Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 3

  • 16 175
  • 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
старата тема

Два пъти съм раждала в Св.Анна,но втория път беше ужасно. Сега май ни е трудно да сменя болницата, условията в отделението горе долу бяха добри,а и бебето постоянно с майката. Това ми е важно. Двата пъти бях при Жекова,но.втория път не дойде и ме третираха като парцал. Ще се ориентирам към др. специалист. Ще се информирам за ситуацията през последната година. Успех на всички с предстоящо раждане.

Последна редакция: нд, 03 ное 2019, 12:09 от bubanka

# 1
  • Мнения: 4 859
Записвам се в темата ,имам 6 дена до термин,така че всеки момент чакам бебока.Имам уговорка с Дачева ,дано всичко мине добре.Ще пробваме нормално ,с епидурална,пък ако не стане секцио.

Holy_treesome,как така лекарката не е дошла ?Ти знаеше ли предварително или в самия ден разбра ?А за бебето ,майката ако не се чувства добре може ли да го оставя за през нощта или не дават ?

# 2
  • София
  • Мнения: 18 699
И двата пъти ми донесоха децата чак на следващия ден.Като пъреият път бяха минали повече от 24 ч.от раждането.

# 3
  • Мнения: 3 096
Със секцио ли бяха ражданията?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 699
Не,нормални.Обаче ако не се чувстваш добре може да кажеш да вземат бебето.Мен ме питаха кога искам.

# 5
  • Мнения: 44
Записвам се в темата ,имам 6 дена до термин,така че всеки момент чакам бебока.Имам уговорка с Дачева ,дано всичко мине добре.Ще пробваме нормално ,с епидурална,пък ако не стане секцио.

Holy_treesome,как така лекарката не е дошла ?Ти знаеше ли предварително или в самия ден разбра ?А за бебето ,майката ако не се чувства добре може ли да го оставя за през нощта или не дават ?
Ами да ти кажа честно понеже раждах в 2 поредни години - само за самото раждане бях сигурна,че ще е наред (първото беше нормално с епидурална упойка),беше неделя в 23 ч звъннах на Жекова,че имам контракции,каза да ходя в болницата и да й се обадят от там. Бях със 7-8 см разкритие. Родих нормално някъде час след приема при дежурните,без екип,шиха ме час и половина на живо, въпреки че им се молех и им казах,че ще припадна. След това ме преведоха в единствената стая без санитарен възел. Жекова си дойде редовно чак на другия ден на работа и взе да ме убеждава как добре,че ми спестила парите и добре било минало. Направо грозно и пародия. Опорочиха ми цялото раждане. 4 г. по-късно не съм забравила о една минута. Бебето го дават ако го искаш, "колежките" по стая си ги даваха за през нощта, на мен обаче ми е важно да е при мен заради кърменето. Взимаха го само за къпане. Сега се чудя и аз какво да правя,но определено ще се насоча към друг лекар-да се надяваме по-надежден. Успех с раждането, надявам се да споделиш как е минало с Дачева.

# 6
  • Мнения: 13
Здравейте? Аз съм в 39г.с. и също съм се насочила към Д-р Дачева. Тя ми следи бременността и съм доволна. Каза ми да и звъня по всяко време и ще следим контракциите заедно по телефона за да сме сигурни, че е дошъл момента. За д-р Жекова съм чувала, че е много добър специалист, но отношението и много зависело от настроението и. Именно затова избрах Дачева. Ще пробваме и ние за нормално раждане с епидурална упойка пък божа работа.

# 7
  • Мнения: 44
Здравейте,дали може да я попитате дали е удобно да ми предоставите телефона й? Сега съм в 4-ти месец,но смятам в 7-8 м да се свържа с нея. Благодаря.
Здравейте? Аз съм в 39г.с. и също съм се насочила към Д-р Дачева. Тя ми следи бременността и съм доволна. Каза ми да и звъня по всяко време и ще следим контракциите заедно по телефона за да сме сигурни, че е дошъл момента. За д-р Жекова съм чувала, че е много добър специалист, но отношението и много зависело от настроението и. Именно затова избрах Дачева. Ще пробваме и ние за нормално раждане с епидурална упойка пък божа работа.

# 8
  • Мнения: 3 096
Имам въпрос към родилите при д-р Дачева... Успява ли някак да предпази от разкъсвания и епизиотомия? Много ми се иска да се разминат шевовете...

# 9
  • Мнения: 204
Аз се следя при д-р Илиева. В 31 седмица съм - уж натам съм се насочила да раждам, но.... все още се колебая.

# 10
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте!Искам да попитам колко струва секциото,ако е по мед.причини,леглата с механизъм ли са,колко дни преди и след секциото се седи,стаите със самост.баня и тоалетна ли са и заплаща ли се отделно престоя в стаята(освен избора на екип),може ли бебето да не е при мен,ако не се чувствам добре и питат ли те дали ще кърмиш и ако да,и не искаш,дават ли хапчета за спиране на кърмата?

P.S.Извинявам се за дългия пост,но съм в 7месец и вече се оглеждам за болница.Хубав ден на всички!

# 11
  • София
  • Мнения: 18 699
Нищо не струва  секцио по мед.причина.

С механизъм са.
5 дни стоите.
Да в стаята има баня и вц,но може и д не сте сама.
При избор на екип не зплащате престой отделно.
Може да не е при вас.
Там насърчават кърмене.
Не знам знам за хапчета.

# 12
  • Мнения: 4 859
Аз родих днес ,но естествено .
Всичко е включено в тези 800 лева избор.
Аз съм в самостоятелна стая ,питаха ме дали искам сама или с още една жена.Леглата се повдигат ,в стаята имам тв,хладилник,повивалник и кантар за бебето,самостоятелна баня и тоалетна .Чисто е.Аз помолих да не ми дават бебето днес.Няма да кърмя поради здравословни и други причини ,нося си  хапчетата ,утре ще ги пия.

Родих при Дачева и я препоръчвам с две ръце.Като се посъвзема ще пиша подробно как протече всичко .

# 13
  • Мнения: 577
Мами ,можете ли да кажете в окръжна има ли вариант ако си без избор на екип да поискаш епидурална упойка и каква е цената?

# 14
  • София
  • Мнения: 18 699
Няма вариант.

# 15
  • Мнения: 1 715
Здравейте,

Доволни ли сте от ЖК по каса в Окръжна болница?  Как стои въпросът с болничните - дават ли лесно по време на бременност,  ако работата е тежка за жената или не се чувства добре?  На ЖК спазват ли стриктно нкрючените по каса брой УЗ или се стараят и следят всичко, независимо дали е вкл. по каса?

# 16
  • Мнения: 577
Аз искам да попитам раждалите там как стои въпросът със свижданията и хигиената? Дали бебето се показва на бащата веднага след раждането, има ли отделен изход при изписването? Каква е хигиената в баните? Има ли предродилна зала и самостоятелни родилни?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Да, има отделен изход за изписването и да, бебето се показва на бащата. Даже д-р Жекова предлага бащата и да присъства, стига да има желание от негова страна.

# 18
  • Мнения: 577
А бащата присъства само при избор на екип така ли?
Скоро ми се наложи да лежа в Шейново и безразборното нахлуване на външни хора ме подразни.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Мисля, че само с избор на екип, поне при мен два пъти е влизал, нищо не сме доплащали. Иначе всеки може да те посети, но си се спазват правила - калцуни и маски на входа. Обикновено ако си с избор на екип те настаняват сама в стая или най-много с още една жена, така че няма как да има тълпи от хора

# 20
  • Мнения: 4 859
Бащата може да присъства на раждането с избор на екип,договорка с лекаря преди това и ако ситуацията го позволява -няма друга родилка ,раждането върви безпроблемно и т.н.Това за естествено раждане.Аз се отказах и не съм коментирала темата с моята лекарка .
В родилна зала са две магарета ,но рядко се случвало две жени да раждат едновременно .Аз си бях сама.
В предродилна не съм била,трансформираха ми магарето в легло,сложиха ми възглавница и ме завиха,докато чакахме пълно разкритие.
Обадих се на мъжа ми веднага като родих бебчо,и дойде като ме зашиха.Снима се с бебето ,с лекарката ,после тя ни снима тримата.Двата часа през които трябваше да лежа за наблюдение ,преди да ме преместят в моята стая,беше с нас и почти през цялото време държеше бебока.
Бях в самостоятелна стая,идваха ми на свиждане по всяко време горе-долу,но след визитация,т.е.след 10:30-11,с калцуни и маски.Бебето си беше при мен ,ако не искаш да има контакт с други хора,винаги можеш да го оставиш за колкото време прецениш.
Хигиената за мен е ок-минаваха по два пъти да изхвърлят кошчето,да изметат и измият пода.Е фугите в банята бяха пожълтели и канала малко се запушваше ,за мен не е проблем,просто го отбелязвам.Харесаха ми условията ,нямах усещане за тягостна болнична обстановка .Топличко е .Храната е ужасна и не мисля подходяща за родилки и кърмачки  Grinning

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз съм виждала и две жени като раждат, че присъства бащата. Има един подвижен параван, който използват. Но наистина рядко се случва.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 699
Аз и двата пъти раждах с други жени,а докато чаках пред родилна зала гледах и как раждат.
Може да съм уцелила и такива дни де.Grinning

# 23
  • Мнения: 577
Много благодаря за отговорите ,момичета. Мисля утре да отидем със съпруга ми на отворени врати. Бях се насочила към Шейново,но полежах там няколко дни и да ви кажа започнах да се отказвам,а вече съм в 37 г.с. и нямам време. Бях чела ,че в окръжна е горе - долу като във втора градска ,там раждах преди години и бях мн доволна. Държа хигиената да я има и не разбирам как може бебета да се изкарват във помещение в което минавата посетители и да изписват бебета на първия етаж с голям човекопоток. Да не говорим,че външни хора влизат в коридора в който се разхождат жени с контракции. В този момент не бих искала някой да ме вижда.
Лошото сега е ,че аз искам този път да родя с епидурална упойка ,която в окръжна влиза само ако си с избор на екип. В моята седмица не знам кой доктор ще се съгласи😔.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 699
Говори с лекарите.Аз се свързах с др.Жекова в почти 40 г.с.Родих в 42.

Изписеането става от входа на неонатологията,по~точно двете врати са на ъгъл.Смотано е малко.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Много благодаря за отговорите ,момичета. Мисля утре да отидем със съпруга ми на отворени врати. Бях се насочила към Шейново,но полежах там няколко дни и да ви кажа започнах да се отказвам,а вече съм в 37 г.с. и нямам време. Бях чела ,че в окръжна е горе - долу като във втора градска ,там раждах преди години и бях мн доволна. Държа хигиената да я има и не разбирам как може бебета да се изкарват във помещение в което минавата посетители и да изписват бебета на първия етаж с голям човекопоток. Да не говорим,че външни хора влизат в коридора в който се разхождат жени с контракции. В този момент не бих искала някой да ме вижда.
Лошото сега е ,че аз искам този път да родя с епидурална упойка ,която в окръжна влиза само ако си с избор на екип. В моята седмица не знам кой доктор ще се съгласи😔.
Напълно те подкрепям за Шейново. Имам четири деца и през години се наслушах само на лоши практики в тази болница. Моето първо дете е родено там с абсолютно ненужно секцио, в следствие на бързане на лекаря да приключи раждането ( бях с осем сантиметра разкритие). Следващите три съм родила в окръжна и разбрах какво значи раждане. Жекова, Дачева, който и да избереш ще е правилен избор. Нещата се случват максимално естествено, без излишни епизиотомии, без мощни дози окситоцин и да те връзват легнала за легло. Второто го родих при Жекова, като отидох в деня на термина и я избрах за екип. Точно в твоята седмица е най-подходящо да отидеш и да си избереш лекар, защото ще ти следи тоновете и ще води раждането. С третото дете отидох в 36 седмица при Жекова и тя ми каза, че съм подранила, така че не си закъсняла. Успех ти пожелавам!

# 26
  • Мнения: 4 859
И аз се свързах с Дачева в 37 г.с.,обадих и се по телефона и отидох на преглед -ехограф и тонове .Не съм от София ,и до раждането само още веднъж се видяхме,и то защото преносих.
Иначе ,ако избереш лекар ,в цената на екипа са ти включени и прегледи и тонове,които по принцип се заплащат .
Анестезиолога ,които ми се падна (Дачева му се обади ), е голям пич -обяснява,успокоява ,имаше и анестезиологична сестра ,през цялото раждане бяха в залата и наистина много добре ме обезболи.Нищо не усещах,а много често жени се оплакват ,че не ги хваща упойката .Бях и по-сложен случай-татуировки и травма на прешлени,но всичко беше супер.Определно си заслужава парите .

Изписването става на смотано място,да....Аз не исках снимки ,но който държи на това е тясно и неподходящо според мен . Обаче голям поток от хора не видях-от стаята в която лежах до тази за преобличане са десет секунди да речем и оттам до изхода от болницата още 20:grinning:
Или на мен ми се стори много бързо Blush

# 27
  • Мнения: 538
Момичета от изчетеното тук разбирам, че в окръжна подкрепят нормалното раждане.
А как стои въпроса при секцио по медицински показания?
Аз съм с високо кръвно, миоми, възраст 40+, килограми 100+ Close
Имам още доста време, но искам да се ориентирам.
Засега насоките клонят към Майчин дом, но чета много обнадеждаващи отзиви във вашата тема.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета от изчетеното тук разбирам, че в окръжна подкрепят нормалното раждане.
А как стои въпроса при секцио по медицински показания?
Аз съм с високо кръвно, миоми, възраст 40+, килограми 100+ Close
Имам още доста време, но искам да се ориентирам.
Засега насоките клонят към Майчин дом, но чета много обнадеждаващи отзиви във вашата тема.
Винаги са за нормалното раждане, но няма болница, където да откажат секцио по медицински показания

# 29
  • Мнения: 25
Скрит текст:
Здравейте,

Доволни ли сте от ЖК по каса в Окръжна болница?  Как стои въпросът с болничните - дават ли лесно по време на бременност,  ако работата е тежка за жената или не се чувства добре?  На ЖК спазват ли стриктно нкрючените по каса брой УЗ или се стараят и следят всичко, независимо дали е вкл. по каса?
Аз се следя при д-р Дачева, по здравна каса.
Поисках болничен, мисля че бях 27-28ма седмица, и веднага ми дадоха.
При всяко посещение гледа бебето с УЗ!

