Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 225
  • 760
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 41 165
Това на проекта е ОК - за мощността на луничките (това са по-скоро панели) има много варианти и няма опасност да ви е тъмно, а и ще е равномерно осветено. Висящата лампа над масата пък все пак разчупва нещата (да не е като офис) и позволява и по-интимно осветление. Препоръка - за луничките сложете димер или поне сериен ключ с две степени. Аз виждам два варианта:
- положение едно средна лента, положение две двете крайни ленти, положение три - всичко свети;
- положение едно четирите ъглови светят, положение две кръст, положение три - всичко свети.

Висящите полилеи за хола много често са слаби и е тъмно. Трябва нещо огромно да търсите.

# 406
  • Мнения: 593
аз не харесвам лунички. Бих сложила висящи полилеи ... Зависи много от това колко е осветена стаята от слънцето (какво излижение е) ... колко е дълбока стаята също ... днес ново строителсвто обичат да правят дълбоки и тесни холове, чието "дъно" (частта най-далеко от прозореца) винаги е на лампа (там няма как да стигне слънцето) ...

# 407
  • Мнения: 9 828
Да не се разсърдиш, ама аз да си кажа какво ме учуди на проекта:

Телевизорът е до трапезната маса, т.е. ще се вижда добре от масата, но не и от дивана - ще трябва да си кривите вратовете.
Ще има много отблясъци от прозореца върху телевизора - това ще пречи на гледането, ще трябва да затъмнявате и през деня, за да гледате телевизия.
Проверете колко е широко крилото на прозореца - да не се удря в лампата, която е над масата.

За щорите - аз не харесвам по принцип вертикалните щори. Освен че са ми грозни, тракат, не може да открехнеш прозореца леко, защото ще пречат щорите и при всички положения ще тракат от течението.
Аз харесвам роло щори и щори плисе, особено плисето като красота. И ролото, и плисето се монтират на крилото и може да се отваря прозореца с пусната щора. Плисето има варианти да се дига освен нагоре и надолу, може само по средата, накратко както ви харесва. Избор на платове като цвят, шарки, % затъмняване - колкото искаш, само пари да имаш.

# 408
  • Мнения: 6 008
Благодаря за мненията, момичета!
Започвам по ред... Западно е изложението на стаята, отделно имаме остъклена тераса, а пред терасата дървета.. с две думи не е много светло. Затова решихме да заложим на светли цветове за стените и мебелите.
Стара тухла е кооперацията, дълбока е стаята, нещо като правоъгълник е хола.
Колкото до телевизора - към момента е на стената срещу прозорците и не му грее слънце.
Проектът е съвсем аматьорски, колкото да добием представа с новото разположение и идеи как ще изглеждат нещата.
Пробвахме вкъщи и телевизора се вижда нормално както от дивана, така и от масата. Ако пък има нещо, той е с въртяща се стойка.

# 409
  • Мнения: 2 917

За щорите - аз не харесвам по принцип вертикалните щори. Освен че са ми грозни, тракат, не може да открехнеш прозореца леко, защото ще пречат щорите и при всички положения ще тракат от течението.
Аз харесвам роло щори и щори плисе, особено плисето като красота. И ролото, и плисето се монтират на крилото и може да се отваря прозореца с пусната щора. Плисето има варианти да се дига освен нагоре и надолу, може само по средата, накратко както ви харесва. Избор на платове като цвят, шарки, % затъмняване - колкото искаш, само пари да имаш.
И аз съм на това мнение. Може и римски щори, също има голям избор на цветове и материи.

# 410
  • Мнения: 41 165
Аз писах само и единствено за осветлението, друго не бях и погледнала. Но ако погледна:
- Обичам роло щори + тънко перде. А зимата тънкото перде се вдига с магнити за да не пречи на парното.
- При никакви условия не бих приела телевизор, който не е разположен удобно за гледане от дивана. Много често виждам такива дизайни и за мен да си извиваш врата, докато гледаш е изключено. Но от тази картинка не може да се съди, та в случай, че се вижда, значи е ок.

# 411
  • Мнения: 9 828
Щом е стара тухла, значи и височината е поне 2,80-3 метра, което означава, че имаш по-голям избор от висящи лампи от всякакъв вид - каквото душата ти харесва и портфейлът позволява Satisfied
 При 2,50 м. височина няма толкова възможности за висящо осветително тяло, в което да не се блъскаш.

П.С. На мен холът ми е южен, но с много дълбок балкон. Телевизорът е сложен като при теб, но диванът е срещу него. Лятото слънцето не свети в телевизора, защото е високо. Но ела да видиш сега - огрява на 8-9 м. навътре цялото помещение, без плътна завеса или щора - категорично блести върху телевизора. Затова и така ти писах.

# 412
  • Мнения: 13 193
Лунички и аз не харесвам, но в банята сложихме, да не изнервяме майстора Simple Smile.
За Икеа/Юск -
Мебелите на Икеа се сглобяват много лесно и са идейни. Толкова. Качеството, дори и на тези с най-високите цени е по-ниско от на соцмебелите.
Юск - почти няма разлика в дизайна, често пускат промоции и стават по-евтини от икейските. Качеството - същото. Напоследък ги предпочитам и имам по-малко проблеми с тях.

# 413
  • Мнения: 41 165
Качеството, дори и на тези с най-високите цени е по-ниско от на соцмебелите.

Да, бе. Май си забравила за соц мебелите. Впрочем какво разбираш под качество на мебели?

# 414
  • Мнения: 13 193
Не съм ги забравила, даже има хора, които още си ги ползват.

За качеството - да не се наранява при първото пипане с пръст, да не е подгугушено още в магазина, да не е нужно да внимаваш, децата да не го наранят при елементарни действия... Дори дървените са едни тънки и боклучави, но изглеждат добре.

# 415
  • Мнения: 41 165
За качеството - да не се наранява при първото пипане с пръст, да не е подгугушено още в магазина, да не е нужно да внимаваш, децата да не го наранят при елементарни действия... Дори дървените са едни тънки и боклучави, но изглеждат добре.

Всъщност не е точно така, качеството е съответствие на обещано с реално. Ако по дизайн мебелите са тънки и слаби, това не им пречи да са качествени. Некачествени ще са ако се разлепват, ако дупките не съвпадат, ако покритието е с дефекти или надраскано и т.н.
Аз от ИКЕА съм купувала на два пъти стол Поанг и нищо му няма въпреки всякакво скачане и люшкане от мъжа 90+ кила. Не знам с какво си уцелила къса клечка, но далеч не е типично за ИКЕА.

# 416
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Интересно ми е защо през няколко стр. се споменават соц мебели. Ще кажеш, че е имало някакво уникално интериорно правило за това време - всичко еднакво и с най-ниски качество. Аз смятам, че е старомодно, но същото важи според мен и за мебелите по това време и в Западна Германия ( източник Квеле и Некерман). Не знам за качество, че никое дете не обръща внимание, но при нормално ползване и кухненските и холовите ни мебели си изглеждаха добре и след над 20 години ползване. Не на последно място, много хора успяваха да поръчат и имат мебели с по-високо качество и добър дизайн. Предполагам както и сега, не важи за средната класа.
Както и да е, не ми се влиза в спорове, но само напомням, че СОЦ-ът е продължил ок. 45 год, но вече 30!!! го няма.

Последна редакция: пт, 20 дек 2019, 23:52 от stenly

# 417
  • Мнения: 8 257
Понеже се зачекнаха соц. мебелите та да кажа. Баща ми беше дърводелец и често съм ходила с него в работата му, та даже и съм поработвала някои лета - та мога смело да заявя, че тогавашните мебели бяха в пъти по-качествен от сегашната масовка по магазините, дори и от правените по-поръчка. Имаше БДС стандарт и за изработването на самите плоскости, както и за готовите продукти. Обковът беше единственото нещо, което ми се виждаше слабо като асортимент. В къщи имам всякакви мебели и старите си ги кътам и реновирам защо сега такива няма. 

Спомням си един ден обикаляхме с чичо Стамен, Той беше ОТК и оглеждахме вратите. Стигна до една врата и каза, че била за бракуване. Гледам, гледам нищо не виждам да и има и го питам "Защо?" А той ми каза:"Иди и я погали по средата" Направих го. Въпреки, че нищо не се виждаше външно, на допир по средата се усещаха бучки. Ееех, спомени.

# 418
  • Мнения: 13 193
Всъщност не е точно така, качеството е съответствие на обещано с реално. Ако по дизайн мебелите са тънки и слаби, това не им пречи да са качествени. Некачествени ще са ако се разлепват, ако дупките не съвпадат, ако покритието е с дефекти или надраскано и т.н.
Дупките съвпадат.
Но не смятам, че това говори за качество на мебелите.
Скрит текст:
За мен сравнително нов шкаф, на който рафтовете падат (по-къси са и се наложи преправяне) и това нееднократно не може да е качествен. Поглеждайки шкафа, с просто око се вижда, че има и дефекти по плоскостите.
На познати се случи същото.
Легло - с надрани и отчеснати парченца още при ваденето от кашона, ако натиснеш с пръст и се вдлъбва, разлепя се, също Хемнес.
Това е снимка от самия магазин
На това скринче му станаха тъмножълти всички бели кантове, а не е на слънце, наложи се да го хвърлим. Нощни лампи - много удобни, но постоянно димират и трябва да се залепи копчето за включване, за да престанат. Чаршафи от скъпите - с разлика в нюанса на двете възглавници, копчетата паднаха на първото пране.
Писала съм и преди, че почти (освен съдовете и завивките) нямам покупка, която да не ме е разочаровала. Напоследък и обслужването взе да куца, пердетата ми ги ушиха накриво и без подгъв, трудно се свързваш...
Истината е, че при тях всичко е събрано на едно място, изглежда на пръв поглед добре, съчетаемо е, не губиш време.  Но е всичко друго, не и качествено. Просто компромис, заради удобството всичко да е на едно място и да го вземеш в повечето случаи веднага.

# 419
  • тук и там
  • Мнения: 11 604
Тук е рядкост да се дават обзаведени апартаменти под наем.Дават се необзаведени и дългосрочно в 95 процента от случаите .Та ние до скоро бяхме под наем,и разбира се -всички мебели от Икеа.След 9 години ползване-мисля че биха могли да се ползват още толкова.
В момента сменяме мебелите(не със икеа).Ние ги оставяме,те-не ни оставят както се казва...Grinning.Не са "като нови",но за 10 години ползване -със две деца,са си окей.Икейските мебели са със идеално съотношение качество/цена и дизайн.
Освен ако не е някаква специална мебел ,наследство от пра-баба ми,която се съхранява и предава от поколение на поколение-аз не бих пазила стари мебели от соца ,помня ги и как изглеждах и колко тежаха...,но всичко е въпрос на вкус-някои пък не биха се сложили в къщата мебели от МДФ,ПДЧ или друг подобен материал и т.н.А и да не забравяме че е въпрос на средстава също така. Иначе е имало обърквация със разни неща като вземахне мебелите от Икеа-но там поне проблеми със връщането няма!
Сега сме със мебели на Ла Редут..Ами като дизайн го докарват,но като качество-са си подобни на Икеа според мен, в Китай се оказа че са произведени . Цените между другото хич не са Икейски,  за съжаление!
За столовете от Юск,някой беше писал че отдолу (пълнежа на седалката  )са от хартия,аз за това се отказах-не че очаквам за тези пари да са "върха" от към качество..Но като дизайн са перфектни !

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 15:05 от Kaisia

Общи условия

Активация на акаунт