Прахосмукачка робот - 18

  • 47 183
  • 754
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 592
Здравейте! Обръщам се за съвет за избор на робот. За съжаление,нямам време да се връщам назад и да чета темата. Съпругът ми е болен и в момента чистотата в къщи е един от приоритетите. Имам космато куче и 2 килима с не много дълъг косъм,единият обаче е черен. Пускам прахосмукачка всеки ден и покрай другите грижи вече ми идва в повече. Жилището ни е 3стайно,около 100 кв. Като таван съм си поставила нещо около 1200 лв,но бих дала и малко повече стига да почиства наистина добре. Благодаря ви.
https://xiaomi-shop.bg/index.php?route=product/product&product_id=176
 Имам я и съм много доволна. Има и фейсбук група в която доста хора са доволни.

# 421
  • София
  • Мнения: 1 476
Скрит текст:
Здравейте! Обръщам се за съвет за избор на робот. За съжаление,нямам време да се връщам назад и да чета темата. Съпругът ми е болен и в момента чистотата в къщи е един от приоритетите. Имам космато куче и 2 килима с не много дълъг косъм,единият обаче е черен. Пускам прахосмукачка всеки ден и покрай другите грижи вече ми идва в повече. Жилището ни е 3стайно,около 100 кв. Като таван съм си поставила нещо около 1200 лв,но бих дала и малко повече стига да почиства наистина добре. Благодаря ви.

Някои потребители ще ти препоръчат Xiaomi, , други LG, аз съм от тези които препоръчват IRobot Simple Smile
Този модел си заслужава, цената му е доста добра в момента /1499,00/, но все пак е малко над бюджета, който споменаваш:
https://irobotforyou.com/product/irobot-roomba-i7-2/
От 2г и половина ползвам по-стария им модел /980/, от който продължавам да съм изключително доволна, нямам никакви забележки. Нито към това, което се очаква да прави, нито към усилията за обслужването му от моя страна, нито към консумативите...батерията е чудесна и след цялата експлоатация за това време все още е като първия ден. Чисти апартамент от 80кв и батерията се разрежда само до половината.
I7 е новия модел, подобрен е и ако сега трябваше да купувам той би бил моя избор.

# 422
  • Мнения: 4
за 50 кв апартамент теракот и паркет какъв ще ми препоръчате може и без моп аз харесвам XIAOMI roborock s50

# 423
  • Мнения: 166
Благодаря за споделените мнения. Днес си купих Xiaomi Roboroc S6, тъй като живея в чужбина и тук е на добра цена. Утре обаче ще го връщам,не разпозна черния ми килим. Качих го върху килима и отново дадох старт,но не започна почистващ цикъл. Както и да е,явно ми трябва друг робот.
Добре,за чисто черни килими какво ще ми препоръчате?

# 424
  • Мнения: X
Сензорите против падане на роботите работят на един и същи принцип. Щом е толкова черен килима и другите роботи ще се объркват. Има трик с който се байпасират тези сензори но трябва да нямате стълби у вас за да не падне наистина робота. Върху сензорите се слага изрязано парченце домакинско алуминиево фолио и отгоре се залепва с тиксо. Така сензорите не виждат и робота си бачка.

# 425
  • Мнения: 166
Сензорите против падане на роботите работят на един и същи принцип. Щом е толкова черен килима и другите роботи ще се объркват. Има трик с който се байпасират тези сензори но трябва да нямате стълби у вас за да не падне наистина робота. Върху сензорите се слага изрязано парченце домакинско алуминиево фолио и отгоре се залепва с тиксо. Така сензорите не виждат и робота си бачка.

супер,ще пробвам. Иначе почисти страхотно,даже кучето започна да се пързаля по пода,така беше почистил.
IRobot също ли не отразяват черното?

# 426
# 427
  • Мнения: 166
вече го изпробвах,работи Simple Smile обаче,така няма ли да пречи на моп функцията? според мен ще тръгне да мокри и килима. Не смея да пробвам мопа,защото ако го намокря,може да не искат да ми го приемат обратно. Обмислям след като го върна,да купя 2 отделни робота- моп и прахосмукачка,като на прахосмукачката,ще залепя сензорите. Доста ме е яд,защото машината почиства страхотно,освен това четките са чудесни,ние сме само с дървени подове и този тип четка според мен е по-подходяща за дърво,отколкото гумените на Irobot.

