Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LIV

  • 67 561
  • 770
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 2 015
Ако обичате късите форми в киното, препоръчвам ви kinematograf.bg Там ще намерите стотици игрални, документални и анимационни късометражни филми от цял свят и България. Безплатно.
Много благодаря, добавих го във фаворитната листа. Обичам подобни филми и от миналата година се мъча да намеря къде да гледам този

.

За жалост и тук  не го открих.

# 496
  • Мнения: 2 787
Walnus, да обяснявам ли каква е разликата между късометражен и пълнометражен филм? Simple Smile

# 497
  • Мнения: 2 015
Walnus, да обяснявам ли каква е разликата между късометражен и пълнометражен филм? Simple Smile

Мислех, че е късометражен. Затова го потърсих и тук. Ето на кое се базирах от прочетеното -
Цитат
Четиричленният екип на документалистите заминава за района на р. Брегалница да прави късометражка на екологична тема и случайно попада на „естествените“ кошери на Хатидже (видимо организирани с човешка намеса, но поместени в процепи в скали, дървесни хралупи и прочее), а благодарение на тях – и на нея.
от статията - https://www.filmsociety.bg/filmi/otkritiya/oskar-2019-medena-zemya

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 02:05 от Walnuss

# 498
# 499
  • Мнения: 2 015
Добре. А идея къде може да се намери?!

# 500
  • Мнения: 2 787
В Амазон го има. 18 долара.

# 501
  • Мнения: 2 015
В Амазон го има. 18 долара.
А, точно това питах, Ваше филмово превъзходство! Нали не си въобразявате, че търсех идея как да го купя?! Защото дотук това е първото предложение, където някой ни навигира къде да гледаме платени филми.
Мога и да го купя, но ако става дума за професионални нужди в тази посока. В случая обаче тук сме само потребители с хоби кино.

# 502
  • Мнения: 2 787
Да плащаш за авторско съдържание не е чак толкова скандално, мисля. Питате ме къде да го намерите - отговарям ви.

# 503
  • Мнения: 1 370
Много благодаря, добавих го във фаворитната листа. Обичам подобни филми и от миналата година се мъча да намеря къде да гледам този

.
Има го в 1337x.to

# 504
  • Мнения: 4
Honeyland го има в  Арена торент.Нужно е само да го изтеглите.

# 505
  • София
  • Мнения: 27 273
A Beautiful Day in the Neighborhood
https://www.imdb.com/title/tt3224458/?ref_=nv_sr_srsg_0
 
Странен филм. Толкова успокояващ, все едно гледах някоя приспивна и успокояваща приказка, но такава каквато се запомня, а не да я проспиваш. За героя на Том Ханкс честно казано не мога да си представя, че наистина има такива хора, просто невероятно. Иначе историята е обикновена, семпла, но след края оставаш с една усмивка и с един оптимизъм за света около нас.
-
7.0

# 506
  • София
  • Мнения: 8 125
И на мен ми хареса. Деян Донков играе страхотно.
Аз обичам българско кино и харесвам и новите филми. Не мога да разбера защо непрекъснато се плюе по всички, но и не ме интересува.

Скрит текст:
На мен ми хареса идеята на филма. Играта е добре също, но ужасната дикция на моменти, както  и  акустиката при заснемането сваля от точките ми. Връщах назад кадри, за да чуя какво говорят. Това ме изнервя в новите продукции. Филмът е тромав на моменти, но пък изборът на Рамщайн ми допадна.
Саня Армутлиева направо играе своя характер и се справя добре като себе си. Златните момичета и те са в определен момент част от играта. Иначе чудесно заснети автентични сцени на всички места, където се вихреше действието.Филмът дори  да е направен по холивудски маниер като опит за надникване в средите на ъндърграунда, показва една почти точна съпътстваща ни реалност.
С ролята на Деян Донков са прекалили. Той, че може да придаде с играта си динамика дори на статичен морски фар може. Но тук направо са го вкарали в идиотска роля да се криви като Стивън Хоукинг. Синдромът на Аспергер включва асоциалност и проблеми в общуването като цяло, но чак такива изразени физически поведенчески реакции като героя на Донков в ролята на полицейски инспектор ....отишли са твърде далеч. Една от любимите ми актриси Дарил Хана е със синдром на Аспергер, който едва не проваля кариерата ѝ. Но някой да я е виждал да се криви така безумно?!

Не знам дали си гледала датско - шведския сериал Мостът (Bron). Там героинята на София Хелин /Сага Норен/ също беше с този синдром, но 4 сезона го изигра брилянтно. Нищо общо с Донков.

# 507
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 008
A Beautiful Day in the Neighborhood
https://www.imdb.com/title/tt3224458/?ref_=nv_sr_srsg_0
 Странен филм. Толкова успокояващ, все едно гледах някоя приспивна и успокояваща приказка, но такава каквато се запомня, а не да я проспиваш. За героя на Том Ханкс честно казано не мога да си представя, че наистина има такива хора, просто невероятно. Иначе историята е обикновена, семпла, но след края оставаш с една усмивка и с един оптимизъм за света около нас.
-7.0
Снощи го изгледах и останах със същото впечатление. Малко нереален ми се стори на моменти, но по онзи хубав начин в киното, който ти оставя едно хубаво чувство. Не знам дали има хора, като героя на Том Ханкс, но ми се ще да има и ако може да ги срещна. Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 19:51 от milmich

# 508
  • Мнения: 47
Филма е базиран на истинска история, ако не ме лъже паметта!

# 509
  • София
  • Мнения: 27 273
Случаят Ричард Джуъл (Richard Jewell)
https://www.imdb.com/title/tt3513548/?ref_=nv_sr_srsg_0
 
Хареса ми, препоръчвам. Стегната история, много умело поднесена за около 2 ч.
Изненадан съм приятно от Пол Уолтър Хаузър.
Скрит текст:
Отдавна не се бях нервирал толкова на филм, по-точно на действията на ФБР спрямо главния герой. А това е по действителни събития. Както каза самият Ричард Джуъл, следващия път когато някой като мен види оставен сак ще обърне гръб и няма да алармира никой, за да не се окаже после главния заподозрян. Очаквах този трагичен край за главния герой, още когато имаше един момент, 25 мин. преди края когато се хвана за сърцето.
-
7.5

Общи условия

Активация на акаунт