Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 3

  • 16 176
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 481
В родилното го подписах, още тогава трябва да се пита за копие или 2ри оригинал. Епикризите се дават при изписване /направете им копия, ще Ви трябват за личния и за Ваша информация/, а фактура и касова при плащане.

# 61
  • Мнения: 3 945
Благодаря за информацията, сто процента, че щях да го пропусна.

# 62
  • Мнения: 25
Здравейте,
В крайна сметка, реших да споделя за раждането ми и впечатлението от родилното отделение.

Декември месец родих в ОК, с екип, при доктор Стоев, на който бях поверена от д-р Дачева. Родих със секцио, защото разкритието не напредваше и детето стоеше високо горе.
Доста доктори срещнах по визитации и всички бяха мили.
Младите акушерки, които срещнах, бяха много мили и ми направиха особено добро впечатление. От останалите също имаше такива, но и няколко доста груби и в отношението, и биенето на инжекциите с обезболяващо..
В началото ми казваха да не търпя, ако ме боли, и когато ги повикам ме обезболяваха, а други.....съм викала със сълзи на очи, но ме караха да чакам, защото инжекцията била назначена за след Х часа....(свещичките не ми действаха).
За персонала от Неонатологията..имаше и такива, които се държаха човешки, но....повечето бяха изключително груби, без да обясняват нищо, без да дават информация. А аз, стресирана от цялата работа(1во дете), все нищо не питах :/ За малкото неща, за които се поинтересувах, ми се отговаряше на бързо с една дума :/
Упрекнаха ме, че им го оставям за през нощта...кой щял да ми го гледа като се прибера..(При положение, че аз самата едва се оправях, сметнах че мога да им го оставя, за да се възстановявам все пак... )

Очаквах целия персонал да влезе в положение и да не натоварват родилките, които и без това могат да развият следродилна депресия... :/
Доволна съм и от д-р Дачева, която ми следи бременността, и от д-р Стоев, но въпреки това, не съм сигурна дали ще се върна да раждам там, защото престоят ми беше доста натоварващ и без стреса от "ами сега как ще се справя" :/


П.С.
Това преживях аз, което не означава че при всички ще е така! Може пък и аз да съм искала много и хормоните да са ме карали да бъда още по-чувствителна Confused

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз смятам, че това е един от плюсовете на окръжна болница, че бебетата са от самото начало при майките. Няма нищо по-хубаво за бебето и евентуалното бъдещо кърмене.

# 64
  • Мнения: 4 859
Леле Flushed Ужасно звучи Confused
И аз раждах при Дачева ,но естествено .
Бебето ми го донесоха след повече от 24 часа ,и следващите часове им го оставях след 18 часа чак до сутринта .По мое желание(от достинекса ми беше постоянно замаяно) ,никой не е реагирал зле,даже напротив .
Подчертавам ,че не кърмих поради причини и ми е второ бебе.Не съм имала много въпроси ,но всички бяха много мили .Преди да ни изпишат на мен ми се струваше много жълт(като майка преувеличавам на моменти ),казаха че е лека жълтеница ,но го провериха пред очите ми ,без да настоявам и наистина се оказа така .

Само в понеделник, на изписването ми каза акушерката или сестра, незнам ,преди сутрешната визитация, да си прибера чантите (всичко ми беше по пода ,пресата включена в кантакта да си оправям косата ),малко грубо ,но и аз бях направила кочинка Joy Тогава ми се стори ужасно ,но в течение на времето не мисля ,че беше кой знае какво.

Предишното ми раждане беше в Токуда ,но предпочитам Окръжна .Ако имам трето дете,пак там ще родя.
За 800 лв -епидурална упойка ,самостоятелна стая с баня ,телевизор и хладилник .
Храната беше кофти обаче ,за моя вкус, и недостатъчно .
Но това са бели кахъри .

По отношение на обязболяването след раждане си бях взела и свещички и хапчета ,защото съм с тежък цикъл и знам кое ми помага ,без да искам ми предписаха и други ,че моите дразнели корема .Отказах ги ,но щяха да ми донесат .Може би има някакво време ,през което да се бият инжекции и не може по-рано .И аз бях с много болезнени следродилни контракции ,но си спазвах часовете ,че да не се натровя .

# 65
  • Мнения: 5
Споделям впечатленията си от Неонатологията.
От всички, които идваха да водят бебето, да му носят добавката и да проверят как е, имаше 2 акушерки, (едната младичка с къса тъмна коса, другата - усмихната жена на средна възраст със светла коса) които бяха мили и разбрани. На останалите, включително и педиатрите, нещо все им беше накриво. От първото си раждане ги помня и бях подготвена за отношението им и не съм се впечатлявала. Влизала съм и в спорове с тях дори.
Още при първото ми раждане там някои не приемаха с охота престоя на бебето вечер в детска стая, но аз бях категорична, че предвид състоянието ми държа да не е при мен, а да го водят само за храненията. Нямаха как да откажат. Сега просто попадах 2 от вечерите на по-милите акушерки, които сами ме питаха дали желая  да вземат бебчето за нощта. Третата вечер беше на смяна друга акушерка, но и аз бях по-добре и пожелах да си остане с мен.
Възмущение имам от детските лекари, които уж минават визитации и преглеждат бебетата, а се оказа, че са пропуснали съществен проблем, макар и не толкова голям. Просто  когато го забелязах вкъщи се стресирах и се наложи да обикаляме лекари с новородено, което можеха да ми спестят ако го бяха преглеждали както трябва и да ме предупредят за ситуацията.
Така че не им се впечатлявайте и си отстоявайте желанията. Детето ако искате и 3 дни може да си стои при тях, както и обратното

