Прахосмукачка робот - 18

  • 47 053
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 19 473
Аз чистя филтъра на Румбата след всяко почистване със сешоар, а на около два месеца го сменям с нов.
То това със сешоара не е ли разхвърляне пак на прах, преди това събран от прахосмукачката, че и всяко чистене, не се ли губи смисълът така?

# 511
  • Мнения: 2 774
Привет 🌸
Трябва да избирам между 2 робота:
Deebot N79s  и  eufy robovac 30s.
Аз се насочих към eufy, поради липса на знания... главно заради външния вид Blush , в смисъл, с недостатъчен опит, четейки ревютата, почти не виждам разлика между двата робота.
Вие, коя от двете бихте избрали?

# 512
  • Мнения: 1 099
Аз чистя филтъра на Румбата след всяко почистване със сешоар, а на около два месеца го сменям с нов.
От къде купуваш филтри?

# 513
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Момичета, разглеждам роботите в Али-то, но вече останаха изгодни оферти почти само за робот, без допълнителнителни аксесоари.Искам да поръчам отделно за да не се занимавам след няколко месеца пак. Но има различни варианти на комплекти. Може ли да кажете/ тези дето вече го ползвате/ кое най-често се сменя? Т.е. какъв комплект да предпочета?

# 514
  • Мнения: 2 124
Сменям филтъра на робота на два месеца, защото: 1. Почернява; 2. Такива са препоръките в упътването.

Когато го продухвам със сешоар, въпросното действие извършвам през прозореца (прахът хвърчи навън).

Филтри купувам от Технополис.
Мъжът ми преди време поръча от Амазон, но не гледал, че не са оригинални. На мен не ми допаднаха и пак си купих от Технополис - малко солено излизат, но с тях ми е по-комфортно.

# 515
  • MJF
  • Мнения: 330
Момичета, здравейте,

Днес Xiaomi-то, което купих за майка ми на черния петък не е искало да тръгне. Не свети нищо, не реагира от приложението и от централното копче. Вчера не е успял да си намери станцията, но в крайна сметка се е прибрал. Днес изобщо не реагира. На някой случвало ли се е, какво да правя? Моделът е Roborock S55.

# 516
  • Мнения: 19 473
Сменям филтъра на робота на два месеца, защото: 1. Почернява; 2. Такива са препоръките в упътването.

Когато го продухвам със сешоар, въпросното действие извършвам през прозореца (прахът хвърчи навън).

Филтри купувам от Технополис.
Мъжът ми преди време поръча от Амазон, но не гледал, че не са оригинални. На мен не ми допаднаха и пак си купих от Технополис - малко солено излизат, но с тях ми е по-комфортно.
Какъв модел прахосмукачка ползвате? На мен досега не ми се е случвало да ми почернее филтър дори на обикновена такава за два месеца.

# 517
  • софия
  • Мнения: 25 396
Момичета, здравейте,

Днес Xiaomi-то, което купих за майка ми на черния петък не е искало да тръгне. Не свети нищо, не реагира от приложението и от централното копче. Вчера не е успял да си намери станцията, но в крайна сметка се е прибрал. Днес изобщо не реагира. На някой случвало ли се е, какво да правя? Моделът е Roborock S55.
Нямам опит, само предположение - дали не е добре зареден?
Първото, което трябва да се погледне е захранването - кабелите.

# 518
  • Мнения: 1 290
За шайоми не знам, но на майка ми така Ilife-а беше бъгнал. Остави го да се зареди хубаво и всичко си трътна. Може станцията да се е зацапала или нещо такова.

Да се запиша и аз в темата. От две години имахме Ilife V5s pro. Супер доволна съм.
За съжаление / не огромно/ се разделихме миналата седмица, защото се тръшнах, че искам по модерна и закупихме Xiaomi S55. Чакам си я другата седмица.
Хвана ме яд, понеже я поръчахме от Gearbest за 363 долара, а в момента ги има в алиекспрес за 340, но нетърпението понякога си има цена.
Дано останем доволни.

# 519
  • Мнения: 217
Момичета, здравейте,

Днес Xiaomi-то, което купих за майка ми на черния петък не е искало да тръгне. Не свети нищо, не реагира от приложението и от централното копче. Вчера не е успял да си намери станцията, но в крайна сметка се е прибрал. Днес изобщо не реагира. На някой случвало ли се е, какво да правя? Моделът е Roborock S55.

Аз още не съм в списъка на притежаващите робот, но дъщеря ми има и пробвах нейната, която ми направи същия номер.
В приложението дава ли изобщо да има връзка с робота?
Опитайте се да задържите няколко секунди централното копче и прегледайте в приложението какво съобщение ви е давало последно

# 520
  • Мнения: 7 856
Не знам от какво е спряла прахосмукачката, но давам две идеи, от които може би има шанс да тръгне.
Първата, както вече писаха - на зарядното за достатъчно дълго време.
Втората - изключване на прахосмукачката от копчето и след няколко минути повторно пускане.
Изключването поне при първата генерация става с продължително натискане на копчето за пускане да чисти.

# 521
  • Мнения: 2 124

Какъв модел прахосмукачка ползвате? На мен досега не ми се е случвало да ми почернее филтър дори на обикновена такава за два месеца.
[/quote]

Румба 896.
Вкъщи с обувки не се влиза, робота го пускам всеки ден, а веднъж в седмицата чистя пода с препарат.

# 522
  • Мнения: 947
Здравейте. Заглеждам и аз Conga 4090. Ще й проверя цената другата седмица, че вчера в магазина не обърнах внимание, но към 300 и нещо евро сякаш беше и ми се струва доста добра алтернатива на Роборок, който заглеждах. Не ми се чака от Алиекспрес, а и заради гаранцията. Все повече мисля да си взема от физически магазин прахосмукачка. На предната страница някой пита за Conga, но нямаше нищо конкретно. Някой има ли такава?

Редактирам се: Искам робот за апартамент с ламинат и гранитогрес, без килими. Лятото махам всичко, а тогава имам най-вече нужда от помощ, защото нямам време за чистене. Около 60 квадрата е може би апартамента, с много фини лайсни между стаите, които няма да затруднят който и да е робот. Имаме си малко куче с къс косъм, но си пада козина, виждам я. Искам да чисти ежедневно, моп примерно два пъти седмично. Реално, май не искам кой знае какво. Като няма килими и работата се улеснява значително.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 23:43 от MaNishma🌸

# 523
  • Мнения: 19 473
Моята LG пристигна и сега я зареждам, нямам впечатления още, освен че е много красива, ама това е последното което ме вълнува при избор на прахосмукачка....Хубавото е че ми говори на английски, иначе езикът лесно се сменя. За тези, които ползват марката - консумативи откъде си поръчвате, че нещо не намирам в Амазон точно за този модел, а за по-старите, може би още не са пуснали, или аз не мога да се ориентирам.
Това е моделът https://www.amazon.es/gp/product/B01M9FZE3X/ref=ppx_yo_dt_b_asin … ie=UTF8&psc=1

# 524
  • София
  • Мнения: 5 931
Ами споделете отзиви като я ползвате и имате наблюдения, но е важно и за какви настилки и колко площ

Общи условия

Активация на акаунт