Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 3

  • 16 225
  • 193
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам някой може ли да ми даде номер на акушерката/ сестрата на др Жекова, за да запазя час за жк

# 91
  • Мнения: 1
Моя приятелка е раждала там два пъти при д-р Дачева. Доволна е. 800 лева е избор на екип. Преди е бил един анестезиолог в екипа , но сега който ти се паднел на смяна ( аз ще раждам нормално, надявам се) и не знам как стоят нещата с упойката , а не искам без, но ми е притеснено.Моя термин е  Август и скоро ще се насоча към д-р Дачева.

# 92
  • Мнения: 5
И аз и снаха ми сме раждали  в Окръжна- София  при д-р Жекова, преди 2 години . Много сме доволни от нея и от доктора, който слага упойката.  Един и същ беше и при двете , аз не му помня името с очила. Не ме боля изобщо като ми сложиха упойката , а преди това отидох със силни доста болезнени контракции.После дори можех да си подремна , изобщо не ме болеше  😌😊.Целия екип бяха любезни и всичко мина много добре. Стаите също бяха чисти и изглеждат добре. Можеш да си избереш самостоятелна или с още някой ако искаш.
Сега при второто раждане със сигурност ще си избера същия екип 😊

Последна редакция: чт, 07 май 2020, 00:56 от ilolita

# 93
  • Мнения: 4 859
Аз като раждах ноември ,пак беше за анестезиолога така -който се падне.
При мен Дачева каза ,че ми се е паднал най-добрия ,мисля че каза че е бесарабски българин.Беше си с анестезиологична сестра,стояха докато родих.

Много леко постави упойката ,не ме е боляло.И веднага ме хвана ,и една контракция не усетих ,само накрая напъните по време на раждането .А аз имам татуировки  и травма на прешлени,така че не му беше лесно.

При мен беше предизвикано ,нищо че отидох с 6 см разкритие,но нямах контракции.Като започнаха контракции ,Дачева се обади и дойдоха веднага.
Докторката е страхотна ,при нея бих родила и трето .Не мисля ,че има повод за притеснение

# 94
  • Мнения: 16
Здравейте,вече съм в 45 дни преди раждане и искам да родя в Окръжна при доктор Жекова-секцио,проблема е обаче че гинеколожката която ми следи бременността не ми е дала обменна карта и не ми е направила всичките изследвания.Щяла да ми ги даде началото на другият месец (август),а на мен 20 ми е термина. Искам да ходя за тоновете в Окръжна, но гинеколожката ми даде телефонен номер да ходя в Шейново(Тя извършва раждания там). Притеснявам се и незнам как да постъпя не съм й казвала че искам да раждам при нея,още повече в шейново.Днес ще звънна на Жекова за да се уговоря с нея за час и да я питам ако ги нямам тези изследвания може ли тя да ми ги направи.Някоя друга бъдеща майка има ли подобен проблем с бавене на изследванията и как са постъпили?

# 95
  • Мнения: 4 859
Уговори се с докторката ,при която искаш да родиш.В Окръжна болница ,като си с избор на екип ,прегледи преди раждане и тонове не се заплащат .
Изследвания и сама можеш да си пуснеш ,като ти кажат какви .
Аз се следих на частно ,и нямах обменна карта ,дори кръвна група и доста изпуснати изследвания ,които моите следящи лекари не са ми казали да направя,но пак си родих там,само че при Дачева .

Говори с Жекова ,и кажи на твоята лекарка ,че се местиш в Окръжна .Няма право да те притиска ,избора си е твой .Леко раждане и здраво бебе ти желая ,аз съм много доволна от болницата !

# 96
  • Мнения: 16
Благодаря ти lady_gotic определено ми олекна след като прочетох отговор ти.Като се чуя с д-р Жекова ще звънна и на гинеколожката да й кажа че съм се насочила
къде да раждам.Още веднъж благодаря ти!

# 97
  • Мнения: 91
Здравейте, през август ми предстои раждане и още не съм избрала болница, събирам информация. Чудех се дали в Окръжна болница има практика за избор на акушерка за раждането, без избор на екип. И дали таткото може да присъства на раждането.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте, през август ми предстои раждане и още не съм избрала болница, събирам информация. Чудех се дали в Окръжна болница има практика за избор на акушерка за раждането, без избор на екип. И дали таткото може да присъства на раждането.
Обикновено таткото може да присъства. Сега сигурно ще е по-трудно с този ковид

# 99
  • Мнения: 4 859
Ако се уговорите с лекаря  и няма друга родилка в залата (а казват ,рядко има),при естествено раждане с избор на екип ,може да присъства таткото .Сега едва ли ще може ,заради вируса .
Като раждах ноември ,нямаше опция за избор на акушерка ,избираш доктор и акушерки,която са на смяна .При мен и стажантка имаше ,на самите напъни,но то толкова бързо стана всичко ,че не обърнах внимание .

# 100
  • Мнения: 207
Здравейте,
Бременна съм в 8 мес. и съм се насочила към Окръжна болница. Там раждах през 2012г, със секцио по медицински причини, при д-р Жекова, без избор, тя ми се падна още първия път и по време на раждането. Доволна бях като цяло от всичко. Избрах ОБ, защото ми казаха, че след секцио мога да бъда с бебето веднага, щом се почувсвам добре. Аз още на следващата сутрин бях добре и го поисках, но трябваше да почакам и накрая да отида да си поискам бебето.
В момента провеждат ли се дни на Отворените врати? Иска ми се да отида, за да ми е по-спокойно като видя обстановката, персонала. Когато взема обменната карта директно отивам, по кое време или каква е процедурата?
Забравила съм - с таткото нямаме брак - някаква декларация за припознаване ли имаше?
Благодаря!

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте,
Бременна съм в 8 мес. и съм се насочила към Окръжна болница. Там раждах през 2012г, със секцио по медицински причини, при д-р Жекова, без избор, тя ми се падна още първия път и по време на раждането. Доволна бях като цяло от всичко. Избрах ОБ, защото ми казаха, че след секцио мога да бъда с бебето веднага, щом се почувсвам добре. Аз още на следващата сутрин бях добре и го поисках, но трябваше да почакам и накрая да отида да си поискам бебето.
В момента провеждат ли се дни на Отворените врати? Иска ми се да отида, за да ми е по-спокойно като видя обстановката, персонала. Когато взема обменната карта директно отивам, по кое време или каква е процедурата?
Забравила съм - с таткото нямаме брак - някаква декларация за припознаване ли имаше?
Благодаря!
Мога да кажа, че аз също съм раждала там през 2012, 2015 и 2019 и обстановката не се е променила. В момента не знам дали се провеждат дни на отворените врати предвид обстановката Simple Smile

# 102
  • Мнения: 24
В момента не се провеждат дни на отворени врати. Ако няма да правите избор на екип, когато настъпи  раждането освен обменната карта се носи и направление от АГ, както и валидни резултати от ХИВ и сифилис от последните 6 месеца, лична карта. Лични принадлежности за Вас - ТХ, сапун, козметика, подложки за леглото и дамски превръзки.  Носете си маска. За бебето - пакет памперси + мокри кърпи. Бащата могат да го допуснат да види Вас след раждането, но бебето чак на изписването. Успех!

# 103
  • Мнения: 14
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

# 104
  • Мнения: 4 859
Здравейте, бременна съм в 7седмица и съм се насочила към Окръжна болница и др.Дачева. Моля за повече информация как да се свържа с нея за да ми води ЖК през бременността. Благодаря предварително!

Писах ти на лично Blush

Общи условия

Активация на акаунт