума за маркираното с черна стрелка:
Ето това "краченце" е причината на луфта, но то неслучайно е там.
 
Най-вероятно е сложено там, за да не се "вакуумира" чекмеджето за препарати за корпуса. Никаво усукване няма. И не виждам какво общо има това с филтъра за мъхове. Аз бях до тук. Повече информация нямам. Ще се радвам да науча продължението.

При мен е също точно, както на снимката. Нямам проблеми.

Някой питаше колко мъх се събира. Снимала съм, ако някой иска, ще пусна....

# 228
  • Мнения: 20
[/img]Здравейте,
Смениха целия преден панел в едно със светещата част.
Е имаха лек дефект, беше охлузен малко но от самолет няма да се забележи Simple Smile
освен това имаше и чекмедже към комплекта с предният панел.
Сложихме първо новото чекмедже, нищо не стана луфт пак си имаше.
сменихме панела и вече със старото си чекмедже се затвори както си трябва.
Прилагам снимки можете да видите предишните снимки за да видите разликата.

# 229
# 230
  • Мнения: 20
радвайте се че нямате проблеми... конкретно този проблем му се намери сносно решение.
Разбрах че електролукс имат уред със същите характеристики, добре ще е някой да сподели нещо по темата.

# 231
  • Мнения: 29 371
Не виждам разлика, крачето си го има. Но щом казвате, че е по-добре, сигурно е така.

# 232
  • Мнения: 20
ЕТО РАЗЛИКАТА
не се съобразих да направя снимка как прилепва към уплътнението на въздуховода

# 233
  • Мнения: 40 931
Ми да, същия ърълък като преди и като при мен.

# 234
  • Мнения: 20
@черна станция
и при теб ли хвърчи мъх навсякъде?
Не разбрах, точно какво имаш предвид, но трябва да има разстояние между чекмеджето на прах и корпуса.
Въпросната закопчалка е направена много непрофесионално от АЕГ.
Можело да измислят един болт който да държи пластмасата да не се усуква.

# 235
  • Мнения: 40 931
Нищо не хвърчи, всичко си е жус. А и при мен го има същото зъбче, което отваря този луфт 2-3 мм.

# 236
  • Мнения: 23
До колкото разбирам проблемът е бил, че луфтът всъщност не е равномерен, а се стеснява в посока към врътката за програмите? Миналата седмица си взех комбинирана АЕГ с термопомпа, само че не тази с 10/6 кг и 1600 об, а 9/6 кг и 1400об и този луфт е равномерен, а не крив. Пак има разстояние, но е еднакво по цялото протежение, както е станало след ремонта. Не знам дали това има връзка с мъхчетата, които излизат, защото и при мен излизат мъхчета, но са пренебрежимо малко, не да хвърчи прахоляк.

# 237
  • Мнения: 20
Чекмеджето трябва да се затваря плътно

# 238
  • Мнения: 11 625
Чекмеджето трябва да се затваря плътно
Извинявай много, но то ПАК не ти се затваря плътно и луфтът е още по-голям. Съвсем ясно се вижда.

# 239
  • Мнения: 23
Затваря се плътно, луфтът реално няма отношение към затварянето. Поне при мен.
Иначе понеже темата е за мнения за пералня със сушилня да си го изкажа като пресен собственик на такава Grinning Моята е комбинирана пералня AEG L9WBE49W (термопомпа, 1400 об., 9/6 кг). До момента съм много доволна. Ползвала съм комбинирана на беко с нагревател и разликата е огромна. Дрехите излизат сухи и без гънки (при някои тъкани може да има някоя друга, но с ютията се оправят). Не пускам автоматично сушене, а вадя прането, отделям ако има нещо бавно съхнещо и след това пускам сушене. На беко-то дрехите излизат страшно смачкани, едно поларено одеало си загуби от полара. Филтърът за мъхове е много важен елемент. Да, изпуска малко количество прах, който полепва около филтъра и със забърсване се маха, но предпазва уреда и му подобрява работата. Така че препоръчвам комбинираните перални с термопомпа на АЕГ. По-скъпи са, но инвестицията не е маловажна.

Общи условия

Активация на акаунт