Здравейте,
Някоя от скоро родилите мами може ли да сподели актуален списък за багажа на майката и бебето?
(все забравям да питам на прегледа)
Трябва ли да си купя някаква подложка за леглото?
Благодаря!

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 16:19 от AnMary

# 30
  • Мнения: 4 859
Подложки задължително ,искат ги веднага ,както и дамски превръзки за родилки .
Документи-изледвания ,направление ,лична карта.
Ако имате брак с таткото -неговата лична карта и свидетелство за брак ,аз носех копия (искаха ги в деня на изписването).
Най-напред ще ти трябва нощница за раждане ,чехли/джапанки,кърпа и тоалетна хартия,като ти направят клизмата .
Като родиш ще ти искат малък пакет памперси и мокри кърпи (неотваряни).Те си седят долу в количката на бебето и като е при теб може ти да си го преобуваш.
Вода в бутилки със спортен накрайник ,шоколадче или нещо друго енергийно.
Аз си бях взела еднократни гащи и като няма визитации бях с тях,прецени какви ще са ти удобни.
Нощници за преобличане-взех си 4,но използвах две .
Ако ще кърмиш-лрем за зърна,помпа.
Залъгалка ,ако искаш и ръквички за бебчо,някаква пеленка и кърпички да го забърсваш.
Аз си бях взела обезболяващи хапчета и свещички ,но и те дават.
Козметика,тоалетни принадлежности ,сешоар,преса,ако използваш,ластик,зарядно.

Дрехите за изписване на мен и бебето ми ги донесоха в деня.

# 31
  • Мнения: 235
Момичета как мога да се свържа с д-р Илиева ? Бих искала при нея да следя бременността. Някой може ли да даде кординати ? Как става записването?

# 32
  • Мнения: 577
Момичета, аз не успях да стигна до окръжна болница. Вторник вечерта започнаха контракции и отидохме в Шейново заради епидуралната упойка. Само заради тази възможност отидох там.Оказа се ,че съм с пълно разкритие и се започна... Е второто ми раждане беше доста кофти изживяване.Ще разкажа по-подробно в темата за Шейново.

# 33
  • Мнения: 204
Момичета как мога да се свържа с д-р Илиева ? Бих искала при нея да следя бременността. Някой може ли да даде кординати ? Как става записването?
Аз се следя при нея, но честно - не съм доволна. Всеки вторник приема идва към 9 и 30. Не записваш час, отиваш и чакаш пред 7 кабинет.

# 34
  • Мнения: 23
Здравейте, дами!
Моят въпрос е насочен към раждалите в ОБ мами - след като излезе малкото човече поставят ли го на гърдите на майката и изчакват ли пъпната връв да спре да пулсира преди да я отрежат...
Благодаря! Blush

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Доктор Жекова дава бебето веднага и близо 40 Мин си беше върху мен, да го гушкаме с баща му. Чак да спре да пулсира никой няма да чака, но я преряза таткото.

# 36
  • Мнения: 4 859
За пъпната връв не знам ,трябва да си говорите с лекаря ,аз не съм държала на отложено клампиране и бебето като се роди я отразяха .

Веднага ми го дадоха(естествено раждане),снимаха го с телефона ми ,после и нас заедно .Докато ме пооправят (няколко шева ) го прегледаха ,после вкараха таткото и двата часа през които съм за наблюдение ,си бяхме тримата .

# 37
  • Мнения: 44
Здравейте, някоя от вас дали си води ЖК при д-р Дачева? Тя има ли частен кабинет и евентуално къде? Лекарката ми по ЗК излезе в болничен от месец и за неопределено време,но ако не се върне до 10.01 ще се наложи да я сменя и т.к. възнамерявам да раждам при д-р Дачева, може би е редно да се прехвърля при нея Simple Smile

# 38
  • Мнения: 23
Привет! Нямам нейни контакти, но понеже вчера цях в ОБ разбрах, че от вчерашния ден е излязла в отпуск, докога - не знам, но предполагам че след празниците ще е на линия пак.
Може би ако звъннете в Окръжна болница, там ще ви дадат нейн телефонен номер Simple Smile

# 39
  • Мнения: 607
Здравейте, знаете ли дали е задължително да се носят нощници за престоя в родилното? На мен би ми било по-удобно с пижама, но не знам дали разрешават. Също да кажа, че раждането ще е секцио, тоест от гледна точка на прегледите според мен не би било проблем, но знам ли.

# 40
  • Мнения: 210
Здравейте, знаете ли дали е задължително да се носят нощници за престоя в родилното? На мен би ми било по-удобно с пижама, но не знам дали разрешават. Също да кажа, че раждането ще е секцио, тоест от гледна точка на прегледите според мен не би било проблем, но знам ли.

Поне 1 нощница за самото раждане и след това докато не ти махнат катетъра ще ти трябва. Като лежиш след операцията ти правят тоалет и преглед и няма да можеш да си с долнище.
След това само за визитациите ще трябва да се събличаш надолу, въпреки че си секцио, те преглеждат долу,  не само операцията.
Иначе не е проблем да си с пижама през останалото време.

# 41
  • Мнения: 23
Това, което ми казаха по време на отворените врати беше, че трябва да си носим ПОНЕ две пижами, тъй като шансът едната да се изцапа с кръв е много голям...та да имаме за смяна Simple Smile другото, което казаха беше: няколко броя еднократни превръзки за след раждане, някакво непромокаемо покривало за леглото ни (ако не се лъжа), както и помпа за кърма ако си имаме наша, а за бебчо памперси и комплект за изписване. Това е, което се сещам в момента, но ще си погледна записките и ще допълня ако има нещо друго. Просто тефтерът не е в мен сега Simple Smile

# 42
  • Мнения: 4 859
В най-горният пост от страницата съм писала какво трябва и какво съм носила аз.
За бебето освен памперси ще ти трябват и мокри кърпички .
За броя на нощниците всеки си преценява.Но тази от раждането често е директно за смяна ,защото е изцапана .
Аз раждах с широка мъжка тениска,която хрвърлих.
Бяха ми нужни още две нощници ,въпреки че носех повече .
Освен да се изцапат с кръв например,някои родилки се потят повече и пак трябва да се сменят.В стаите е доста топло според мен.

Трябват превръзки за родилки (има в ДМ,по аптеките ),и еднократни чаршафи 60 на 90,пак от аптека.Чаршафчетата ги слагат на леглото в родилното ,после като те преместят в стая пак постилат .По 10 броя са в пакет  .Превръзки аз си използвах в болницата тези за родилки на Canpol,но може и обикновено нощни ,зависи на кой как му е удобно и колко обилно е течението.
Задължително трябват и джапанки/чехли ,хавлиена кърпа и тоалетна хартия ,за след клизмата .
Вече другите неща са по желание.

На визитации искат ,цитирам по памет акушерката "легнала ,с измито дупе,без гащи ,с превръзка между краката".Идват ,вдигаш нощницата ,опипват корема ,гледат цвета на лохиите върху превръзката и ако няма оплаквания е това .Две са визитациите,сутрин и вечер,предупреждават.
През останалото време всеки може да е с каквото му е удобно .

# 43
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Някоя знае ли кои дни е приемното време на д-р Дачева и от колко часа е?
P.S.Питам,защото миналия месец бях на дни на отворените врати и се разбрах с нея да дойда на 10ти да се разберем за раждането,но се замислих,че тя не ми фиксира час,в който да дойда.В отделението също не вдигат и затова се допитвам до вас 😋

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 13:18 от katito0_yo

# 44
  • Мнения: 25
Някоя знае ли кои дни е приемното време на д-р Дачева и от колко часа е?
P.S.Питам,защото миналия месец бях на дни на отворените врати и се разбрах с нея да дойда на 10ти да се разберем за раждането,но се замислих,че тя не ми фиксира час,в който да дойда.В отделението също не вдигат и затова се допитвам до вас 😋

Понеделник и Сряда- сутрин. Понякога явно няма часове и не ходи, но акушерката е там и предполагам, че ще може да ви запише час

# 45
  • Мнения: 13
Здравейте! Бих искала да споделя с вас двете си раждания в Св. Анна, с избор на екип д-р Жекова.
Първото ми раждане беше преди 4 години. В 8 месец се обадих на Жекова и започнах да ходя всяка седмица при нея на тонове. Бях спокойна и сигурна, че всичко ще е наред. Минаха 3 дни след термина и тя ме прие в отделението. Беше понеделник. Направиха ми клизма, сложиха ми банка Окситоцин. Разкритие нямах. След няколко часа ми свалиха системата и ме преместиха в стая. На следващия ден чак към 22:00 часа ми започнаха контракциите. В 23:00 се обадих на дежурната акушерка. Тя ми измери тоновете и каза, да се връщам в леглото, защото не вижда контракции. В 1:00 пак я извиках. Тя каза, че са подготвителни и да чакам до сутринта. В 4 часа започнах да кървя и усетих вече напъните. След включен сигнал никой не дойде и аз се опитах да изляза от стаята пълзейки. След 20 Мин дойде санитарката от неонатология, събуди акушерката, която чак сега разбра, че съм с 10см....звънна на Жекова, която каза да викат дежурния. Родих бързо, без упойка и с много шевове. Много съм доволна от екипа, но не и от спящата акушерка. Въпреки че не родих при избора си на екип ми взеха 500лв за избор.
Миналата година забременях и реших пак да раждам в Св.Анна, защото болницата е чиста, екипът в много мил и усмихнат. Реших пак да пробвам да родя при д-р Жекова, защото обвинявам не нея за това, че не дойде миналия път, а акушерката, която не повярва, че имам контракции. Месец и половина ходих на тонове при нея. Терминът ми беше на 01.01. Всеки път питах Жекова, дали ще е в София на Нова година. Тя казваше, че е тук.
На 01.01 ми започнаха контракциите и на 02.01 през нощта се обадих на д-р Жекова, която каза да отиваме в болницата и че там ще ме поеме дежурния.  Така и стана. Пак родих при дежурния, въпреки че бях с избор д-р Жекова. От някого чух, че била в чужбина...
Пак останах доволна от дежурния екип и не съжалявам, че Жекова не се появи. Споделям това, не защото искам да изложа д-р Жекова. Предполагам, че е добър специалист. Искам просто да знаете, че не винаги избрания екип си държи на думата. Добре е, че дежурните са много адекватни и много добри специалисти. Така че не винаги има смисъл да се плаща допълнително за избор. Може би само ако не искате самостоятелна стая или упойка...

# 46
  • София
  • Мнения: 441
За жалост не винаги докторите могат да са ни на разположение 365 дни 24/7.

# 47
  • Мнения: 13
За жалост не винаги докторите могат да са ни на разположение 365 дни 24/7.
Напълно съм съгласна. Но щом знаеш, че няма да си в страната на тази дата, то няма какво да поемаш ангажименти.

# 48
  • София
  • Мнения: 441
Това, че някой е казал, че май е в чужбина, не значи, че там е била. Хора сме. Всичко може да се случи.

# 49
  • Мнения: 1
Здравейте! Не съм от софия , но 2018 година родих при доктор жекова . Нормално и преносих 10 дни , след което ми предизвика раждането , имах възможност да отседна при майка ми , но вече и тя не е в софия. Сега пак съм бременна и термина ми е за 24.05.20 , та въпроса са ми е , има ли майки родили при жекова секцио БЕЗ медицински причини ? Нямам къде да остедна  да ходя всеки ден на тонове и да чакам . Сега искам пак принея но ме е страх , че ще ми откаже секцио . Плащала съм си и сега пак ще платя.

# 50
  • Мнения: 44
Здравейте! Бих искала да споделя с вас двете си раждания в Св. Анна, с избор на екип д-р Жекова.
Първото ми раждане беше преди 4 години. В 8 месец се обадих на Жекова и започнах да ходя всяка седмица при нея на тонове. Бях спокойна и сигурна, че всичко ще е наред. Минаха 3 дни след термина и тя ме прие в отделението. Беше понеделник. Направиха ми клизма, сложиха ми банка Окситоцин. Разкритие нямах. След няколко часа ми свалиха системата и ме преместиха в стая. На следващия ден чак към 22:00 часа ми започнаха контракциите. В 23:00 се обадих на дежурната акушерка. Тя ми измери тоновете и каза, да се връщам в леглото, защото не вижда контракции. В 1:00 пак я извиках. Тя каза, че са подготвителни и да чакам до сутринта. В 4 часа започнах да кървя и усетих вече напъните. След включен сигнал никой не дойде и аз се опитах да изляза от стаята пълзейки. След 20 Мин дойде санитарката от неонатология, събуди акушерката, която чак сега разбра, че съм с 10см....звънна на Жекова, която каза да викат дежурния. Родих бързо, без упойка и с много шевове. Много съм доволна от екипа, но не и от спящата акушерка. Въпреки че не родих при избора си на екип ми взеха 500лв за избор.
Миналата година забременях и реших пак да раждам в Св.Анна, защото болницата е чиста, екипът в много мил и усмихнат. Реших пак да пробвам да родя при д-р Жекова, защото обвинявам не нея за това, че не дойде миналия път, а акушерката, която не повярва, че имам контракции. Месец и половина ходих на тонове при нея. Терминът ми беше на 01.01. Всеки път питах Жекова, дали ще е в София на Нова година. Тя казваше, че е тук.
На 01.01 ми започнаха контракциите и на 02.01 през нощта се обадих на д-р Жекова, която каза да отиваме в болницата и че там ще ме поеме дежурния.  Така и стана. Пак родих при дежурния, въпреки че бях с избор д-р Жекова. От някого чух, че била в чужбина...
Пак останах доволна от дежурния екип и не съжалявам, че Жекова не се появи. Споделям това, не защото искам да изложа д-р Жекова. Предполагам, че е добър специалист. Искам просто да знаете, че не винаги избрания екип си държи на думата. Добре е, че дежурните са много адекватни и много добри специалисти. Така че не винаги има смисъл да се плаща допълнително за избор. Може би само ако не искате самостоятелна стая или упойка...
При мен се случи нещо подобно с второто раждане. Само че не беше празник и тя (Жекова) беше на линия, говорихме вечерта и ме изпрати в болницата, като каза да й се обади дежурния екип. Така и не дойде (първото раждане беше при нея и нямам забележки), родих при дежурен екип, с много шевове (без упойка). На сутринта Жекова ми каза, че добре,че не дошла, била ми спестила пари, а аз през цяла София минах за да родя при нея. Както и да е: в очакване на бебе 3 съм, избрала съм д-р Дачева този път, дано няма проблеми.

