Прахосмукачка робот - 18

  • 47 136
  • 754
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 133
В упътването трябва да ти пише, че се издърпва.
Малко по-силничко трябва да дръпнеш.
Първо трябва да я махнеш и после да заредиш.

# 451
  • Мнения: 1 104
Благодаря!
Махнах я, трябвало по-силно да дръпна.

# 452
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Здравейте, да кажа и моето мнение за Roomba 980, купих я около средата на октомври. Имаме 2 килима, единият е тъмно син 8кв, (заради него я взех най-вече) тип шаги, другият е тип монетен, в бежово. Къщата е около 90кв с банята. Определено не харесва тъмно синия килим, хаотично се движи върху него, не го чисти добре, често засяда, трудно се качва, или не се качва от всякъде, а само от едно определено място, а е висок 1.7см. Чистя го само като съм в нас, защото постоянно се налага да я премествам като заседне. Така че няма как задължително вадя Рейнбоу-чето и тупам килима 1-2 пъти месечно, като тупам и дивана. Иначе наистина много ме отменя, и събира доста боклуци, като цяло съм доволна, но при наличие на килими и малки пътечки е нужно човек да си е вкъщи иначе засяда. За мен инвестицията си заслужава, ще кажа защо реших да е румба, а не някое китайче. Дълго време бях само на телефон Самсунг, поради многото реклами и виждайки цената, реших че Хуавей също са толкова добри, само с един техен модел изкарах и отново съм със Самсунг! Само споделям мнение, така че ако пак се наложи да избирам, пак бих заложила на Румба, само бих сменила килима Grinning

# 453
  • Мнения: 2 847
Моята Румянка е от най -простите 660 модел на 6 години няма приложения , и като чета се изумявам.Моята се качва върху каквото види ,и на закачалката на детето която е тъмно лилава и има платформа отдолу ,успява да се покатери ,а е по висока платформата от 2 см.Килимите ги вършее без проблем ,хаотична е да ама минава по няколко пъти всичко и не пропуска.

# 454
  • Мнения: 18 435
В стаите с килими пускам робота (6-та серия Румба) да започне от килима. Нашите са вълнени и дебели, единият е тъмно лилав. Като започне от килима го изчиства почти целия и след това, колкото пъти се качи, го доизчиства.

# 455
  • Мнения: 269
Включвам се и аз с мнение за Roborock S50. Трудно се впечатлявам от уреди, но роботът наистина е много добър. Качва се на килими 1.8см и 2см без проблем и си ги чисти из основи, минава преходни лайсни също. Много лесно се ориентира. Пускам го всеки ден, защото сме с куче, което в момента се скубе адски много, и е огромно улеснение.
Четох, че през 2020 ще пускат ъпдейт за този модел, както и S55, S5 Max и още някой май, в който ще може да се задават имена на стаите на картата и да се избира в коя стая да отиде да чисти. Очаквам го с нетърпение, защото zone cleanup функцията не я ползвам много, т.к. холокухнята е на Г и няма как да я маркирам цялата наведнъж, без да маркирам някое от другите помещения.

# 456
  • Мнения: 65
Здравейте! Купих прахосмукачка робот Самсунг. Използвах я три четири пъти и сега вече като я пусна да чисти започна да се блъска в первазите и мебелите, вече трудно се качва на килима и ходи насам натам хаотично. Какъв е проблема? Къде и как да я по чистя или направо да я връщам? Че и в книжката нищо не пише.

# 457
  • софия
  • Мнения: 25 448
Roborock s5 max вече излезе преди около 2-3 месеца. От това, което чета за функциите му, той е най-добрият модел. Може да се запазват няколко карти, да се определя ниво на подаване на водата при различни настилки/зони.

