Азиатска козметика и грим 14

  • 30 705
  • 750
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 86
Седнах аз днес да чета и да се образовам. Проверявам състава на всичките си продукти, водя си прилежни бележки като добра кореянка и стигам до екфолиращите падове, които ползвам от повече от месец - Celimax Heartleaf BHA Peeling Pad. Гледам състава описан като за начинаещи в Cosdna - http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_607f427035.html .
Е хубаво де, името на продукта твърди, че има BHA (salicylic acid), но аз изобщо не виждам нещо подбно в съставките. Не виждам какъвто и да е екфолиатор там (тоест в графата Функции да пише exfoliator). Единствените acids са madecassic acid и asiatic acid. Според google тези acid-и правят следните неща:
Скрит текст:
Asiatic Acid is an isolated and purified triterpenic (демек тройно повече) acid of Centella asiatica (Centella Asiatica boosts antioxidant activity at the site of wounds, strengthening the skin and increasing blood circulation. It is beneficial in the management of eczema, psoriasis, veins and stretch marks. For acne sufferers, it speeds healing, helping to prevent scarring and prevent future blemishes).
Madecassic acid is one of the active compounds in cica, and it's known to play an important role in suppressing inflammation by inhibiting the release of pro-inflammatory cytokines and down-regulating the expression of certain enzymes that lead to inflammation.
Asiatic-ата ли прави екфолирането? Защото в Cosdna safety-то на това е само на 1. Което ще рече, че е в много малка доза, ако тълкувам правилно нещата.

За сравнение, предишните падове които ползвах бяха на Neogen Wine Peeling-Pad-овете и като гледам техния състав в Cosdna е съвсем друго - http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_840f199652.html.

# 391
  • София
  • Мнения: 20 218
Chris_, бетаин салицилат е ексфолиантът в този продукт.  Peace

# 392
  • Мнения: 74
Chris, аз мога само да добавя, че Neogen wine pads са с aha киселини, а другите са с bha, заради което виждаш различни съставки/киселини. А относно числата в cosdna в случая мисля, че точно защото neogen pads са с aha са с индех 4, понеже aha киселини не са препоръчителни да се използват всеки ден понеже действат на горния слой на кожата. Bha киселините могат да се използват ежедневно, действат в дълбочина.
Моля по-знаещите да ме поправят, не искам да заблудя някого, но аз така разбрах нещата, когато първоначално проучвах.

# 393
  • Мнения: 86
Reina, ти гений такъв! ♥

BeStrongMoms, това е великолепно формулирано обяснение. Изобщо не знаех, че BHA може да бъдат ползвани всекидневно. Благодаря!

# 394
  • Мнения: X
Viola,AMPLE:N пиптидната  ли взе? И аз напазарувах от AMPLE:N Hyaluron Shot Ampoule и AMPLE:N Peptide Shot Ampoule ,AMPLE:N VC Shot Ampoule и реших да пробвам и друх хиалуронов тонер AMPLE:N Hyaluron Shot Toner ...сложно става с джолсето.

# 395
  • Мнения: 1 795
Теди, на Ample:N пептидите за пореден път. Хиалуроновия тоник и ампула много бият на спирт и сушат. За суха, може би дори и нормална, не са подходящи. За мазна и комбинирана стават с допълнителна хидратация.

Каква е тая ексф.програма?
http://jolse.com/product/amplen-vc-shot-oxygen-peel-mask-sheet-1 … p;display_group=1


Chris_, не ги гледай толкова обясненията и цифрите в CosDNA. Много често не са коректни. Каквото от състава те интересува си го чекваш отделно едно по едно.

# 396
  • Мнения: 13 548
Благодаря, Виола, спести ми едни пари.
Заглеждах хиалуроновия комплект, но след този твой пост се отказах.

# 397
  • Мнения: 1 278
Искам да пробвам някой ензимен пилинг. Бихте ли препоръчали? Как ви се струва този https://www.yesstyle.com/en/suki-skincare-resurfacing-enzyme-pee … 036791?rco=NLW2T4
P.S. Yesstyle обединяват ли поръчки от два последователни дни? Не искам да изпускам кода за 12% до 24-ти. Ще се пробвам с по-малки поръчки, защото вчерашната ми може да пристигне в следващата година...