# 51
  • Мнения: 1 091
Първото раждане ми беше в ОБ без избор на екип, засякох 2 смени, никой не искаше да ме поеме. Имах ужасни контракции, никакви обезболяващи. За мой късмет дойде една супер мила стажантка, която беше непрекъснато до мен. За съжаление обаче ми беше забравила марля, която за късмет изхвърлих деня.преди изписването.
Второто раждане реших, че ще е при Жекова. Обадих й се към 7м, имах проблем и с вит.Б12 и тя ме викаше на прегледи от тогава някъде. Винаги е била мила с мен. Имах леко раждане, отидох със 7см разкритие и постоянно повтаряше как съм я върнала в студенстките години и съм родила без упойка.
Доста често ходех на прегледи и докато чаках ми направи много добро впечатление д-р Илиева, Дачева също е мила.

# 52
  • Мнения: 45
Момичета, много съм разочарована... Решихме да отидем на отворени врати да видим какви са условията, звъннахме на звънеца, първата която отвори каза изчакайте да се съберат още хора, и така чакахме 20мин, не дойдоха други хора за отворените врати. Звъннахме пак, излеле жена, на която обясних че съм в 8ми месец и вече ми изтръпват краката от чакането, тя прояви разбиране и се провикна на "старшата" по коридора че има хора за отворени врати, след малко излезе може би старшата да ни каже, че нямат маски, че сега не било подходящо заради забележете предстоящите грипове и да отидем по-натам, казах и че съм в 8ми месец и тя ми отговори ако сме имали въпроси да я питаме 😲 Съответно бях потресена... На входа на родилното, след стоене права 25 мин с вече изтръпнали крака, вместо да видя условията в болницата почти ме изгониха...а си взехме и отпуск с мъжа ми за това посещение. Преди няколко дни бяхме на отворени врати в Надежда и честно казано предпочитам да платя 1400 лв повече и да получа нужното внимание, отколкото да преживея подобно пренебрежително отношение и то в един от най-важните и запомнящи се моменти за една жена, какъвто е раждането. Явно държавните болници са си под всякаква критика, дори когато говорим за родилно отделение и там ходят да раждат жени, на които условията в отделението и отношението на персонала не са им важни...

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Момичета, много съм разочарована... Решихме да отидем на отворени врати да видим какви са условията, звъннахме на звънеца, първата която отвори каза изчакайте да се съберат още хора, и така чакахме 20мин, не дойдоха други хора за отворените врати. Звъннахме пак, излеле жена, на която обясних че съм в 8ми месец и вече ми изтръпват краката от чакането, тя прояви разбиране и се провикна на "старшата" по коридора че има хора за отворени врати, след малко излезе може би старшата да ни каже, че нямат маски, че сега не било подходящо заради забележете предстоящите грипове и да отидем по-натам, казах и че съм в 8ми месец и тя ми отговори ако сме имали въпроси да я питаме 😲 Съответно бях потресена... На входа на родилното, след стоене права 25 мин с вече изтръпнали крака, вместо да видя условията в болницата почти ме изгониха...а си взехме и отпуск с мъжа ми за това посещение. Преди няколко дни бяхме на отворени врати в Надежда и честно казано предпочитам да платя 1400 лв повече и да получа нужното внимание, отколкото да преживея подобно пренебрежително отношение и то в един от най-важните и запомнящи се моменти за една жена, какъвто е раждането. Явно държавните болници са си под всякаква критика, дори когато говорим за родилно отделение и там ходят да раждат жени, на които условията в отделението и отношението на персонала не са им важни...
Не е до пари, повярвай ми. Не може да съдиш за родилно отделение по това как е протекла процедурата по отворените врати. Успех ти пожелавам!

# 54
  • София
  • Мнения: 441
Разочароващо е да коментираш жените, избрали да раждат там...

...и там ходят да раждат жени, на които условията в отделението и отношението на персонала не са им важни...

Най-важното е да имаш доверие на човекът, който ще те изражда. Успех в Надежда!

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 18:25 от engruseva

# 55
  • Мнения: 5
Да съдите и да давате отрицателни оценки на РО заради спазване на строги изисквания, говори, че явно Вие не държите на такива и не сте склонна да ги спазвате.
Миналата седмица и аз бях в РО и на вратата отлично видях предупредителна табела, че предвид обстоятелствата и липсата на маски, не се допускат външни хора, консултации и т.н. без да си носите ваша маска. Това сте го пропуснала в отрицателното си описание.
Ако бяхте току що родила майка, едва ли щеше да Ви е приятно външни хора да се разхождат без маска сред Вас и бебетата.
И вместо това да Ви направи добро впечатление, вие се оплаквате.
И да - мен не ме върнаха - питаха ме имам ли си маска и щом им я показах ме пуснаха.
От персонала на РО съм изключително доволна и два пъти раждам там с д-р Жекова. Доволна съм и от акушерките и от санитарките.
А на желаещите да идат в Надежда - успех. От там аз избягах с 200 преди да родя първото си дете.

# 56
  • Мнения: 3 945
Ако съм родила и разни цивилни се подмотават без маски около мен и неонатологията в грипна епидемия, хич няма да ми стане прекрасно. Така че, евала, че са съобразили и не допускат такива ситуации.

Аз имам друг въпрос. Някой раждал ли е с избор на екип и в последствие да е кандидатствал за възстановяване на разходи при Дженерали? Покриват ли наистина избора? Защото чета за Дженерали конкретно, че си измислят разни причини и рядко възстановяват сумите.
Предполагам болницата издава фактура, в която изрично пише, че платената сума е за избор?

# 57
  • Мнения: 5
Не съм била с допълнителен фонд, но когато ме приемаха за раждане и попълваха документацията ме попитаха дали се осигурявам в допълнителен фонд.  Явно издават такива документи.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 481
Ако съм родила и разни цивилни се подмотават без маски около мен и неонатологията в грипна епидемия, хич няма да ми стане прекрасно. Така че, евала, че са съобразили и не допускат такива ситуации.

Аз имам друг въпрос. Някой раждал ли е с избор на екип и в последствие да е кандидатствал за възстановяване на разходи при Дженерали? Покриват ли наистина избора? Защото чета за Дженерали конкретно, че си измислят разни причини и рядко възстановяват сумите.
Предполагам болницата издава фактура, в която изрично пише, че платената сума е за избор?
Две раждания с избор в ОБ ми покриха Дженерали, но имаше включен в договора ми избор на екип за раждане с определен лимит, който не надвиших. Трябваше им фактура, касова бележка, моята и на бебето епикриза, както и документът за избор на екип /!/. Последният е важен, за малко да не си го взема от болницата. Отделно молбата за възстановяване на разходи, по образец.
Третото раждане ми го пое друг осигурител.

# 59
  • Мнения: 3 945
Супер! Аз със сигурност имам включен избор на екип при раждане, с определен лимит.
Този документ от самото родилно ли го дават или от касата?

# 60
  • София
  • Мнения: 2 481
В родилното го подписах, още тогава трябва да се пита за копие или 2ри оригинал. Епикризите се дават при изписване /направете им копия, ще Ви трябват за личния и за Ваша информация/, а фактура и касова при плащане.

# 61
  • Мнения: 3 945
Благодаря за информацията, сто процента, че щях да го пропусна.

# 62
  • Мнения: 25
Здравейте,
В крайна сметка, реших да споделя за раждането ми и впечатлението от родилното отделение.

Декември месец родих в ОК, с екип, при доктор Стоев, на който бях поверена от д-р Дачева. Родих със секцио, защото разкритието не напредваше и детето стоеше високо горе.
Доста доктори срещнах по визитации и всички бяха мили.
Младите акушерки, които срещнах, бяха много мили и ми направиха особено добро впечатление. От останалите също имаше такива, но и няколко доста груби и в отношението, и биенето на инжекциите с обезболяващо..
В началото ми казваха да не търпя, ако ме боли, и когато ги повикам ме обезболяваха, а други.....съм викала със сълзи на очи, но ме караха да чакам, защото инжекцията била назначена за след Х часа....(свещичките не ми действаха).
За персонала от Неонатологията..имаше и такива, които се държаха човешки, но....повечето бяха изключително груби, без да обясняват нищо, без да дават информация. А аз, стресирана от цялата работа(1во дете), все нищо не питах :/ За малкото неща, за които се поинтересувах, ми се отговаряше на бързо с една дума :/
Упрекнаха ме, че им го оставям за през нощта...кой щял да ми го гледа като се прибера..(При положение, че аз самата едва се оправях, сметнах че мога да им го оставя, за да се възстановявам все пак... )

Очаквах целия персонал да влезе в положение и да не натоварват родилките, които и без това могат да развият следродилна депресия... :/
Доволна съм и от д-р Дачева, която ми следи бременността, и от д-р Стоев, но въпреки това, не съм сигурна дали ще се върна да раждам там, защото престоят ми беше доста натоварващ и без стреса от "ами сега как ще се справя" :/


П.С.
Това преживях аз, което не означава че при всички ще е така! Може пък и аз да съм искала много и хормоните да са ме карали да бъда още по-чувствителна Confused

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз смятам, че това е един от плюсовете на окръжна болница, че бебетата са от самото начало при майките. Няма нищо по-хубаво за бебето и евентуалното бъдещо кърмене.

# 64
  • Мнения: 4 859
Леле Flushed Ужасно звучи Confused
И аз раждах при Дачева ,но естествено .
Бебето ми го донесоха след повече от 24 часа ,и следващите часове им го оставях след 18 часа чак до сутринта .По мое желание(от достинекса ми беше постоянно замаяно) ,никой не е реагирал зле,даже напротив .
Подчертавам ,че не кърмих поради причини и ми е второ бебе.Не съм имала много въпроси ,но всички бяха много мили .Преди да ни изпишат на мен ми се струваше много жълт(като майка преувеличавам на моменти ),казаха че е лека жълтеница ,но го провериха пред очите ми ,без да настоявам и наистина се оказа така .

Само в понеделник, на изписването ми каза акушерката или сестра, незнам ,преди сутрешната визитация, да си прибера чантите (всичко ми беше по пода ,пресата включена в кантакта да си оправям косата ),малко грубо ,но и аз бях направила кочинка Joy Тогава ми се стори ужасно ,но в течение на времето не мисля ,че беше кой знае какво.

Предишното ми раждане беше в Токуда ,но предпочитам Окръжна .Ако имам трето дете,пак там ще родя.
За 800 лв -епидурална упойка ,самостоятелна стая с баня ,телевизор и хладилник .
Храната беше кофти обаче ,за моя вкус, и недостатъчно .
Но това са бели кахъри .

По отношение на обязболяването след раждане си бях взела и свещички и хапчета ,защото съм с тежък цикъл и знам кое ми помага ,без да искам ми предписаха и други ,че моите дразнели корема .Отказах ги ,но щяха да ми донесат .Може би има някакво време ,през което да се бият инжекции и не може по-рано .И аз бях с много болезнени следродилни контракции ,но си спазвах часовете ,че да не се натровя .

# 65
  • Мнения: 5
Споделям впечатленията си от Неонатологията.
От всички, които идваха да водят бебето, да му носят добавката и да проверят как е, имаше 2 акушерки, (едната младичка с къса тъмна коса, другата - усмихната жена на средна възраст със светла коса) които бяха мили и разбрани. На останалите, включително и педиатрите, нещо все им беше накриво. От първото си раждане ги помня и бях подготвена за отношението им и не съм се впечатлявала. Влизала съм и в спорове с тях дори.
Още при първото ми раждане там някои не приемаха с охота престоя на бебето вечер в детска стая, но аз бях категорична, че предвид състоянието ми държа да не е при мен, а да го водят само за храненията. Нямаха как да откажат. Сега просто попадах 2 от вечерите на по-милите акушерки, които сами ме питаха дали желая  да вземат бебчето за нощта. Третата вечер беше на смяна друга акушерка, но и аз бях по-добре и пожелах да си остане с мен.
Възмущение имам от детските лекари, които уж минават визитации и преглеждат бебетата, а се оказа, че са пропуснали съществен проблем, макар и не толкова голям. Просто  когато го забелязах вкъщи се стресирах и се наложи да обикаляме лекари с новородено, което можеха да ми спестят ако го бяха преглеждали както трябва и да ме предупредят за ситуацията.
Така че не им се впечатлявайте и си отстоявайте желанията. Детето ако искате и 3 дни може да си стои при тях, както и обратното

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 19:39 от Goldenite

# 66
  • Мнения: 23
Ако съм родила и разни цивилни се подмотават без маски около мен и неонатологията в грипна епидемия, хич няма да ми стане прекрасно. Така че, евала, че са съобразили и не допускат такива ситуации.

Аз имам друг въпрос. Някой раждал ли е с избор на екип и в последствие да е кандидатствал за възстановяване на разходи при Дженерали? Покриват ли наистина избора? Защото чета за Дженерали конкретно, че си измислят разни причини и рядко възстановяват сумите.
Предполагам болницата издава фактура, в която изрично пише, че платената сума е за избор?

Абсолютно съм съгласна! Не бих искала някой грипозен да ми ходи сред бебетата и родилките - това е пълен абсурд и безотговорно отношение!