# 458
  • Мнения: 592
Здравейте! Купих прахосмукачка робот Самсунг. Използвах я три четири пъти и сега вече като я пусна да чисти започна да се блъска в первазите и мебелите, вече трудно се качва на килима и ходи насам натам хаотично. Какъв е проблема? Къде и как да я по чистя или направо да я връщам? Че и в книжката нищо не пише.
Опитай да избършеш сензорите

# 459
  • Мнения: 65
Здравейте! Купих прахосмукачка робот Самсунг. Използвах я три четири пъти и сега вече като я пусна да чисти започна да се блъска в первазите и мебелите, вече трудно се качва на килима и ходи насам натам хаотично. Какъв е проблема? Къде и как да я по чистя или направо да я връщам? Че и в книжката нищо не пише.
Опитай да избършеш сензорите
Избърсах ги уж, до колкото разбрах къде са. Не е нужно да се разглобява нали? Проблема остана.

# 460
  • софия
  • Мнения: 25 448
Включвам се и аз с мнение за Roborock S50. ....
Четох, че през 2020 ще пускат ъпдейт за този модел, както и S55, S5 Max и още някой май, в който ще може да се задават имена на стаите на картата и да се избира в коя стая да отиде да чисти. ...
Roborock S50 и S55 е един и същи модел, разликата е само в цвета на тялото - бял и черен.

# 461
  • Мнения: 375
Честита Нова година! Да сте живи и здрави!
Послушах препоръката ви и взех xiaomi roborock s 55. Еми, много съм доволна. Бях пускала прахосмукачка преди 4 дни, видимо не беше много мръсно, а какво успя да събере - леле, мале! Мопа също забърсва прилично. Успя да изчисти едно засъхнало петно от тесто! Сядаш си с кафенето, пускаш си някое филмче, бебето си спи, а робота чисти! На килим не съм го пробвала все още. Ще пиша отново, когато имам впечатление. Килима има участъци с тъмно сини петна и ще видим дали ще се харесат!
Вкъщи имаме малко по-високи лайсни, но ги изкачва без проблем. Добре минава под масата и обикаля около столовете.
Благодаря за препоръката!

# 462
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Абсолютно вярно е това за V-tac и техните така наречени крушки, златни ми излязоха....Аз затова си позволих покупката от испанския Амазон, реших, че вместо да давам 400 лв за  недоказани марки, да платя 600 лв за нещо изпитано и с поддръжка. И аз се поизпотих с испанския при покупката, но успях в крайна сметка. Само ме е яд, че се набутах с 24 евро за доставка, а можеше до Англия да поръчам безплатно и след това с превозвач щеше поне три пъти по-евтино да ми е - той уредът е 3 кг.
Ами не бива да те е яд.Скъпи уреди винаги се поръчват с директна доставка ,за да може да имаш безплатно връщане при евентуален проблем.
ЛГ имат гаранция тук,но след моите опити с сервизите не бих ти препоръчала да правиш ремонт тук. 6 месеца не можаха да разберат проблема на гаранционна Брава.Мъжът ми я оправи.

# 463
  • Мнения: 19 482
Ох, дано не се налага да се ремонтира уредът, че моят пък изобщо не умее, а и недолюбва подобен вид техника. Като те чета, Бравата май доста проблеми създава. Аз изхвърлих преди време една Румба и една Скуба от първите на пазара заради подобни разваляния и капризи на уредите, надявам се LG-то да е по-държеливо. Ще се опитам да регистрирам уредът тук де, като пристигне, няма да се откажа от удобството на местния сервиз, че изобщо не знам испански и ще е цяло приключение комуникацията при възникнал проблем.

# 464
  • Sofia
  • Мнения: 30
Здравейте,
От магазин продаващи прахосмукачки роботи ми казаха, че Румба 980 е спряна от производство, тъй като исках да си я взема за тест. Исках да видя как ще се справи и дали ще се налага допълнително чиснене след нея.
Аз се колебаех каква да си купя Румба 980 или Xiaomi Roborock 2 S50. Моята приятелка има Xiaomi-то и е доволна, но и се налага да пуска и друга прахосмукачка от време на време, а у тях няма килими и домашни любимци, само деца Simple Smile
В къщи имаме килими и заради това обмислях Румба 980, но сега като не мога да я намеря на добра цена не ми се дават 1500 лв за следващия модел i7.
Според вас заслужава ли си да се вземе Румба 966 предвид килимите (имаме и такива с ресни) или да заложа на Xiaomi-то? Дали ще ми и необходимо да пускам и друга прахосмукачка в допълнение на робота?

Общи условия

Активация на акаунт