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 09:29 от Малага

# 398
  • Мнения: 1 795
Малага, ненужна инвестиция. Вземи си най-обикновен пилинг гел корейски ( на Iunik е хубав, с плодови киселини, мисля и ензими, на primera мисля също е ензимен) или ензимна пудра ( wishtrend, sbr, ... ). Щом държиш да е ензимен продукт гледаш в състава да пишe, че има ферменти обикновено в комбинация с aha плодови киселини ( най-често е ябълка)
Не обединават, но в момента няма никакъв смисъл от малки поръчки от Yesstyle ако поръчваш от БГ. Всичко ще отиде на митница независимо дали струва 10 или 100долара. За чужбина зависи колко е необлагаемия праг.

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 16:09 от Viola Tarakanova

# 399
  • София
  • Мнения: 2 439
Искам да пробвам някой ензимен пилинг. Бихте ли препоръчали? Как ви се струва този https://www.yesstyle.com/en/suki-skincare-resurfacing-enzyme-pee … 036791?rco=NLW2T4
P.S. Yesstyle обединяват ли поръчки от два последователни дни? Не искам да изпускам кода за 12% до 24-ти. Ще се пробвам с по-малки поръчки, защото вчерашната ми може да пристигне в следващата година...

Аз днес пуснах ето този AMPLE:N Purifying Shot Pumpkin Enzyme Peeling Gel 100ml

Вчера отворих Isntree EGF Repair Ampoule, консистенцията е като на тонер, толкова водна, че ми изтичаше между пръстите. При мен попи веднага, изобщо не личеше, че имам продукт по лицето. Нанесох на сухо лице, следващият път ще пробвам на мокро. Отгоре нанасох емулсията от този сет https://jolse.com/product/sample-kit-sulwhasoo-basic-trial-kit-4 … p;display_group=1 и запечатих с тази маска https://jolse.com/product/sulwhasoo-overnight-vitalizing-mask-ex … p;display_group=1, това мисля да ми е вечерната рутина докато не изразходвам ампулата, ама само 3 продукта, като съм свикнала да слагам по 5-6 тези ми малеят ..... /пуста лакомия/, но по всяка вероятност ще добавя и този околоочен крем Sooryehan Hyobidam Fermented Eye Cream, дано активните съставки на отделните продукти са съвместими.
/Не ми е трудно да си купувам КК, но после да ги съчетавам е ...../

# 400
  • София
  • Мнения: 4 364
emy, ще чакам отзиви за Sooryehan Hyobidam Fermented Eye Cream, когато го получиш. Аз се понаспах и положението не е толкова трагично, но ми се иска да си намеря Светия Граал за около очи Simple Smile, макар че и назолабиалните ми се изкилифещиха покрай щуротиите, които преживявам

# 401
  • софия
  • Мнения: 1 222
Мдааа, отиват на митница yesstyle😩.  Жалко, аз повече го харесвам... Шипнаха ми едната поръчка от jolse, не са  обединили двете.

# 402
  • София
  • Мнения: 2 439
emy, ще чакам отзиви за Sooryehan Hyobidam Fermented Eye Cream, когато го получиш. Аз се понаспах и положението не е толкова трагично, но ми се иска да си намеря Светия Граал за около очи Simple Smile, макар че и назолабиалните ми се изкилифещиха покрай щуротиите, които преживявам

Harpalike, аз го ползвам повече от 2-3 месеца, бях си взела двайсетина мостри от ebay. На мен ми харесва много, богат, плътен, не оставя мазен филм, попива бързо, кожата е подхранена. Бръчки не знам дали може да заличи .... според мен такъв крем няма .... Ползвам и крема от серията и той ми харесва.

# 403
  • Мнения: 1 271
Теди, на Ample:N пептидите за пореден път. Хиалуроновия тоник и ампула много бият на спирт и сушат. За суха, може би дори и нормална, не са подходящи. За мазна и комбинирана стават с допълнителна хидратация.

Каква е тая ексф.програма?
http://jolse.com/product/amplen-vc-shot-oxygen-peel-mask-sheet-1 … p;display_group=1


Chris_, не ги гледай толкова обясненията и цифрите в CosDNA. Много често не са коректни. Каквото от състава те интересува си го чекваш отделно едно по едно.
И аз загледах пептидната ампула, но ми попадна съставът и в интернет и там видях, че има чист алкохол на първите места в състава. Има и други алкохоли по-надолу. Та се отказах да я купувам.

# 404
  • Мнения: 1 795
blackpearls, много пъти вече е коментиран състава на пептидите на Ample:N (включително на 1ва стр. има снимка с акценти), защо наличието на алкохол на предни позиции е пренебрежимо и какво прави продукта "добре формулиран". Кои са другите алкохоли в състава?

Общи условия

Активация на акаунт