Иначе аз съм при България Иншурънс, които също много се правят на луди став али въпрос за изплащане на парични суми. Когато звъннах да ги питам какви документи им трябват за възстановявна не разходите по разждането ми казаха:
1. Епикриза на майката (зая бебето не е нужна, тъй като то не се води застраховано лице при тях)
2. Фактура за избор на екип + касовите бонове
3. Фактура за самостоятелна стая - ако е избрана такава, но било важно тези двете фактури да са отделни
4. Копие на заялвнието/декларация за избор на екип
5.Заявлението към тях

Предполагам, че изискванията за тази документация е сходна при повечето фондове. Ако сте с изрядни документи няма да имат никаква причина да откажат плащане.
Последният път, когато ме мотаха за едни пари описах в доста гневен имейл до HR екипа в моята фирма от какво не съм доволна от тях, съответно те отнесоха въпроса до тях и още на същия ден ми преведоха парите...ужасни са.. все трябва по трудния начин да стават нещата...

# 67
  • Мнения: 45
Момичета, честит празник!
Понеже съм получила няколко незаслужени упрека от някои от вас, в моя защита искам да обобщя: 1. Не мисля че е редно на жена в 8ми месец да кажат изчакайте малко, да чакам 30 мин права в коридора, след което да ми кажат ами в момента не е подходящо елате друг път. Мисля, че на която и от вас да се случи няма да се почувства добре.
2. Аз също не бих била спокойна, ако съм родила в болницата и някакви външни лица се разхождат около родилките и бебетата, в тази ситуация вместо да напишат, че не се допускат хора без маски (това до колко тези маски имат предпазна функция е друг въпрос) по добре да бяха отменили отворените врати, да ми бяха казали още като отидох, че не е подходящ момента, а не да ме карат да чакам 30мин.
Има различни гледни точки и различни мнения по случая, но начина, по който се отнесоха към мен не беше правилен и реших да споделя тук, в случай че ще бъде от полза за някоя от вас.
Сега като чета разказите на последните родили в болницата момичета, осъзнавам, че просто това не е мястото в което искам да родя детето си и ситуацията с отворените врати е била повече от ясен знак за това.
Пожелавам здрави бебчета на всички избрали тази болница и специалистите в нея, за които съм чувала добри отзиви и поради тази причина исках да се запозная с обстановката, но уви не ми беше дадена тази възможност.

# 68
  • Мнения: 1 091
Ами редно беше да ви кажат да, а не да стоите и да чакате. Редно е и да имат маски до вратата, винаги е имало като съм ходила, но аз съм си носила. Като родих мъжа ми не беше взел и той и баткото ползваха от болницата.
Много е сложно в една такава ситуация.

# 69
  • София
  • Мнения: 18 699
Вие и като отидете да раждате пак чакате,оформят се документи и има процедури по прием.

# 70
  • София
  • Мнения: 441
За съжеление има разкази, които ако чуете или прочетете, ще се откажете от всички възможни болници в България. Просто от всяка болница или лекар има доволни и недоволни... надявам се да си намерите добър лекар и болница, в която да ви обърнат необходимото внимание и всичко при вас да е наред.
А за въпросната ситуация, най-вероятно първия път ви е отворила някоя санитарка, която не е била наясно с обстановката в отделението. Има човешки грешки, които не определят лекарите и отделението.
Успех на всички мами и весел празник!

# 71
  • Мнения: 44
Здравейте, аз имам малко по-различен въпрос към тези,които се следят при специалист в Св. Анна. След издаването на 45-дневния болничен веднага ли са го въвеждали електронно? Аз имам издаден такъв на 04.03 и когато вчера проверих в сайта на НОИ все още не фигурира. Това,което се чудя е дали им е практика или е станала някаква грешка? Аз видях,че по принцип има някакви срокове за електронно въвеждане и не е задължително да е веднага, но се притеснявам да не се изпуснат някакви срокове и дали да не ги попитам. Следя се при д-р Дачева,но вероятно това не е от значение все пак сестри ги въвеждат. Искам да попитам има ли някой,който планира да ражда там с термин средата на април? Хубав ден и успех.

# 72
  • София
  • Мнения: 441
Здравей, аз не съм още в 45 дневния болничен, но не мисля, че има разлика в подаването им с предходните. До сега не съм имала проблем, винаги ми излизаше в НОИ  в същия ден, в който си го взимах от болницата. Но сегашният ми болничен от 26.02, вече трета седмица го няма. Звънях в НОИ, казаха : Не е подаден от лекаря. За това съм се обадила в 7 кабинет, да проверят и ако трябва да го пуснат пак.

# 73
  • Мнения: 1
Момичета, честит празник!
Понеже съм получила няколко незаслужени упрека от някои от вас, в моя защита искам да обобщя: 1. Не мисля че е редно на жена в 8ми месец да кажат изчакайте малко, да чакам 30 мин права в коридора, след което да ми кажат ами в момента не е подходящо елате друг път. Мисля, че на която и от вас да се случи няма да се почувства добре.
2. Аз също не бих била спокойна, ако съм родила в болницата и някакви външни лица се разхождат около родилките и бебетата, в тази ситуация вместо да напишат, че не се допускат хора без маски (това до колко тези маски имат предпазна функция е друг въпрос) по добре да бяха отменили отворените врати, да ми бяха казали още като отидох, че не е подходящ момента, а не да ме карат да чакам 30мин.
Има различни гледни точки и различни мнения по случая, но начина, по който се отнесоха към мен не беше правилен и реших да споделя тук, в случай че ще бъде от полза за някоя от вас.
Сега като чета разказите на последните родили в болницата момичета, осъзнавам, че просто това не е мястото в което искам да родя детето си и ситуацията с отворените врати е била повече от ясен знак за това.
Пожелавам здрави бебчета на всички избрали тази болница и специалистите в нея, за които съм чувала добри отзиви и поради тази причина исках да се запозная с обстановката, но уви не ми беше дадена тази възможност.
Здравейте, аз не съм раждала в Окръжна болница, но според мен може би е по-добър избор от болница Надежда. В болница Надежда ходих на отворени врати, това, което за мен беше недопустимо, на края на обиколката, когато ни показаха, къде са бебетата, не просто ни показаха, а някои хора бяха достатъчно нахални да поискат да влязят и им казаха, няма проблем. Отделно при бебетата нямаше никой, на въпроса, как така, отговориха,че имат видеонаблюдение и те нямало да станат и да си тръгнат. Освеен това, в тази иначе чиста и скъпа болница, единственото хубаво нещо ще ви е самото раждане и после престоя може да Ви се стори ужасен,. Има много мнения, имам и познати раждали там. Не помагат за кърмене и евентуални проблеми, имали консултант, който се заплаща допълнително, не знам дали е добър. Понякога, аконяма места родилки се настаняватр в една стая, с жени, с операции, аборт.  Когато аз бях на отворените врати, реаниацията беше пълна, което не изглежда добре за една болница, особено ако искате да родите нормално. Стаите не бих казала, че са кои знае колко големи, даже тройнитре стаи са си малки. в стаята не може да се яде нищо. Имат си столова, трябва сама да водиш бебето за преглед в определен час.Много често се оплакват, че включват на бебетата антибиотик. и тук е най-голямата уловка. бебето остава, но теб те изписват, ако желаеш да останеш с бебето, плащащ по 140 лева на ден. Аз родих в друга частна болница, секцио  не по мое желание и понеже планувам второ дете , разбрах,че в окръжна болница имам доста голям шанс за евентуално нормално раждане. Та за това съм съм в тази тема. Освен всичко, за съжаление във всяка една болница акушерки, неонантолози има и по-груби и по-мили, като ти е първо раждане се впечатляваш. В надежда също няма да избягате от такива

# 74
  • Мнения: 23
Съгласна съм за Надежда. Там си следях бременността до към 8 месец, после се прехвърлих към Окръжна. Честно да ви кажа се чувствам в по-сигурни ръце в Света Анна...вътрешно усещане...но да видим - все пак раждането тепърва предстои, просто събрах много позитивни мнению за Окръжна болница.

Момичета, към вече родилите и тези на които терминът им е тези дни... загубихте ли апетита си?
Аз вярно че изкарах няколко хремави дни - вече съм добре, но тотално си изгубих апетита..нещо много необичайно за мен..много обичам да си хапвам Grinning прочетох, че било нормално, когато Големият момент наближава...

# 75
  • Мнения: 25
Съгласна съм за Надежда. Там си следях бременността до към 8 месец, после се прехвърлих към Окръжна. Честно да ви кажа се чувствам в по-сигурни ръце в Света Анна...вътрешно усещане...но да видим - все пак раждането тепърва предстои, просто събрах много позитивни мнению за Окръжна болница.

Момичета, към вече родилите и тези на които терминът им е тези дни... загубихте ли апетита си?
Аз вярно че изкарах няколко хремави дни - вече съм добре, но тотално си изгубих апетита..нещо много необичайно за мен..много обичам да си хапвам Grinning прочетох, че било нормално, когато Големият момент наближава...

Като влязох в 9ти месец и аз започнах по- малко да хапвам и изобщо не качих тегло.

Желая ти успех!
Леко раждане! Simple Smile

# 76
  • Мнения: 44
Здравейте, вторник влизам в 9-ти месец,следя се при д-р Дачева, имам час за сряда за издаване на направление за раждане+другите нужни документи. Предвид създалата се ситуация в страната и отменените ЖК, някой свързвал ли се е с нея и знае ли как ще се процедира? Ще й звъня утре, но все пак ако някой знае ми се иска да съм един вид подготвена какво да очаквам. И как се случва раждането без документи? Тонове?

# 77
  • София
  • Мнения: 441
Не съм при Дачева, но до колкото знам няма какво да се притесняваш за документи за раждане. Когато не могат да се издадат от ЖК, се издават от самата болница. Но най-добре и за твое спокойствие се чуй с нея и си задай всички въпроси.

# 78
  • Мнения: 44
Здравейте, някой да е раждал в последните дни? Как е положението? По колко настаняват в стая? Има ли проблем с доставянето на багаж, свиждания ясно,че не може. Има ли как да се откажат ваксините? Всяка информация би ми била полезна, предполагам,че до 2-3 седмици ще родя Simple Smile

# 79
  • Мнения: 5
Има ли как да се откажат ваксините?

Здравейте,
Ваксините се отказват като  пишете отказа си в една тяхна бланка. Подгответе се да Ви мърморят.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Има ли как да се откажат ваксините?

Здравейте,
Ваксините се отказват като  пишете отказа си в една тяхна бланка. Подгответе се да Ви мърморят.
Може би в момента не се ваксинират децата дори и да искаме.

# 81
  • Мнения: 4 859
Аз раждах преди извънредното положение ,но дори и тогава ,за да ваксинират бебчето даваха да се подпише документ за съгласие .
Ако не го подпишете ,няма да поставят ваксини,така че питат .
А сега като се има впредвид ,че ваксините са отменени ,най-вероятно няма да се наложи.

За стаите преди ,единична беше с предимство за родилките с избор на екип,аз бях в такава.

Багажа си го бях взела целия,включително храна и вода,сокове и т.н.,акушерките и санитарките помагат .
Само дрешки за изписване на мен и детето не бях взела,но може и тях да си вземете за всеки случай .

Храната не е вкусна ,в единия ден имаше две филийки с малко сладко и бучка сиренце за закуска ,боб яхния на обяд и яхния от картофи и ориз за вечеря ....Но все пак вкусове различни ,носете си виличка,лъжичка и чашка (в единия ден сипваха чай).
В единичната стая имаше хладилник .
Но дори и тогава не даваха на родилките да излизат да си купят нещо ,въпреки че има откъде за бързо,което е правилно де.


Съжалявам ,че не мога да помогна със съвсем актуална информация,леко раждане ви желая Hug

# 82
  • Мнения: 3 945
Момичета, по един или два пакета носихте памперси и мокри кърпи? В списъка пише един, но ми се струва, че мерна някъде в темата, че трябва да са два, не помня защо...

# 83
  • Мнения: 4 859
По един пакет мокри кърпи и памперси .Неотваряни,памперсите малък пакет.Като носят бебчето,те са долу в количката .
Още един пакет мокри кърпи ,ако искаш за теб примерно ,иначе няма смисъл .

# 84
  • Мнения: 5
Момичета, по един или два пакета носихте памперси и мокри кърпи? В списъка пише един, но ми се струва, че мерна някъде в темата, че трябва да са два, не помня защо...

По един пакет пелени и кърпички е напълно достатъчно. Дори остават. Аз бях взела Памперс премиум, около 24бр. в пакет.
Ако случайно сте пропуснала, вземете и 5бр еднократни чаршафчета за Вас.

# 85
  • Мнения: 3 945
Благодаря! Взела съм и чаршафчета, нощници и там всичко останало от списъка...

# 86
  • Мнения: 727
Към раждалите скоро мами, каква козметика ползват за бебчетата в болницата? И какво АМ дават, ако се налага?

# 87
  • Мнения: 4 859
Ноември 2019 даваха АМ Hipp ,и козметиката беше на същата марка.

# 88
  • Мнения: 727
Ноември 2019 даваха АМ Hipp ,и козметиката беше на същата марка.
Благодаря, едва ли се е променило от тогава нещо. Blush

# 89
  • Мнения: 25
Декември 2019 за АМ ми казаха Little Step

# 90
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми даде номер на акушерката/ сестрата на др Жекова, за да запазя час за жк

# 91
  • Мнения: 1
Моя приятелка е раждала там два пъти при д-р Дачева. Доволна е. 800 лева е избор на екип. Преди е бил един анестезиолог в екипа , но сега който ти се паднел на смяна ( аз ще раждам нормално, надявам се) и не знам как стоят нещата с упойката , а не искам без, но ми е притеснено.Моя термин е  Август и скоро ще се насоча към д-р Дачева.

# 92
  • Мнения: 5
И аз и снаха ми сме раждали  в Окръжна- София  при д-р Жекова, преди 2 години . Много сме доволни от нея и от доктора, който слага упойката.  Един и същ беше и при двете , аз не му помня името с очила. Не ме боля изобщо като ми сложиха упойката , а преди това отидох със силни доста болезнени контракции.После дори можех да си подремна , изобщо не ме болеше  😌😊.Целия екип бяха любезни и всичко мина много добре. Стаите също бяха чисти и изглеждат добре. Можеш да си избереш самостоятелна или с още някой ако искаш.
Сега при второто раждане със сигурност ще си избера същия екип 😊

Последна редакция: чт, 07 май 2020, 00:56 от ilolita

# 93
  • Мнения: 4 859
Аз като раждах ноември ,пак беше за анестезиолога така -който се падне.
При мен Дачева каза ,че ми се е паднал най-добрия ,мисля че каза че е бесарабски българин.Беше си с анестезиологична сестра,стояха докато родих.

