ЛОНДОН - 11

  • 35 988
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 22 431
Колко според вас кеш е нужно да обменя за 4-5 дни за 4-членно семейство? Имайки предвид, че почти всичко се плаща с карта.

Зависи какво смятате да купувате в кеш.
Но за това време, поне 200-300паунда.
А и имайте предвид, че някъде картата може да даде засечка.

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Ние купихме повече валута от колкото ни беше необходима, а за 4 дни изхарчихме не повече от 200 лири /за кеш става въпрос/

# 692
  • София
  • Мнения: 6 675
Ако имате няколко карти /т.е. избягвате риска някоя да засече/, може и въобще да не ви потрябва кеш. Даже имаше места, на които предлагахме да платим в кеш /пазари/, но ни отказаха, предпочитаха карти. Дори тоалетната в парка за 20 пенса работи с карти. Взехме 150 паунда за 3-членно семейство и върнахме 100. Нямаше място, на което да не може да се плати с карта. Вкл. бакшиш в ресторант е вкл. в сметката и се плаща с карта.

# 693
  • В офиса
  • Мнения: 4 014
Върнах всички паундове, които бях взела. Даже уличните музиканти имат картово устройство Grinning
Иначе бях взела 100 п. за 4 човека за 6 дни.

# 694
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Кеш в Лондон е отживелица.Навсякъде с карта.

# 695
  • София
  • Мнения: 1 374
Кеш ни искаха единствено на лодките за разходка по каналите до Камдън. Там нямаха устройство за карти. Или поне ние на такава лодка случихме.

# 696
  • Мнения: 2 255
Здравейте, пътешественици! След доста чудене се сдобихме с билети за юни за Лондон за цялото семейство. За съжаление, ще трябва да се простим с планираният гвоздей на програмата - посещение на Хари Потър студиото. Тъй като идеята за цялото пътуване се изясни късно, вече няма места. И тук идвам да питам, дали има някакви атракции, с които да заменя това посещение? Попаднахме и на един сайт, в който имаше места, но не беше оригиналният на Worner Bros, и се усъмнихме дали е ок. А и цените бяха почти двойни. Сега почвам с планиране на останалите подробности като хотел и трансфер. Тази тема доста ми помага да се ориентирам, затова благодаря на списващите Simple Smile

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Giada, колко големи са децата и за колко дни сте? За първи път ли сте или сте ходили и преди?

# 698
  • Мнения: 2 255
За първи път. Да кажем, че сме Лондон върджинс Simple Smile. 7 и 11г. Програмата предвиждам да е съобразена и не твърде натоварена.

# 699
  • Мнения: 9 013
Новите банкноти от 20 паунда са може би най-красивите в света. От някаква огъваща се пластмаса и прозрачни на места.

# 700
  • София
  • Мнения: 6 675
...За съжаление, ще трябва да се простим с планираният гвоздей на програмата - посещение на Хари Потър студиото. Тъй като идеята за цялото пътуване се изясни късно, вече няма места. И тук идвам да питам, дали има някакви атракции, с които да заменя това посещение? ...
Аз все пак препоръчвам когато наближи датата на пътуването - 1 седмица или 3-4 дни преди нея - да провериш отново в официалния сайт на студиото за Хари Потър. Почти сигурно ще има места. При нас поне така се оказа - първоначално нямаше никакви, когато наближи пътуването започнаха да пускат свободни часове и можеше да се купи билет. Имам предвид в официалния сайт. Ние така и не се възползвахме, защото при дъщеря ми вече малко поотмина манията по Х. Потър и не настоя особено, а имахме много други цели набелязани и не ни се губеше време и толкова пари, но все пак да знаеш, че е възможно.
Иначе, за вашата възраст - определено Science Museum, Natural History Museum & British Museum - всички безплатни и прекрасни, с интересни неща за всекиго. Хубаво е да букнете местата по-отрано - безплатно е, но при по-голяма натовареност се изчерпват тайм-слотовете, за мен най-подходящо е сутрин да се ходи около 10-10,30, следобяд става пренаселено. Вероятно и обсерваторията в Гриниуч ще е много интересна за тях - ние нямахме време и не стигнахме, ще остане за следващия път.

# 701
  • Мнения: 2 255
Olive, много благодаря! За втори път чета, че по-късно излизат места за Хари Потър, така че в това ми е надеждата. Вие в крайна сметка не сте отишли, и сигурно не знаеш дали има смисъл от доплащане на екстри като аудиогид и сувенири? За музеите, със сигурност ще са ни интересни! Може би по един на ден е достатъчен. С деца как се получи при вас?

# 702
  • София
  • Мнения: 6 675
Ние бяхме с дете на 15 г., така че не сме съвсем мерило за тези с по-малки деца. Blush
Имахме всеки ден по 1 музей, като в един ден събрахме даже два - Научния и Природо-научния, защото са един до друг - единият от 10, а другият от 15 ч., с една пауза от 1 час за обяд между тях. Честно казано, това 2 музея в един ден не е невъзможно, но е малко в повече, всички бяхме уморени накрая, а и в един момент спираш да възприемаш. Най-добре е по 1 на ден, като следобяда се остави по-лежерен - обяд, паркове, пазари, навън разходки ...такива неща.
Иначе приятели ходиха в Х. Потър и бяха много доволни, но не съм питала за аудиогайд и сувенири, вероятно някой от темата ще каже.

# 703
  • Мнения: 2 255
Извинявам се, че пиша още неподготвена, но внезапно се стреснах, че нямам време за планиране. В тази тема назад препоръчват premier inn, и в единия хотел от препоръчаните вече няма места.  Между st pancras и southwark кой район е по-удобен за разглеждане на обичайните забележителности и музеи?

# 704
  • Мнения: 3 200
Giada, имате неправилна представа за Лондон.
Всеки район  е удобен, щом наблизо има метро. От зоната зависи колко дълго ще се возите.
King's Cross и Southwark са в първа зона, от двете страни на реката - всичко е на една ръка разстояние.
И какво разбирате под "обичайни" забележителности

Общи условия

Активация на акаунт