Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 22

  • 21 789
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разбира се, че е.
И просто не съм разписала подробно по дни.
НВ = ниско въглехидратна, не безвъглехидратна.
Та там, където се вкарва въглехидрат е малко, нужното, а не цял ден да се яде въглехидратно.
Говорим за нисковъглехидратно хранене в продължение на почти година и ако разпиша в подробности ден за ден ще се убедите, че Е НВ.
Няма как от изядени 100 грама грах за един месец да качиш.
Да, няма как.Затова съм убедена, че ВХ не са само 100 гр грах за месеца.Има доста други, които или не споменаваш, или не ги причисляваш към   ВХ.
Пълнозърнестите храни, които съм болднала в поста ти, СА ВХ.Без значение дали е хляб, зх, ориз, паста....

# 721
  • Мнения: 18 542
При вкарване на инсулин от вън, картинката може да е тотално различна.

Ако има хипогликемии, което аз разбирам под "ниска захар", значи инсулинът е много, от там и качването на кг.
Знам, че каза, че няма такова нещо, но аз не съм убедена, че вероятно там лежи проблемът.

# 722
  • София
  • Мнения: 4 878
Дори само въглехидрати да ядеш, пак не можеш да напълнееш с 15 кг за година ако не преяждаш сериозно.

# 723
  • Мнения: X
Дори само въглехидрати да ядеш, пак не можеш да напълнееш с 15 кг за година ако не преяждаш сериозно.
Ако си с ИР, можеш.

# 724
  • Мнения: 1 859
С така описаното хранене е ясно, че причината за напълняването не е то. Нито пълнозърнестите храни, ако включва такива.
Доколкото помня става дума за жена с диабет тип 1, а не с ИР.
Очевидно НВ И в този случай не е панацея за НЕкачване на килограми.
Не помня дали е коментирано дали са изследвани други хормони (полови, ЩЖ), предполагам, че да, но все пак.
Напълняването далеч не зависи само от инслуна и от храненето. А в случая става дума за инсулин внесен от вън, което все пак променя нещата.
Имам познат с диабет тип 1, който е на инслуин от около 5 години. Действително напълня доста за това време - над 20 кг. но нямам представа каква е причината. Той обаче не се ограничава много-много яде всичко, но до преди да включи инслуина ядеше дори още повече и още по-нездравословно, а напълня след това. Така че със сигурност има връзка с лечението, не толкова с храненето.

# 725
  • Мнения: 18 542
Дори само въглехидрати да ядеш, пак не можеш да напълнееш с 15 кг за година ако не преяждаш сериозно.
При imetonarozata случаят е диабет тип 1, което означава инсулин от вън и никаква диета няма да предотврати пълнеене, ако инсулинът е много. Така че да, може и нищо да не ядеш и пак да качваш, при това положение.

# 726
  • Мнения: 3 883
С така описаното хранене е ясно, че причината за напълняването не е то. Нито пълнозърнестите храни, ако включва такива.
Доколкото помня става дума за жена с диабет тип 1, а не с ИР.
Очевидно НВ И в този случай не е панацея за НЕкачване на килограми.
Не помня дали е коментирано дали са изследвани други хормони (полови, ЩЖ), предполагам, че да, но все пак.
Напълняването далеч не зависи само от инслуна и от храненето. А в случая става дума за инсулин внесен от вън, което все пак променя нещата.
Имам познат с диабет тип 1, който е на инслуин от около 5 години. Действително напълня доста за това време - над 20 кг. но нямам представа каква е причината. Той обаче не се ограничава много-много яде всичко, но до преди да включи инслуина ядеше дори още повече и още по-нездравословно, а напълня след това. Така че със сигурност има връзка с лечението, не толкова с храненето.

Точно така. Аз затова се включих, защото при здрав човек този тип хранене за 1 година ще изчисти всичко излишно.
Само че, е факт, че храненето НЕ е панацея, както е видно при хора с проблем.
И въпреки, че не се касае (за сега) за ИР а за ТД1, това ми беше идеята на намесата, че НЕ е само в храната всичко.
Хипогликемиите разбира се, че са вследствие на внесения инсулин, но той е в прилично малки дози. И тези хипогликемии са доста редки. Т.е. вкаран въглехидрат за "оправяне" на захарта е в категорично малки за напълняване количества също.
Та да, явно и малки дози са достатъчни за такова положение, уви.
Включен е глюкофаж, който се предписва за овладяване на сериозните килограми.
За сега-нищо.

Скрит текст:
Разбира се, че е.
И просто не съм разписала подробно по дни.
НВ = ниско въглехидратна, не безвъглехидратна.
Та там, където се вкарва въглехидрат е малко, нужното, а не цял ден да се яде въглехидратно.
Говорим за нисковъглехидратно хранене в продължение на почти година и ако разпиша в подробности ден за ден ще се убедите, че Е НВ.
Няма как от изядени 100 грама грах за един месец да качиш.
Да, няма как.Затова съм убедена, че ВХ не са само 100 гр грах за месеца.Има доста други, които или не споменаваш, или не ги причисляваш към   ВХ.
Пълнозърнестите храни, които съм болднала в поста ти, СА ВХ.Без значение дали е хляб, зх, ориз, паста....

Толкова са. Няма други, или ако има, са доста прецизно изчислени. Гарантирам за това. Пълнозърнести-едно единствено нещо-паста, която е 50грама в суров вид, веднъж или два пъти за месеца за едно хранене. Това е АКО не е наличен грах. Та и от 100 грама пълнозърнеста паста няма как да се качи.
Буквално от въздуха се пълнее в случая.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 11:17 от imetonarozata

# 727
  • Мнения: X
"Буквално от въздуха се пълнее в случая..." - няма такива нещо. Причина има, никой не качва БЕЗ причина от "въздуха".

# 728
  • Мнения: 3 883
Ама то това е ясно. Такъв е израза (допусках, че масово са го чували, явно греша, широко използван е за случаи, в които не ядеш, ма си дебелееш Simple Smile.
Търси се причината. Иначе нямаше да пиша, нямаше да е на диета, нямаше да се пускат изследвания и т.н. и т.н. Според нас е в инсулина. И не съм в "правилната" тема, но друга просто не намерих.

# 729
  • Мнения: 18 542
Ясно е, че е в инсулина проблема и според мен си в правилната тема, просто тук нямаме голям опит (да не кажа никакъв) с ДТ1

# 730
  • Мнения: 94
Имам нужда отсъвет от момичетата които спортуват, било то във фитнес или с домашни уреди. Наумила съм си да си взема гребен тренажор, някоя от вас има ли преки впечатления, предвид че масово се използва кростренажора в дом. условия? Брат ми също ще го ползва ,затова ми трябва  машина над 100 кг издръжливост, и така съвсем изборът ми се стеснява. Пояснявам, че във зала  не съм влизала от години, не съм ползвала   конкретния  уред, но от това което четох,  сякаш най - много мускулни групи се натоварват именно с него и е  щадящ за ставите .

# 731
  • Мнения: 31 675
Момичета благодаря ви , разбирам и съм чела за НВ хранене . Оценявам това ,че сте директни и споделяте опит . Аз отлагам глюгофач вече повече от 2 години , но може би ще го пробвам за известно време , пък нека видим дали има желания ефект при мен . Планирам и режим от Януари да започна сериозно . Като цяло се чувствам добре и не ме бърка дали ще съм 60 или 70кг , при мен целта е да си нормализирам цикъл и овулация и да си имам дете скоро . Относно зверски глад и преяждане - нямам такива епизоди , по-скоро след вечеря ми се хапва нещо отново - примерно плод или бисквитка с чай (което предполагам не е нормално и си е симптом на ИР). За мен трудната част е в това да се откажа Завинаги от тесто , ориз и картофи (със сладко нямам проблем ,мога и без)  , а не само докато съм на режим , предполагам за всички е така и това е цената на здравето .

При висок инсулин е невъзможно отслабването.
Точно бисквитка и чай ти провалят нещата.
Хапването след вечеря трябва да е изключение, а не ежедневие.

Дори само въглехидрати да ядеш, пак не можеш да напълнееш с 15 кг за година ако не преяждаш сериозно.

Стига писа глупости.
За втори път ти е това твърдение. И ще вземе някой да те послуша и да си продължи да яде въглехидратно да яде.
Погледни заглавието на темата, ако обичаш.
Може да отвориш тема как се отслабва само с въглехидрати. Пък който иска да ти се води по акъла.

# 732
  • София
  • Мнения: 4 878
Абе аз пиша глупости, но за има-няма и месец съм отслабнала с 4-5 кила. Ей така, без да искам. Simple Smile

# 733
  • Мнения: 18 542
Честито!
Нищо съдържателно не каза, освен да се похвалиш.  Laughing

Ти може и да си свалила 4-5кг ама дали си свалила мазнини или мускул?

15кг могат да се качат за година, че даже и за по-малко и без преяждане.

# 734
  • Мнения: 201
Здравейте дами Simple Smile

Първо искам да ви поздравя за  супер полезната тема и най - вече информацията за която сте се потрудили толкова!  Изчетох всички теми от началото до сега. Много ми се иска да изкажете мнение за моите резултати които ще публикувам по долу. За себе си искам да уточня че не съм с наднормено тегло поддържам 52 кг. при ръст 157. Нямам и драстични колебания в теглото и което е по интересно че последното ми изследване е правено по време на 3 месец от бременност  в момента съм в 8 и съм качил едва 3 кг.  Относно хранене се старая да е НВХ с умерени мазнини.

Кз на гладно: 4,72
60мин. - 8,34
120мин. - 8,72

Инсулин на гладно: < 2  -  2.0 - 29.01
60мин. - 44.1
120мин. - 62.8

Опитах да кача снимка но не се справих  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт