Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - Тема 64

  • 45 046
  • 760
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 934
Подарък са на мъжа ми от приятели. Аз много искам да ги махна от там Joy


Сега за масичката.... Голямата трапеза маса е венге, но е винаги с покривка. Малката мислех да е някаква комбинация от тъмно и светли като секцията.

# 451
  • Мнения: 39 238
Заложи на едноцветна маса. Прекалено ще дойде повторението и на двата цвята.

# 452
  • Мнения: 10 583
Да. Астра или бяла (по-добре астра).

# 453
  • София
  • Мнения: 2 934
Все повече към венге се ориентирам. Бяло пък съвсем нищо нямам в стаята и не го виждам.
Ще отида утре до Икеа да разгледам. Може би ще избера светъл килим и тъмна маса.

# 454
  • Мнения: 39 238
Помисли и за стъклена. Ще омекоти стаята.

# 455
  • Мнения: 10 583
Все повече към венге се ориентирам. Бяло пък съвсем нищо нямам в стаята и не го виждам.
Ще отида утре до Икеа да разгледам. Може би ще избера светъл килим и тъмна маса.

Някаква логична причина защо? Искаш все по-тъмна стая ли?

# 456
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Ako сложи светъл килим ,мисля че маса венге-каквато тя иска, няма да е зле.

До Икеа ходихме и ние вчера.Освен нощно шкафче за детската,купих и още поне 10 дребни неща обикаляйки...Между които и калъфки за възглавници(декоратовни) . И пак не уцелих нещо,там добре ми изглеждаха,в къщи- никак! ..Някакви супер евтини бяха,но въпреки това -пари на вятъра.Ще ходя до Зара-там ми харесват декоративните им възглавници.Ама и разликата в цената е 25-30 евро..
Да,и един плакат със еднорог със венец от цветенца   на главата за детската. в цвят мента.Rolling Eyes.  С децата бяхме ...На бялата стена ще е,на зелената няма да слагаме нищо..

# 457
  • Мнения: 281
Имам въпрос от adi_h, на който не мога да отговоря, понеже потребителя е забранил получаването на лични съобщения.

# 458
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Много добре знам кое какво е, казах го, за да ме разберат Peace
Истинската катана струва много, много пари които аз не бих похарчила точно за това  hahaha
Просто ми стана интересно.
Детето ми е неагресивно, но обича ножове ooooh!
Бих му купила сувенирна, ако тренира подходящото бойно изкуство, но чакам да го израсте това увлечение Mr. Green

И аз харесвам катани Simple Smile И много японски неща също, мечът не винаги е символ на насилие, има бойни изкуства, които точно това обясняват. Самураите са господари на катаните, олицетворение на душата, символ на доблестта, честта и храбростта.

Но!
В интериор трудно се напасват, в случая, да не ми се обиди съфорумката, но някак не ми се вписва излагането на катаните над телевизора и в комбинация с бутилка. По скоро бих приела орхидеята, нещо като контрапункт на нежното цвете и стоманата.

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 16:05 от Doris

# 459
  • Мнения: 2 892
Elena, бих сложила някакви цветни декоративни възглавници на дивана https://i.pinimg.com/564x/13/9d/41/139d416e98921d82a786ba82ec8623d8.jpg
https://i.pinimg.com/564x/7c/20/a6/7c20a6e5f7806181243b91ffb7c84be1.jpg
https://i.pinimg.com/564x/78/92/c8/7892c80779dcd0aa0de342f2fe751ed9.jpg
https://i.pinimg.com/564x/cc/ab/6e/ccab6e168bf425c27aef491e2cb98a4b.jpg
https://i.pinimg.com/236x/da/e7/b3/dae7b35fea9f6a848611239a6e2c51fb.jpg
Бих махнала тази покривка и ще сложа рънъри или тишлайфери с цвета на възглавниците. Според мен му трябват някакви по ярки цветове на помещението, за да се освежи.Всичко прекалено се слива.

# 460
  • София
  • Мнения: 1 355
Бих искала мнение по следния въпрос. Проява на лош вкус ли е да закача по стените репродукции на известни картини? Не са фотокартини, а с релеф. Допълвам, че обзавеждането на дома ми не е нищо особено - по-скоро е съвременно, изчистено, но далеч от минимализма или ултрамодерното.

# 461
  • Мнения: 40 749
Бих искала мнение по следния въпрос. Проява на лош вкус ли е да закача по стените репродукции на известни картини? Не са фотокартини, а с релеф. Допълвам, че обзавеждането на дома ми не е нищо особено - по-скоро е съвременно, изчистено, но далеч от минимализма или ултрамодерното.

Принципно не виждам проблем, стига да се връзва стилово. Ако си окачиш копие на Джокондата ще е кичозно, ама ако е копие на нещо на Анди Уорхол ще е съвсем наред. Или някой пейзаж, или нещо модерно. От друга страна ако ти е тежкарски интериорът ще отива друго, стига да не е от най-най-най-известните (от ранга на Джокондата).

# 462
  • Canada
  • Мнения: 3 358
И за мен няма проблем даже и Джокондата да е. На всеки би било ясно, че е репродукция. Simple Smile

# 463
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Проява на лош вкус ли е да закача по стените репродукции на известни картини?
Аз лично харесвам репродукции, сигурно защото харесвам и оригиналите де... Laughing За мен не е проява на лош вкус да се търси "нещо", което отговаря на цялостната концепция на интериора - цветова гама, форми, настроение. Такава картина в дома трябва да  носи нужната емоция, а  за всеки е различно. Всякакви произведения , твърде провокативни, натоварващи не биха имали място, поне на моите стени. Нещо твърде клиширано, също не бих закачила. Рискът от това една силна картина да завземе пространството и да е в разрез с интериора е голям, но пък както казват, "всеки има право на лош вкус и на погрешно мнение..." На какво си се спряла, по-конкретно?

# 464
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Бих искала мнение по следния въпрос. Проява на лош вкус ли е да закача по стените репродукции на известни картини? Не са фотокартини, а с релеф. Допълвам, че обзавеждането на дома ми не е нищо особено - по-скоро е съвременно, изчистено, но далеч от минимализма или ултрамодерното.

И аз мисля, че няма проблем стига да не е Целувката на Густав Климт, че тя толкова е преекспонирана...

Аз харесвам монохромни семпли интериори, поне на този етап Simple Smile и бих сложила постери, които да сменям за разнообразие, а може и репродукция на любим Кандински. Дори си представям как ще избухнат цветовете сред монохромието.

Общи условия

Активация на акаунт