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 19:39 от Goldenite

# 66
  • Мнения: 23
Ако съм родила и разни цивилни се подмотават без маски около мен и неонатологията в грипна епидемия, хич няма да ми стане прекрасно. Така че, евала, че са съобразили и не допускат такива ситуации.

Аз имам друг въпрос. Някой раждал ли е с избор на екип и в последствие да е кандидатствал за възстановяване на разходи при Дженерали? Покриват ли наистина избора? Защото чета за Дженерали конкретно, че си измислят разни причини и рядко възстановяват сумите.
Предполагам болницата издава фактура, в която изрично пише, че платената сума е за избор?

Абсолютно съм съгласна! Не бих искала някой грипозен да ми ходи сред бебетата и родилките - това е пълен абсурд и безотговорно отношение!

Иначе аз съм при България Иншурънс, които също много се правят на луди став али въпрос за изплащане на парични суми. Когато звъннах да ги питам какви документи им трябват за възстановявна не разходите по разждането ми казаха:
1. Епикриза на майката (зая бебето не е нужна, тъй като то не се води застраховано лице при тях)
2. Фактура за избор на екип + касовите бонове
3. Фактура за самостоятелна стая - ако е избрана такава, но било важно тези двете фактури да са отделни
4. Копие на заялвнието/декларация за избор на екип
5.Заявлението към тях

Предполагам, че изискванията за тази документация е сходна при повечето фондове. Ако сте с изрядни документи няма да имат никаква причина да откажат плащане.
Последният път, когато ме мотаха за едни пари описах в доста гневен имейл до HR екипа в моята фирма от какво не съм доволна от тях, съответно те отнесоха въпроса до тях и още на същия ден ми преведоха парите...ужасни са.. все трябва по трудния начин да стават нещата...

# 67
  • Мнения: 45
Момичета, честит празник!
Понеже съм получила няколко незаслужени упрека от някои от вас, в моя защита искам да обобщя: 1. Не мисля че е редно на жена в 8ми месец да кажат изчакайте малко, да чакам 30 мин права в коридора, след което да ми кажат ами в момента не е подходящо елате друг път. Мисля, че на която и от вас да се случи няма да се почувства добре.
2. Аз също не бих била спокойна, ако съм родила в болницата и някакви външни лица се разхождат около родилките и бебетата, в тази ситуация вместо да напишат, че не се допускат хора без маски (това до колко тези маски имат предпазна функция е друг въпрос) по добре да бяха отменили отворените врати, да ми бяха казали още като отидох, че не е подходящ момента, а не да ме карат да чакам 30мин.
Има различни гледни точки и различни мнения по случая, но начина, по който се отнесоха към мен не беше правилен и реших да споделя тук, в случай че ще бъде от полза за някоя от вас.
Сега като чета разказите на последните родили в болницата момичета, осъзнавам, че просто това не е мястото в което искам да родя детето си и ситуацията с отворените врати е била повече от ясен знак за това.
Пожелавам здрави бебчета на всички избрали тази болница и специалистите в нея, за които съм чувала добри отзиви и поради тази причина исках да се запозная с обстановката, но уви не ми беше дадена тази възможност.

# 68
  • Мнения: 1 091
Ами редно беше да ви кажат да, а не да стоите и да чакате. Редно е и да имат маски до вратата, винаги е имало като съм ходила, но аз съм си носила. Като родих мъжа ми не беше взел и той и баткото ползваха от болницата.
Много е сложно в една такава ситуация.

# 69
  • София
  • Мнения: 18 699
Вие и като отидете да раждате пак чакате,оформят се документи и има процедури по прием.

# 70
  • София
  • Мнения: 441
За съжеление има разкази, които ако чуете или прочетете, ще се откажете от всички възможни болници в България. Просто от всяка болница или лекар има доволни и недоволни... надявам се да си намерите добър лекар и болница, в която да ви обърнат необходимото внимание и всичко при вас да е наред.
А за въпросната ситуация, най-вероятно първия път ви е отворила някоя санитарка, която не е била наясно с обстановката в отделението. Има човешки грешки, които не определят лекарите и отделението.
Успех на всички мами и весел празник!

# 71
  • Мнения: 44
Здравейте, аз имам малко по-различен въпрос към тези,които се следят при специалист в Св. Анна. След издаването на 45-дневния болничен веднага ли са го въвеждали електронно? Аз имам издаден такъв на 04.03 и когато вчера проверих в сайта на НОИ все още не фигурира. Това,което се чудя е дали им е практика или е станала някаква грешка? Аз видях,че по принцип има някакви срокове за електронно въвеждане и не е задължително да е веднага, но се притеснявам да не се изпуснат някакви срокове и дали да не ги попитам. Следя се при д-р Дачева,но вероятно това не е от значение все пак сестри ги въвеждат. Искам да попитам има ли някой,който планира да ражда там с термин средата на април? Хубав ден и успех.

# 72
  • София
  • Мнения: 441
Здравей, аз не съм още в 45 дневния болничен, но не мисля, че има разлика в подаването им с предходните. До сега не съм имала проблем, винаги ми излизаше в НОИ  в същия ден, в който си го взимах от болницата. Но сегашният ми болничен от 26.02, вече трета седмица го няма. Звънях в НОИ, казаха : Не е подаден от лекаря. За това съм се обадила в 7 кабинет, да проверят и ако трябва да го пуснат пак.

# 73
  • Мнения: 1
Момичета, честит празник!
Понеже съм получила няколко незаслужени упрека от някои от вас, в моя защита искам да обобщя: 1. Не мисля че е редно на жена в 8ми месец да кажат изчакайте малко, да чакам 30 мин права в коридора, след което да ми кажат ами в момента не е подходящо елате друг път. Мисля, че на която и от вас да се случи няма да се почувства добре.
2. Аз също не бих била спокойна, ако съм родила в болницата и някакви външни лица се разхождат около родилките и бебетата, в тази ситуация вместо да напишат, че не се допускат хора без маски (това до колко тези маски имат предпазна функция е друг въпрос) по добре да бяха отменили отворените врати, да ми бяха казали още като отидох, че не е подходящ момента, а не да ме карат да чакам 30мин.
Има различни гледни точки и различни мнения по случая, но начина, по който се отнесоха към мен не беше правилен и реших да споделя тук, в случай че ще бъде от полза за някоя от вас.
Сега като чета разказите на последните родили в болницата момичета, осъзнавам, че просто това не е мястото в което искам да родя детето си и ситуацията с отворените врати е била повече от ясен знак за това.
Пожелавам здрави бебчета на всички избрали тази болница и специалистите в нея, за които съм чувала добри отзиви и поради тази причина исках да се запозная с обстановката, но уви не ми беше дадена тази възможност.
Здравейте, аз не съм раждала в Окръжна болница, но според мен може би е по-добър избор от болница Надежда. В болница Надежда ходих на отворени врати, това, което за мен беше недопустимо, на края на обиколката, когато ни показаха, къде са бебетата, не просто ни показаха, а някои хора бяха достатъчно нахални да поискат да влязят и им казаха, няма проблем. Отделно при бебетата нямаше никой, на въпроса, как така, отговориха,че имат видеонаблюдение и те нямало да станат и да си тръгнат. Освеен това, в тази иначе чиста и скъпа болница, единственото хубаво нещо ще ви е самото раждане и после престоя може да Ви се стори ужасен,. Има много мнения, имам и познати раждали там. Не помагат за кърмене и евентуални проблеми, имали консултант, който се заплаща допълнително, не знам дали е добър. Понякога, аконяма места родилки се настаняватр в една стая, с жени, с операции, аборт.  Когато аз бях на отворените врати, реаниацията беше пълна, което не изглежда добре за една болница, особено ако искате да родите нормално. Стаите не бих казала, че са кои знае колко големи, даже тройнитре стаи са си малки. в стаята не може да се яде нищо. Имат си столова, трябва сама да водиш бебето за преглед в определен час.Много често се оплакват, че включват на бебетата антибиотик. и тук е най-голямата уловка. бебето остава, но теб те изписват, ако желаеш да останеш с бебето, плащащ по 140 лева на ден. Аз родих в друга частна болница, секцио  не по мое желание и понеже планувам второ дете , разбрах,че в окръжна болница имам доста голям шанс за евентуално нормално раждане. Та за това съм съм в тази тема. Освен всичко, за съжаление във всяка една болница акушерки, неонантолози има и по-груби и по-мили, като ти е първо раждане се впечатляваш. В надежда също няма да избягате от такива

# 74
  • Мнения: 23
Съгласна съм за Надежда. Там си следях бременността до към 8 месец, после се прехвърлих към Окръжна. Честно да ви кажа се чувствам в по-сигурни ръце в Света Анна...вътрешно усещане...но да видим - все пак раждането тепърва предстои, просто събрах много позитивни мнению за Окръжна болница.

Момичета, към вече родилите и тези на които терминът им е тези дни... загубихте ли апетита си?
Аз вярно че изкарах няколко хремави дни - вече съм добре, но тотално си изгубих апетита..нещо много необичайно за мен..много обичам да си хапвам Grinning прочетох, че било нормално, когато Големият момент наближава...

Общи условия

Активация на акаунт