Заряза ме

  • 11 277
  • 209
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте!
Аз съм момиче на 24 от година и малко живеем заедно с приятеля ми,който е една година по-малък от мен.
Всичко изглеждаше наред,поне в моите очи.Може да съм била сляпа или глупава.Преместихме се в ново жилище и месец след това поиска да се разделим и причината е,че се бил заблудил какво чувствал към мен(в продължение на една година),понеже ние сме приятели от 5 години и наистина бяхме изградили една много силна приятелска връзка преди да имаме тази връзка като гаджета.Аз бях скептична дори да сме повече от приятели.Та казва ми това като причина.Че ме обичал като приятелка.Че не можел без мен,че съм му най-близкия човек.Но в последствие аз разбирам,че той харесва друга.Попитах дали тя е причината,той ми казва,че не е тя.Че не е имал никакви отношения с нея и няма и да има.Все още живеем заедно.Каза ми,че той нямал проблем с това и ако аз искам ще намери къде да отиде и ще се изнесе.Съответно бях толкова зле,че поисках да остане.
Всичките ни приятели казват,че това е нещо временно и ще отмине и той ще се усети и ще поиска пак да се съберем.Но аз на това не се надявам.
Спим на едно легло.Постоянно ме прегръща и ме целува по челото.Като цяло всичко в отношенията ни е същото,освен в интимен план.
Аз не смятам,че причината е това,че в продължение на една година той не се е усетил,осъзнал или не знам как да го нарека.Според мен не знае какво иска или има психични проблеми.Знам само,че това ми дойде изневиделица и съм много зле.
Кажете ми вашето мнение.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 19 837
Много добре знае какво иска. И това не си ти. Simple Smile
Да си събира багажа и у тях, пък вие пак си бъдете приятели.

# 2
  • Мнения: 38
Ако наистина искаш и се надяваш той "да се осъзнае", се изнеси и се дръж достойно. Ако стоиш до него и се самосъжаляваш, шансът нещо да се промени и той "да се светне", е нулев. Покажи, че имаш достойнство и не позволяваш подобно поведение към себе си. В момента, стоейки в един дом с него, след подобна случка, показва само, че той може да си прави, каквото иска, но ти ще стоиш и ще скляпаш послушно. Така няма как да се светне, че е загубил нещо или да "осъзнае чувствата си". Друг е въпросът, че според мен тепърва ще срещнеш нова любов и човек. Толкова си млада! Но все пак - ако искаш да задържиш или върнеш тази връзка - просто се изнеси и покажи, че държиш на самоуважението си и не стоиш при някой, който явно не те обича достатъчно.

# 3
  • Мнения: 1 750
Ако имаш години за губене, а също и нерви започвай с "театъра", резултатът е ясен, но друго си е да се убедиш лично.
Приеми нещата както са и продължи напред.

# 4
  • Мнения: 33
Ако наистина искаш и се надяваш той "да се осъзнае", се изнеси и се дръж достойно. Ако стоиш до него и се самосъжаляваш, шансът нещо да се промени и той "да се светне", е нулев. Покажи, че имаш достойнство и не позволяваш подобно поведение към себе си. В момента, стоейки в един дом с него, след подобна случка, показва само, че той може да си прави, каквото иска, но ти ще стоиш и ще скляпаш послушно. Така няма как да се светне, че е загубил нещо или да "осъзнае чувствата си". Друг е въпросът, че според мен тепърва ще срещнеш нова любов и човек. Толкова си млада! Но все пак - ако искаш да задържиш или върнеш тази връзка - просто се изнеси и покажи, че държиш на самоуважението си и не стоиш при някой, който явно не те обича достатъчно.
Снижи ми се самочувствието.Мисля,че съм грозна.Мисля,че няма да си намеря друг.Не си се представям с друг като цяло.Плача постоянно.Не знам какво да правя.Как да се измъкна от тази дупка.

# 5
  • Мнения: 30
На същото мнение съм, като коментиралите над мен.
Не можеш да живееш с човек, който те е наранил така.
Събери сили и направи следващата логична стъпка, а приятели пак може да сте си, ако държиш.
Млада си и животът е пред теб, не си го трови с такива взаимоотношения.

# 6
  • Мнения: 392
Ако наистина искаш и се надяваш той "да се осъзнае", се изнеси и се дръж достойно. Ако стоиш до него и се самосъжаляваш, шансът нещо да се промени и той "да се светне", е нулев. Покажи, че имаш достойнство и не позволяваш подобно поведение към себе си. В момента, стоейки в един дом с него, след подобна случка, показва само, че той може да си прави, каквото иска, но ти ще стоиш и ще скляпаш послушно. Така няма как да се светне, че е загубил нещо или да "осъзнае чувствата си". Друг е въпросът, че според мен тепърва ще срещнеш нова любов и човек. Толкова си млада! Но все пак - ако искаш да задържиш или върнеш тази връзка - просто се изнеси и покажи, че държиш на самоуважението си и не стоиш при някой, който явно не те обича достатъчно.
Снижи ми се самочувствието.Мисля,че съм грозна.Мисля,че няма да си намеря друг.Не си се представям с друг като цяло.Плача постоянно.Не знам какво да правя.Как да се измъкна от тази дупка.

Защо позволяваш да ти се качва на главата да те прави на луда! Бъди малко по твърда покажи му че ти не си за подигравка...

# 7
  • Мнения: 3 114
Според мен се надява с другата да се случат нещата, но още не са и затова те държи като резерва. Така де, защо да се отказва от топла манджа и легло. Но стане ли с другата, дирестно те е зарязал.
Прекалено рано сте започнали да го играете семейство, та той е на 23. Зарязвай го, знам, че сега ти е трудно, но след време това ще се окаже добро решение.

# 8
  • Мнения: 920
Какво неясно има тук, че търсиш мнения? Човекът ти е казал съвсем искрено, че не иска връзка с теб. Опитва се да те отблъсне по-безболезнено с някакви бла бла простотии.
Да търсиш причина за раздялата в появата на друга жена е безсмислено. Тя няма вина, нито пък участие. Просто човекът те е опознал по-добре и това, което е видял в теб не му е харесало.
Няма да се върне при теб, празните надежди не ти помагат.

# 9
  • Мнения: 6 115
С тия приятелства става голямо мазало. Накрая обикновено става нито приятелство, нито друго. Не се заблуждавай, друга му е завъртяла главата, останалото са глупости, мазане на очи и самоуспокоение на гузна съвест.

# 10
  • Мнения: X

Снижи ми се самочувствието.Мисля,че съм грозна.Мисля,че няма да си намеря друг.Не си се представям с друг като цяло.Плача постоянно.Не знам какво да правя.Как да се измъкна от тази дупка.

Ами когато една жена в леглото вместо страст получава целувки по челото обикновено започва да се чувства грозна и твърдо убедена, че друг мъж никога няма да я пожелае и обича и шанса ѝ е само с този до нея и трябва да го задържи на всяка цена.  Ефективно манипулиране, което мнозина мъже умеят много добре, за да си държат по една удобна жена под ръка. Не искаш да си просто удобната, нали?
Делете си куклите и парцалките с господина и кой откъдето е, докато не е ревнало и едно бебе, че те са неделими.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 990
Казал ти го е в прав текст, не зная какво осъзнаване чакаш. Една година не е безкрайно дълъг срок, хващайте си торбичките и по домовете. На 23 години мъж няма да бърза за сериозно обвързване, освен ако не живее в глухата провинция и няма какво друго да прави.

# 12
  • Мнения: 811
Не се надявай на промяна. Не може така бързо да се изпарят чувства, само защото се е появила нова жена. Като е бил с теб, просто се е възползвал от комфорта на познатото и си е мислел, че те иска, но след това момиче е разбрал какво е емоция и затова сега е като ударен с парцал. Никога не те е обичал и дори да позабрави тази и след някой друг месец пак станете приятели с интимни отношения, ще е до следващата. И двамата сте млади и грешките ви са поправими. Ако сега останете заедно, просто защото ти е мъчно, след време ще го намразиш или пък той теб, че заради теб е изтървал прозореца със сегашното момиче. По-вероятно е да останете приятели като постъпите честно един към друг и към самите себе си.

# 13
  • Мнения: 46 508
Случва се, когато човек се замисли за следваща крачка и се замисли за връзката си, да осъзнае, че не са един а друг. Хубаво е, че ти го е казал сега и няма да се наложи да си губите времето.
Гледай напред.

П.П. Мои близки го осъзнаха след 10 г. връзка и планирана сватба. Просто с годините се бяха отдалечили неусетно един от друг и всеки си имаше отделен живот.

# 14
  • Мнения: X
Спри да се правиш на приятно разсеяна и се изнеси или помоли него да се изнесе. Ужасно е това, което правиш - зле си била, та затова се възползваш от това, че е мекушав, и омаловажаваш желанията му. Всичко между вас е свършило и не си правиш услуга с това, че си лепка. Съжалявам, просто ужасно ми стана да чета, в очите ти е казал, че не те иска, но ти знаеш по-добре от него какво му е - психични проблеми бил имал и не знаел какво иска. Знае той, иска да е без теб, а  "заболяването" не-те-обичамитис никой психиатър не го лекува.

Общи условия

Активация на акаунт