Много леко постави упойката ,не ме е боляло.И веднага ме хвана ,и една контракция не усетих ,само накрая напъните по време на раждането .А аз имам татуировки  и травма на прешлени,така че не му беше лесно.

При мен беше предизвикано ,нищо че отидох с 6 см разкритие,но нямах контракции.Като започнаха контракции ,Дачева се обади и дойдоха веднага.
Докторката е страхотна ,при нея бих родила и трето .Не мисля ,че има повод за притеснение

# 94
  • Мнения: 16
Здравейте,вече съм в 45 дни преди раждане и искам да родя в Окръжна при доктор Жекова-секцио,проблема е обаче че гинеколожката която ми следи бременността не ми е дала обменна карта и не ми е направила всичките изследвания.Щяла да ми ги даде началото на другият месец (август),а на мен 20 ми е термина. Искам да ходя за тоновете в Окръжна, но гинеколожката ми даде телефонен номер да ходя в Шейново(Тя извършва раждания там). Притеснявам се и незнам как да постъпя не съм й казвала че искам да раждам при нея,още повече в шейново.Днес ще звънна на Жекова за да се уговоря с нея за час и да я питам ако ги нямам тези изследвания може ли тя да ми ги направи.Някоя друга бъдеща майка има ли подобен проблем с бавене на изследванията и как са постъпили?

# 95
  • Мнения: 4 859
Уговори се с докторката ,при която искаш да родиш.В Окръжна болница ,като си с избор на екип ,прегледи преди раждане и тонове не се заплащат .
Изследвания и сама можеш да си пуснеш ,като ти кажат какви .
Аз се следих на частно ,и нямах обменна карта ,дори кръвна група и доста изпуснати изследвания ,които моите следящи лекари не са ми казали да направя,но пак си родих там,само че при Дачева .

Говори с Жекова ,и кажи на твоята лекарка ,че се местиш в Окръжна .Няма право да те притиска ,избора си е твой .Леко раждане и здраво бебе ти желая ,аз съм много доволна от болницата !

# 96
  • Мнения: 16
Благодаря ти lady_gotic определено ми олекна след като прочетох отговор ти.Като се чуя с д-р Жекова ще звънна и на гинеколожката да й кажа че съм се насочила
къде да раждам.Още веднъж благодаря ти!

# 97
  • Мнения: 91
Здравейте, през август ми предстои раждане и още не съм избрала болница, събирам информация. Чудех се дали в Окръжна болница има практика за избор на акушерка за раждането, без избор на екип. И дали таткото може да присъства на раждането.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, през август ми предстои раждане и още не съм избрала болница, събирам информация. Чудех се дали в Окръжна болница има практика за избор на акушерка за раждането, без избор на екип. И дали таткото може да присъства на раждането.
Обикновено таткото може да присъства. Сега сигурно ще е по-трудно с този ковид

# 99
  • Мнения: 4 859
Ако се уговорите с лекаря  и няма друга родилка в залата (а казват ,рядко има),при естествено раждане с избор на екип ,може да присъства таткото .Сега едва ли ще може ,заради вируса .
Като раждах ноември ,нямаше опция за избор на акушерка ,избираш доктор и акушерки,която са на смяна .При мен и стажантка имаше ,на самите напъни,но то толкова бързо стана всичко ,че не обърнах внимание .

# 100
  • Мнения: 207
Здравейте,
Бременна съм в 8 мес. и съм се насочила към Окръжна болница. Там раждах през 2012г, със секцио по медицински причини, при д-р Жекова, без избор, тя ми се падна още първия път и по време на раждането. Доволна бях като цяло от всичко. Избрах ОБ, защото ми казаха, че след секцио мога да бъда с бебето веднага, щом се почувсвам добре. Аз още на следващата сутрин бях добре и го поисках, но трябваше да почакам и накрая да отида да си поискам бебето.
В момента провеждат ли се дни на Отворените врати? Иска ми се да отида, за да ми е по-спокойно като видя обстановката, персонала. Когато взема обменната карта директно отивам, по кое време или каква е процедурата?
Забравила съм - с таткото нямаме брак - някаква декларация за припознаване ли имаше?
Благодаря!

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,
Бременна съм в 8 мес. и съм се насочила към Окръжна болница. Там раждах през 2012г, със секцио по медицински причини, при д-р Жекова, без избор, тя ми се падна още първия път и по време на раждането. Доволна бях като цяло от всичко. Избрах ОБ, защото ми казаха, че след секцио мога да бъда с бебето веднага, щом се почувсвам добре. Аз още на следващата сутрин бях добре и го поисках, но трябваше да почакам и накрая да отида да си поискам бебето.
В момента провеждат ли се дни на Отворените врати? Иска ми се да отида, за да ми е по-спокойно като видя обстановката, персонала. Когато взема обменната карта директно отивам, по кое време или каква е процедурата?
Забравила съм - с таткото нямаме брак - някаква декларация за припознаване ли имаше?
Благодаря!
Мога да кажа, че аз също съм раждала там през 2012, 2015 и 2019 и обстановката не се е променила. В момента не знам дали се провеждат дни на отворените врати предвид обстановката Simple Smile

# 102
  • Мнения: 24
В момента не се провеждат дни на отворени врати. Ако няма да правите избор на екип, когато настъпи  раждането освен обменната карта се носи и направление от АГ, както и валидни резултати от ХИВ и сифилис от последните 6 месеца, лична карта. Лични принадлежности за Вас - ТХ, сапун, козметика, подложки за леглото и дамски превръзки.  Носете си маска. За бебето - пакет памперси + мокри кърпи. Бащата могат да го допуснат да види Вас след раждането, но бебето чак на изписването. Успех!

# 103
  • Мнения: 14
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 4 859
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

Писах ти на лично Blush

# 105
  • Мнения: 98
Здравейте, дали имате актуален график на д-р Дачева, в кои дни преглежда?
Благодаря!
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

Писах ти на лично Blush

# 106
  • Мнения: 20
Здравейте,
Преглежда понеделник и сряда сутрин

Здравейте, дали имате актуален график на д-р Дачева, в кои дни преглежда?
Благодаря!
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

Писах ти на лично Blush

# 107
  • Мнения: 5 234
Здравейте.
Каква е актуалната цена за избор на екип за раждане в Окръжна болница, София?
Доплаща ли се за стая, грижи за новородено или нещо друго?

# 108
  • София
  • Мнения: 18 699
1.800 лв.
2.Не се доплаща нищо друго.

# 109
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
1.800 лв.
2.Не се доплаща нищо друго.
Понеже пишем с момичето и в друга тема, останала е с впечатление, че цената на раждането е 1800 лв, затова ще си позволя да коригирам - цената е 800 лв

# 110
  • София
  • Мнения: 18 699
Няма проблем,мисля,че е ясно написано,но бременните хормони замъгляват съзнанието и очите.Grinning

# 111
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговорите!
Наистина помислих, че е 1800 лв., съществена разлика. Simple Smile
Хубава вечер!

# 112
  • София
  • Мнения: 18 699
Фифи,бре,питай пак.
Успех!

# 113
  • Мнения: 2
Здравейте,
Все още не съм решила,къде да родя.Избора е доста труден, честно казано.Веднъж срещнах д-р Дачева и останах впечатлена от нея,а и доста положителни коментари прочетох за нея.Освен в Света Анна,има ли частен кабинет или друго място,на което преглежда?
Извинявам се,ако вече е споменато в темата.

# 114
  • Мнения: 2
Здравейте,

Как да се свържа с д-р Дачева? Бих искала да я избера за раждане, но не успявам да открия актуален телефон.

Благодаря предварително.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,

Как да се свържа с д-р Дачева? Бих искала да я избера за раждане, но не успявам да открия актуален телефон.

Благодаря предварително.
Най-добре да дойдете в отделението. Така или иначе уговорка за раждане по телефона няма как.

# 116
  • Мнения: 819
Здравейте! Следя се в частна болница. Обменна карта нямам, но имам всички амбулаторни листове от прегледите + изследванията. Вече съм в 33 седмица. Към този момент не съм сигурна, че ще раждам там. Колебая се между Майчин дом и окръжна болница. Разбрах, че в ОБ за да имам упойка задължително ми трябва и екип. От това, което прочетох, д-р Дачева е с много позитивни отзиви. Също и, че след като си платя тези 800 лв, тоновете, прегледите и изследванията, които се правят до раждане са покрити?
А има ли и такива родили без екип? Доволни ли останахте? Много неизвестни имам, а ми се иска по-скоро да мога да преценя коя болница да избера.

Последна редакция: пт, 11 дек 2020, 09:39 от *Penny*

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз родих без екип без да съм го планирала така. Имах уговорка с доктор Жекова, при нея съм раждала три пъти и това щеше да е четвърто раждане. Приеха ме с изтекли води и никакво разкритие и д-р Жекова каза да и звънна ако започнат контракциите ( тя живее на десет минути). Обаче вечерта усетих една, след 20 мин друга, после половин час без и реших, че няма смисъл да и звъня за фалшива тревога. Половин час по-късно станаха толкова силни и мощни, че докато извикам акушерката и ме сложат на запис - усетих напън. На петото напъване родих 💙 Дежурният екип бяха д-р Цанов и Д-р Илиева и съм доволна. Мили, внимателни, имах задържана плацента, заради което извикаха анестезиолог, приспаха ме и кюретираха. Всичко беше адекватно и както трябва.

# 118
  • Мнения: 4 859
Аз раждах при Дачева ,с екип и епидурална упойка .Много съм доволна ,може да се каже ,че болки не съм усещала.С 4 напъна родих малкият.После бях в самостоятелна стая с баня .
Платих 800,ако не искаш упойка мисля ,че беше 500,само за екип плащаш.

Иначе нещата стоят така -обаждаш се на избрания лекар ,разбирате се за преглед и се уговаряте .Тонове ,прегледи ,ехограф са безплатни един вид ,защото тези 800 лева се плащат при изписването .

# 119
  • Мнения: 5
Здравейте.
Раждах в Окръжна при Дачева. Бях я избрала и ме следеше последните 2 месеца от бремеността ми.
Оказа се, че май е пропуснала да види в изследванията ми, че съм имала някакво възпаление, в резултат и бебо се роди с възпаление и беше на антибиотик. Отделно, беше на втори антибиотик заради поглъщане на амниотична течност, като имаше мнения, че и това е станало по време на планово то ми секцио. Не мога да кажа на 100%, че е в нея вината за това стечение на обстоятелствата, защото все пак го обсъждах с нейни колеги и всеки казваше, че "може би" има грешка, "може би" има пропуск, никой не застана с категорично мнение, а аз не съм лекар и не мога сама да потвърдя или отхвърля фактите.
Бях с много добри впечатления от нея при срещите ни преди това, но след тези събития не бих я препоръчала.
Иначе секциото мина леко или поне така го усетих аз. Не съм имала и нямам последващи оплаквания. Чакам да минат 40 дни и ще отида на преглед (не при Дачева, разбира се), но вярвам, че всичко ще е наред, защото наистина се чувствам добре физически.
Иначе като цяло условията и грижите са на средно ниво. Някои от акушерките и лекарите са много внимателни, други могат да те докарат до нервна криза, но като цяло, ако имаш оплаквания или неразположения, ти се обръща внимание.
От неонатологията сигурно нямаше да ми дават никаква информация за детето, ако не бях изнахалствала и не се бях скарала още в началото. След това, при поискване на информация от моя страна, я получавах. И все пак съм им благодарна, че се погрижиха за детенцето ми и сега го гушкам живо и здраво вкъщи. ❤️

# 120
  • Мнения: 6
Здравейте, има ли някоя мама, която скоро ще ражда в Окръжна? Скоро... скоро.. между 10 и 19-ти януари? Simple Smile

# 121
  • Мнения: 510
Здравейте!
Интересува ме цената на раждането в момента с избор на екип?
Цена на стая?
Бебетата могат ли да бъдат при майките си постоянно?
Как се свързвате и кога с избран лекар?
Жекова работи ли някъде другаде или пруглежда само в болницата?
Извинете за многото въпроси, но изобщо не съм наясно.
Благодаря предварително на отзовалите се.

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте!
Интересува ме цената на раждането в момента с избор на екип?
Цена на стая?
Бебетата могат ли да бъдат при майките си постоянно?
Как се свързвате и кога с избран лекар?
Жекова работи ли някъде другаде или пруглежда само в болницата?
Извинете за многото въпроси, но изобщо не съм наясно.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Цената беше 800 лв за избор на екип ноември месец.
Стая не се заплаща, влиза в цената на екипа. Жекова преглежда и на кабинет ( в центъра), но за подробности - тя ще ви каже.
Да, бебетата може да са при майките постоянно.

# 123
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен! Още съм в много ранна бременност, но ми се иска да не се лутам 100години в избор на лекар и болница за раждане. Първото ми дете родих в Окръжна, при д-р Жекова. Като цяло съм доволна, но за второто бих си спестила някои неща. Та, насочила съм се към д-р Дачева този път. И, естествено, имам няколко въпроса към запознатите :
1.В тази обстановка чака ли се много за преглед при нея?
2.Видях, че преглежда понеделник и сряда сутрин, но до колко часа приблизително?
3.Някой има ли нейн актуален телефон, на който да звънна и да се разберем?
4.След раждане има ли как да консумираш храна, донесена от вън (важна ми е заради кърменето) Simple Smile
Май това е за начало, докато се освестя от първоначалните емоции 😅 После сигурно, ще Ви досаждам с още куп питания Simple Smile
Благодаря предварително на отговорилите Simple Smile

# 124
  • Мнения: 3 945
Аз раждах при нея през юни, като част от прегледите ми бяха по време на пролетния локдаун. Не съм чакала за прегледи, часовете се спазвах, мисля, че имаше отстояние от десетина минути между различните часове. Ако не се лъжа, по график беше до 12.
Когато родих, мъжа ми носеше храна всеки ден и я даваше на санитарките.
Това е служебният й телефон: 0888414452

# 125
  • Мнения: 70
Здравейте , момичета .
В 30 г.с съм и искам да отида на преглед пр Др Дачева може ли някой да ми каже къде е входа , на кой етаж е  , кой дни е там и от колко до колко часа ? И какво направление да взема от Личната Лекарка за прегледа или трябва да платя ?

