NEXTDIRECT.COM - 14

  • 60 972
  • 770
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 143
Получих потвърждение, че поръчката която направих вчера вече е доставена на адреса на превозвача в Германия. Утре тръгват към България.
Значи вариантът с немския сайт работи.
Плюсът е, че могат да се ползват намаления от там. Минусът е, че ще пристигат в България по-бавно.

Здравейте, много благодаря за споделеното, пак ли до 4 артикула може да се поръчват в немския сайт, и второ нали Габко таксуват на кг и после бг куриер Еконт също слагат тяхна такса за доставка, просто се чудя кой вариант излиза по-изгоден... тази седмица ми дойде поръчка от С&A и за тегло на пратката 2кг платих 15лв и малко отгоре, не помня колко точно.... ще го мисля, нооо ми е много тъжно с тоя брекзит CryCryCry

# 421
  • Мнения: 714
Използвам Gabieli : 1кг = 2лв. Вземам ги от офиса и не доплащам нищо повече, иначе изпращат и с Еконт. Няма ограничения в броя артикули, т.к нещата пристигат от немски склад на Некст. Няма нищо общо с UK и не се дължат допълнителни такси.

# 422
  • Мнения: 906


Здравейте, знаете ли какво се случва с пратката ми? Нищо не разбирам, трябва да ли звъня някъде за освобождаване?

# 423
  • Ruse
  • Мнения: 79


Здравейте, знаете ли какво се случва с пратката ми? Нищо не разбирам, трябва да ли звъня някъде за освобождаване?
Би трябвало да си подала документи за освобождаване и чакаш.

# 424
  • Мнения: 906
Да, благодаря! Не бях подала, сега ми се обадиха, искат ми еори номер. Може ли да го взема онлайн от митници?

# 425
  • Мнения: 1 206
Аз да кажа, че взех поръчката от превозвача, която поръчах от немския Некст. Мисля така да процедирам вече. Не е като с директна доставка, чака се, но поне няма ограничения в брой артикули и не се занимавам с митници.

# 426
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Аз днес, страх не страх, пуснах една поръчка от дайректа, че отдавна чакам едни артикули да са налични. Ходих и до митница Варна за ЕОРИ. Не ми го дадоха веднага. Поне отново се убедих защо съм спряла да работя в сферата на митническите услуги!

# 427
  • Мнения: 3 047
Аз днес, страх не страх, пуснах една поръчка от дайректа, че отдавна чакам едни артикули да са налични. Ходих и до митница Варна за ЕОРИ. Не ми го дадоха веднага. Поне отново се убедих защо съм спряла да работя в сферата на митническите услуги!

Моя приятелка вади миналата седмица и го взе на същия ден , странно

# 428
  • Варна
  • Мнения: 4 444
В същия ден-да, трябва да отида след час и половина. Да, но, ако някой е излязъл в обедна почивка, там все пак е синя зона, човек плаща, за са отиде. Дълга тема е и е до човека зад стъклото.

# 429
  • Ruse
  • Мнения: 79
Да, благодаря! Не бях подала, сега ми се обадиха, искат ми еори номер. Може ли да го взема онлайн от митници?
Само лично от митницата. Хубавото е, че се вади еднократно и е безплатно. Кажи им, че ти трябва веднага и при добро желание ще ти го дадат.

# 430
  • Мнения: 9
Аз разбрах, че има поръчка над 300 лв, съответно със сигурност над 4 артикула, може би много над 4 и дължи допълнително 100 лв.
Съжалявам, че толкова късно се включвам за доуточнение :
1. NEXT си пое митото и разходите по доставката на моята пратка.
2. Да, беше над 4 артикула и над 300 лв.
3. Извадих си за 20 мин на Терминал 1 ЕОРИ номер, който ще трябва да използвам за следващите декларации за освобождаване на пратките.
4. Платих 12 лв за попълване на декларацията. В сайта на DHL (https://mydhl.express.dhl/bg/bg/customs-services.html) е описано следното : "
Запис на няколко реда -    
Внос на пратки, съдържащи множество стоки.
Прилага се такса, когато в митническата декларация се въвеждат повече от 5 реда, например за различни стоки или различни държави на производство.
Per Line - 10.00 лв
"
В подписа на служителката на DHL имаше и следния булет "Попълване на митническа декларация с над 4 стоки: 10 лв. без ДДС за всеки допълнителни 3 стоки", кое от двете да се гледа и 5 реда = 4 стоки , не мога да кажа.

# 431
  • Ruse
  • Мнения: 79
Аз разбрах, че има поръчка над 300 лв, съответно със сигурност над 4 артикула, може би много над 4 и дължи допълнително 100 лв.
Съжалявам, че толкова късно се включвам за доуточнение :
1. NEXT си пое митото и разходите по доставката на моята пратка.
2. Да, беше над 4 артикула и над 300 лв.
3. Извадих си за 20 мин на Терминал 1 ЕОРИ номер, който ще трябва да използвам за следващите декларации за освобождаване на пратките.
4. Платих 12 лв за попълване на декларацията. В сайта на DHL (https://mydhl.express.dhl/bg/bg/customs-services.html) е описано следното : "
Запис на няколко реда -    
Внос на пратки, съдържащи множество стоки.
Прилага се такса, когато в митническата декларация се въвеждат повече от 5 реда, например за различни стоки или различни държави на производство.
Per Line - 10.00 лв
"
В подписа на служителката на DHL имаше и следния булет "Попълване на митническа декларация с над 4 стоки: 10 лв. без ДДС за всеки допълнителни 3 стоки", кое от двете да се гледа и 5 реда = 4 стоки , не мога да кажа.
Радвам се, че всичко се е уточнило. Не са ви искали още 100 лв, нали? Питам за да си изясня за себе си какво може да искат да доплащаме и какво не.

# 432
  • Мнения: 90
Здравейте, сетовете за 1бр. ли минават, че това не ми стана ясно?

# 433
  • София
  • Мнения: 546
Да, сетовете са 1 брой. Аз днес си получих новата пратка, отново имах сетове и са ми ги описали като 1 ред в декларацията.

# 434
  • Мнения: 68
Здр дами, само да кажа че всички артикули в българския магазин вече са с по-високи цени. Горе долу са ги завишили с ДДС-то, 20%!Тоест ние си го плащаме вече предварително пък те се правят, че ни го поемат!

Общи условия

Активация на акаунт