10 години бяхме заедно и накрая ме зарязя,защото иска свобода

  • 17 627
  • 503
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами не знам дали те са келеши, или са патки тия, дето ги дондуркат по сто години и ги чакат да втасат да им направят едно дете барем. Какво има да чакаш?! Той щом не е “готов” на втората, третата година, значи явно просто стои в тая връзка, докато излезе по-добра оферта. Кой е тъпият в случая.

# 61
  • Мнения: 7 244
От 10 годишна връзка без развитие какво друго да се получи? То е ясно. Ясно е и, че следващата е на лице. Няма какво да очакваш повече. Търси следващия. Дано да имаш късмет.

# 62
  • Мнения: 7 932
Както се казва, ако обичаш някой пусни го на свобода. Ако не го обичаш - пак така. Simple Smile
Щом е и мамино детенце, се радвай, че той те освобождава - преди да си се събудила в кошмара, след едно дете примерно..

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
От 10 годишна връзка без развитие какво друго да се получи? То е ясно. Ясно е и, че следващата е на лице. Няма какво да очакваш повече. Търси следващия. Дано да имаш късмет.
То хубаво ще намери следващия, ама ако не си промени подхода, пак същото.

# 64
  • Мнения: 1 463
Аз дори се чудя защо си чакала десет години?! А този твоя не знам защо си мисля, че никога няма да се реши за дете и семейство, освен ако някоя отракана кака не го върже с "непланирано бебе".

# 65
  • София
  • Мнения: 17 773
Само на мен ли не ми се струва крайно изненадващо?
Човекът е дал индикации още от самото начало. Да, на 22 са млади, но самият изказ говори, че не е бил достатъчно заинтересован от развитие.

# 66
  • Мнения: 1 463
Дал е, но стоял на сигурното.

# 67
  • Мнения: 7 932
Ами не всеки търпи 10 години връзка без общо развитие, така си е.. Научил се е пича, що е то семеен живот и какъв тип жена го търпи, сега вероятно ще си развее байрака, преди мама да му помогне с избора на жена, достойна за фамилията и така..

# 68
  • Мнения: 19 821
Чакайте сега, какво значи развитие? Има ли универсално такова?
За мен развитие в една връзка не означава да вдигам сватби и 4 деца с щастливи роднини с ненужни подаръци за Коледа.
За него развитие може да е означавало нещо съвсем друго?

# 69
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Какво да чакаме? Ще почакаме месец-два и ако авторката реши да сподели, аз хващам бас, че “развитието” ще е нова мадама, бременна и с планове за сватбата. Другият вариант е да й се дотътри обратно, ако нищо интересно не му се случи за тоя месец. Ама по-малко вероятно. И пак ще е без “развитие”.

# 70
  • Мнения: X
То не пречи да се навие за дете и дори детето да е факт, пак да си поиска свободата. Гаранция-Франция. Както и подозирах, ключовата дума ще се окаже МАМА. Един познат заради такава мама, не 10 годишна връзка, ами и за половин година не може са се свърти с някоя. Щото нали, някой трябва да угажда на капризите на маман. И голям страх да не го окове някоя с пръстен и да му прибара някоя интересчийка имотеца.
Авторке, много ми е интересно той какво всъщност ти обясни за брака? Каква е причината ( поне официалната версия) да не иска?

# 71
  • Мнения: 1 463
Много вероятно е да го е обяснил със заучените клишета, които използват пъзлъовците. Колко не е нужно, дъра-бъра.
Аз все пак оставам на мнение, че на него му се ергенува и не ще да влачи семейни грижи.

# 72
  • Мнения: 2 749
Не на всяка връзка целта е дете.  Но такива дълги връзки обикновено се изчерпват

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
То никой не почва връзка с цел дете, освен ако не е тотално отчаян. Обаче странно как тия, дето все нещо не са били готови за брак и дете с някоя години наред, изведнъж се оказват много готови след два месеца, с друга.

# 74
  • Мнения: 8 855
В крайна сметка човекът е в правото си да прекрати връзката, щом не се чувства удовлетворен и щастлив.
Не е задължително да се карат, да имат скандали и да водят война, за да го направи. Каква е алтернативата му - да остане с авторката, защото така е редно и тя така очаква?

Общи условия

Активация на акаунт