Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 129
  • 760
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 40 892
Знаете ли откъде мога да купя конзолна маса за кухня, на която да се хранят двама души в ежедневието и да не на цените от Vivre.
Търся нещо в бял гланц. В хола имаме разтегателна маса за повече хора.


Не схващам какво точно, ама виж тези предложения:

https://www.ikea.bg/products/tables/dining-tables/wall-mounted-t … sht-plot/30180504

https://www.ikea.bg/products/tables/dining-tables/extendable-tab … ema-masa/10423886

https://www.vidaxl.bg/e/4029494101099/fmd-masa-s-padasht-plot-za-stena-byala

# 166
  • SF
  • Мнения: 21 167
Конзолна маса - по-тясна и по-дълга, на два странични крака, за да е стабилна.
Тези, които ти си ппредложила са за стена. Ще стои пред прозорец, под който има радиатор и захващането към стена няма как да стане. Кухнята е просторна и сгъването не е необходимо. Дори и да е сгъваема маса, би стояла в разгънатия й вид. Никой не би си играл да я прибира, а и прибрана, не може да се ползва в ежедневието - да се остави върху нея продукт, покупки, да се нареже нещо.
Според височината, бихме купили и столовете. Може да са по-високи, а може и да са с механизъм за повдигане според желанието на този, който ще седи.

Искахме такава, която  да "излиза" от стената и да има една права плоскост, която да слуши за крак, като продължение на плота на масата, но тъй като другата страна е към прозореца, няма как да бъде закрепена към него.
Има място да се постави успоредно на стената, прозореца, но и перпендикулярно на него. Достатъчно широко е.

# 167
# 168
  • Мнения: 6 290
Вземате един бял плот, напр
https://www.ikea.bg/products/desks/desk-table-tops-legs/table-to … sm-byalo/00251135
И си купувате комплект крака за маса според стила на помещението-хром, тип фиба, или дори такива...
https://rkdesign.bg/product/9189/prato.html

# 169
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ейнджъл,
сега успях да направя и за твоята стая нещо  Simple Smile

Скрит текст:
Бях писала, че мисля, че си намерила оптималния вариант.
Така ,че съвсем леко е променено.
На мен ми харесва, че искаш бар плот.
Изместих телевизора, така остава място за хубава секция или мебел на нивото 1,10 примерно а над нея да има място за картини или снимки. От това място телевизора може да се завърта към едната или другата зона и няма да му пречи естествената светлина - пада се в закрита зона.
Беше споменала ,че искаш място и за йога - мисля ,че по средата се образува доста място за тази цел : )



Тук лека вариация. Понякога само леко завъртане под ъгъл носи съвсем ново звучене.
Бар плота е по-широк, но по къс. Това освобождава входа и едното място е отстрани.


Стаята някак си си иска ъглов диван, за да има хармония : ) иначе седи като пльоснато и недовършено.

Това ми дойде на ум : )
Извинявам се, че е след толкова време (15 дни от твоя пост).

# 170
  • Мнения: 12 473
Много благодаря! ❤
Обаче - така няма са се гледа тв добре от дивана? И няма да се вижда Витоша от масата за хранене..
Държа да си е до източната стена, с опция да се мърда до хармониката на балконската врата.
Иначе може диван тройка и един красив фотьол за лично ползване, вместо ъглова лежанка?)

# 171
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Къде точно се пада Витоша? Останах с впечатление , че е до балконската врата и за това така изместих масата.
Телевизора може да се завърта с подходяща мебел.

# 172
  • SF
  • Мнения: 21 167

Да, примерът на последната картинка ми допада и точно така е разположена и нашата кухня.
Тоест, вторият пример няма как да се осъществи, защото няма как масата да бъде продължение на цяла ламперия.

Ще разгледам какви крака се предлагат в ИКЕА и ще може да се спрем на плот от Икеа.
Щеше ми се нещо П-образно с крака от същия материал като плота - точно конзолна маса.

# 173
  • Мнения: 12 473
Къде точно се пада Витоша? Останах с впечатление , че е до балконската врата и за това така изместих масата.
Телевизора може да се завърта с подходяща мебел.

Витоша се вижда от балкона, но отсреща ще строят сграда, така че ще осатне гледка само в десния край на стената с балкона.

# 174
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Имам нужда от вашите мнения какви завеси за избера. Спалня, 12,5 кв. м. Източно изложение.
Стените са цвят на Спирит 5-15-1 (snowdirt),
Скрит текст:
т.е убито, леко сивеещо бяло. Дограма - тъмно кафява.
Ламинат дъб натур според Кронотекс, но опушен според мен:
Скрит текст:
Спалня/легло черно -Малм на Икеа. Сигурно повечето знаете, че черното на Икеа има лек тъмно кафяв отенък. Поне според мен. Гардероб на Икеа - същият като леглото корпус и плъзгащи врати тъмно стъкло + огледало. Гардеробът ще бъде срещу прозореца.
Направих колаж. Приемам съвети.

Колебая се между:
Пудра на това: 103 на това
Скрит текст:
Сиво с розово на това:
Скрит текст:
или...?

Последна редакция: ср, 20 ное 2019, 22:08 от stenly

# 175
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Пудрата е хубаво. Бих го съчетала с втората завеса от долу нагоре.

Много по-удобно е да се слагат картинки в скрития текст, а не линкове.

# 176
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Всъщност и пудрата е завеса/плътно перде. Непрекъснато бъркам двете думи. За мен всичко е пердета - тънки или плътни Blush
Приемам забележката за картинки и линкове. Просто в линковете има повече снимки.

# 177
  • Мнения: 1 424
На мен много ми харесва 103 Simple Smile

# 178
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Стенли, моля покажи стена боядисана с латекса. Много приятно мръсно бяло, аз нали съм пристрастна, бих сложила тъмно сини плътни завеси. Но не ме слушай, нещо това тъмно синьо ме е обсебило явно Simple Smile

Хах имало защо :

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 14:07 от Doris

# 179
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Писах, писах и не съм публикувала.
С една дума и аз обожавам синьото, но вече съм бъркала и прекалявала с него, затова в новото жилище само в детката завеси петрол Simple Smile
Скрит текст:
Нямам хубави снимки на стените, тук се вижда разликата с бяло, като сме започнали да отсичаме:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт