СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 668
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 254
Ние бяхме на пробен по БЕЛ днес. Имало е въпроси за сложно подчинено и съставно изречение, които още не са учили. Предимно на Чинтулов са въпросите по литература. Като цяло детето казва, че теста е бил лесен. Преразказът на нас ни е трудната част и там ще трябва да изчакаме да видим резултата.

# 106
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ема ще бъде в сряда на изпита в Междучасие, защото й смених датата заради отворените врати в АК.

Аз днес й дадох да прави тестове от помагалата на Михайлова и Донка Кънева, доста добре се справя. Направи също и няколко упражнения за поправяне на грешки от предишни НВО. От познанията по БЕЛ съм доволна на този етап, по МАТ ми е голямото неизвестно.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 20:32 от gadamer

# 107
  • София
  • Мнения: 1 528
И Соня беше много притеснена преди пробния (учудващо за мен). Но каза, че не е било много трудно. Квесторката е чела преразказа много бавно и това и е попречило на канцентрацията и запомнянето, но е писала.
Чакам с нетърпение резултатите.
При нея математиката е по-слабата, та там ще е още по-притеснена сигурно.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 528
Ема ще бъде в сряда на изпита в Междучасие, защото й смених датата заради отворените врати в АК.

Аз днес й дадох да прави тестове от помагалата на Михайлова и Донка Кънева, доста добре се справя. Направи също и няколко упражнения за поправяне на грешки от предишни НВО. От познанията по БЕЛ съм доволна на този етап, по МАТ ми е голямото неизвестно.
Може ли линк към помагалото на Донка Кънева. Аз поръчах едно от Озон, но ми казаха, че нямало тираж. Да видя дали търся правилното.

# 109
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ето тези 2 купих аз:

# 110
  • София
  • Мнения: 1 528
Благодаря!

# 111
  • Мнения: 6 924
Ема ще бъде в сряда на изпита в Междучасие, защото й смених датата заради отворените врати в АК.
О, не знаех, че ще има ПИ БЕЛ и след днес. В такъв случай да качим пробния в събота, предполагам, че дотогава ще са минали всички?

Аз още не съм го погледнала този пробен. Ния не обича нито да сверява, нито да дискутира след контролно/изпит/състезание. Ужким отиде спокойна, с ясното съзнание, че нищо не зависи от този ПИ, но каза, че като е седнала и веднага й се е разтупкало сърцето. Голям проблем ми е това притеснение от изпит, няма справяне Sad.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Прибрахме се от София. На влизане в Бургас отсече: днес всъщност беше един страхотен ден! Да чуеш това от устата на моята вечно сърдита тийни, си е цяло събитие.
Единственото нещо, което ужасно я ентусиазира за колежа,  беше това, че ако я приемат ще е сама в София.
В нашата група една майка попита момичетата, които ни развеждаха, подготвявали  ли са се с уроци. Когато те отговориха с "да", настроението отново стана минорно.
За мен това посещение бе много полезно, дадоха се ценни напътствия за самия формат на изпита. Полезно бе и за мен, да се убедя, че всъщност има места, където насърчават децата да мислят и да изразяват себе си, а не да учат като папагали.
Едва ли ще я приемат, но не пречи да пробва. Баща й й пусна мухата, че ако вземе, че влезе, ще се отърве от драмите по кандидатстването още в края на март и тази мисъл отново я ухили до уши.
Та да видим еуфорията колко време ще ни държи.
Днес ще я оставя да се наспи, ще я пусна да отиде на тренировка по ветроходство и надвечер мисля да отидем да гледаме двете "Доза щастие". Някой с отзиви за филма и гладенето му с дете на 13?

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 11:19 от LaDiDa

# 113
  • София
  • Мнения: 2 446
Синът ми днес е на пробен изпит по БЕЛ. Притеснено ми е само, че ще е много уморен - от 3 часа е, а преди това си има редовни часове и по БЕЛ и по математика.
Поне ще видим как му се отразява стресът ... За теста не се притеснявам, но преразказите му обикновено не са особено подробни.

# 114
  • Мнения: 4 966
И нашият пробен е днес, след редовните часове, също от 15 часа. Могат ли да пишат с моливи по теста? И давали ли са разяснения преди началото, за да знам дали да й обясня аз приблизително какво се прави.

# 115
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Ема ще бъде в сряда на изпита в Междучасие, защото й смених датата заради отворените врати в АК.
О, не знаех, че ще има ПИ БЕЛ и след днес. В такъв случай да качим пробния в събота, предполагам, че дотогава ще са минали всички?

Аз още не съм го погледнала този пробен. Ния не обича нито да сверява, нито да дискутира след контролно/изпит/състезание. Ужким отиде спокойна, с ясното съзнание, че нищо не зависи от този ПИ, но каза, че като е седнала и веднага й се е разтупкало сърцето. Голям проблем ми е това притеснение от изпит, няма справяне Sad.

И на мен не ми беше хрумвало, но в мейла от Междучасие с датите за моето дете, пишеше, че ако не може на тези дати, да ги уведомя и да се яви на други, та така..Затова изчакайте с качването на ПИ, защото изпитът е еднакъв за всички.

# 116
  • София
  • Мнения: 7 183
Дъщеря ми е ей сега от 9 часа.
Да, да изчакаме да минат всички дати, преди да пуснем пробните изпити тук.

# 117
  • София
  • Мнения: 4 035
И нашият пробен е днес, след редовните часове, също от 15 часа. Могат ли да пишат с моливи по теста? И давали ли са разяснения преди началото, за да знам дали да й обясня аз приблизително какво се прави.
Бети, съвет от мене - спести си обясненията предварително, нека се потопи в обстановката, да разчита само на квестора, не печелиш нищо ако я подготвиш, юни месец няма да можеш Wink Аз на мойта сутринта категорично й забраних да разказва за изпита, че има 3-4 по-близки деца в групата, които още не са ходили. Обясних й, че ще им направи кофти услуга, ако им каже предварително, защото от този изпит нищо не зависи и е важно да знаем къде реално се намират като точки и знания. Дано не поддаде Simple Smile

# 118
  • Мнения: 3 491
Синът ми е в момента на изпит по БЕЛ, голямо мърморене измърмори, че му губя неделята

# 119
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Аз също не съм давала никакви указания,  има си квестори да й обясняват. Казах й, че от този изпит нищо не зависи, че е само за ориентир.

Ще ми бръмне главата- уча с голямата, уча с малката, прескачам от 7 класен на 2 класен материал. Проверявам тестове всякакви....Сега трябваще да търся как се броят звуковете в думите, нещо, което никога не съм знаела, но на стари години го научих Joy

Общи условия

Активация на акаунт