Цигарите-за или против... и как да се преборим с тях

  • 1 584
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Табекс-а имаше ефект  Peace Мъжът ми пушеше по 2 кутии на ден.

# 16
  • Мнения: 5 577
А как да го накарам да пие Табекса?

Казва "А, не, аз и без мога?"  Tired #2gunfire #Cussing out

# 17
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Аз ги спрях благодарение на половинката,аз пушех по кутия,кутия и половина на ден.След като се оженихме мъжлето каза спираш ги той не пуши между другото.

Така пък някой ако ми каже, точно никога няма да ги спра.
Баща ми беше дългогодишен пушач, но когато получи първия инфаркт ги отказа. Забрани и на майка да пуши /не точно забрани, но постоянно мрънкаше, натякваше и т.н./ . Тя продължава да пуши, но се крие.
Така че, трябва ти да си решиш сам за себе си, а не някой да ти налага.

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 185
Не знам Вержи ooooh!
Аз писах по-горе за моя - накрая си купихме ДВД Wink
Намери му нещо, за което да мрънкаш. Нещо, което и той иска, но нямате възможност да си купите Simple Smile При моя действа Twisted Evil (ама аз съм си проклета)
Но наистина трябва и той да реши сам за себе си Peace

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз ги спрях от раз. Мъжът ми опитва с Табекс, но не се получи нещо.  След месец му дойде и на него "музата" и ги спря и той.
Важно е да улучиш момента.
А това със забременяването не важи - аз не пушех като бременна, но после отново започнах. Какво, все да бременея ли? Mr. Green

Всъщност, музата ми дойде, след като видях една баба да пуши пред внучето си, а то и подаде цигара от кутията. Стори ми се нередно и реших, че е време.

# 20
  • Мнения: 1 072
И аз мисля, че най-важен е момента. Не пуша от 9 дни и не може още да се каже, че съм ги отказала. Преди пушех по кутия и ми харесваше. Никога не съм се замисляла сериозно да ги отказвам. Какво ми стана миналата седмица, просто реших да не си купувам цигари и да видя какво ще стане. Бях сигурна, че ще се проваля, защото не усещах никаква мотивация да ги отказвам. Но уви, не съм палила толкова време и да ви призная нямам никакви вътрешни борби и терзания от рода на:
- Ох как ми се пуши!!!!! Да запаля ли, да не запаля ли????
Прекалено лесно стана. Още повече като се има предвид, че в офиса се пуши постоянно и около мен дразнители дал БОГ. Стискайте палци някой да не ме ядоса и да изпусна контрола над положението.  Grinning

# 21
  • Мнения: 495
ами да ти кажа, много са факторите за отказването - воля, мотивация, подкрепа...
ние с мъжа ми пушехме, но като решихме да правим бебчо, ги отказахме от раз
сериозно, той оттогава е палвал по цигара примерно в заведение
аз обаче откакто научих, че съм бременна - не
и това не ми е тежало, дори не напълнях
защото не компенсирах с ядене, а ядях като преди
и вече 3 г. не съм палила
не ми е липсвало
понякога по-скоро изпитвам нещо като носталгия - спомням си какво е сутрин да си палнеш цигарката, докато сърбаш кафенцето
но съм го преодоляла и не ми тежи
има и нещо друго - някои хора просто не са толкова пристрастени

# 22
  • Мнения: 495
оф, забравих - за да ти е по-лесно, трябва около теб да не пушат
също избягвай да пиеш нещата, с които ти е вървяла цигарата - кафе, алкохол....
също на първо време да не ходиш по заведения, където се пуши

# 23
  • Мнения: 5 622

 Против цигарите съм аз. Не пуша нито аз, нито мъжа ми. Само на заведение палим и си имаме цигари за целта, но никога през другото време не ги ползваме.

Пушачите ме дразнят само ако натрапват навиците си и не се съобразяват с останалите непушачи  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз ги отказах на петия месец от бремеността, мъжа ми - веднага като се роди бебка. Много се кефя и никога няма да ги почна пак. Пък и при тая финансова криза дето ни е налегнала само пари за цигари остава да давам... Което си е право си похапвам повече сладко... Embarassed

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Против, защото:
"Тютюнопушенето е израз на ниска здравна култура!"
е написал едни многоуважаван лекар на всяко кюше в повереното му лечебно заведение.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
с воля;
от 2 години съм непушач, а пушех като комин, дори 1 кутия на ден не ми стигаше Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
всичко е в главата Wink

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това ми е болна тема. Майка ми трябва задължително да откаже цигарите, но не го прави, а само ме лъже, че от другият месец ги спира. И така 7-8 г.
Мъжа ми обаче с много зор успях да го откажа. И сега настава скандал като ме види с цигара.

# 28
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Непушач съм и никога не съм била.
Не ме интересува кой си трови дробовете, но мн. се дразня, ако на моята маса в затворено пространство не ме попитат дали имам нещо против да запалят. А после на всичкото отгоре най-нагло да се издишват в лицето ми. #Cussing out

# 29
  • Мнения: 2 924
Аз ги отказах по в навечерието на новия век. Искаше ми се този велик момент да го ознаменувам с някаква лична победа, а и така по- лесно се смята от колко време не пуша:) С табекс, но ги пих само 2-3 дни . Пушех по 3 кутии на ден и сериозно вече се притеснявах не за здравето си ,а за кожата си. А и пресметнах какви хубави нещица мога да си купувам всеки месец със спестените пари и тази ми сметка още повече ме амбицира. Simple Smile В следващите месеци от време на време ,в компания запалвах по цигара само ,за да се убедя ,че не ми липсват. Не съм против пушачите,все още ми харесва мириса на току що зашпалена цигара. Но никога вече не бих се целувала с пушач. Усешането е все едно да ближеш ползван пепелник:)

Общи условия

Активация на акаунт