Парфюмни размисли и страсти - 232

  • 52 080
  • 741
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 973
densi  - много се радвам, че ти е допаднал новия Byzance (2019).
Да ти кажа, почти бях сигурен, че ти ще го одобриш и сега ми е приятно да чуя думите ти Simple Smile
При един от последните тестове, мисля си, че открих лека прилика откъм ванилията със S.T. Dupont Vanilla & Leather.  Така че за харесващите въпросния Дюпон, може би има шанс да харесат и този, без да правя някакъв близък паралел между тях.

Bright Crystal - Важното е, че си запознала с Бизанс 2019 и си наясно, че не изпускаш нещо интересно за теб Simple Smile

# 241
  • Мнения: 2 400
Здравейте парфюмни, влизам да споделя впечатления от моето пътуване. Нямах много време за разходки по магазините, но си бях нарочила няколко парфюма за тест от които открих само един. Bleu Abyss Les Parfums de Rosine Много харесвам озонови,минерални акорди и очаквах много да ми хареса, пирамидата му е интересна - бергамот, елеми, касис, роза, минерални акорди, водорасли, уд, тамян,ветивер и пачули - като за мен правена, но дали заради студеното време на моята кожа се появиха само цитруси и свежа роза - чудесен летен всекидневен аромат, консултантката каза, че много се харесва и купува, но аз очаквах нещо като Oud Minerale на Том Форд, който ми е много любим, но с добавена роза и останах разочарована. Попаднах обаче на непозната за мен нова парижка нишова марка The Gate. В бутика бяха представени парфюмите от тяхната Love Collection, по препоръка на консултантката, в търсене на интересна роза си пръснах на кожа Ivory Temptation. Даже не се наемам да го описвам, защото е толкова добре композиран, че почти нищо не различих като отделни нотки. Малко праскова, роза, подправки, тонка - много шик,женствен, европейски и стилен парфюм. Нито е много сладък, нито е прекалено сух, не мога да си представя жена, на която не стои добре, абе ясно е, че ми хареса, но трябва да го пробвам отново със самостоятелно напръскване и носене. Бутилките са тежки, златисти и цялото оформление изглежда много луксозно. На сайта на фирмата предлагат на много прилична цена комплекти от мостри.
 Открих и много приятна винтидж парфюмерия, взех си два малки Шалимар екстракт и един Un air de Samsara - страшно ретро, чак ММ се стресна, но майка ми го носеше едно време и ми харесва, та реших да го имам, ей така за себе си.
Хубав ден на всички!

# 242
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Здравейте , дами ! Имам едно питане , към вас ,като хора разбиращи от парфюми . Бихте ли сравнили Chanel Gabrielle Eau de Parfum  и Chanel Gabrielle Essence. Кой от двата ви харесва повече и бихте предпочели да купите. Благодаря , ви предварително !

# 243
  • Мнения: 31 175
Определено Chanel Gabrielle Essence. По-гъст, по-плътен, по-сладък леко и доста по-траен.

# 244
  • Мнения: 2 255
Аз ползвам Gabrielle EDP. Пробвах и Essence, но определено не ми легна на кожата. Трябва си тест.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Пробвах на ръка Tom Ford Metallique. От раз се влюбих в него. След половин час започна да ми ухае на нещо много познато, но не мога да се сетя на какво и малко ми се успокои порива да хукна към магазина да дам 307 лв. А и  трайността му май не е много голяма, но може би се дължи на факта, че пръснах само веднъж.
Някой би ли споделил мнение? Рових в темата, но не видях да е обсъждан.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Някой има ли отзиви за това червено бижу?

Имам синята и много си я харесвам, та и това ми е интересно. Simple Smile)

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
И аз харесвам повече Chanel Gabrielle Essence. Така и не купих никой от двата, но на моята кожа определено този е по-присъствен, траен и женствен.

# 248
  • София
  • Мнения: 970
Mari6a, има мнения по-назад за Tom Ford Metallique, но действително не излизат особено лесно, затова слагам линкове към няколко, които успях да намеря с търсачката:
1. https://bg-mam.ma/p/1136157/39205335
2. https://bg-mam.ma/p/1142182/39331995
3. https://bg-mam.ma/p/1142182/39404611
4. https://bg-mam.ma/p/1147805/39568085
5. https://bg-mam.ma/p/1147805/39541443