# 126
  • Мнения: 4 859
Здравейте , момичета .
В 30 г.с съм и искам да отида на преглед пр Др Дачева може ли някой да ми каже къде е входа , на кой етаж е  , кой дни е там и от колко до колко часа ? И какво направление да взема от Личната Лекарка за прегледа или трябва да платя ?
Не съм вземала направление .Чухме се по телефона и се уговорихме.Видяхме се в родилното ,там ме прегледа -ехограф и тонове,уговорихме се че ще раждам при нея и не съм плащала нищо,нито на този ,нито на следващи прегледи .

# 127
  • Мнения: 70
Здравейте , момичета .
В 30 г.с съм и искам да отида на преглед пр Др Дачева може ли някой да ми каже къде е входа , на кой етаж е  , кой дни е там и от колко до колко часа ? И какво направление да взема от Личната Лекарка за прегледа или трябва да платя ?
Не съм вземала направление .Чухме се по телефона и се уговорихме.Видяхме се в родилното ,там ме прегледа -ехограф и тонове,уговорихме се че ще раждам при нея и не съм плащала нищо,нито на този ,нито на следващи прегледи .

Може ли да ми дадете телефон да се свържа с нея ? Звънях доста на този в отделението , но никой не вдига ! Ще съм ви много благодарна , а и съм с малко дете и всеки път го взимам с мен не искам да обикалям из цялата болница с тази пандемия ,
Благодаря предварително .

# 128
  • Мнения: 4 859
Пиша ви на лично Simple Smile

# 129
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Още съм в много ранна бременност, но ми се иска да не се лутам 100години в избор на лекар и болница за раждане. Първото ми дете родих в Окръжна, при д-р Жекова. Като цяло съм доволна, но за второто бих си спестила някои неща. Та, насочила съм се към д-р Дачева този път. И, естествено, имам няколко въпроса към запознатите :
1.В тази обстановка чака ли се много за преглед при нея?
2.Видях, че преглежда понеделник и сряда сутрин, но до колко часа приблизително?
3.Някой има ли нейн актуален телефон, на който да звънна и да се разберем?
4.След раждане има ли как да консумираш храна, донесена от вън (важна ми е заради кърменето) Simple Smile
Май това е за начало, докато се освестя от първоначалните емоции 😅 После сигурно, ще Ви досаждам с още куп питания Simple Smile
Благодаря предварително на отговорилите Simple Smile
Здравейте, пиша ви на лично

# 130
  • София
  • Мнения: 18 699
Бъркате болниците.

# 131
  • Мнения: 10
Здравейте!

Пред дилемата съм д-р Дачева или Жекова да избера за раждане.Давайте съвети,моля!

Също исках да попитам в тази обстановка позволяват ли бащите да са в родилната зала?

# 132
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте!

Пред дилемата съм д-р Дачева или Жекова да избера за раждане.Давайте съвети,моля!

Също исках да попитам в тази обстановка позволяват ли бащите да са в родилната зала?
Едва ли бащата ще може да влезе. От моя престой в болницата - Жекова е по-добрият избор. Абстрахирам се от симпатии и отношение, изцяло от професионална гледна точка.

# 133
  • Мнения: 1 091
Вторият път раждах при Жекова и не съжалявам. Веднъж се наложи да ме прегледа Дачева, понеже беше на смяна, болката от прегледа беше ужасна. Имаче като отношение Дачева е доста мила, няколко пъти съм присъствала на разговори с нейни пациентки.

# 134
  • Мнения: 70
Родих при Дачева на 26 юни 🥰
Това ми е второ дете първото го родих в болница Щерев за това мога да направя сравнение м/у двете раждания ! Първото ми раждане беше истински кошмар първо не ми сложиха упойка през цялото време ми викаха , че не съм единствената която ражда беше ужасно ! Втората ми бременост я следях до 8 ми месец отново в Щерев , но след грубото им отношение реших да раждам в др болница имах препоръки за др Жекова , но тя е по груба като характер за това след като прочетох доста за др Дачева избрах нея и това беше най добрия избор винаги си вдигаше телефона отг на вайбър , а на самото раждане само се смеехме сложиха ми упойка всичко стана много бързо и милото отношение е много важно за една бременна жена ! Ако някой ден имам 3-то дете определено ще се доверя на нея уникален човек дава ти спокойствието от което се нуждаеш в този период ! Бащите не ги пускат , но тя издейства таткжто и баткото да влезнат бях сама в стая по мое желание ☺

Здравейте!

Пред дилемата съм д-р Дачева или Жекова да избера за раждане.Давайте съвети,моля!

Също исках да попитам в тази обстановка позволяват ли бащите да са в родилната зала?

# 135
  • Мнения: 10
И аз съм пред голяма дилема коя от двете да избера за раждането..

# 136
  • Мнения: 10
Някой може ли да пусне списъка за родилното?

# 137
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
2017 г родих дъщеря ми в Окръжна.Изроди я д-р Дачева със секцио ,сега ми предстои отново раждане и пак тя ще е на раждането.Страхотен човек,невероятен специалист и я препоръчвам с 2 ръце.Малкото ми допир до д-р Жекова не ми допадна особено винаги вкисната  гледа лошо.Не обръща внимание на пациенти,който не са нейни за разлика от Дачева.

# 138
  • Мнения: 1 091
2017 г родих дъщеря ми в Окръжна.Изроди я д-р Дачева със секцио ,сега ми предстои отново раждане и пак тя ще е на раждането.Страхотен човек,невероятен специалист и я препоръчвам с 2 ръце.Малкото ми допир до д-р Жекова не ми допадна особено винаги вкисната  гледа лошо.Не обръща внимание на пациенти,който не са нейни за разлика от Дачева.
Аз пък съм на обратното мнение ,но явно си е според ситуацията.
Според мен там всеки лекар си гледа само неговите пациенти. Първото си дете раждах без избор на екип в Окръжна болница и бях безкрайно разочарована, вкл от Дачева ,която беше на смяна,но не ме погледна, защото имаше на съседното легло нейна пациентка.
Затова и второто дете реших да раждам с избор на екип при Жекова.

# 139
  • Мнения: 17
Здравейте може ли някой да сподели кога е ходил на тонове без уговорки със лекарите в болница. Интересувам се дали вече има записване минаване през регистратурата и т.н.

# 140
  • Мнения: 113
Здравейте, има ли наскоро родила в болницата да даде пресни впечатления. Таткото допуска ли се. Освен списъка за родилното какво друго е нужно да се носи. Какво е отношението на персонала при избран екип.
Благодаря Ви!

# 141
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 71
Здравейте, има ли наскоро родила в болницата да даде пресни впечатления. Таткото допуска ли се. Освен списъка за родилното какво друго е нужно да се носи. Какво е отношението на персонала при избран екип.
Благодаря Ви!





Родих на 17.02 всичко беше наред. Таткото се допуска на свиждания, отношенията от страна на персонала е без забележки. Секциото го правеше Дачева

# 142
  • Мнения: 77
Здравейте!
В 16г.с. съм,следя се в Света София (Бул.българия),но не съм особено доволна. Ориентирам се към ОБ и д-р Дачева. Изникват ми няколко въпроса.
-Задължително ли го коментирам първо със следящия ме лекар?
-Трябват ли ми документи от текущия следящ лекар,ако имам амб.листове, от прегледи,фм,бхс и т.н.?
-Ако се преместя още от 5м,пак ли са безплатни прегледите (с избор на екип )? Какви са цените, ако не са безплатни?

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Документите, които ще Ви трябват за доктор Дачева се дават от следящия гинеколог малко преди раждането. Обменна карта.
Не е необходимо да го обсъжадате с никого, решението си е лично

# 144
  • София
  • Мнения: 2 481
Мисля, че имате правото да си смените следящия бременността гинеколог с ново направление, но попитайте личния. В такъв случай женската консултация ще е безплатна. Иначе за раждането, ще Ви трябват документи, които се издават от следващия гинеколог. Както и феталните и пр.

# 145
  • Мнения: 113
Здравейте!
В 16г.с. съм,следя се в Света София (Бул.българия),но не съм особено доволна. Ориентирам се към ОБ и д-р Дачева. Изникват ми няколко въпроса.
-Задължително ли го коментирам първо със следящия ме лекар?
-Трябват ли ми документи от текущия следящ лекар,ако имам амб.листове, от прегледи,фм,бхс и т.н.?
-Ако се преместя още от 5м,пак ли са безплатни прегледите (с избор на екип )? Какви са цените, ако не са безплатни?
И а, се следих там. В 36 г.с. уведомих, че искам направление за хоспитализация и обменна карта. Не е нужно да се дава обяснение, макар АГ то да ме попита. Отговорих проформа. Акушекрата ми я написа, ама каквото й казах. Разбира се личната ми документация е в пъти по пълна. От изследванията ми дадоха само един васерман, който не мисля, че в ОБ ще върши работа. Ще е поредното нещо, което ще платя.
За смяната на на ЖК - имате право един път с ново направление от ЛЛ. Поради прекрасната организация в Св. София изстреля патрона си точно 2 седмици, след като ме записаха на ЖК там при непознат лекар. Иначе а, също ще раждам в ОБ, но почнах да ходя в 34 или 35 седмица. Вие при кого се следите до момента в Св. София?

# 146
  • Мнения: 77
Ами,след като съм го решила,няма защо да чакам до 8-9м за самото раждане да се местя.Така ще имам време да се опозная с доктора,а и защо да плащам всеки преглед до тогава в св. София...
При Честименова (ходих и при Лекова-70лв за всеки преглед).

# 147
  • Мнения: 104
Здравейте ,имате ли цените на Пакет за следене на бременност в Света Анна ,не мога да ги намеря . Simple Smile ..
Доста търсих и четох и мисля да се следя до някое време в Щерев и след това да се прехвърля в Света Анна .

# 148
  • Мнения: 3 945
Не мисля, че има платено следене, ами само по ЗК с направление и не се заплаща нищо.

# 149
  • Мнения: 113
Ами,след като съм го решила,няма защо да чакам до 8-9м за самото раждане да се местя.Така ще имам време да се опозная с доктора,а и защо да плащам всеки преглед до тогава в св. София...
При Честименова (ходих и при Лекова-70лв за всеки преглед).
Лично аз бих подходила по  малко по-различен начин.  В ОБ нещата се случват в родилното, където е лудница. Мисля, че там е по-удачно да се ходи в края на бременността за вече израждане. Техниката не знам до колко е адекватна, факт е че са от старата школа лекарите. По-скоро бих си се следила на ЖК по здравна каса някъде и накрая, когато вече са минали безплатните прегледи да отида там. В св. София имам точно 2 безплатни ехографа, колкото се полагат по здравна каса. Разбира се, ако не желаете да плащате, ще имате много по-малко прегледи и информация.

# 150
  • Мнения: 3 945
В ОБ следенето не се случва в родилното. Има си отделен кабинет, с нов ехограф, с който преглеждат всеки път, а не само два пъти. Записват се часове и изобщо не е лудница.

# 151
  • Мнения: 3
Здравейте!Родих в Окръжна преди няколко месеца. Дачева следеше бременността ми, но избрах да раждам без екип и не съжалявам. Отношението беше повече от добро, въпреки, че не платих нищо. Най-важните неща за болницата според мен бяха:
нощница - поне два броя, на мен ми се наложи да пера хаха
еднократни подложки - карат те да слагаш след раждане на леглото
памперси и мокри кърпи за бебето
някаква жилетка - възможно е в късните часове да има нужда
няколко кърпи - лице, тяло и т.н.
самобръсначка - при мен определено потрябва, престоя ми беше десет дена и не сгреших, че взех ( не, че не може да ти донесе мъжа, но все пак, не знам за вашите, но моя беше толкова щастлив и шашнат, че носеше всичко освен това, което бях поръчала :д)
чехли - по-добре от тези, които можеш да носиш с чорап, особено ако е зимния сезон
четка и паста за зъби, шампоан, сапун или каквото ползвате
помпа за кърма - на мен ми свърши работа
превръзки - аз лично ползвах нормални, но при мен нямаше много кръв
след родилните гащи не успях да използвам, по-удобно си ми бяха моите, както и сутиена за кърмене не ми се наложи да използвам
нещо за хапване - шоколад, солети, бисквити (нищо за хладилник - няма такива)
дребни пари - за кафемашина
ластик за коса
тоалетна хартия
чашка, виличка и лъжичка ( храната си беше болнична, но  чаят беше чуден, върна ме в детските години хаха)
зарядно и телефон
лична карта
направление за раждане при мен
и лична амбулаторна карта
Термометър, дрехи и шишета за детето си имат в неонатологията.
 Аз на тонове ходех, когато ми е удобно, звъня в родилното, казвам, че съм за тонове и това е. Ходех всяка седмица последния месец с изключение на последната седмица, в която ходих три пъти.
Да, Жекова беше малко студен човек, но пък си разбира от работата. Не ми е правила забележка, но не съм давала и повод за такава. Абе, още много неща мога да разкажа, все пак доста време прекарах там, ако някоя мама иска повече инфо да пише на лично. Simple Smile

# 152
  • Мнения: 113
Здравейте!Родих в Окръжна преди няколко месеца. Дачева следеше бременността ми, но избрах да раждам без екип и не съжалявам. Отношението беше повече от добро, въпреки, че не платих нищо. Най-важните неща за болницата според мен бяха:
нощница - поне два броя, на мен ми се наложи да пера хаха
еднократни подложки - карат те да слагаш след раждане на леглото
памперси и мокри кърпи за бебето
някаква жилетка - възможно е в късните часове да има нужда
няколко кърпи - лице, тяло и т.н.
самобръсначка - при мен определено потрябва, престоя ми беше десет дена и не сгреших, че взех ( не, че не може да ти донесе мъжа, но все пак, не знам за вашите, но моя беше толкова щастлив и шашнат, че носеше всичко освен това, което бях поръчала :д)
чехли - по-добре от тези, които можеш да носиш с чорап, особено ако е зимния сезон
четка и паста за зъби, шампоан, сапун или каквото ползвате
помпа за кърма - на мен ми свърши работа
превръзки - аз лично ползвах нормални, но при мен нямаше много кръв
след родилните гащи не успях да използвам, по-удобно си ми бяха моите, както и сутиена за кърмене не ми се наложи да използвам
нещо за хапване - шоколад, солети, бисквити (нищо за хладилник - няма такива)
дребни пари - за кафемашина
ластик за коса
тоалетна хартия
чашка, виличка и лъжичка ( храната си беше болнична, но  чаят беше чуден, върна ме в детските години хаха)
зарядно и телефон
лична карта
направление за раждане при мен
и лична амбулаторна карта
Термометър, дрехи и шишета за детето си имат в неонатологията.
 Аз на тонове ходех, когато ми е удобно, звъня в родилното, казвам, че съм за тонове и това е. Ходех всяка седмица последния месец с изключение на последната седмица, в която ходих три пъти.
Да, Жекова беше малко студен човек, но пък си разбира от работата. Не ми е правила забележка, но не съм давала и повод за такава. Абе, още много неща мога да разкажа, все пак доста време прекарах там, ако някоя мама иска повече инфо да пише на лично. Simple Smile
Л. С.

