NEXTDIRECT.COM - 14

  • 60 946
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 400
На документа от DHL какъв продуктов код са написали? Във вашият случай и да ги разделят, пак  не надхвърляте 4 артикула и затова може да не сте обърнали внимание.

# 496
  • Varna
  • Мнения: 115
В една от моите поръчки имах комплект от боди, пижамка, шапка и лигавник. Наред с това бях поръчала и 3 сета с еднотипни продукти. И при мен нямаше разбиване на смесения комплект в декларацията, не съм плащала такса на DHL.

# 497
  • Мнения: 1 400
Явно не за всички продукти е това разбиване, но при поръчката в сайта не може да се отгатне. Въпросните пижами също си изглеждат си като един вид артикул, но в декларацията са ги разделили на блузки и панталонки: https://www.nextdirect.com/bg/en/G57194s5/917640#917640

Последна редакция: пн, 01 мар 2021, 16:33 от ice_sparky

# 498
  • Мнения: 491
И аз искам да попитам ,ако са 4 продуктите ще се занимавам ли с попълване на декларации и т.н.,това би ме отказало от поръчка.

# 499
  • Мнения: 59
Здравейте, а ходихте ли до митница или DHL ги освобождават и доставят до домашния Ви адрес?

DHL ги освобождат от митницата след като им предоставите вашия персонал ЕОРИ номер (ако нямате такъв, може да ви бъде издаден от най-близката митница, препоръчвам това да стане съб или неделя, тогава няма хора, особено в неделя) и попълнено пълномощно с номера на пратката (която бланка получавате по имейл от DHL, принтирате си я, попълвате я и им я изпращате като снимка да кажем).

Като цяло всичко това е писано по няколко пъти в тази група, ако върнете малко назад ще прочетете същото.

nnnn82 - попълвате пълнощно при всяка една поръчка независимо за колко артикула става въпрос. Но това според мен е най-малкият проблем. Аз даже съм си принтирала няколко в нас и когато направя поръчка - само попълвам, снимам и пращам на DHL. То се попълват само личните ви данни по лична карта, номера на пратката и един подпис. Нищо кой знае какво.

# 500
  • Мнения: 6 904
Пуснах две поръчки от Некст по едно и също време, едната от директ-а, другата от немския. От директ-а пристигна вече по познатата схема, 2 артикула бяха с ЕОРИ. Но за немската ни вест, ни кост. В мейла ми пишеше време за доставка 10.03, но няма индикации това да се е случило. Някакви идеи? Не пращат ли мейл когато е изпратена поръчката с номер за проследяване?

# 501
  • Мнения: 2 516
За първи път поръчах от Некст Директ. Имах смс за доставка вчера, 10.03 гнищо не дойде.
Сега чета, че трябва да си вади ЕОРИ номер. Без него няма ли да си получа пратката?

# 502
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Ако прочетете мейла от DHL, където ясно са дадени инструкции, както и последните 7-8 страници от темата, ще знаете, че няма да я получите без EORI плюс еднократно пълномощно към куриерската фирма.

# 503
  • Мнения: 597
Пуснах две поръчки от Некст по едно и също време, едната от директ-а, другата от немския. От директ-а пристигна вече по познатата схема, 2 артикула бяха с ЕОРИ. Но за немската ни вест, ни кост. В мейла ми пишеше време за доставка 10.03, но няма индикации това да се е случило. Някакви идеи? Не пращат ли мейл когато е изпратена поръчката с номер за проследяване?
Скоро поръчвах от немския. Аз пък не получих потвърдителен e-mail за поръчката, но в последствие имах съобщение, когато изпратиха поръчката с проследяващ номер. Има чат и може да попиташ там какво се случва.
Не поръчвам за първи път от немския, но този път не бяха написали ID - то ми на пакета и съответно при Gabieli /поръчвам с тях/ поръчката стоеше при "Неразпознати пратки". Та и това можеш да провериш.
Успех!
Преди седмици, когато поръчах цените бяха по 2-4 евро за рокли, чантите по 6-8 евро /при намаленията/. Сега редовно проверявам, но няма такива цени. Явно беше някакъв бъг.  Или периодично намалят до толкова ниски цени? Друг успя ли да поръча на тези цени?

# 504
  • Мнения: 2 516
Звънях на DHL, за да видя какво се случва с пратката ми.
Била митническа, а аз не съм представила декларация и ЕОРИ номер. Декларацията ми я били пратили по имейл - няма такава. До Митница изобщо не знам как ще се добера. Пратката ми била от 5ти, от 15ти ще дължа магазинаж. Честно, не съм очаквала, че ще се прецака толкова с тази поръчка... Има ли шанс да я откажа и да си получа парите от Некст? Сякаш мернах подобен въпрос на предни страници, но каква е процедурата? Благодаря!

# 505
  • Мнения: 256
Звънях на DHL, за да видя какво се случва с пратката ми.
Била митническа, а аз не съм представила декларация и ЕОРИ номер. Декларацията ми я били пратили по имейл - няма такава. До Митница изобщо не знам как ще се добера. Пратката ми била от 5ти, от 15ти ще дължа магазинаж. Честно, не съм очаквала, че ще се прецака толкова с тази поръчка... Има ли шанс да я откажа и да си получа парите от Некст? Сякаш мернах подобен въпрос на предни страници, но каква е процедурата? Благодаря!
И аз съм в същата ситуация. Чудя се дали този ЕОРИ код може да се извади с пълномощно и лично ли трябва да се ходи до митницата? И аз се замислям да върна пратката, ще се радвам да споделите как може да се случи това.

# 506
  • Мнения: 2 516
Мисля, че може онлайн да се извади, но с електронен подпис..
Аз вече два пъти говорих с DHL - не съм получила имейл от тях за доставката, в който да я има тази декларация/пълномощно. Уж щяха да ми пратят - пак нищо. Има празна бланка на сайта им, но там не виждам къде да напиша номера на товарителницата..

# 507
  • Мнения: 1 781
Сигурно сте проверили спам папката?
Аз бях решила твърдо да не ги ползвам вече и дори имам 2 поръчки вече от немския некст (още чакам доставка там сроковете са по дълги, до бг пристигат за 2 дена, а в Германия ми дават за поръчка 06.03 доставка 23.03! Но може и артикулът да е причината ако ще е наличен по късно. Ползвам габиели, дано всичко е ок)
В край на сметка пуснах 2 поръчки и към нашия некст, не издържах признавам си Grinning и са страшно точни в кореспонденцията. Пристига пакета в 7 сутринта и в 11 имам мейл за пълномощното. Два пъти така. Та се учудвам от този пропуск и то след разговор...

# 508
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Почти всяка седмица имам пратка заради това ограничение в позициите. Няма събота, няма неделя, винаги са точни и бързи в кореспонденцията.

# 509
  • Мнения: 341
Момичета, ще правя за първи път поръчка от Некст. Досега съм пазарувала доста активно от Англия, но се преориентирам към Германия вече, та въпросът ми е кой точно е немският сайт на Некст? Искам да поръчам до офиса на ГГБГ в Германия и да съм сигурна, че няма да пристигне нещо от Англия 🙄 Благодаря ви Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт