Защо хората се озлобиха

  • 10 235
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 937
Авторката и е права, и не е. Тя защо псува и е негативна, озлобена? Сигурно по същата причина като останалите хора, с които се сблъсква и описва.
От друга страна дори тук, във форума, ми прави впечатление, че понякога коментар за тема, от която нека бъдем честни-не ни зависи животът, води до екшън и обиди. Нужно ли е? Не. Би трябвало тук да сме полезни доколкото можем и дори да разпускаме, да се забавляваме.
Ако пропусна изречение в пост преди три страници, трябва ли някой да ми се нахвърли и какво ще спечели? Но всички виждаме, че се случва. А форумът под някаква форма отразява обществото.

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Да им се купува най- много ............с това изречение не съм съгласна, на големия ми 12 годишен син съм казала да не се парадира с неща,  купуваме само, ако и другите имат, иначе НЕ. Примерно, ако ще е скъп телефон , само ако още деца имат такъв, не само той да ми го развява там.
Това пък защо? Да си купиш нещо, само защото някой друг има същото? Обратното има повече смисъл. Да дадеш повече пари за нещо скъпо, защото имаш нужда или защото го искаш. Даже е възпитателно.

Хората са озлобени най-вече от липсата на нормален живот. Няма пари, няма нормално здравеопазване, няма дори нормално паркиране. Ако се връзваш на всичките простоти+стрес+липсата на пари и хората се озлобяват и показват най-лошите си страни.

# 32
  • Мнения: 8 016
Хората са озлобени според мен,  поради все по-осезаемата липса на Човещина и грижа към ближния. Толкова всеки е съсредоточен в материалното, че емоционалния свят на повечето е празен и лишен от истинска топлина и пълноценна комуникация.

Последна редакция: чт, 07 ное 2019, 22:28 от anonymiss

# 33
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Сещам се за думите на Вера Кочовска, казани в едно интервю:
"Няма нищо по жестоко от висшето двуного животно - човекът.
На изхода на 20-тия век, в началото на 21-вия век, векът на Водолея,
човечеството е раковата клетка на планетата и еманацията на злото от самия него произтича"


https://www.youtube.com/watch?v=7oxrc83SSSI

# 34
  • Мнения: 10 920
Аз не виждам злобни хора по улиците, а по-скоро незаинтересовани. То и аз съм така. Просто не ме интересуват околните, даже доста често вече никой не ме интересува освен най-най близките ми 3-4 човека. Всеки се е затворил в своя свят и живее според възможностите си. Не мисля, че живеем в някакво ужасно тежко време и за това хората са се озлобили. Ако е така, как ли са живели хората по време на големите световни войни? Ей, това е тежко време. Сега сме толкова задоволени, че просто и най-минималното „лошо” нещо ни паникьосва и се стресираме.

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Преди хората са живели цялата рода в една къща - баби, дядовци, лели, чичовци, барабар с децата заедно. А както знаем, по-голяма подкрепа от семейството няма. Дори във война. А сега всеки живее отделно, компактно семейство от 3-ма или 4-ма. Всичко се смята в пари и маса хора се вълнуват кой какво има и как аджеба си го е купил. Вземете наближаващата Коледа - акцента не е върху Рождеството, а върху дядо Коледа и подаръците. Няма го духовното. Но това не озлобява хората, просто ги прави апатични. Вижте едни избори например - всички мрънкат и се пънат във ФБ, а колко отидоха да гласуват?

# 36
  • Мнения: 10 920
Грешка, акцента не е Дядо Коледа и подаръците, а яденето... Simple Smile Супермаркетите пак ще се пръскат по шевовете..

# 37
  • Мнения: 30 802
Преди хората са живели цялата рода в една къща - баби, дядовци, лели, чичовци, барабар с децата заедно.
Това е било само в някои региони - комуни. Софийско, гоцеделчевско - виждала съм такива къщи. "Преди" прадядо ми се е отделил и е имал свой двор, къща и земя. Комуни в Тракия няма, младите се отделят и строят.

А това в голямата къща...едва ли всички са били щастливи.

Духовно има, обаче за да стигнеш дотам, пак трябват усилия.

Но иначе да, десетилетието е такова, на капсулиране. Даже имаше един блог, следеше модите на коли, очила, ей такива предмети. Дали се правят с "отворен" към света дизайн, или "капсулират" и крият. Дори детските колички едно време са правени отворени, да показват бебето, сега са затворени и яйцевидни, не може да видиш има ли нещо вътре изобщо.

# 38
  • Мнения: 9 706
Каквото и да си говорим, колкото и на одухотворени да се правим, да, парите играят не малка роля за щастието ни.
И нямам предвид Айфони и черни Мерцедеси да преследваме в живота. За жалост, все още по-големият процент българи трудно свързват двата края. Броят се пари за сметки (ток, вода, телефони, гориво, лекарства, учебници) и накрая колко остава за душата - за книга, за пътуване, за хоби? Това изнервя хората според мен.
И не ми казвайте - "ама виж колко хора ходят по гръцко...". 25-50 000 души, 2 пъти годишно, по 2 дни и 50% от тях с домати в багажника, не е представителна извадка за цялостното положение.
Я да работи българинът с нормално работно време и европейска заплата пък да видим няма ли да е по-спокоен и усмихнат...

Добавям: относно живеенето с родата. Около мен, семействата (двойка или мама, татко, дете/деца) живеещи самостоятелно, са в пъти по-спокойни, весели и усмихнати от онези, живеещи с "родата".

# 39
  • Мнения: 10 920
То, живеенето с родата озлобява хората. Пък не е малък % на хората, живеещи две-три поколения в един апартамент. То пак опира до пари, разбира се.

# 40
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Забелязвам обратната тенденция.

# 41
  • Мнения: 30 802
Забелязвам обратната тенденция.

Прекалено позитивни?

Всъщност в миналото също са гледали изгодата. И затова са се държали мазно понякога.

# 42
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Не прекалено, а по усмихнати от
преди едни 10 години да речем.

# 43
  • Мнения: 19 053
И на мен ми се струват по-спокойни и приветливи хората последните години, поне в София...

# 44
  • Мнения: 576
За навън не мога да кажа, но обкръжението ми в последните 10 години се промени.Животът се превърна в състезание кое семейство ще е най-щастливо, богато, чии деца са най-умни и им се купува най-много.На екскурзии ходят за да разказват после , а не да си починат и да се забавляват.Много ми е болно, че ги няма онези чисти взаимоотношения и радост за щастието на околните.
В момента трябва да си меря приказките при всеки разговор.Ако се оплача- чувам че се говори, че много мрънкам и съм все недоволна.Ако кажа нещо хубаво- тая само се фука.Ако дам съвет- меся се, завиждам и искам да се провалят.Ако не дам-тая се интересува само от себе си.
Все по-често се прибирам след събирания с хора емоционално изтощена, ядосана и анализирам дни наред, вместо да разпусна.И все по-често ми се остава в къщи и избягвам хората.
Дали е само в България така? Или само в главата ми?

Това е съвсем друго..)
Означава, че просто трябва да смениш близката си среда. На различни вибрации сте..) И ако нещо те натоварва - не е в теб причината, просто го отстрани или си вдигни вибрациите и ще го отблъскваш с лекота.

Как се вдигат вибрациите ,какво означава това?

Общи условия

Активация на акаунт