Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?!

  • 57 980
  • 767
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 128
Здравейте, виждам че мненията са за аег или електролукс, но тъй като нямам бюджетната възможност бих искала да ви попитам за тази пералня със сушилня, какво бихте казали дали си заслужава, сушилнята ще се използва най-вече за бебешки дрехи..
.

БЛАГОДАРЯ

# 256
  • Мнения: 2 767
Здравейте, виждам че мненията са за аег или електролукс, но тъй като нямам бюджетната възможност бих искала да ви попитам за тази пералня със сушилня, какво бихте казали дали си заслужава, сушилнята ще се използва най-вече за бебешки дрехи..
.

БЛАГОДАРЯ
Whirpool се прави в Словакия, общо взето не са лоша марка, но за перални. Сушилните им са посредствени. Да, ще работи, и ще е ОК, ще суши горе долу, но толкова. След изтичане на гаранционния период може да има изненади. Сервизните бюлетини на перални със сушилни и само сушилни на марката показват най често дефекти след 32 месеца използване. Иначе като бюджетно решение е добре, както и Hoover също. Hoover дават пък най малко сервизни проблеми като цена на ремонта.

# 257
  • Мнения: 29 493
Че аз, като бях с АЕГ без термопомпа,  все едно не я изхвърлих на 5та година....
До късмет си е и това е. Отделно че ги правят такива,  че да издържат гаранцията и да се скапят. Всички уреди.....

# 258
  • Мнения: 2 767
Е то AEG с или без термопомпа толкова си изкарват - 5 до 7 години. Говорим моделите след 2013.
Че аз, като бях с АЕГ без термопомпа,  все едно не я изхвърлих на 5та година....
До късмет си е и това е. Отделно че ги правят такива,  че да издържат гаранцията и да се скапят. Всички уреди.....

# 259
  • София
  • Мнения: 4 578
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … EW7W369S/p/688349
А някой да ползва тази и да е доволен? 1000 лв по-евтина е от АЕГ...

# 260
  • Мнения: 2 767
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … EW7W369S/p/688349
А някой да ползва тази и да е доволен? 1000 лв по-евтина е от АЕГ...

На база пряката ми работа с концерна, ще ти кажа, че това е АЕГ 7-ма серия модела, но с друг програматор и ползват мотор на Bihl , а не на Lenze. Всичко друго е еднакво. Или иначе казано, взимаш си АЕГ, но на него пише името на компанията майка. Програматорите доколкото лично съм видял са сглобявани в Италия, на АЕГ също, обаче в завода, докато другите идват от външна фирма.

# 261
  • Мнения: 30
Колко време я ползвате?
AEG L9WBC61B, термопомпа. Пране 10кг./сушене 6 кг. Повече от доволна.
За протола: преди нея винаги съм била с отделни уреди.

# 262
  • Мнения: 41 061
Колко време я ползвате?
AEG L9WBC61B, термопомпа. Пране 10кг./сушене 6 кг. Повече от доволна.
За протола: преди нея винаги съм била с отделни уреди.

Аз две години. И като оставим настрана страха да не се развали, други забележки нямам никакви.

# 263
  • София
  • Мнения: 12 006
Е то AEG с или без термопомпа толкова си изкарват - 5 до 7 години. Говорим моделите след 2013.
Хахаха и как стигна до този гениален извод? А от след 2013г. до 2020г. колко години са, че да има данни за аег изкарало повече от 7г. ?

# 264
  • Мнения: 11 645
Колко време я ползвате?
AEG L9WBC61B, термопомпа. Пране 10кг./сушене 6 кг. Повече от доволна.
За протола: преди нея винаги съм била с отделни уреди.

Аз две години. И като оставим настрана страха да не се развали, други забележки нямам никакви.
И аз така с разликата, че не ме е страх от разваляне. По-скоро гледам аз да не се разваля за толкова време (шегувам се).
Нова е пералнята на пазара и приказки колко щяла да изкара са само прогнозни. Аз така или иначе пералня повече от 7-8 години не използвам и не купувам нищо с нагласата да ме надживява.

# 265
  • Мнения: 328
Здравейте, някой има ли впечатление от този модел на Електролукс, който също е с термопомпа, но е по-евтин от AEG 9-та серия:

https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya … EW9W249W/p/688374

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 12:59 от SilviaP

# 266
  • Мнения: 956
Да, вече половин година я ползвам. Нямам оплаквания, всичко пера и суша с нея.

# 267
  • Мнения: 328
След сушене дрехите напълно сухи ли са?
Имате ли съсипани по-фини дрехи, които сте сушили?

Да, вече половин година я ползвам. Нямам оплаквания, всичко пера и суша с нея.

# 268
  • Мнения: 956
Случвало ми се три-четири пъти част от дрехите да са влажни на места, но това е когато съм сложила и голям чаршаф с ластик да се пере, иначе не. Съсипах една жилетка, защото я пуснах на програма не за вълна, но аз съм си виновна. Не знам какво разбираш под по фини материи. Досега освен жилетката имах само един тензух, който не съобразих да сложа в торба за бельо и от барабана и дългото въртене на места се беше наплъстил. Но в торба за бельо нищо им няма.

# 269
  • Мнения: 11 645
SilviaP,  сушилните с термопомпа сушат на максимум 54 градуса за разлика от тези с нагревател, които са на 82 максимум и няма как да Ви изпекат дрехите, ако избирате програма според материята.

Общи условия

Активация на акаунт