Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 133
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 290
Който търси- намира....доказателства.
Всичките ми гардероби, както и детската стая са икеа, никакви проблеми. Да, не са топ качество, но се държат абсолютно прилично. Възможността да моделираш сам съдържанието им за мен е голям плюс.
А по повод на едновремешните бдс мебели... ами тенкю. Във всички къщи беше еднакво, както и хората бяха еднакви-детска градина парашутни шортички, училище мантички, работа кафяви престилки, в къщи ..бдс мебели пълни с томовете писания на величията.

# 421
  • Мнения: 40 897
Явно някой е уцелилм къса клечка, не мога да споря с опита, но моите впечатления са различни. Особено не мога да повярвам това за непасващи по размер рафтове newsm78

# 422
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Да,и при нас не е имало случай на непасващи части от Икеа специално.В детските стаи и при нас всичко е Икеа. За гардероба-имаме подобен  на показания в детската, пак бял лак.

П.П-сега прочетох че снимката е от магазина..Hands V Според мен просто е дефектен този..Ако аз купя такъв гардероб,бих го върнала на момента заради дефект.

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 14:23 от Kaisia

# 423
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Съгласна съм с написаното от papi6. Икейските мебели се белят само с поглед. Ами няма голяма разлика със соца и сега. И както тогава всички са били с мебели каквито има в магазина, сега всички са с икейски, понеже са най-достъпни. За тия цени - такова качество.

# 424
  • Мнения: 9 780
Икейските мебели на мен не ми харесват първо като дизайн - по скоро бих казала, че нямат никакъв дизайн-ръбести,тантурести, бели, светло и тъмно сиви, мити-премити , мое си мнение. Стават, пак по мое мнение, за студентска/ергенска квартира, но цените им не са като за такава квартира, поне в България. На каталог, staged, го докарват - като съм ходила на място - тези 2-3 пъти, са пълно разочарование. Признавам, че съм гледала само някакви дребни мебели - масички, етажерки, малки шкафчета и то от дърво - ами с пръст да ги пипнеш и ще паднат.  Купих си дървена малка масичка със стъклен плот за нощно шкафче - да, ще издържи телефона и една книга, но не и повече. Вярно, евтина беше.
На соцмебелите проблемът им беше с дизайна, но и трябва да си признаем, че са с дизайн от онези десетилетия. Вероятно мебели от онова време от Запад пак нямаше да ни харесат - просто са остарели на външен вид. Като качество на материалите обаче, сегашната ширпотреба, включвам и Икейските в нея, не могат да стъпят на малкия пръст на едновремешните. Преди плоскостите не са били рехаво ПДЧ, което се огъва и отчупва след година-две максимум, а шперплат, шпервани плоскости и разни такива, които можеш да използваш отново, ако ти иде отръки и имаш инструменти. 

За Юск - купих си днес кухненски столове - 2х2 модела, евтини естествено, и една пейчица за коридора - да сядаме на нея да се събуваме, има си и шкаф под нея, и тя евтина. Пейката е Made in Poland, едните столове - Made in China, а другите - Made in Malasia. Не съм ги разопаковала, след 2-3 дни ще го направя и ще снимам седалките и ще пусна снимките да се види. Ще дам и отзиви как се сглобяват.

# 425
  • Мнения: 2 895
Наистина бяха много грозни мебелите едно време, но бяха супер здрави. Холната секция я ползвахме над 20 години и като здравина не беше мръднала. Аз редовно се катерех върху нея и беше много стабилна. 

# 426
  • Мнения: 40 897
Да, бе, Фурнирован шперплат или масив може да е имало 50-те и 60-те години. После си беше талашит с фурнир. А за кухня талашит с някакъв гетинакс отгоре. И с разни лайстни от син ПВЦ, виснали вратички... Не, че тогава ми е правило впечатление, ама 89-та година отидох в Германия и като видях на витрината на един шоурум кухня ми увисна ченето и я зяпах половин час.

# 427
  • Мнения: 13 188
Имам цяла фотосесия и от вкъщи, но няма да ги пускам. Гледам си ги като ме налегне пак желанието да си взема нещо голямо Simple Smile
Рафтовете си пасват горе-долу, но като стане по-студено в стаята, примерно като проветрим зимата и падат, заедно с всичко наредено. Това и пред гости и трясъкът е оглушителен. Проблемът е решен с подложки и редим само нечупливи неща.
Че бяха грозни старите шкафчета няма съмнение. И еднакви. Но и сега сме почти еднакви - всички с венге, после всички в бяло, после всички тюркоаз... Тази година трима съседи боядисаха в тъмно синьо и сиво.
Няма лошо.

# 428
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Така е по принцип-за цветовете и модата в обзавеждането .Но...всичко опира до средства накрая.И аз предпочитам масив и естествени материали, но  не мога да си позволя всичко в къщи да е изработено от тях,за съжаление.

# 429
  • Мнения: 499
Знаете ли къде мога да намеря такава основа за маса? Или къде мога да си поръчам да ми направят с необходимата височина?
https://www.vivre.bg/p-850317/масичка_за_кафе_kenya?ch_type=2&ch_id=1

# 430
  • Мнения: 1 476
Знаете ли къде мога да намеря такава основа за маса? Или къде мога да си поръчам да ми направят с необходимата височина?
https://www.vivre.bg/p-850317/масичка_за_кафе_kenya?ch_type=2&ch_id=1
Ако под основа имате предвид крака - гледах преди време в ОЛХ да се продават такива крака в различни размери/височини. Тук например - https://www.olx.bg/ad/kraka-za-masa-tip-ramka-CID262-ID7AO1p.html  Вероятно има и други, но тези първи ми излязоха в сърча Simple Smile

# 431
  • SF
  • Мнения: 21 167
Икеа и Юск са магазини за хора, които обичат да променят, да сменят, да комбинират, да добавят и нямат нищо против да изхвърлят, когато му отмине времето.
Тежките масивни скъпарски мебели не го позволяват това.

Този скрин https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/chest-of-drawers/ … medzheta/70403593 при мене също смени цвета на кантовете си, но струва колкото дрехи, които за по-кратко време вече също не са част от гардероба ми. Порадвах му се и сега е изнесен на балкона и чака да бъде подарен. Ако имах по-широк килер или мазе, щеше да събира разни ненужни неща, които не стават за изхвърляне.
Не мога да понасям голямата дървена маса в хола - от истинско дърво! Мина й модата, но понеже е скъпа и истинска, седи там и ме дразни. Не знам как да се отърва от нея. Мога да я продам в ОЛХ за без пари или да я подаря на накой ценител.
Ето това е предимството на евтините, леки мебели. Минава им модата, насищаме им се и за един уикенд може да ги заменим с други по-нови. А с истинските е малко по-тежка раздялата.

# 432
  • Canada
  • Мнения: 3 358
 Хубавата, масивна маса ще издържи доста повече от един евтинджос, а и внася друго усещане.
Не се отваря линка при мен.

# 433
  • SF
  • Мнения: 21 167
Хубавата, масивна маса ще издържи доста повече от един евтинджос, а и внася друго усещане.
Не се отваря линка при мен.

Да де, но пък й минава модата и започва да омръзва една и съща обстановка.

# 434
  • Мнения: 7 106
Може обаче лесно да се промени по поне 10 начина, докато на една стъклена или ПДЧ маса трудно ще и придадеш друг фасон.
Със сигурност и се свалят краката, можеш да запазиш плота и да и "подариш" нови крака и ще стане нова маса. А самият плот може да се боядиса, да се състари, да се омасли, варианти доста.

Общи условия

Активация на акаунт