Банята - 35 тема

  • 54 108
  • 805
  •   1
Отговори
# 165
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Тоалетната е метър на метър.И е в бяло и...червено.Всеки път като я видя и ми става зле..Мисля червеното да махам,стига  с боята да става добре и да не ми излезе колкото и да изкъртя плочките и да сложа нови.То аз това и искам,но нещо ММ се е заинатил-защото пак къртене,нови плочки,майстори за лепене и т.н. .Та ако не успея да го навия,да имам вариант.То ако бяха плочките стари,както и да е..Обаче да плащаш за материали и майстори,пък после да къртиш и всичко отначало...
Сега като си писала за фугите-не знам..Ами ако бяла я направя цялата?

# 166
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
за боядисване на пода ли става дума?
 защо не направите саморазливен/епокси/
за ролкова малка площ,с малко проучване,ще се справите и сами

# 167
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Не , пода е бял.Ще боядисвам стените евентуално -и по конкретно,фризове  и няколко реда ,които са  със някакви червени елементи наклепани.

# 168
  • Мнения: 29
Здравейте! Имате ли впечатления дали водата от казанче на моноблок с максимален обем 4,5 л (а не 6 л) изплаква тоалетната чиния достатъчно добре?

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 12:56 от dora55

# 169
  • Мнения: 9 754
Каисия, ако ти трепне ръката при боядисването, коригираш фугите с фулмастер за фуги, има по строителните магазини.
За толкова малка тоалетна не знам дали ще намерите някой да се навие, освен "селски" майстор със съответното "качество".  И време, което ще изгубите в ремонта. Пробвай с боя, няма да е скъпо и може сама да се справиш.

# 170
  • Мнения: 40 752
Най-добре първо да изжулите всички фуги, после боята и после ново фугиране. Играчка е, но не колкото смяна на плочки, а ефектът ще е като с нови плочки.

# 171
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Благодаря за мненията.Ние чак лятото ще се прибираме във БГ , но точно за боядисване на фаянс-почти не намирам отзиви, а вчера говорих с ММ и той категорично отказа да кърти плочки. Ще се пробвам,твърдо съм решила да махам това червено.

# 172
  • Мнения: 11 505
Някой да даде съвет за скрит монтаж на дървен плот за мивка. Трябват ми конзолни крепежни елементи, които да са скрити зад плочките. Плотът е масивно дърво,  90/50/7 и ще е свободно стоящ, без шкаф под него

# 173
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Някой да даде съвет за скрит монтаж на дървен плот за мивка. Трябват ми конзолни крепежни елементи, които да са скрити зад плочките. Плотът е масивно дърво,  90/50/7 и ще е свободно стоящ, без шкаф под него

 Там трябва да имате доста здрава основа и планките,които ще държат плота да са хванати с анкерни болтове към стената. Планките също трябва да са доста здрави и да минават по цялата ширина на плота ( 50 см.) на поне 2 места. Монтажа към стената не може ли да е под плота ? И все пак си мисля,че трябва да има някакви упора под плота,която да стъпва на земята...

# 174
  • Мнения: 2 124
Благодаря за мненията.Ние чак лятото ще се прибираме във БГ , но точно за боядисване на фаянс-почти не намирам отзиви, а вчера говорих с ММ и той категорично отказа да кърти плочки. Ще се пробвам,твърдо съм решила да махам това червено.
Мисля, че имаше някакви плоскости, тънки, вид пластмаса, които могат да се залепват върху плочки. Ето: https://www.home-max.bg/stroitelstvo-i-jelezariya/pvc-oblicovki/pvc-lamperiya/

# 175
  • Мнения: 11 505
Някой да даде съвет за скрит монтаж на дървен плот за мивка. Трябват ми конзолни крепежни елементи, които да са скрити зад плочките. Плотът е масивно дърво,  90/50/7 и ще е свободно стоящ, без шкаф под него

 Там трябва да имате доста здрава основа и планките,които ще държат плота да са хванати с анкерни болтове към стената. Планките също трябва да са доста здрави и да минават по цялата ширина на плота ( 50 см.) на поне 2 места. Монтажа към стената не може ли да е под плота ? И все пак си мисля,че трябва да има някакви упора под плота,която да стъпва на земята...

Монтажът ще е под плота, да. От ляво има възможност за захващане на две стени (задната и лявата), от дясно ще е висящ. Не искам да се вижда рамото на планката, което ще е на стената отзад, независимо, че трябва да се наведеш, за да я видиш.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Това със скриването не планката не мисля,че ще е проблем.Трябва да се издълбае канал в мазилката, където да легне планката, което при вас ще е по-добре, защото ще стигнете до здрава основа за захващането и към стената (тухла/бетон).

# 177
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
Най-добре първо да изжулите всички фуги, после боята и после ново фугиране. Играчка е, но не колкото смяна на плочки, а ефектът ще е като с нови плочки.
извинявам се ,че те цитирам,но как точно се „жулят?“ фуги?
и въобще виждали ли сте подобно?!?
освен ако в Бг материалите не са съъъвсем допотопни,то фугата е много трудна работа да се ожули,още повече наскоро правена такава/доколкото  разбирам ,наскоро е правена тоалетната/

ние счупихме една плочка,докато все още се мотаме с довършителни работи,та трябваше да се сменя
на около 2 месеца беше,не съвсем стара...
ами,със шлайф само може да се изреже,какво ти жулене...

# 178
  • Мнения: 9 754
Да, чела съм в тази тема или за кухнята, че фугите могат да се къртят с флекс, ама си е сръткава работа, трябва да се работи много внимателно, за да не се засегнат плочките.

На Каисия май не фугите са й проблем, а част от плочките - само червените. Може да се пробва с боя, така или иначе тоалетната се използва малка част от годината, така че няма да е много натоварена като постоянно миене.

# 179
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Плочките няма да се мокрят,освен може би около мивката ако пръсне вода и при почистване , а и има друга тоалетна-аз за това се насочих към боя евентуално.Ако се мокри всеки ден-не знам дали би бил подходящ този вариант. Фугите не са ми проблем,но могат да станат такъв -ако и те се оцветят от боята за фаянс. Ще се консултирам и в магазина преди да купя боя.Щеше ми се да видя как изглежда "на живо",или някой който е ползвал  такава боя да сподели мнение,защото намирам само рекламни клипчета.Ако не навия ММ за смяна на плочките, лятото ще споделя  тук как е станало  след боядисване при нас.

Общи условия

Активация на акаунт