Подготовка за малкия човек - тема 9

  • 36 561
  • 760
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 3 893
За какви пелени говорите при изписване? Аз в моя комплект изобщо не съм предвидила такова нещо. Според времето ще се носи космонавтче или одеалце, но то ще е като се излезе навън.

# 541
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Някой има ли наблюдения над ваната от икеа? Дали става със стойка за новородено в нея, или е за по-големи деца?

# 542
  • Мнения: 50
Някой има ли наблюдения над ваната от икеа? Дали става със стойка за новородено в нея, или е за по-големи деца?

Аз я взех + мекя подложка за новородено. Не съм в ползвала още, но да - закрепва се добре и може да се ползва.

# 543
  • Мнения: 349
На нас ни я подариха хора с две бебета които и сега я ползват казаха че е е много добра покупка😋

# 544
  • Мнения: 726
Момичета, възглавничките срещу обръщане и за под главичката от новородени ли се използват?
И ако не, от кой месец се започва с тях?
Благодаря Simple Smile



# 545
  • Мнения: 35 199
Тази за обръщането я ползвах от първия ден, макар че моето дете спеше най- добре по гръб.
За под главата му я сложих на 2 месеца. Но е спал на нея не повече от месец- два.

# 546
  • Мнения: 6 891
Не съм ползвала такива възглавници. Даже тази първата под главата ми се вижда опасна. Бебето спи само по гръб като главата е на едната страна и се сменят страните. Това с цел да не се задави ако повърне. След третия месец вече то самО си се върти, но преди това е важно да е на страни главата а не така както е на първата картинка. Това на втората картинка пак не разбирам с каква цел е..

# 547
  • Мнения: 25 897
И аз не съм ползвала такива неща.  Rolling Eyes

# 548
  • Мнения: 7 352
Сввкито ми подари такава като на 2 -ра картинка

# 549
  • Мнения: 953
Бял взела  такава, като втората снимка за първото дете. Идеята е да му държи гръбчето и да спи на една страна, за да се избегне задавяне. Напълно излишна.

# 550
  • Мнения: 5 563
Ползвах такава като втората снимка първите месеци, вършеше ми страхотна работа. Докато не започна сам да се обръща. 😁

# 551
  • София
  • Мнения: 1 455
Според мен възглавниците са напълно излишни, а тази от първата снимка си е направо опасна.

# 552
  • Мнения: 68
Не мисля, че е излишна възглавницата от втората снимка. Ние ползвахме такава първите два месеца. Придържа главата на една страна и е не само, за да се избегне задавяне. Спомага за правилно оформяне на главата и да се избегнат деформации. Сменях позицията на бебето всяка вечер, докато не започна сам да се върти, на където желае Simple Smile

# 553
  • Мнения: 953
Без тази възглавница как ли всички ходим с деформирани глави Grinning

# 554
  • Мнения: 3 959
И аз не съм ползвала нито една от двете. От средата на първия месец дъщеря ми си въртеше главата накъдето й е удобно. Настрани не съм я слагала да спи.

Както й триъгълна възглавница против рефлукс. Като пазарувах в магазина едва ли не ми казаха, че е задължително да си взема, но аз отказах. Радвам се, че не взех, нямам нужда от още излишни неща.

Не се доверявайте напълно на продавачите, понякога се възползват от липсата ви на опит.

Общи условия

Активация на акаунт