# 428
  • Мнения: 7 856
Тоник, от приложението няма ли възможност да му забравиш зоната с килима, ако работи с моп?
С абсолютно същата централна четка е първата генерация, която няма моп - Xiaomi mi robot.

# 429
  • Мнения: X
Ако килима не беше черен така или иначе робота ще се качва на килима с мопа което не е добра идея. Повечето потребители след като веднъж робота почисти цялото жилище и има запазена карта слагат no-go зони където са килимите когато пускат мопа и роботта заобикаля килимите. На S6 мисля че няколко карти могат да се запаметяват (нямам такъв модел) и ако е така може да имате една карта без забранени зони която да ползвате когато е само прахосмукачка, а когато сложите моп да избирате друга карта, коятоо всъщност е същата но със забранени зони където са килимите.

# 430
  • Мнения: 166
Ако килима не беше черен така или иначе робота ще се качва на килима с мопа което не е добра идея. Повечето потребители след като веднъж робота почисти цялото жилище и има запазена карта слагат no-go зони където са килимите когато пускат мопа и роботта заобикаля килимите. На S6 мисля че няколко карти могат да се запаметяват (нямам такъв модел) и ако е така може да имате една карта без забранени зони която да ползвате когато е само прахосмукачка, а когато сложите моп да избирате друга карта, коятоо всъщност е същата но със забранени зони където са килимите.
а роботите,които са само моп,разпознават ли килими или и там трябва да забранявам зони?

# 431
  • Мнения: 19 485
Аз си поръчах този модел в испанския Амазон - https://www.amazon.es/LG-VR8602RR-aspirador-programable-alfombra … FBWXBL&sr=8-1
Не искам много екстри, надявам се на дълга и безпроблемна работа. Цената също ми се стори разумна. Ще споделя опит като пристигне. Надявам се наистина да важи международна гаранция за марката, че не ми се разправя с изпращане обратно за ремонт ако се наложи.

# 432
  • София
  • Мнения: 5 952
Аз си поръчах този модел в испанския Амазон - https://www.amazon.es/LG-VR8602RR-aspirador-programable-alfombra … FBWXBL&sr=8-1
Не искам много екстри, надявам се на дълга и безпроблемна работа. Цената също ми се стори разумна. Ще споделя опит като пристигне. Надявам се наистина да важи международна гаранция за марката, че не ми се разправя с изпращане обратно за ремонт ако се наложи.
Браво на вас, дайте отзив след това. И аз тази съм харесала и тази цена. Имат директна спедиция до Б-я, дано няма проблем , но ако има да връщаме. Засега само  гледам , че имам други 100 харчове за Коледа, но ще я поръчам вероятно до месец или два. Чакаме отзив като имате наблюдения после.

# 433
  • Мнения: 1 997
И аз тази съм харесала и тази цена.. Засега само  гледам , че имам други 100 харчове за Коледа, но ще я поръчам вероятно до месец или два. .

Цената не е постоянно такава, не знам дали сте обърнала внимание.
Преди не доставяха директно до БГ, ставаше с превозвач.

Има ли начин Испанския амазон да мине на английски ? ( за Немския нямам проблем, тук не мога да го налучкам )

Лидл са пуснали Силвъркрест робот 400 лв. ?!?!? в др страни бил 175Евро .
Има ли някакви мнения за него,незнам дали е същия като миналогодишния.

# 434
  • Мнения: 2 299
Аз снощи в магазин Ивис, видях че продават прахосмукачка робот на V-tac за 399лв...
Те едни крушки не могат да произведат качествено, роботи правят.
Всъщност това ми е личното мнение, след закупуването на няколко крушки, които не издържаха и 3месеца, сменим едната гаранционно, изгори другата, сменят я...изгори пак, накрая просто сменихме бранда и вече 3год ни е светло 😁
Малко оф топик беше това.
Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт