ЛОНДОН - 11

  • 36 043
  • 731
  •   1
Отговори
# 135
  • SF
  • Мнения: 21 226
Свърши вече! Мина и замина! Зарята беше красива и пищна! Ние нямахме билети и я гледахме отстрани.
Избрахме Нешънъл експрес - беше удобно и лесно.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Свърши вече! Мина и замина! Зарята беше красива и пищна! Ние нямахме билети и я гледахме отстрани.
Избрахме Нешънъл експрес - беше удобно и лесно.



Откъде гледахте ? И виждаше ли се добре ? Лондон хареса ли ви по това време на годината ?

# 137
  • SF
  • Мнения: 21 226
Питаш един човек, влюбен в Лондон.
Лондон ми харесва по всяко време на денонощието, на седмицата и на годината. Всеки път ми показва нещо различно. През лятото видях дългите дни, красивите залези над Хайд Парк, сините ризи на забързаните хора.
През зимата денят е кратък, но пък греят светлините. Прекрасна Коледна украса!!! Отидох там след Коледа и разбрах, че е Коледа. Пъстри хора, оживление на Оксфорд стрийт, препълнени заведения с туристи.
Аз все пак идвам от София - град с режим. По празници е празно, притихнало и тъмно. Не знам как е на Нова година извън района на Батенберг, но май не е като в Лондон.
Имам нужда от тази промяна, от тези мащаби, от глътката промяна.
Сега отново съм тук с аларма, офис, колеги и прибиране след пазаруване.
Кое да не ми хареса в Лондон!! Какъвто и да е градът във вашите очи, за мене това беше моята коледна ваканция.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Точно ,защото и аз харесвам Великобритания като цяло и Лондон също , попитах, какви са вашите впечатления от посещението ви точно в този сезон. Ходя по няколко пъти годишно и все остава нещо ново за гледане и правене. Затова,  обичам да чета впечатленията и препоръките за разглеждане и на други хора , за да ги сложа в листата си за следващия път Simple Smile

# 139
  • SF
  • Мнения: 21 226
Някакви конкретни места не сме посещавали. Скай гардън - приказен през нощта със светлините. Другия път ще трябва да е дневно посещение. Прави се онлайн резервация. Вероятно в друг период от годината месец по-рано ще може да се направи. Сега заради Новата година, нямаше часове. Само вечерта го видяхме. Беше красиво.
По музеи не сме ходили този път.
Аз обичам да се гмурна в града и да се чувствам част от него. Това ме привлича.

# 140
  • Мнения: 5 898
Winter Wonderland в Хайд Парк беше фраш, но и невероятно. Огромно пространство на лунапарк в комбинация със съоръжения подобни на едни от най-добрите паркове за забавления в Европа. Това в комбинация с Уорнър брос студио Хари Потър хвърли в ескстаз дъщеря ни, а и ние бяхме обхванати от нейния ентусиазъм. Украсата в целия град е невероятнa и създава чудесно настроение.
Ние този път бяхме предимно вътре - в Британския музей, Музея на науката и двете Арт галерии. По Риджънт стрийт и Оксфорд стрийт беше абсолютно гъмжило заради намаленията. Изобщо в центъра имаше страшно много туристи.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 11:17 от Fancy

# 141
  • София
  • Мнения: 285
Здравейте! Не мога да се ориентирам за зоните на обществения транспорт и дали може да се пътува до Slough с Oyster карта. Имам някакъв спомен от 2011, че сме пътували с картата, която е към London pass+transport, но дали е още така... И мога ли да си купя само такава карта за транспорт, без Лондон пас?

# 142
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Здравейте! Не мога да се ориентирам за зоните на обществения транспорт и дали може да се пътува до Slough с Oyster карта.

Не , не може с Ойстер . Slough е извън Лондон. Вариантът е да се пътува от Slough с влак до Падингтън . Или автобус до Хийтроу и оттам с метрото с Ойстер карта за зони 1-6 . Може и с автобус до Уиндзор и оттам с влак до Лондон, но ще е по-скъпо .

Имам някакъв спомен от 2011, че сме пътували с картата, която е към London pass+transport, но дали е още така... И мога ли да си купя само такава карта за транспорт, без Лондон пас?

Карта за транспорт, по принцип може да се купи самостоятелно.

Не знам, как сте пътували предишни години. Във влаковете не проверяват много много, може и да сте пътували "нелегално" , без изобщо да сте знаели ,че картите ви за транспорт не важат за тази отсечка.

# 143
  • Мнения: 1 164
Ще пътуваме през февруари. Предполагам, че няма да има много туристи. За Лондонското око да купя ли предварително билети? Има ли огромни опашки? А през февруари струва ли си разходка с корабче?

# 144
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Бърз въпрос, мога да избирам с коя авиолиния да летя (служебно пътуване) Часовете на полети на Раян ще ми дадат на практика почти цял свободен ден в Лондон. Станстед по-зле ли е от Хитроу? Транспортът от/до не го мисля, даже няма да се прекачвам в Лондон. Въпросът е Раян еър или Бритиш ?

# 145
  • София
  • Мнения: 1 374
Станстед е сравнително малко летище, така че всички става бързо - и излизането при пристигане, и чекирането при отпътуването. Транспортът до Лондон също е удобен - има автобус на час мисля и се пътува за около час.

# 146
  • Мнения: 9 991
Бърз въпрос, мога да избирам с коя авиолиния да летя (служебно пътуване) Часовете на полети на Раян ще ми дадат на практика почти цял свободен ден в Лондон. Станстед по-зле ли е от Хитроу? Транспортът от/до не го мисля, даже няма да се прекачвам в Лондон. Въпросът е Раян еър или Бритиш ? Навреме са доста евтини.
За мен БРитиш. Хийтроу е голямо летище в случая терминал 5, но пак всичко става много бързо. Пътувай с паспорт, да  минеш през машинките за проверка, не през гише. Зависи къде искаш да си в лондон. От Хийтроу мисля е по лесен достъпа до централната част и др. Също билетите ако се вземат навреме са доста евтини.

# 147
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Мерси! Винаги пътувам с паспорт. Хитроу ми е доволно познато. В случая цената не е решаващ фактор. Часовете ми бяха такъв, защото Бритиш кацат в 8 вечерта и излитат в 12:45. Т.е. когато човек е по цял ден на работа, тези часове означават нула време за разглеждане на нещо различно от барчетата и ресторантите. Или последните отворени магазини. На мен ми писна да пътувам все така и напоследък се опитвам да си предвидя малко свободно време. Раян кацат в 1:30 и излитат в 5 без 10. Т.е. ще имам и един следобяд и една сутрин свободни между всичките работни дни. В този контекст бе питането и главно породено от по-малкия ми опит с нискотарифни. Иначе Станстед напълно ме устройва като свързаност с Лондон. Ливърпул стрийт стейшън ми е перфектна.

И последен въпрос - за 1/2 ден до обяд - Kew gardens, или Гринуич?

# 148
  • Мнения: 5 898
При така зададен въпрос Раян - няма значение, че е нискотарифна. А и полета ти не е много късен. Но, ако ползваш автобуси, предвиди резервно време за трафик и задръствания. Често се случва автобусите да закъснеят.
На втория въпрос, без да съм ходила и на двете все още, градините. По-лесно ми е придвижването от централен Лондон. За около 40 мин +- с Дистрикт. На северен Гринуич има метростанция, но това е далече от обсерваторията.

Последна редакция: пн, 13 яну 2020, 15:16 от Fancy

# 149
  • Мнения: 9 991
Не мога да го разбера твоя график с часовете, но раян като позакъснеят, докато си вземеш багажа. После трябва да си 3 часа по-рано на летището за чекиране. + големите разстояния в Лондон, в двата случая не виждам време да обикаляш.

Общи условия

Активация на акаунт