# 153
  • Мнения: 3 945
Само едно уточнение, в самостоятелните стаи има хладилници.

# 154
  • Мнения: 113
Само едно уточнение, в самостоятелните стаи има хладилници.
само в единичната ли или инв двете двойни?

# 155
  • Мнения: 3 945
В единичната със сигурност.

# 156
  • Мнения: 113
Разбирам, че сте раждали там, секцио ли сте били? Ако да - споделете малко за обезболяване, раздвижване, кои акушерки са готини Simple Smile

# 157
  • Мнения: 3 945
Два пъти съм раждала там, но нормално. Нямам представа как стоят нещата с раздвижването. Забележки към персонала нямам, дори санитарките бяха мили с мен. Храната е супер зле, тук нямам какво да кажа 😀

# 158
  • Мнения: 1 091
Аз раждах преди 3г , бях в самостоятелна стая, но без хладилник. При д-р Жекова родих.
Преди 9г раждах без избор на екип, на смяна беше д-р Дачева, но имаше пациент с избор на екип. Тогава имаше доста раждания на ден, за разлика от сега, като цяло бях меко казано разочарована от възрастните лекари, гледаха си само уговорените пациенти. Накрая на смяна дойде млада лекарка, която се изненада, че не са ми вкл.обезболяващо.

# 159
  • Мнения: 17
Здравейте преди време питах как стои въпроса с тоновете...
Ходих всяка седмица и на всички казвах че съм без избор на екип. Д-р Жекова е страхотен човек тя ме консултира и прегледа при всяко посещение.
Хубаво е да се ходи на тонове след 11-12 часа тогава е по спокойно. Родих в дежурството Д-р Димитров и се погрижиха чудесно за мен. Снимах и ценоразписа в родилното може на някой да му е полезен понеже не е публикуван в сайта на окръжна болница.

# 160
  • Мнения: 113
Мина и моето секцио 28.04.2022, с избор на екип при Жекова. Считам, че платената сума си заслужава, а именно 800лв. Извън сумата не съм дала лев. Подробна съм, за да съм полезна на бъдещите мамита. Съвет – раждайте там. Държавна болница, да не е хотел, но е чисто и има отношение. Считам, че неонатологията е добра, все пак са с цяло отделение.
Както е написано, предимство е че РО е малко, компактно и всеки от персонала знае кътните зъби на родилки, преносили, доносили, задържащи и пр. там. Положителни впечатления от почти всички, като не запомних имена. Много благодарна съм на Добринка Семова, акушер, много готин анастезиолог Франгов с анастезиологична сестра Кети. Др. Буюкова, мисля др.Пашова от АГ-та са много готини. Мъжете на смяна по визитациите са купонджии. Споменавам само имената, за да се знаят, но готини и са и хората, чиито имена не запомних.
 В негатив – Неонатологията са гадни и не се обичат с РО. Положително впечатление от др. Илиева и др. Боева, негативно от др. Благоева. От акушерките – най-адекватна и помагаща е една мацка с много къса черна коса, с по няколко обеци на ушите. Останалите минават, мятат някакво мляко и те зарязват, обясняват ти че няма да стане кърменето, щото са ти тежки гърдите, щото имаш плоски зърна и пр. И за капак се държат по различен начин когато таткото е наоколо и когато не е.
Има малка разлика в отношението към белите пациенти според поведението на пациента и осезаема към по-тъмните на цвят пациенти и клиенти. За мен е въпрос на подход към персонала. Има и по-резки хора, например Братоева, но тя е ясна, такъв й е характера. По същия начин има две акушерки, които са доста остри, но в никакъв случай лоши хора. Именно едната от острите ми обясни защо е важно движението за отпускането на шева, предлагаше обезболяване по-рано от записания час и пак нея я видях как дава от лични запаси таблетки на различни хора в нужда. С две думи – санитари, акушери, лекари специализанти в РО – отговарят на въпроси, готини са, успокояват, обгрижват пациента. Видях ги и как се държат и към други пациенти, които според мен им влизат малко по-рязко и мрънкащо. Аз гледах все да ги шегувам нещо. Не съм и искала нещо повече от тях, не мисля, че съм мрънкаща, или претенциозна.
Неприятно впечатление ми направи Жекова, след като мина секциото промени отношението и не е идвала да ме види, но е факт  че на средата на празничните дни ми вдигна телефон два пъти и ми даде адекватно решение на проблем. (Вдигнах кръвно и не знаех какво да правя, а и едно лекарство трябваше да се предозира). Т.е. тя работата си я свърши, проследи бременността до края и направи израждането. Внимателното отношения получих от подопечните й. Аз повече и не искам.
Като процедура – прием в деня на секциото. Преобличаш се в ношничка, заголваш дупе до врата и рязко всякакъв срам ти минава. Следват тонове и ехограф, на не много добър апарат. Бебка после се оказа по-малка, роди се 2450 гр. И с увита пъпна връв. Неща, които не се видяха на този егохраф. Освен това месец по-рано я бяха премерили 2700 на много висококачествен ехограф от ФМ. Но това поотмина, сега се храни с АМ за недоносени и наддава.
След като те разпитат и попълнят документи, една стажант акушерка Татяна, второкурсник ми направи клизма. Много внимателно, обяснително и с подходя да ми мине целия срам. От клизмата ме беше шубе, оказа се най-облекчаващото нещо, особено след като последните два-три дни преди секциото нямах дефекацията. За тях е рутина и не се впечатляват от нищо. Клизма – около 750 мл. Топла сапунена вода се въведе в ануса, чрез тръбичка с накрайник с лубиркант. Няма билка и дискомфорт. На мен подейства след около 20 минути и имах облекчение, вече преведена в предродилна. Следва отново тонове в предродилна, чакане да дойде момента, вземане на кръв, урина, проследяване на показатели, консултация с кардиолог, в моя случай и с хематолог, след това слезе и анастезиолога да си поговорим, да обясни и успокой как ще сложи упойката и какво да правя. Междувременно направиха тест за алергия към два антибиотика, който Жекова беше решила след това да слага.
Като ме викнаха и качиха на масата за секциото най-съществения момент беше да съм с наведена глава, да не мърдам докато сложи упойката. Тя подейства веднага. Усещането е много извънземно. Краката ти стават на олово, някой те мести, прави нещо, и имаш усещането че има земетресение. Дадоха ми маска с кислород и периодично имаше някакви вливания през вената, които казваше анастезиолога. Слушаш какво си говори екипа, даже си говориш с него. Катетър и проверка за разкритие се направи след упойката, точно както беше обяснила акушерката. Т.е. казват ти, че нещо ще е еди как си и то е така. Това успокоява и дава доверие. След няколко минути чух промякване, след това Жекова ми я показа, след това ревна. И имах бебе, задуших се почти от вълнение 😊. След това почна кюртаж на матката, шиене, бутане, раздрусване, отново странни преживявания. Накрая, зашита и готова, много гадно беше усещането на безпомощност, че някакви хора трябва да те преместят на леглото, а ти не можеш да помогнеш.
След това ме преведоха в 3та стая, реанимация, там бях 24 часа. Не помня кога сложиха първия коктейл с обезболяване, мисля че нещо си казахме с акушерката, че е почнала да ме отпуска упойката. През тези 24 часа почти непрекъснато някой влизаше да ме нагледа и да пита как съм. Като сложиха обезболяващото ми сложиха и торбичка с пясък, която сигурно поседя 2-3 часа на матката. Тук се стреснах, защото не го очаквах – матката се разхождаше в корема ми и ме гъделичкаше, все едно има бебе, а бебе няма. Като се сетих, че тя контрахтира, се успокой, нямаше болка. В края на 24 часа на вода, катетър, който се изпразва от санитари, разни АБ, и пр. вливания, ме раздвижиха, обясниха как да стана, на собствен ход отидох до стаята си. Тогава боля, дърпа и беше като някаква гадна мускулна треска, зашитото припари и малко ми спря дъха. Акушерките ми казаха, че ако ставам и покажа, че мога сама да се обслужа и да отида да си направя тоалет, ми свалят катетъра, а това беше стимулиращо. Катетъра го свалиха без болка. Ставах може би 4-5 пъти тази вечер, преуморих се и единствен път поисках обезболяващо по-рано. Ходих да видя бебка до неонатологията, накараха ми се кой ме е пуснал, но ми дадоха да я видя. Тя беше на система и на монитор. По-късно осъзнах какво виждам.
Между временно се наливах с вода да чистя химията. След това бързо се развиха дни с по-малко обезболяващи инжекции, ползваш общо 2 свещички профенид, общо 2 свещички изилакс. След това включих ябълки и домашна сума и оправих дефекацията. Почнах да ставам, да се разхождам и акушерите ме похвалиха. Бебето ми го донесоха на третия ден, след като я изведоха от интензивно. Може да е при теб 24/7, или само през деня. Не показаха памперс, засукване, хранене с шише, нищо не показаха, аз си виках неволята.
Това е процедурата.
Бебка и аз бяхме изписани на седмия ден. Превръзката не я мокрих 11 дни. Жекова я свали, мия я с Гинексид и я мажа с Риванор. Трябва да нося колан. Кърма все още не давам, боря се с нея. Стана дълго, ако има допълнителни върпоси, насреща съм.

Последна редакция: ср, 11 май 2022, 09:35 от poohtedy

# 161
  • Мнения: 104
Здравейте Simple Smile .. в 5 месец съм и мисля скоро да се прехвърля при Доктор Дачева ..От всичко прочетено до тук избрах да се запозная с нея .
По натам ако имам въпроси ще пиша в групата Simple Smile

# 162
  • Мнения: 104
Здравейте .Опитвам се да се свържа в Св. Анна да си запиша час за доктор Дачева ,но ми казаха че тя не записва часове и дори не успях да намеря вътрешния и номер .Искам да започна да се следя при нея . до колкото разбрах трябва да отида ,понеделник или сряда сутринта .
Въпроса ми е някоя от вас има ли и вътрешния номер в болницата  или дори някакъв мобилен за да мога се свържа с нея , за да я попитам или да започвам да мисля за друг доктор ..
Все още се следя в Щерев но искам скоро да сменя болницата .Благодаря ви

# 163
  • Мнения: 104
Здравейте ,някоя от вас може ли даде съвет за добър Акушер в Окръжна Болница ? Simple Smile

# 164
  • Мнения: 13
Здравейте. Някой има ли списък с необходимите неща за болницата и знаете ли каква е актуалната цена за раждане в момента? ☺️

# 165
  • Мнения: 104
800 лв естествено мисля че и секциото е толкова ,ако си с избор Simple Smile .Утре ще искам списъка за родилното и ще го чака тук ,ако някой не го е направил преди мен . Simple Smile
Здравейте. Някой има ли списък с необходимите неща за болницата и знаете ли каква е актуалната цена за раждане в момента? ☺️

# 166
  • Мнения: 13
Благодаря предварително! ☺️
800 лв естествено мисля че и секциото е толкова ,ако си с избор Simple Smile .Утре ще искам списъка за родилното и ще го чака тук ,ако някой не го е направил преди мен . Simple Smile
Здравейте. Някой има ли списък с необходимите неща за болницата и знаете ли каква е актуалната цена за раждане в момента? ☺️

# 167
  • Мнения: 104
Това което ми каза докторката е :
Еднократни пелени (такива които да се постелят на леглото под майката 60/90 да са ,ако останат си ги използваш при повиването на бебето )..
Дамски превръзки за родилки.
2 бр.-3 бр нощници .Чехли.
Пакет памперси и пакет мокри кърпи за бебчо.
Лична посуда ,чашка ,лъжица и т.н. от към наш си комфорт Simple Smile Simple Smile

Благодаря предварително! ☺️
800 лв естествено мисля че и секциото е толкова ,ако си с избор Simple Smile .Утре ще искам списъка за родилното и ще го чака тук ,ако някой не го е направил преди мен . Simple Smile
Здравейте. Някой има ли списък с необходимите неща за болницата и знаете ли каква е актуалната цена за раждане в момента? ☺️

# 168
  • Мнения: 8
Аз родих септември с избор на екип. Цената беше 800лв. В тази сума е включен целия престой плюс 2 прегледа след изписването. За раждане без избор на екип не се плаща. При постъпването са необходими обменна карта, направление за хоспитализация, изследвания за хив, сифилис, васерман, кръвна група. На мен ми искаха и изследване от алерголог заради упойката. Като необходими вещи - чехли, нощници, чаша, вилица, лъжица, еднократни чаршафи, превръзки, памперси и кърпички за бебето, зарядно, жилетка, /вода в малки бутилки, солети и бисквити при секцио/, на мен всичката храна ми беше увита в найлонови пликчета, защото вечер като изгасиш лампите излизаха хлебарки, някои от които с размера на палеца ми.

Последна редакция: сб, 15 окт 2022, 22:19 от delirrium

# 169
  • Мнения: 104
Аз се следя в болницата от 6-ти месец и ми казаха ,че ни ми трябва обменна карта Simple Smile
За хлебарките ,благодаря да знам да ги очаквам  много познати родиха там нито една не каза за хлебарки Simple Smile Днес бях в родилно и ми се стори доста чисто и приятно .

# 170
  • Мнения: 3
Здравейте, някой дали има актуален график на д-р Дачева?
И още един въпрос-много ли се чака пред кабинета й, или работи и с часове?

# 171
  • Мнения: 104
Здравейте Понеделник и  Сряда от сутринта до ранния следобяд .По-добре си запазете час,виждала съм да връща хора без запазен час .Иначе се спазват часовете не се е налагало до сега да чакам пред кабинета.

Здравейте, някой дали има актуален график на д-р Дачева?
И още един въпрос-много ли се чака пред кабинета й, или работи и с часове?

# 172
  • Мнения: 13
Най-добре и звъннете и си запазете час. Не се чака много. Чакала съм най-много 10-15мин. Ако нямате номера, може да ми пишете и ще ви го дам.

 
Здравейте, някой дали има актуален график на д-р Дачева?
И още един въпрос-много ли се чака пред кабинета й, или работи и с часове?

# 173
  • Мнения: 104
Здравейте на 18.11.22 ,родих при доктор Дачева.
Много съм и благодарна за всичко което направи за нас .Невероятен човек е и специалист .Дори сега минава да ни види как сме ,звъни ми да види дали всичко е наред .Спаси бебчето ми тази жена ,но неонатологията колкото и добре да се грижат за децата нямат комуникация нито по между си  нито с докторите .
Храната е ...... нямам думи ,но в момента пускат на свиждания и ми донасят та си се храня добре Simple Smile
Факта че бях заедно с Дачева ме прави щастлива и бих избрала пак тази болница заради нея .

# 174
  • Мнения: 3 945
Аз три пъти раждах с нея и още 300 бих!

# 175
  • Мнения: 30
Колебая се за раждане в Св.Анна.Попринцип хората са мили,но всичко ми изглежда неориентирано към пациента.За болничен например един те приема,втори те гледа,трети пише досието,четвърти ти определя изследванията .Взеха ми кръв в коридора на отделението ,микробиология от влагалище на зееща врата.Знам че е държавна болница ,но мисля че като работещ гражданин и плащане на осигуровки би трябвало отношението да е по-нормално.Някой да каже скорошни наблюдения от раждане ?! Не искам да съдя от някакви частни ситуации ,но все повече разбирам хората защо раждат частно...

# 176
  • Мнения: 162
При мен водещото беше това да съм спокойна - да съм в голяма болница, където има и неонатология, и кардиология, и всякакви други отделения.
Спокойна бях и заради избора на лекар, при който да раждам - д-р Жекова, на която съм безкрайно благодарна.
Не мога да сравня с частна болница. Може би човек би се чувствал по-обгрижван там.
В Окръжна си имат рутината, като допълним с внимание и самонаблюдение от страна на пациентката, всичко ще е наред.
Прекрасно се чувствах и от отношението на сестрите. Санитарките също бяха много мили и тактични. Понякога човек е претоварен, изморен... но човечността си личи.

# 177
  • Мнения: X
Аз съм раждала в Окръжна и в частна болница. Смених, защото не ми допадна неонатологията в Окръжна. В частната сте по-обгрижвани, да, условията и храната са по-добри също. Но зависи и доколко това ви е важно. Най-важен е екипа за раждането и също, че този път комуникацията ми с неонатологията беше по-добра. Като цяло при второто раждане бях по-спокойна и заради обстановката, и заради това, че ми е второ дете може би.

# 178
  • Мнения: 104
Аз не бих родила пак в Окръжна заради неонатологията. Дори не бих стъпила отново в тази болница заради това отделение .
Дори бих стигнала до медии пак заради тях ...
Съсипаха ми кърменето за малко да съсипят и детето ми .
Ако видя някъде по улицата доктори от това отделение не знам дали не бих ги пребила. .но тежки думи казвам знам Simple Smile
Дачева беше прекрасна всичко останало беше ужасно .

# 179
  • Мнения: 2 144
Здравейте,
Дали някой има информация за дрЖекова дали прави и други гинекологични операции, освен секцио и освен раждания?
Ако някой има телефона и, ще съм много благодарна!

# 180
  • Мнения: 25
Здравейте,
Някой знае ли на кой телефон мога да си запазя час при д-р Дачева?
Може и на лично.

# 181
  • Мнения: 1
Здравейте, вчера родих в Света Анна, без избор на епик, без упойка толкова бързо и лесно. Екипа който беше на смяна бяха много добри, любезни и мили. Направо съм възхитена! Гушнах си бебето още след раждането, мъжа ме видя, видя и бебето. (Беше през деня).

# 182
  • Мнения: 50
Здравейте, някой скоро да е раждал при д-р Жекова? Каква е цената към момента? Тя ли ви следеше бременността или ходихте на друго място?

# 183
  • Мнения: 727
Здравейте, някой скоро записвал ли се е за женска консултация ? Може ли да се ползва електронно направление?

# 184
  • Мнения: 81
Здравейте, понеже няма много коментари за болницата искам да споделя моя позитивен опит.
Родих преди няколко месеца при д-р Дачева, естествено раждане. Докторката е много печена. Препоръчвам я и за следене на нормално протичаща, неусложнена бременност (за проблемна - не знам). Следи по каса и за пръв път видях доктор, който не таксува при всяка възможност.
Много съм очарована от отношението на всички в родилно отделение. Акушарките, неонатоложките, дори санитарките - всички много ведри и любезни. Лекарите на визитация една идея по-делови, но нормално.
Друго страхотно нещо беше, че се допускат посетители и таткото успя да види и гушне бебчето още на първия ден.
Храната е малко и не добра, но това за мен не е особено важно.
Друг минус е, че в родилна зала има 2 легла и може да се падне да раждаш едновременно с друга жена. На мен не ми се случи, но все ме притесняваше, защото за мен е личен, интимен момент и няма да ми е ок още едва родилка да крещи в съседство 😅

# 185
  • София
  • Мнения: 18 699
Два пъти родих и двата пъти имаше и друга родилка.
Последното, което ме интересува е какво прави другата.
Дачева ме ши първият път, остави си ръцете като цяло.

# 186
  • Мнения: 1 091
Имам 2 раждания в Окръжна. При първото в бяхме 5 раждащи почти едновременно. Тогава д-р Дачева беше на съседното легло с нейна пациентка. Аз бях без избор на екип. Тя беше на смяна, но ме оставиха да се мъча дори без система, без никакви обезболяващи за следващата смяна, защото като първо раждане щяло да продължи дълго. На края на смяната ме видя само 1 мъж, който доста изненадан каза ,че скоро ще родя, но при другата смята и няма да ме поеме....Сестрите ми натякваха как не съм си платила и не може да ми сложат обезболяващи. Като цяло имам не особено добри спомени. За капак ми се падна специализант, мило , младо момиче, имах множество разкъсвания и ...забравена марля.
Второто раждане беше след 6г при д-р Жекова. Нямаше нищо общо раждането с първото, бащата и баткото дойдоха и видяха бебето.

# 187
  • Мнения: 8
Преди 8 години за първото ми раждане и престоят, не мога да кажа нищо лошо, всичко беше наред. Но преди 1 година реших да родя и второто там, защото нямах забележки. Оказа се голяма грешка. Повече крака ми няма да стъпи там. Родих в петък секцио и в събота и неделя няма рехабилитатори, изправиха ме на крака сестрата и санитарката и то 30 часа след раждането понеже аз настоявах, ако зависеше от тях нямаше да ме вдигнат до края на смяната им, пък после другите да се оправят. Усетих как ми се скъса нещо и потече много кръв и лепенката от едната страна се напои с кръв, сестрата се уплаши, защото е събота и няма лекари, само дежурен. Белега ми е ужасно крив и грозен. И двата пъти секциото ми го прави Жекова, само, че с различни помощници, еми втория път изтеглих късата клечка. Специализиращата докторка, която даже не беше написана в избора на екип ме беше дошила ужасно. Първото секцио не беше така.
Аз съм с отрицателен резус фактор, а бебето е положителен. Трябваше да ми се сложи анти д гамаглобулин инжекция до 72 час. Но отделението беше сложило единствената налична на украинката, която за мое съжаление беше също отрицателен фактор. И за мен нямаше...представяте ли си? Удържат ти осигуровки, плащаш на екип въпреки това, накрая идва една украинка и взима инжекцията, която ти си платил стократно с осигуровките. Чакаха да дойде понеделник и да купят, сложиха ми я на 70 час от раждането, като предните 2 дни ме убеждаваха, че не е фатално и да не ми я сложат. В потрес съм. С избор на екип при др Жекова за малко щях да остана без инжекция, ако не настоявах нон стоп за нея. Др. Жекова не дойде да ме види нито веднъж. И как да дойде, като сама е видяла колко грозно ме беше зашила от единия край специализиращата докторка. В 5 стая в която лежах нощно време излизаха изпод радиатора огромни хлебарки, всичко ми седеше опаковано и се молех да не ми влезе в куфара някоя.
С ужасни впечатления съм от цялото отделение, ако мога да върна времето, не бих родила там. Месец след изписването ни, бебето ми направи пиелонефрит, откриха ешерихия коли в урината, едвам го спасиха в друга болница. Предполага се, че най-вероятно са ни изписали с тази бактерия и нелекувана е довела до онзи ужас, който изживях. Преди да родя имах направена микробиология, която беше чиста, раждам секцио, но детето ми се оказва заразено с бактерия. Мога да кажа, че хигиената там е ниво 0 и никога, никога не бих се върнала. Всеки да си прецени, и аз първия път бях без забележки, но сега.....никога няма да се върна там.

# 188
  • Мнения: 1 091
Това с бактерията ме подсети и за друго. Мисля, че от там и аз хванах бактерия - аериус. 2месеца след раждането направих жлъчна криза и ме оперираха по спешност. Понеже имах ужасна инфекция от преди това помолих да ми вземат секрет след операцията (в др болница). Няма къде другаде да съм хванала бактерията, освен след раждането - беше нормално или след профилактичния преглед на който ходих там при Жекова.

# 189
  • Мнения: 28
Никой ли не е раждал там в последните 2 месеца? Да раздвижим темата. Раждах там преди 6 години и не съм доволна, защото бях без избор на екип, но пак за там се замислям, защото поне ми е познато. Та има ли бактерии, хлебарки и други гадни неща? Тогава поне такова нямаше

# 190
  • Мнения: 727
Аз раждах там преди 4 години и скоро ми предстои отново. С избор на екип ама не съм убедена, че има кой знае какво значение, освен че имате познат лекар. Не бих казала, че се получава някакво по-специално отношение от останалия персонал.
Сега, покрай ходения за болнични ми прави впечатление, че има много млади сестри, които са мили и приятни. Хлебарки няма, стаите са топли и чисти. За баните не мога да кажа същото. В неонатология бяха много противни предния път. Надявам се този да не ми се налага да комуникирам много с тях. Иначе по-възрастните сестри са си серт.. лекарите са заети и нямат мн време - минават, заминават, без мн обяснения. Със сигурност не е за мн претенциозни или пък притеснени родилки.

# 191
  • Мнения: 104
Не бих родила пак там всичко наред с раждането ,спасиха момчето ми др. Дачева .
Обаче Неонатологията пълен потрес .Объркаха и проблема на детето (вместо от ляво написаха че е от дясно).
Не ми даваха сведения за него ,не ми казаха кога ще ни изпишат ,научиха го на шише .Отидох да питам единия ден как е ,те ме питаха "Какво правите тук".
Визитация не мина нито един от дните .
Недай си Боже да си имате работа с тях "Много зле " .
Побърках се Sad .
Родих преди 1 година там.

# 192
  • Мнения: 727
Не бих родила пак там всичко наред с раждането ,спасиха момчето ми др. Дачева .
Обаче Неонатологията пълен потрес .Объркаха и проблема на детето (вместо от ляво написаха че е от дясно).
Не ми даваха сведения за него ,не ми казаха кога ще ни изпишат ,научиха го на шише .Отидох да питам единия ден как е ,те ме питаха "Какво правите тук".
Визитация не мина нито един от дните .
Недай си Боже да си имате работа с тях "Много зле " .
Побърках се Sad .
Родих преди 1 година там.
За съжаление съм чувала подобни истории и за други болници.. дори и в частната Надежда! Имат си точно определени часове, в които може да отидеш и да питаш нещо и пак отговарят с по две думи. А една майка в този момент има нужда от доста обяснения и успокоение, а те сякаш са толкова претръпнали и няма грам съчувствие в тях. За шишето е неизбежно общо взето, ако детето е било повече дни в неонатология, а не при вас.

# 193
  • Мнения: 104
Да със сигурност е така няма да споря .При нас 5 дни след изписването малкия се разболя и ходихме по спешност пак в Света Ана така се държаха с нас в Неонатологията  че мъжът ми повярва на всяка дума ,която съм му казала за тях .
Зимата ни изпратиха пред вратата с едва дишащо дете след като се държа главната докторка като животни с нас .Дано никой никога дори в тази болница не получава такова отношение .Още се чудя дали не съм сънувала и как е възможно .
Успех на всички мами раждащи там и дано това е минало и е изключение случило се на нас
 
Не бих родила пак там всичко наред с раждането ,спасиха момчето ми др. Дачева .
Обаче Неонатологията пълен потрес .Объркаха и проблема на детето (вместо от ляво написаха че е от дясно).
Не ми даваха сведения за него ,не ми казаха кога ще ни изпишат ,научиха го на шише .Отидох да питам единия ден как е ,те ме питаха "Какво правите тук".
Визитация не мина нито един от дните .
Недай си Боже да си имате работа с тях "Много зле " .
Побърках се Sad .
Родих преди 1 година там.
За съжаление съм чувала подобни истории и за други болници.. дори и в частната Надежда! Имат си точно определени часове, в които може да отидеш и да питаш нещо и пак отговарят с по две думи. А една майка в този момент има нужда от доста обяснения и успокоение, а те сякаш са толкова претръпнали и няма грам съчувствие в тях. За шишето е неизбежно общо взето, ако детето е било повече дни в неонатология, а не при вас.

Общи условия

Активация на акаунт