Както обикновено, са на двата полюса. Wink  Тъй че основно от твоя нос и кожа зависят нещата, бих те посъветвала просто да минеш да го тестваш по-задълбочено с повече пръскания и да го проследиш докрай. Аз го тествах бегло миналата седмица само с 1 пръсване, също ми се стори много приятен, след като улегне обаче, защото началото е лекарствено и на мен ми мирише на аспирин или хинин, както каза приятелка, но трайността при мен беше точно час и половина. Моята кожа обаче е неблагодарна. Тъй че нещата са субективни както винаги. И на мен ми се прокраднаха мисли за евентуална покупка, но на тази цена засега ще се въздържа, тъй като чакам споменатия в един от постовете Stairway to Heaven Jul et Mad, който е с хубави, прозрачни алдехиди и сладост също, но е доста по-хармоничен, многолик и присъствен от ТФ, а и имам едни други прекрасни, въздушни и силно подсладени алдехиди в лицето на Fatal Charme Xerjoff. Задават се и намаления, тъй че ако все пак решиш да го вземеш, може да изчакаш този период. Simple Smile

Еdit: допълвам се - намерих още едно мнение за Металик и го добавих горе + Silver Pearl, честити винтидж красоти и благодаря за описанието на Ivory Temptation Тhe Gate. Flowers Hibiscus Oтдавна се каня да проуча марката и сега тази препоръка ме подсети за нея. Ако търсиш интересна интерпретация на тема роза, препоръчвам да преслушаш новия Malle - Rose & Cuir, на мен ми е трудно с розите, но тази много ми допадна, може би защото е въздушна, не е зелена, не е мрачна, не е мускалена, в същото време е сериозна, зряла и елегантна по класически начин, без да е ретро. В началото усещам и много интересна ментоловост, която не съм сигурна точно откъде идва, а след като се разнесе, на нейно място се настанява неочаквана фина плодова сладост, като намигване в иначе сериозната композиция. Simple Smile

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 16:36 от Klodilia

# 249
  • Варна
  • Мнения: 1 841
Благодаря, Klodilia! Прочетох мненията. Ще мина да го тествам още веднъж, но както казах още вчера нещо ме спря да се върна, което, почти съм сигурна, означава, че няма да го придобия. Сега се замислям дали не ми мирише на Comme de Garsons 2 .....

# 250
  • Мнения: 31 175
Маришка, аз го харесвам много Металик. Ще го купя на намаление веднага. Тествай го хубаво, но не е от най-трайните и излъчващи парфюми.

# 251
  • Мнения: 1 246
Предлагам следващата тема да е топ 5 (примерно, може и повече  Mr. Green ) на присъствени, мощни и шлейфови парфюми.  Simple Smile Предполагам на много от нас, които не са запознати с голяма гама от парфюми, ще ни е интересно.

# 252
  • Мнения: 367
А аз предлагам следващата тема да бъде, снимки на личната колекция Grinning

# 253
  • Мнения: 913
Пробвах на ръка Tom Ford Metallique. От раз се влюбих в него. След половин час започна да ми ухае на нещо много познато, но не мога да се сетя на какво и малко ми се успокои порива да хукна към магазина да дам 307 лв. А и  трайността му май не е много голяма, но може би се дължи на факта, че пръснах само веднъж.
Някой би ли споделил мнение? Рових в темата, но не видях да е обсъждан.
аз имам точно същото преживяване:) пробвах го по отзиви на човек, чието усещане е доста близо до мен, много ми хареса, също имам някакви асоциации, но не знам с какво точно, може би по-скоро като настроение. Мисля, че има трайност, пробвайте пак.

# 254
  • Мнения: 3 137
Предлагам следващата тема да е топ 5 (примерно, може и повече  Mr. Green ) на присъствени, мощни и шлейфови парфюми.  Simple Smile Предполагам на много от нас, които не са запознати с голяма гама от парфюми, ще ни е интересно.

Докато почне следващата тема, ще са свършили намаленията. Давайте ги шлейфовете още сега!
Макар, че ми се иска и една друга тема да разнищим /с оглед и на предстоящите празници и неизбежните подаръци/ - любими и добри бюджетни аромати. Дано не решите, че принизяваме нивото на възвишената тема, но със скъпите парфюми, всеки може да е шик. Да го постигнеш с по-скромен бюджет обаче си е талант.
Сега се сетих какво ми каза един познат, който купуваше скъп парфюм за подарък и го питах, дали не се притеснява, че може и да не ѝ хареса на дамата - "Тя като е с такъв луксозен парфюм, те хората откъде ще знаят, че не ѝ харесва!"  Joy Това го каза на майтап, защото получателката на парфюма беше известна със снобския си уклон.

Последна редакция: ср, 13 ное 2019, 20:46 от GG_BG

Общи условия

Активация на акаунт