Банята - 35 тема

  • 54 225
  • 805
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 40 905
Фуги е сменят и махат, когато почнат да се ронят. С нови не съм пробвала, ама със стари да. Гадно е, ама се прави. Едно време ставаше с едно желязо с остър зъб - шабер. Днес май става много по-лесно с вибриращ инструмент:

https://www.home-max.bg/multifunkcionalen-instrument-bosch-pmf250/


Ето и клипче, конкретно вижте след минута и десет секунди.

https://www.youtube.com/watch?v=2ydTpiFM-Ds

# 181
  • София
  • Мнения: 1 423
Тоалетната е метър на метър.И е в бяло и...червено.Всеки път като я видя и ми става зле..Мисля червеното да махам,стига  с боята да става добре и да не ми излезе колкото и да изкъртя плочките и да сложа нови.То аз това и искам,но нещо ММ се е заинатил-защото пак къртене,нови плочки,майстори за лепене и т.н. .Та ако не успея да го навия,да имам вариант.То ако бяха плочките стари,както и да е..Обаче да плащаш за материали и майстори,пък после да къртиш и всичко отначало...
Сега като си писала за фугите-не знам..Ами ако бяла я направя цялата?

А дали това няма да даде по-лесно и удобно решение на въпроса?

# 182
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
MayBach,много благодаря! Flowers Hibiscus Не се бях сетила за такъв вариант!Мисля че това наистина би било най-лесният и удобен начин да променя визията на помещението!

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Може и ламперия

# 184
  • София
  • Мнения: 9 920
В прак-р до днес имало вграден моноблок на същата фирма за 380+ лв и брат ми се е залетял за него.
Заслужава ли си или има и по-икономични /качествени решения?

https://www.home-max.bg/struktura-za-vgrajdane-5v1-solido/

# 185
  • Варна
  • Мнения: 903
Здравейте, имам въпрос относно огледало в баня: има ли недостатъци  поставянето на стената, започвайки от нивото на мивката?
В тази част стената е боядисана с латекс за баня, няма плочки, бордът на мивката е съвсем малък.

# 186
  • софия
  • Мнения: 25 458
Eстетичен - постоянно ще има пръски по него и мен това би ме дразнило безумно. Иначе много харесвам голямо огледало зад мивка.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 14:56 от zvаnchе

# 187
  • Варна
  • Мнения: 903
А някакъв вариант за финиш върху латекса ( Benjamin Moore е, но не съм сигурна как ще се държи про постоянни пръски), за да вдигна огледалото?

# 188
  • Варна
  • Мнения: 700
Докато сте на тема огледала Simple Smile дайте идея за някакво по интересно огледало, виждали ли сте някъде.
Не ми се иска от стандартните, които ги има навсякъде.

# 189
  • Мнения: 71
Някой сменял ли е огледало над мивка, което е залепено за плочките? Може ли изобщо да се свали огледалото и как? Мисля си, дали да не сложим новато върху него, като е малко по-голямо и е прикрипено с държачи. Не мога вече да гледам старото, появиха се черни петна и мазки по него от влагата, а уж беше огледало за баня. Грешката ми е, че избрах българското. Е, това беше преди 10-тина години. Не знам как са сега огледалата, но не бих повторила.

# 190
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
на мен пък,проблемът ми е,че ми предлагат едни невероятни цени за огледала 220на90см,та съм се зачудила дали да не ги направя така


мивката при мен не е централно,а пред първата третина
и,тук не съм сигурна дали има шкаф,но при мен ще е директно на стената залепено
само че,ме притеснява скосеният таван-не намерих такива примери в pinterest

# 191
  • Мнения: 40 905
Някой сменял ли е огледало над мивка, което е залепено за плочките? Може ли изобщо да се свали огледалото и как?

Не съм, но сигурно е същото като с шкаф или мивка - ползва се тънка стоманена тел (ама много тънка и здрава, не някаква оградна тел)прокарва се между огледалото и стената и с придърпвания наляво-надясно и натиск надолу срязва силикона.

# 192
  • Мнения: 463
Момичета и момчета, Моля, за съвет  Hug

Правя основен ремонт на едно жилище и в началото бях пред дилемата  дали да изрежа металните каси на вратите или да ги запазя. Накрая ме убедиха, че нямало смисъл да го правя. Сега обаче се върнах на стартовата линия на размислите, защото се оказа, че касата на банята е толкова крива, че с обличаща каса ще се намали отвора с много повече от 3-4 см и ще стане невъзможно за преминаване. Въпросът ми е, тъй като касата започва почти от стената, само от едната страна отвътре има едик скосен ъгъл с плочки, който сам по себе си също е проблем за поставянето на новите, ще е възможно ли да се постави нормална врата, т.е. да се закрепи, или единствения ми вариант е с ПВЦ, което е изключено като опция.

Ако в крайна сметка изрежа тази, ще изрежа и на хола, въпореки прахоляка и разкъртването, което ще трябва да се подмазва после.  На спалнята панелът е толкова тънък и напукан, че сигурно ще падне ако махна касата. Като прекарваха кабелите за ел.инсталацията и са набивали скобите, които ги държат откъм коридора са са изпадали парчета от бетона и са се отворили кратери.

# 193
  • Мнения: 3 927
Осмелявам се да попитам нещо:
Новодомец съм в нова сграда (да я наречем тип модерно гето) и имам странното чувство, че налягането на водата е слабо. Възможно ли е например строителят да е монтирал по-слаб хидрофор, който не успява да закара вода до всички апартаменти?! Допускам, че звуча глупаво, но ако някой знае нещо за връзка между налягането, бойлерите, това дали аерацията на батериите сработва или не, ще съм благодарна за мнение.
п.п.ако съм неясна, ще се обяснявам пак Wink

# 194
  • Мнения: 71
Черна станция, благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт